Skocz do zawartości


Zdjęcie

mleko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

first: co do tego ze te z dluzszym terminem waznosci sa jak emulsja - sora ale ja ile mleko pije to nie widzialem takiego co dluzej niz 48 h wytrzymuje po otwarciu - moze nie do takich sklepow chodze...

Ofkoz trzeba kupowac mleko ,ktore ma krotki okres waznosci . Te z dluzszym sa niestety napakowane konserwantami i tyle.....
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
a ja i tak mam w klasie kretynów ktuzi myśla ze mleko jest bardzo zdrowe i cza poć ile wlezie to cza byćdebilem ech szkoda gadać
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

sec: w okresie do 18 lat picie 2 szklanek mleka dziennie jest wrecz wskazane z racji tego ze zapobiega to osteoporozie na starosc... ofc mozna je zastapic produktami mlecznymi :P ...

problem w tym, ze lekarze i biolodzy nie sa zgodni co do tego co robi mleko. jedni mowia, zeby pic, bo duzo wapnia. drudzy, zeby nie pic: bo ten wapn nie jest przyswajany i picie mleka powoduje wyplukiwanie czegostam z kosci 8O po prostu poplatanie..

ja jakies pol roku temu przestalem zupelnie pic mleko, za to jem sporo serow, jogurtow i kefirow.
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Mleko do dupy nie daje nic procz bialka . Najlepiej poprostu spozywac produkty mleczne : sery, jogurty i.t.p
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

a ja i tak mam w klasie kretynów ktuzi myśla ze mleko jest bardzo zdrowe i cza poć ile wlezie to cza byćdebilem ech szkoda gadać


Jak ja nie cierpię arbitralnych wypowiedzi! Zwłaszcza opartych na bardzo fragmentarycznej wiedzy. Ale tak to zwykle bywa: im mniej wiesz, tym masz mniej wątpliwości.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Weszlismy do Unii wiec tych sztucznosciu bedzie coraz wiecej - a alergaia to choroba cywilizacji i wlasnie jedzenia i uzywania sztucznosci.
Nalezy odroznic mleko przetworzone od naturalnego.
Kiedys marchewka i ryz tez byly uznawane za bardzo zdrowe a teraz sie okazuje ze sa rzeczami ktore moga bardzo uczulac i wcale takie zdrowe nie sa.
Co jakis czas moda sie zmienia na jedzenia a nawet ta tak zwana zdrowa zywnosc to tylko kit dla ludzi bo juz wielu sie przez nia wykonczylo na zdrowiu. Jedni lubia mleko i im nie szkodzi nawet UHT a inni zyja na ogorkach w occie i tez dobrze ale nie mozna nikomu narzucac jednej diety.

Kiedys medycyna miala na wszystko dwie metdy albo lewatywa albo upuszczenie krwi i tez ludzie jakos zyli.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
ha!
lewatywa jest zdrowa i bede walczyl w jej obronie :D
tzn tak czytalem 8)
oczyszcza dokladnie przewod pokarmowy z pozostawionych niestrawionych resztek jedzenia, itp itd

lewatywa oczyszcza cialo i umysl 8)

-----
i jak sie kiedys przelamie to moze tez sobie zobie :wink:
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

sec: w okresie do 18 lat picie 2 szklanek mleka dziennie jest wrecz wskazane z racji tego ze zapobiega to osteoporozie na starosc... ofc mozna je zastapic produktami mlecznymi :P ...

problem w tym, ze lekarze i biolodzy nie sa zgodni co do tego co robi mleko. jedni mowia, zeby pic, bo duzo wapnia. drudzy, zeby nie pic: bo ten wapn nie jest przyswajany i picie mleka powoduje wyplukiwanie czegostam z kosci 8O po prostu poplatanie..

ja jakies pol roku temu przestalem zupelnie pic mleko, za to jem sporo serow, jogurtow i kefirow.


