Skocz do zawartości


Zdjęcie

szczęka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

szczęka
cze. Proszę o wypowiedzi , czy podczas walki ochraniacz na zęby coś daje ?? A jakie są minusy jej używania ? Słyszamem, że ciężko się oddycha...
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

cze. Proszę o wypowiedzi , czy podczas walki ochraniacz na zęby coś daje ?? A jakie są minusy jej używania ? Słyszamem, że ciężko się oddycha...


Daje duzo, masz osloniete zeby przedewszystkim czego chyba nie trzeba wyjasniac, no i nie ugryziesz sie w jezyk :wink:
Co do oddychania, naucz sie oddychac przez nos.
Aha i nigdy nie kupuj podwujnej szczeki!!!

Pozdro
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Jestem tego samego zdania.
Daje dużo, przynajmniej wrócisz do domu i nie będziesz seplenić :wink:
Co do oddychania, to po prostu używaj nosa... Poza tym przy oddychaniu przez nos mniej się męczysz.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Kupuj podwojna chroni dolne i gorne ja mam pojedyncza sdi ale mam zamiar kupic podwojnego everlasta- takiego-

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Da sie spokojnie oddychac - nie piszcie glupot bo w walce nie da oddychac sie przez nos!!!!!
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Szczęka chroni głównie w ten sposób, aby dolne zęby nie uderzyły w górne podczas podbródkowego.

Jak się sam przekonałem, szczęka pojedyncza chroni wystarczająco, a komfort 10 razy większy.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

Kupuj podwojna chroni dolne i gorne ja mam pojedyncza sdi ale mam zamiar kupic podwojnego everlasta- takiego-

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Da sie spokojnie oddychac - nie piszcie glupot bo w walce nie da oddychac sie przez nos!!!!!


Oczywiscie ze sie da! To kwestia przyzwyczajenia! Jednak moje zdanie na temat podwujnej sie nie zmieni...jest do bani. Ale to tylko moje zdanie, a co do "glupot' to to samo w druga strone, bardzo ciezko sie przez nia oddycha
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Mam pytanie odnosnie szczek, czy na zawodach w kyokushin sie takowych uzywa ? Zdaje sobie sprawe, z ograniczen, jakie na tych zawodach panuja, ale dostac mawashi jodan jez nie jest za przyjemnie :)

No i ostatnio bylem swiadkiem na Mistrzostwach Slaska w KK jak delikwent zainkasowal sierpa w zeby, oczywiscie natychmiastowa dyskwalifikacja uderzajacego, ale tamten mial juz o jednego kla mniej ...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Od poczatku. Uwazam ze stosowanie szczeki bardzo podnosi bezpieczenstwo zebow. Oczywiscie mowie o szczece pojedynczej. Podwojna wg. mnie to prosba o kalectwo. Jezeli oberwiemy w pojedynczej to zuchwa nam sie przesunie i bedzie bolec ale nic wiekszego sie nie stanie. Jezeli oberwiemy w podwojnej to sie nie przesunie ale za to moze wyskoczyc ze stawu, zlamac sie albo zrobic cos rownie dziwnego. Powod? Brak naturalnej amortyzacji.

Vince: Na zawodach w KK mozna ale nie trzeba uzywac. Naturalnie bezpieczniej jest bo czasem mozna opuscic reke i oberwac mawashi albo komus moze sie omsknac cios reka i uderzy wyzej niz powinien...

Podsumowujac: Szczeka - owszem, ale pojedyncza.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Co tu dużo dodawać - ja używam pojedynczego Everlasta i jestem zadowolony. Już się przyzwyczaiłem do oddychania a że dobrze dopasowałem nie spada jak otworzę dziób. Na początku nie byłem przekonany do tego wynalazku, ale szybko się nawróciłem :D
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

Kupuj podwojna chroni dolne i gorne ja mam pojedyncza sdi ale mam zamiar kupic podwojnego everlasta- takiego-

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Da sie spokojnie oddychac - nie piszcie glupot bo w walce nie da oddychac sie przez nos!!!!!


Oczywiscie ze sie da! To kwestia przyzwyczajenia! Jednak moje zdanie na temat podwujnej sie nie zmieni...jest do bani. Ale to tylko moje zdanie, a co do "glupot' to to samo w druga strone, bardzo ciezko sie przez nia oddycha


Cooo tyyy piszesz ?/ Jestes w stanie walczyc kilka rund ostro na zawodach i przez nos oddychac caly czas, luuuuudzie
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
czesc!

Czy trzeba nakaldac szczeke? Powiem ci z doswiadczenia - jak chcesz miec wszystkie zeby to nos szczeke. I to koniecznie pojedynka, podwojna nauczy cie zlych nawykow (zeby powinny byc zacisniete, dolne za gornymi, aby bylo mniejsze ryzyko zlamania)

pzdr CarpeDIem
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Mnie to interesuje, ponieważ ostatnio usłyszałem, że niejako w tkd wtf mają być obowiązkowo szczenki, wie ktoś coś o tym ??
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

czesc!

