Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z oddychaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_joann
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Problemy z oddychaniem
Heja ludzie.
Mam problem a wlasciwie nie ja tylko moj bratanek,a mianowicie chlopak ma 11 lat i 13kg nadwagi, wiec zaczelam z nim cwiczyc i biegac , pewnego dnia podczas biegu zaczal sie dusic,trwalo to ok 2-3 min duszenie wystapilo w okolicy krtani, nie byla to ani kolka ani zadyszka ja wystraszylam sie strasznie (pewnie bardziej od niz moj bratanek) ale z takimi objawami pomimo kilku lat cwiczen, spotkalam sie po raz pierwszy.
MOZE KTOS Z WAS MIAL JUZ DO CZYNIENIA Z TAKIM ZJAWISKIEM, prosze was o pomoc w tej sprawie.
Ps. Lekarka powiedziala ze MOZE to byc za sprawa alergi, lecz niepokoi mnie to MOZE.
POZDRAWIAM
  • 0

budo_wektor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z oddychaniem
Moze to byc astma na podlozu alergicznym, w jego wieku mialem to samo, teraz objawy sie zlagodzily. Powinnas z nim pojsc do specjalisty
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z oddychaniem
Kiedyś miałem nadwagę i wiem jak to jest... jak chłopak nie ćwiczył wcześniej wystarczającą dobrze (czyt. olewał W-F) to taki ból to normalka, aż dziw że tak krótko... ja w wakacje (zacząłem w tedy myśleć o podniesieniu kondychy i zrzuceniu kilku kg.) po biegu z psem na kilometr dostałem takiej zadyszki że godzine dochodziłem do siebie... taka uwaga na następny raz: stopniować intensywność ćwiczeń, a przy zmęczeniu nie zaprzestawać (przerwa) tylko lekko zwalniać, lepsze są tego efekty i daje to większą wytrzymałość, ale to na dodatek musi byc planowe!
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z oddychaniem
Lepiej niech pójdzie do specjalisty alergologa po zakończeniu okresu pylenia. Teraz jest bardzo dużo pyłków w powietrzu, niech sobie zrobi testy skórne, może naprawdę ma alergię. A może sie poprostu zakrztusił, lub dostał silnego skurczy oskrzeli np ze zdenerwowania lub z powodu stresu związanego z wysiłekim.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z oddychaniem
Marsz do lekarza!
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z oddychaniem
tak ale jak pojdzie i się dowie że ma unikać kontaktu z alergenami typu pyłki to co z bieganiem a może ma biegać w masce? chociaż leki moga pomóc albo skuteczne odczulanie (na które zapisuje sie od roku :wink: ) pozdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024