Skocz do zawartości


Zdjęcie

mleko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

mocne z tym mlekiem... mój dziadek, lat juz 80, pije codziennie od ponad 70lat conajmniej litr mleka (wiejska krasula rulz) i nic mu nie jest, chłop jak dąb a w porównaniu do innych w jego wieku wręcz młodizeniaszek


niezapominaj ze kazdy inaczej reaguje na rózne pokarmy, inny moze pic wóde i miec 70lat i byc jak dąb ; )
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
A moj dziadek to.... Przyklad Twojego dziadka nie jest zadnym argumentem. Najprawdopodobniej czerpie bialko etc. z innych pokarmow i nie ma problemow z.... wydalaniem mleka. Jak juz napisalem miliony Japonczykow nigdy nie pije mleka i sa statystycznie bradziej dlugowieczni od nas i zdrowsi.
Poza tym w Polsce jest nadal glod ilosciowy i jakosciowy i wielu ludzi nie zastanawia sie co ma jesc, czy pic, mysli, zeby w ogole cos bylo.
Mleko w kartonach nie ma juz za wiele wspolnego z mlekiem naturalnym. Nie chce mi sie pisac o tym. W ubieglym roku w koncu w Polsce (na swiecie to juz takie badania zrobiono iles tam lat temu), profesorowie znawcy przedmiotu zbadali mleko jako pokarm i nie piali nad nim z zachwytu. Po serii artykulow w prasie i informacjach w mediach zaowocowalo to tym, ze wielu ludzi jakies... ze dwa dni nie kupowali mleka w kartonach. Teraz jak sadze wszystko wrocilo do normy, ku chwale unijnego i nie tylko rolnictwa opartego zasadniczo na produkcji mleka.
K_P
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
i masła kubuś, zapomniałeś o górze masła :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Ktos pisal, ze koty pija mleko. Moje nigdy po nie siegaly, jak mialy wybor innych pokarmow (np. surowa rybe). Zreszta ze zwierzetami udomowionymi jest tak, ze niestety traca instynkt - np. widzialme malego terierka (ktory normalnie wazylby 8 kg), a wazyl 20 kg i byl... odzywiany ciasteczkami, ktore jak twierdzila wlascicielka bardzo lubil, nie lubil za to miesa etc.
Moj pies tez najlepiej lubi pieczonego na ruszcie kurczaka (tak jak ja), a z surowym nie wie co zrobic.
Jak bylem z nim pod namiotami i jak ktos z kuchni rzucil mu kawal miesa, to nie potrafil pogryzc, ale nauczyl sie w mig, jak mu to zjadla wilczurka kumpla. Glodny na drugi dzien pogonil wilczurke, zlapal kosc z miesem, uciekl i zjadl w bezpiecznym miejscu.
K_P
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Kubuś --- napisałes że mleko spozywcze teraz nie ma za wiele wspólnego z mlekiem surowym, wytłumacz mi to ; ) podeprzyj jakimś faktem
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Mam Ci podac link? Chyba wiesz co to pasteryzacja i procesy uzdatniania mleka? I co sie wowczas dzieje z lancuchami bialek w nim zawartych... Zreszta naprawde nie zalezy mi na tym, ze przekonac kogos do swoich pogladow. Nie jestem swiadkiem Jehowy zebym musial kogos ewangelizowac i zbawiac.
Mnie np. ludzie mowia, ze wodka, a szczegolnie moja ulubiona whisky to trucizna, ale ja mam to d... i konsumuje.
Czego i Wam zycze
K_P
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
białko ścina się od 42 stopni. heh. o pasteryzacji nie ma co mówić
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
"Pasteryzacja polega na krótkotrwałym ogrzewaniu produktu do temperatury nieco poniżej 100°C lub na kilkudziesięciominutowym ogrzewaniu w temperaturze ok. 65°C, przy którym ginie większość drobnoustrojów.

Pasteryzację można również przeprowadzać metodą radiacyjną przez poddanie produktów promieniowaniu jonizującemu, w wyniku którego dezaktywuje się część drobnoustrojów. Produkty po pasteryzacji mogą być przechowywane przez dłuższy czas".