Czy trzeba nakaldac szczeke? Powiem ci z doswiadczenia - jak chcesz miec wszystkie zeby to nos szczeke. I to koniecznie pojedynka, podwojna nauczy cie zlych nawykow (zeby powinny byc zacisniete, dolne za gornymi, aby bylo mniejsze ryzyko zlamania)

pzdr CarpeDIem


Jak zacisniesz w pojedynczej zeby w pojedynczej szczece?????
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
No ja zaciskam normalnie, tyle tylko że mam między zębami tworzywo ochraniacza.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

Oczywiscie ze sie da! To kwestia przyzwyczajenia! Jednak moje zdanie na temat podwujnej sie nie zmieni...jest do bani. Ale to tylko moje zdanie, a co do "glupot' to to samo w druga strone, bardzo ciezko sie przez nia oddycha


a probowales walczyc w podwojnej szczece z zatkanymi otworami do oddychania :)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Tae Tad...przy duzym wysilku nie jest mozliwe aby dostarczyc organizmowi wystarczajaco duzo tlenu oddychajac przez nos .
A jesli chodzi o "szczeki" to polecam tylko piojedyncze . Podwojne w ostatecznosci moga byc ale "dziura" do oddychania w wiekszosci jest po prostu za mala .
Thanes - oczywiscie ze "cos" daja :) . Znam przypadek w ktorym to gosc prawie odgryzl sobie jezyk , nie majac szczeki :wink:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

czesc!

Czy trzeba nakaldac szczeke? Powiem ci z doswiadczenia - jak chcesz miec wszystkie zeby to nos szczeke. I to koniecznie pojedynka, podwojna nauczy cie zlych nawykow (zeby powinny byc zacisniete, dolne za gornymi, aby bylo mniejsze ryzyko zlamania)

pzdr CarpeDIem


Jak zacisniesz w pojedynczej zeby w pojedynczej szczece?????



Kolega mnie troche zle zrozumial :) Podwojna szczeka uczy zlych nawykow w stosunku do ulicy, bo uczy trzymania nienaturalnego ukladu zebow. No ale powinienem sie wyslawiac bardziej szczegolowo. Moj blad.
:wink:
Pzdr CarpeDIem
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka
Jako że mam poważne problemy z oddychaniem przez nos, wolę szczękę podwójną... 8) Dziura jest wystarczająco duża i jak dla mnie taka szczęka jest po prostu wygodniejsza...
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

Tae Tad...przy duzym wysilku nie jest mozliwe aby dostarczyc organizmowi wystarczajaco duzo tlenu oddychajac przez nos .
A jesli chodzi o "szczeki" to polecam tylko piojedyncze . Podwojne w ostatecznosci moga byc ale "dziura" do oddychania w wiekszosci jest po prostu za mala .
Thanes - oczywiscie ze "cos" daja :) . Znam przypadek w ktorym to gosc prawie odgryzl sobie jezyk , nie majac szczeki :wink:


Cooo tyyy piszesz ?/ Jestes w stanie walczyc kilka rund ostro na zawodach i przez nos oddychac caly czas, luuuuudzie





W walce ringowej (czy tez sparingach) jezeli jestesmy poza zasiegiem przeciwnika mozna oddychac przez usta, a w podwojnej bylo by ciezko, ja nie mowie o walce non toper mielona ataki, zreszta to co napisales ze podwojna chroni dolna i gorna szczeke jest smieszne! Przeciez kazdy ma gorna wysunieta na przod wiec dolna nie jest praktycznie narazona na nic
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: szczęka

Tae Tad...przy duzym wysilku nie jest mozliwe aby dostarczyc organizmowi wystarczajaco duzo tlenu oddychajac przez nos .
A jesli chodzi o "szczeki" to polecam tylko piojedyncze . Podwojne w ostatecznosci moga byc ale "dziura" do oddychania w wiekszosci jest po prostu za mala .
Thanes - oczywiscie ze "cos" daja :) . Znam przypadek w ktorym to gosc prawie odgryzl sobie jezyk , nie majac szczeki :wink:


Cooo tyyy piszesz ?/ Jestes w stanie walczyc kilka rund ostro na zawodach i przez nos oddychac caly czas, luuuuudzie





W walce ringowej (czy tez sparingach) jezeli jestesmy poza zasiegiem przeciwnika mozna oddychac przez usta, a w podwojnej bylo by ciezko, ja nie mowie o walce non toper mielona ataki, zreszta to co napisales ze podwojna chroni dolna i gorna szczeke jest smieszne! Przeciez kazdy ma gorna wysunieta na przod wiec dolna nie jest praktycznie narazona na nic


Chyba zaczynam rozumiec w czym sie nie rozumiemy- ty mowisz o walce w rekawicach bokserskich a ja o vt- tam w dolna sama spokojnie mozesz dostac i zeby potracic
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024