Skocz do zawartości


Zdjęcie

vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka
Czesc,

Moj dziadek, to krzepki facet. Mimo sedziwego wieku wciaz 'przekreca' sloiki, srubki. Stary bosman, sierota, lubi noze i westerny - moj ukochany dziadek :)

Rozmawialem z nim dzis o boksie - wczoraj gale boksu w nocy ogladal - i kolejny raz wspominal jak na poczatku lat 70tych byl Japoni na takiej duzej gali, gdzie 2 kolesi sie bilo. Jego zdaniem byla to walka udawana.

Nie znam sie na vale tudo i choc mam wlasne domysly, celowo uzyje jezyka dziadka.

"Walczylo 2 facetow.. jeden taki z wolnej amerykanki.. nazywal sie Inuki ( zapis fontyczny ). i drugi jakis bialy bokser.. utytulowany. Ogolnie walka byla udawana i nudna, bo wygladalo to tak, ze ten bokser uciekal i nie dawal sie zlapac w pas, a ten drugi kladl sie na ziemi, na plecach i tak jakby oslanial..okopywal nogami , zeby tamten nie mogl podejsc i go walnac."

Dziadek nie pamieta, kto wygral.. znajac jego sympatie do sake, jestem gotow uwierzyc :)

Co o tym myslicie? Slyszeliscie o takiej walce? Skojarzenia z bjj sa na miejscu?

Dzieki za komentarze.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka
spoko Dziadzio.
respect:)
bosman?:) na czym pływał:))
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka
nie, nie na miejscu.

to byl Antonio Inoki, zapasnik (? - no qrcze nie wiem, co on dokladnie robil, a nie chce mi sie teraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - w kazdym razie na ktoryms PRIDE byl gosciem honorowym, czy czyms w tym stylu) on wtedy, albo potem, robil takie walki m.in. z Alim.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka

Czesc,

Moj dziadek, to krzepki facet. Mimo sedziwego wieku wciaz 'przekreca' sloiki, srubki. Stary bosman, sierota, lubi noze i westerny - moj ukochany dziadek :)

Rozmawialem z nim dzis o boksie - wczoraj gale boksu w nocy ogladal - i kolejny raz wspominal jak na poczatku lat 70tych byl Japoni na takiej duzej gali, gdzie 2 kolesi sie bilo. Jego zdaniem byla to walka udawana.

Nie znam sie na vale tudo i choc mam wlasne domysly, celowo uzyje jezyka dziadka.

"Walczylo 2 facetow.. jeden taki z wolnej amerykanki.. nazywal sie Inuki ( zapis fontyczny ). i drugi jakis bialy bokser.. utytulowany. Ogolnie walka byla udawana i nudna, bo wygladalo to tak, ze ten bokser uciekal i nie dawal sie zlapac w pas, a ten drugi kladl sie na ziemi, na plecach i tak jakby oslanial..okopywal nogami , zeby tamten nie mogl podejsc i go walnac."

Dziadek nie pamieta, kto wygral.. znajac jego sympatie do sake, jestem gotow uwierzyc :)

Co o tym myslicie? Slyszeliscie o takiej walce? Skojarzenia z bjj sa na miejscu?

Dzieki za komentarze.

MAcius!zyjesz!!!!!!bogu dzieki :) :wink:
rybak- walka Aliego z Inokim byla dosc zalosna,sam przyznasz....
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka
Pokaż dziadkowi kilka fotek. Może rozpozna Inokiego.

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka
Dzieki panowie.
Dziadzio plywal 40 pare lat w PLO, a temat wyszedl podczas jego ogladania 2500 pocztowek z calego swiata, troche sobie pozwiedzal :)

Dziadek cos wspominal o Alim ale potem sie poprawil moiwac, "a nie, to nie moglbyc Ali bo Ali byl czarny".
Pytalem, poniewaz zaintrygowalo mnie wlasnie to okopywanie sie z ziemii.. btw wczoraj widzialem 2fast 2furious, jest garda i gilotynka.

Wiec, co to byly za walki? Faktycznie udawane jak mowi dziadek? Troche jestem zawiedziony..

Macias - nawet bylem w czwartek na KI i liczylem ze Cie spotkam.. leniu :wink:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka
Stare czasy, Inoki był reprezentantem wczesnej formy shootwrestlingu, walka z Alim była dlatego żałosna że były tam takie głupie reguły, Inokiemu pozostawało kłaść się i okopywać z ziemi. Najprawdopodobniej Inoki wystąpił tam po wcześniejszych walkach w Japonii z zachodnimi bokserami przy podobnych regułach, więc wszystko się zgadza...
Co do dziadka, to jest dokładnie to co gdzieś niedawno czytałem a co potwierdza moje obserwacje życiowe - obecnie młodzi napakowańcy wychowani na siłowni i wspomagaczach wyciskają na ławeczce nie wiadomo jakie ciężary a jak przyjdzie do odkręcenia "zapieczonego" słoika czy jakiejś śruby to idą do taty albo dziadka :-) Sztucznie nadymane mięśnie i wyniki ze sztangami nijak się nie mają do siły nabytej przez całe życie dzięki ciężkiej pracy fizycznej. Znam historie z wczesnej epoki pakerstwa w Trójmieście kiedy pakerzy wymiękali przy niezgrabnych w walce ale cholernie silnych rybakach czy portowych dokerach (jakby ktoś z młodych nie wiedział, doker to taki facet w porcie który przez 8-io godzinną zmianę przerzuca w porcie 50-io kilowe a czasem cięższe worki ze sztapla na sztapel). W jednej takiej historii klient miał poważnie zdarty naskórek na szyji po duszeniu wykonanym przez rybaka z ze strasznie silnymi, zgrabiałymi i chropowatymi dłońmi :)


Wosiu
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: vale tudo '71 - '73 Japonia - historia mojego dziadka

Co do dziadka, to jest dokładnie to co gdzieś niedawno czytałem a co potwierdza moje obserwacje życiowe - obecnie młodzi napakowańcy wychowani na siłowni i wspomagaczach wyciskają na ławeczce nie wiadomo jakie ciężary a jak przyjdzie do odkręcenia "zapieczonego" słoika czy jakiejś śruby to idą do taty albo dziadka :-)


Mój ojciec (rencista obecnie) mechanik samochodowy, kluczem to on tylko dociąga lub luzuje,a tak to nakrętki łapą. Skórę ma taką, że nosi szklankę z wrzątkiem w dłoni, nie parzy go. Rękawiczek zimą dopiero na starość używa.

Ale młode pokolenie nie zawsze takie nędzne, wspiancze skałkowi też mogą zadziwić. Widziałem jak panienka podciągała się nadchwytem zaczepiona czubkami palców o występ futryny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024