no takich rewelacji nieslyszalem... w takim razie chyba tak jak mowisz zlotym srodkiem sa tu kefiry, jogurty, sery (ale biale bo te zolte to tluszczu od ch) itd. :P ... ja tam i tak jakos za mlekiem nie przepadam :P ...
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Kurde!! nie podoba mi sie to... dziennie potrafię wypić ponad 1 litr mleczka. w tym w formie kakao. wprawdzie mam mniej niz 18 lat (mam 17) ale z tego co czytam to i tak chyba przeginam troszkem... :|
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Gdyby byla to prawda, ze mleko zapobiega osteoporozie, to nie cierpieliby na nia ludzie starsi, zwlaszcza w tzw. Domach Pogodnej Jesieni, gdzie w stopniu znacznym aplikuje sie im mleko.
Ale nie chce sie wypowiadac autorytarnie. Nie ma diety absolutnie dobrej dla kazdego. Z moich wieloletnich zainteresowan wynika, ze najblizsza prawdy jest chyba dieta, zwiazana z grupa krwi.
I powtarzam - trzeba pamietac, ze lobby mleczne jest wyjatkowo silne. Koniec mody na mleko oznaczalby koniec prosperity wielu poteznych regionow w Niemczech, Francji, Ameryce.
Jako ciekawostke dodam, ze np. w Japonii mleka sie nie pije wcale, ale jej spoleczenstwo, do niedawna bylo jednym z najzdrowszych na swiecie. Do niedawna - bowiem od pewnego czasu, jako poklosie przyswajania sobie nawykow zywieniowych "bialych" pojawily sie tam takze w stopniu nieznanym dotychczas, tzw. choroby cywilizacyjne.
K_P
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

Pozatym mili panstwo pokazcie mi innego ssaka poza czlowiekiem, ktory je pije, bedac juz doroslym ?


Kotek mojej sąsiadki codziennie rano ze spodeczka od paru latek :)

W zasadzie to każde jedzenie jest szkodliwe jak by się słuchać wszystkich lekarzy świata z ich wywodami.....

Ja piję bo lubię i niech tak zostanie....... a uczulony też na nie nie jestem więc nie zamierzam rezygnować z tej przyjemności :lol:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

Pozatym mili panstwo pokazcie mi innego ssaka poza czlowiekiem, ktory je pije, bedac juz doroslym ?


Kotek mojej sąsiadki codziennie rano ze spodeczka od paru latek :)


Jak i parę milionów innych kotków :)

Dobre. Mam podobne zdanie odnośnie mleka. Piję bo lubię. A na czyjśtam argument o nie piciu mleka w krajach afrykańskich - bzdurka. Podstawą wyżywienia najbardziej walecznego i bitnego plemienia - Masajów, jest mleko krowie z krwią.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

Gdyby byla to prawda, ze mleko zapobiega osteoporozie, to nie cierpieliby na nia ludzie starsi, zwlaszcza w tzw. Domach Pogodnej Jesieni, gdzie w stopniu znacznym aplikuje sie im mleko.
Ale nie chce sie wypowiadac autorytarnie.


najpierw przede wszystkim przeczytaj prosze co napisalem :P... pisalem ze zapobiega osteoporozie w wieku starszym pite do 18 roku zycia... pozniej nie daje juz efektow bo kosci sa juz wyksztalcone... :D
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
ja tam od paru lat codziennie wcinam mleko z płatkami na śniadanie :D
no i jak wracam z treningu tyż mleczko na mnie czeka
jakiś "skutków ubocznych" z tego powodu nie widze ale może najwyższy czas aby odstawić mleko
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

Kotek mojej sąsiadki codziennie rano ze spodeczka od paru latek :)

to ludzie nauczyli koty pic mleko.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
Niech kazdy zostanie ze swoim zdaniem. Ja nie pije. A juz tego w kartonach to sie nawet nie tchne.
K_P
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
a może pić mleko kozie lub wielbłądzie :?: :?: :?:


ja tam najlepiej wolę ptasie mleczko :) :) :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
mleko ktore kupujecie w sklepach ma normalizowane jedynie zawartość tłuszczu czyli 87% woda + 3,5% białka + 4,7% laktozy popiół 0,7% tł 3,5% to sa proporcje pzrecietnego mleka prosto od krówki of koz od tego zalezy masa czyników [tyczy sie mleka surowego ]

50% czy juz nawet 60% populacji ludzi ma uczulenie na mleko z porstej przyczyny mleczko sie pije jak sie jej bachorem co niemoze jesc miecha ; )

pozatym u dorosłego człowieka po spozyciu mleka moga wystepowac biegunki wzdencia i inne ciekawe przypadłosci jelitowe z powodu rozkładajacych sie zwiazków pochodzenia z laktozy których dorosły człowiek nie jest w stanie rozłorzuc

mleko jesli lubicie to oczywiscie pijcie, ja osobiscie lubie i pije ale jak pzrecholuje to wiatry nadciagaja
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko

Niech kazdy zostanie ze swoim zdaniem. Ja nie pije. A juz tego w kartonach to sie nawet nie tchne.
K_P


a to dlaczego uwazasz ze mleko surowe jest lepsze od spozywczego ?
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: mleko
mocne z tym mlekiem... mój dziadek, lat juz 80, pije codziennie od ponad 70lat conajmniej litr mleka (wiejska krasula rulz) i nic mu nie jest, chłop jak dąb a w porównaniu do innych w jego wieku wręcz młodizeniaszek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024