Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Mam do was prosbe o rade. Pewnie bylo juz wiele podobnych pytan ale mimo to mam nadzieje na dobra rade od was. Po kilku latach treningu kung fu shaolin dluga piesc doszlem do wniosku iz nie ma to juz sensu gdyz cwiczenie w kolko form, brak sparingow, wysokie koszty nie sa wymierne do tego co chcialbym dalej robic. Zastanawiem sie nad zmiana stylu i sekcji ale.... Mam dylemat co wybrac. Wiem ze zalezy to od wielu czynnikow ale biorac pod uwage kilka kryteriow moze jestescie mi w stanie doradzic co byloby bardziej sensowne w moim przypadku. Tak wiec mam do wyboru wing tsun, kickboksing i jiu jitsu. Chodzi mi glownie o mozliwosc w miare skutecznej uniwersalnejsamoobrony bez udziwnien i nierealnych technik. Nie interesuje mnie rywalizacja sportowa. Chcialbym aby ktos z was ktory moze mial podobne dylematy doradzil mi cos sensownego. Moze cwiczyliscie wszystkie z wymienionych styli i macie wieksze doswiadczenia. Czas treningu we wszystkich tych sekcjach jest podobny tzn 4 godziny tygodniowo cena rowniez. Bardzo prosze o rade gdyz chcialbym juz zaczac cos robic i nie tracic czasu. Trudno jednak wyciagnac wnioski nawet po treningu probnym bez jakichkolwiek doswiadczen.
Pozdrawiam
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Ważna jest osoba trenera, bo nawet w przypadku "dobrego stylu"(tzn wg. podziałów niektóych osób,bo ja osobiście uważam,że nie ma stylu lepszegu lub gorszego) możesz się nic nie nauczyć...

Najlepiej przejdź się na treningi i zobacz jak są prowadzone zajęcia i jaki jest poziom ćwiczących(możesz się ich dopytać jak długo ćwiczą,by zobaczyć w jakim czasie do tego doszli)...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Nie będę orginalny pisząc, żebyś przeszedł sie po wszystkich sekcjach. Spróbuj, sprawdź które zajęcia najbardziej ci odpowiadają, czy osaoba trenera jest odpowiednia (np. nie pokazuje jakiś nierealistycznych technik), porozmawiaj z ćwiczącymi. Wingdragon jakiś czas temu wrzucił temat w stylu: "Czym sie kierować przy wyborze skecji". Najprawdopodobniej w dzialew Cross-Budo. Poszukaj, tam znajdziesz naprawdę cenne wskazówki.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Wydaje mi sie ze jesli trenowales juz Kung Fu i ci sie znudzilo to daj sobie spokoj z Wing tsun bo wpadniesz z deszczu pod rynne.Osobiscie jesli sekcja jest na wysokim poziomie i trener przyklada duza wage do realnosci to poszedlbym na Ju Jitsu.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Zgadzam się ju jitsu może być bardzo dobre bardzo wiele technik wszystkie dystansy ale to jak inni już pisali zależy tylko od sekcji a właściwie instruktora.
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Na twoim miejscu wybieralbym miedzy Kickboxingiem,a JJ,jednak najpierw dokladniej przyjrzyj sie obydwu sekcja,zwlaszcza JJ,gdyz roznie z tym bywa
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Biorąc pod uwagę czas treningu, jaki oferują opisane sekcje, to chodziłbym co najmniej do dwóch na raz :)

K.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
ja nie będę obiektywny ale stawiam na jj, bo tam tesh jak w kick boxingu są kopniecia i uderzenia,na temat których coś tam juz wiesz jeli trenowałeś kung fu...a do tego dodasz sobie rzuty, podcinki, dźwigienki to się zawsze przyda....jak bedzie ci mało kupisz sobie worek potrzaskasz w niego coby kopnieć nie zapomniec...a jak nie pójdziesz na kicka..jasne?!
albo jak wyżej pociagnij obie sekcje..jeśli mas zczas..pozdrawiam.. :twisted:
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Mysle ze wybiore chyba JJ bo trener jest doswiadczony z tego co wiem ma dosc dobre wyniki i powazanie wsrod uczniow i dotego duze doswiadczenie. Tak jak mowiecie przemawia do mnie wszechstronnosc jj.
Pozdrawiam
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?

Wydaje mi sie ze jesli trenowales juz Kung Fu i ci sie znudzilo to daj sobie spokoj z Wing tsun bo wpadniesz z deszczu pod rynne.

Długa Pięść a Wing Tsun to dwie tak różne rzeczy, że trudno powiedzieć "z deszczu pod rynnę". To że jedno i drugie to KF to nic nie znaczy...poza tym, że pewnie z Chin.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
WT jest calkiem niezla alternatywa wydaje mi sie ze w sensie samoobrony jest bardziej skuteczne niz np. karate czy kickboksing
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
"WT jest calkiem niezla alternatywa wydaje mi sie ze w sensie samoobrony jest bardziej
skuteczne niz np. karate czy kickboksing"

sposkik,może i tak..ale nie zaprzeczysz pewnie,że jj nadaję się baardzo dobrze do celów samoobronnych,w ramach "programu szkoleniowego" tego stylu wchodzi masę typowych "schematów" ataku tudzież zaczepki..kolega chcący zmienić styl troszkę już sobie uderzał i kopał w ramach kf :? niech dobie poćwiczy troszkę rzutów,dźwigien i duszeń-baardzo fajne sprawy i napewno nowe dla niego..chyba w kung fu tego nie ma..prawda?!
zresztą chyba już wyboru dokonał..moim zdaniem słusznego..
jeśli ma na myśli samoobrone to raczej ju-jitsu...a co myśla inni?!
pozdrawiam
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
Z tym JJ może być różnie. Poza tym jeżeli przez pół życia kopał, to może mu czegoś brakować na JJ. Tam raczej jest więcej "łapanek". Kopnięcia to tylko malutki dodatek.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym kierowac sie przy zmianie stylu ?
jj to nie tylko łapanka Panie kolego..to jest podejście do walki w bardziej "miekkim stylu" to nie tylko rzuty czy xwignie to taktyka i strategia "miekka" jest to raczej bardziej podobne do kung fu niż kick..prawda?!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024