Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening silowka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trening silowka
witam wszystkich.

wiec moj syn ma problem i wlasnie sam nie wiem co mu doradzic. bo ma taki problem, mianowicie ze ma 16 lat (w grudniu bedzie miec dokladnie) no i juz jest po 2 cyklach 6tygodniowych, pierwszy wiadomo - ogolnorozwojowka, drugi to masowka. efekty mial bardzo dobre, bowiem zaczynal jak mial 162cm i 48kg wagi, wiem byl bardzo szczuply.. ale po ogolnorozwojowce mial juz 50kg wagi, a po masowce przytyl 8kg! z wzrostem 165cm.

PODKRESLAM ze nie trzymal zadnej diety, wspomagal sie JEDNA porcja gainera i to co je zawsze.

i teraz wlasnie synek ma kurde dylemat. bo wg mnie mase juz dobra (teraz okolo 60kg bedzie) a chcialby silowke zaczac bo doslownie za kilka dni konczy masowke i zaczyna silowke.

tylko jest jeden problem. nabawil sie lekkiej kontuzji kregoslupa, przemeczyl go dosc i lekarz zabronil mu martwego ciagu, a to jest podstawa w silowce, takze bylbym szczerze podziekowac osobie ktora zrobila by bez martwego ciagu (ew. z lekkim ciezarem) ulozyc plan na sile.

pozdrawiam, plutonowy!
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
Niech sobie narazie zrobi wolne.Zasuwał zbyt mocno bez regeneracji no i wyszło :) Martwy Ciąg to nie jest ćwiczenia dla początkujących szczególnie w tym wieku.Kontuzji kręgosłupa nie wolno lekceważyć.

Niech sobie zrobi wolne na wakacje :)
A co to synek nie mógł się zarejestrować? :D
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Niech sobie narazie zrobi wolne.Zasuwał zbyt mocno bez regeneracji no i wyszło :) Martwy Ciąg to nie jest ćwiczenia dla początkujących szczególnie w tym wieku.Kontuzji kręgosłupa nie wolno lekceważyć.

Niech sobie zrobi wolne na wakacje :)
A co to synek nie mógł się zarejestrować? :D


on nie cwiczyl martwego ciagu, po prostu kiedys tam jechal plecy po raz kolejny i.. do lekarza, lekarz mowi zeby teraz na masowce nie jechal plecow do konca. tak w ogole to chodzilo mu plan od sierpnia, bo teraz jedziemy rodzina na wakacje na miesiac ponad, i dopiero od sierpnia silowke jedzie.

z tym kregoslupem to wiem doskonale, nie od dzis sam cwicze. sierpien to idealna pora mi sie wydaje.

czy nie mogl sie zarejestrowac? zalozylem konto tutaj, on tam walkuje e-kulturystyka, tam tez forum jest i wlasnie ja wole to forum, on woli tamte.
kazdy lubi co innego.

pozdrawiam, plutonowy
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
przerwa - nalezy sie kazdemu

nie robil MC to sie nie dziwowac ze prostowniki mial slabe, po powrocie niech najpierw wzmocni prostowniki innymi cw na nie, a dopiero pozniej niech zabierze sie za MC na malym ciezarze z IDEALNA technika bo to nie przelewki
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
Ja na jego miejscu dalej wałkował bym masę aby wzmocnić odpowiednio kości i mięśnie bo z sporymi ciężarami to już nie są przelewki-można później żałować.
Trening siłowy może być FBW 5x5
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

przerwa - nalezy sie kazdemu

nie robil MC to sie nie dziwowac ze prostowniki mial slabe, po powrocie niech najpierw wzmocni prostowniki innymi cw na nie, a dopiero pozniej niech zabierze sie za MC na malym ciezarze z IDEALNA technika bo to nie przelewki


no, no.. rozumiem. ale czy szloby zrobic tak zeby ten mc zastapic czyms, ew. podobnym ale lzejszym cwiczeniem? bo kurde ja sam nie wiem co mu polecic..

mysle ze cos zamiast mc daloby sie wykombinowac, a niech juz cwiczy ta silowke.

ps. albo mc z malymi ciezarami, ale czy to ma jakis cel?
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Ja na jego miejscu dalej wałkował bym masę aby wzmocnić odpowiednio kości i mięśnie bo z sporymi ciężarami to już nie są przelewki-można później żałować.
Trening siłowy może być FBW 5x5


kurde to on sie tak spasie, ze z chuderlaka wyjdzie taki grubasek. nie jest wysokiego wzrostu i ta masa, wiadomo ze je duzo wegli, malo bialka, to jego wada, ale powiem szczerze ze na brzuchu nie ma miesnia piwnego a nawet ladnie go wysadzilo na klacie, gorzej z nogami. nogi tak trenowal, czesciej niz inne miesnie, probowal, cudowal itd. ale na marne, uda ladne ma ale lydki nic mu sie nie zmienily, od kilku miesiecy dalej takie same.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

no, no.. rozumiem. ale czy szloby zrobic tak zeby ten mc zastapic czyms, ew. podobnym ale lzejszym cwiczeniem? bo kurde ja sam nie wiem co mu polecic..

mysle ze cos zamiast mc daloby sie wykombinowac, a niech juz cwiczy ta silowke.

ps. albo mc z malymi ciezarami, ale czy to ma jakis cel?