K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Ciekawa jest zwlaszcza metoda radiacyjna... Prawda?
K_P
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
radiacja, czy modyfikacja genetyczna to w tej chwili częsta rzecz. typu gen szczura, coby owocki nie marzły...
kubuś to jest signum tempori (czy jakoś tak). nie unikniemy chemii w jedzeniu. mleko traktuję jako używkę, bo po obróbce, której jest poddawane przestaje mieć cechy pokarmu, zresztą podejrzewam, że często dodaje się do niego subst wzmacniające smak, zapach itd...
pozdrawiam, właśnie zaczynam weekend i jadę daleko od domu odpocząć :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
pasteryzacja :
a) pasteryzacja krótkotrwała - ogzrewanie mleka do 71-74 stopni cel. pzrez 15s.
b)pazteryzacja momentalna w temp 85-90stop. cel. [nawet do pkt. bliskiego wrzenia mleka] przez 1-4s.
c)pasteryzcaj niskodługotrwała, polega na szybkim ogrzaniu mleka do temp. 63-65sto.cel. i utrzymanie w tej temp. przez ~30min [20-40] i szybkim schłodzeniu
d) pasteryzacja wysoka w temp 80sto.cel. w czasie od kilkunastu sek do kilkunastu sek.

to sa metody pasteryzowania mleka, co do metody radiacyjnej japonce ja wymyslili i jets tak kurewsko droga ze sie jej niestosuje

trzyule - białko sie denaturuje jak juz i to w temp 40-100 a pasteryzacja jest tak pzreprowadzana ze to nienastepuje bo co to za sens by był ? : >

uzdatnianie mleka a co to takiego na technologi i analizie nigdy o tym mi niemówiono moze sa jakies tajemice ; )
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

moja ulubiona whisky
K_P


A jaka lubisz? Single malt czy blended?
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Pij mleko a bedizesz zdrowy Dołączona grafika, ale najlepiej prosto z cycucha :lol: .


! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
pij mleko bedziesz wielki - akcja majaca na celu odmlodzic polskie spoleczenstwo :twisted:
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
no ok. mleko nie jest takie zdrowe jakby można było śadzić
A co powiecie mi na prxzykład o.... maślance
czy to też takie samo gówno jak mleko czy jednak jest zdrowsza??
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

no ok. mleko nie jest takie zdrowe jakby można było śadzić
A co powiecie mi na prxzykład o.... maślance
czy to też takie samo gówno jak mleko czy jednak jest zdrowsza??

Nie wiem,czy zdrowsza, ale na pewno smaczniejsza :)
  • 0

budo_macz1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Instytut Kettlebell Sport Polska
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
"Biorąc pod uwagę wartość odżywczą mleka i produktów mlecznych uznaje się w żywieniu człowieka za produkty niezastapione, które należy podawać codziennie. W jadłospisie sportowca, szczególnie młodzieży i długodystansowców, powinno się znajdować 1500-2000 g mleka zwłaszcza,, że jako jedyny produkt pochodzenia zwierzęcego w płynie - na ono charakter odkwaszający (przewaga wapnia nad fosforem"

Jest to fragment tekstu z książki: "Żywienie w treningu i walce sportowej" Ireny Celejowej (Doc. dr hab specjalista w zakresie żywienia sportowców)

Ja tam pije i czuje się bardzo dobrze :-)
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Niedługo będą zalecać jedzenia gówna bo zwrócą się wartości odżywcze i witaminy które sramy...uuch :oops:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Twaróg jedzcie.
Chyba najzdrowszy z tych wszystkich jogurtów, serów, serków, twarożków.
A ja go dorabiam tak:
biorę twaróg, dolewam do niego przegotowanej chłodnej wody, mieszam tak, żeby się zrobił miękki (ale żeby wchłonął całą wodę - nie za dużo wody) i na końcu trochę solę.
I taki jest dobry do wszystkiego.
  • 0

budo_ninja_fighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
A może wystarczy zwykłe Calcium?Takie musujące?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024