Skocz do zawartości


Zdjęcie

garda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

garda
Czy są jakieś różnice pomiędzy trzymaną gardą w rękawicach bokserskich a piąstówkach lub gdy masz gołe pięści ?
Mile widziane fotki.

pzdr
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Rekawice[makowy] beda zaslaniac Ci cała glowe, bedziesz lepiej chroniony i bedzie garda bardziej szczelna

A co do szczelnosci gardy z gołymi raczkami to chyba wiadomo jak jest : |

wogle nierozumiem postu jaki on ma cel : |

fotki ? : | chłopie przystal rece do baniaka i zobacz sobie w lustrze.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
raczej niewielkie - rekawice sa duze wiec troche ograniczaja widocznosc niekiedy. ale jakichs wiekszych roznic nie stwierdzilem.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

raczej niewielkie - rekawice sa duze wiec troche ograniczaja widocznosc niekiedy. ale jakichs wiekszych roznic nie stwierdzilem.


Jak mogłeś niestwierdzic róznic, sprbuj walczyc bez rekawic i z rekawicami pzreciez róznica jest wyrazna co do "szczelnosci" gardy
  • 0

budo_daco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
po co ci garda??
idziesz jak czołg , nie dajesz przeciwnikowi zeby cie uderzył , zeby nie wiedział co sie dzieje:D
w moim przypadku ja gardy nie uzywam , dla mnie to jest niepotrzebne
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

po co ci garda??
idziesz jak czołg , nie dajesz przeciwnikowi zeby cie uderzył , zeby nie wiedział co sie dzieje:D
w moim przypadku ja gardy nie uzywam , dla mnie to jest niepotrzebne


Widocznie masz 2m30cm i z 200kg miesni ; )
Albo walczysz z słabszymi od siebie [ technicznie fizycznie ]
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
To że garda w rękawicach jest szczelniejsza jest rzeczą oczywistą. Nie o to mi chodziło.
Pytam o trzymanie rąk z rękawicami i bez. Czy z racji tego iż rękawice są szczelniejsze trzymamy jakoś inaczje ręce czy dokładnie tak smao jak bez rekawic.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

po co ci garda??
idziesz jak czołg , nie dajesz przeciwnikowi zeby cie uderzył , zeby nie wiedział co sie dzieje:D
w moim przypadku ja gardy nie uzywam , dla mnie to jest niepotrzebne


jak nie masz nic sensownego do dodania to spieprzaj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
dziekuje
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

Jak mogłeś niestwierdzic róznic, sprbuj walczyc bez rekawic i z rekawicami pzreciez róznica jest wyrazna co do "szczelnosci" gardy


chodzilo mi o ulozenie rak a nie o szczelnosc gardy. to co napisales jest sprawa oczywista.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Dobra ekspertem nie jestem, ale może spróbowac gardy z jakiejś innej sztuki walki która nie jest nastawiona na walkę w rękawicach np. tradycyjny Thaiboxing, niekture szkoły karate itp. też mają ciekawe gardy z tym że uwzględniaja one także obrone przed kopnięciami, czasami przedewszystkim przed nimi (kyokushin) ale kto powiedział że na ulicy trzeba koniecznie lac się rękoma, a skoro bez rękawic to pewnie o ulicę ci chodzi, a jeżeli już ma to być walka na pięści bez rękawic to garda bokserska i tak będzie najlepsza.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Zapytaj na stronie Rodney'a on jest specem os streetboxingu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Zle napisalem link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jagas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
poszukaj sobie w googlu zdięć lub rysunków z walk bokserskich z czasów kiedy jeszcze nie było dużych rękawic. to taka garda na "angielskiego dżentelmena" (głowa do tyłu, ręce niżej, bardziej do przodu i bliżej siebie). wygląda smiesznie... na ostro w praktyce nie testowałem, ale na sparingach bez rękawic sprawdza się nieźle.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Ja bez rękawic używam chyba zwykłej bokserskiej gardy ręce poniżej oczu luźno niezaciśnięte w pięści nie za szeroko żeby nie było miejsca na prostego łokcie przy tułowiu żeby chronić żebra lewa ręka lekko z przodu. Jeśli natomiast chodzi o Rodney'a to widziałem jedną jego autorską gardę i wyglądała naprawdę ciekawie, ale niestety nie miałem okazji popróbować jak się z tym walczy, bo zdaję się ze można się tego nauczyć w Polsce tylko u Kenjiro w Gdańsku a dla mnie to na razie za daleko :( .
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

po co ci garda??
idziesz jak czołg , nie dajesz przeciwnikowi zeby cie uderzył , zeby nie wiedział co sie dzieje:D
w moim przypadku ja gardy nie uzywam , dla mnie to jest niepotrzebne


kumpel też tak kiedyś sądził.... po czterech mawshi geri w cuś, co powinno zawierać mózg - nagle nauczył się trzymać łapki w górze :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Nie mając rękawic, można chwytać przeciwnika np. za ręce itp. Zatem walcząc gołymi pięściami, może warto lekko gardę tak zmodyfikować aby łatwiej wykonywać te techniki, których nie można w rękawicach. Ale jak dokładnie?Nie wiem...Może jedną rękę wysunąć bardziej do przodu niż to jest w gardzie z rękawicami...??
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Sluchajcie przeciez garda w rekawicy czy bez ma swaje zadanie trzeba chronic komputer przed strzalem no moze i splot pytam co za roznica ?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
Różnica polega na tym, że w rękawicach masz większą powierzchnie chroniącą twarz(rękawice właśnie), ale z kolei nie możesz raczej chwytać i robić podobnych rzeczy.
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: garda

Różnica polega na tym, że w rękawicach masz większą powierzchnie chroniącą twarz(rękawice właśnie), ale z kolei nie możesz raczej chwytać i robić podobnych rzeczy.


A co z czuciem przeciwnika przeciez zmysly odbieraja bodzce a jak masz rece osloniete plastikiem to co czujesz?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: garda
eee o co chodzi

Sluchajcie przeciez garda w rekawicy czy bez ma swaje zadanie trzeba chronic komputer przed strzalem no moze i splot pytam co za roznica ?

A co z czuciem przeciwnika przeciez zmysly odbieraja bodzce a jak masz rece osloniete plastikiem to co czujesz?


Nie rozumiem czy sam odpowiadasz na swoje pytania czy to kolejne pytanie do mnie??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024