Wiesz co MC to specyficzne ćwiczenia i jakoś trudno je zastąpić a gdy nawet czymś je zastąpisz to i tak obciążać będzie to kręgosłup.
Moim zdaniem mógłby pośmigać trochę na drążku-jest on dobry na kręgosłup bo jeszcze go koryguje, oraz można na nim zrobić szerokie plecki :) wyrobi też napewno wytrzymalsze mięśnie.

MC z małym obciążeniem to się mija z celem na siłówce :)
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Wiesz co MC to specyficzne ćwiczenia i jakoś trudno je zastąpić a gdy nawet czymś je zastąpisz to i tak obciążać będzie to kręgosłup.
Moim zdaniem mógłby pośmigać trochę na drążku-jest on dobry na kręgosłup bo jeszcze go koryguje, oraz można na nim zrobić szerokie plecki :) wyrobi też napewno wytrzymalsze mięśnie.

MC z małym obciążeniem to się mija z celem na siłówce :)


dzieki za aktywny udzial w temacie, za to bardzo lubie to forum (bez lizania dupska, po zolniersku)

no powiem ci ze ja od zawsze nie lubilem mc, do teraz omijam to cwiczenie, ale czasem w planie przychodzi nazwa "martwy ciag" i chcac czy nie - robie je i tyle.

co do syna to mysle ze zrobie tak jak piszesz, najpierw na drazku sie popodciaga (w planie bedzie zamiast mc) a pozniej postaram sie go naprowadzic sam na ten mc, ale to juz wiadomo ze nie w planie "silowka" tylko tak jak skonczy silowke robic.

dobra dzieki wielkie co do tego.

mam jeszcze jeden watek, ta silowke to jak najlepiej rozpisac, bo wg mnie to najlepiej obrac sobie ze 20 cwiczen (4 razy w tygodniu trening po 5 cwiczen po kilka serii) i najpierw niech idzie na silownie sprawdzic swoje maksymalne wyniki w danych cwiczeniach (przyklad 70kg wl) i pozniej na przyklad zjechac do 50kg wl i tak co trening sobie dokladac np. po 2kg, w zaleznosci od dlugosci trwania cyklu.

moze byc?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
http://forum-kultury...-oceniać-chopy/ tutaj Ex ładnie rozpisał trening.Wszystko opisane jak trzeba, jak chcesz to go skoryguj trochę i wklej.
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

http://forum-kulturystyka.pl/topic/6463-3-dniowa-si%c5%82owka-ocenia%c4%87-chopy/ tutaj Ex ładnie rozpisał trening.Wszystko opisane jak trzeba, jak chcesz to go skoryguj trochę i wklej.


PONIEDZIAŁEK
Klatka triceps
-wyciskanie sztangi na płaskiej 5x5
-krzyzowanie linek w staniu
-wyciskanie poziome w siadzie - maszyna

-pompki w podporze tylem z obciazeniem
-wyciskanie wąskim chwytem 4x10

ŚRODA
Plecy Bieps Przedramie
-Podciąganie 3x max
-wioslowanie sztanga
-sciaganie drazka chwytem szerokim
-yates row 3x 5-7 [??]


-uginanie ramion ze sztangielkami
-uginanie na modlitewniku

-uginanie nadgarstkow podchwytem
-uginanie nadgarstkow nadchwytem


PIĄTEK
barki nogi
-Wyciskanie z klatki 5x5
-unoszenie sztangi wzdluz tulowia
-unoszenie hantli w gore

-Przysiady 5x5
-maszyna 3x 5-8
-wspięcia 3 x 12

---------------------------------------------
jest duzo korekt no ale niestety, trzeba to uszanowac choc mnie tez to wkurza, ale to juz nie moja wina.

mam nadzieje ze do tych cwiczen da rade dobrac powtorzenie i serie do planu na sile. te pogrubione to sa nowe/poprawione cwiczenia.
  • 0

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

PONIEDZIAŁEK
Klatka triceps
-wyciskanie sztangi na płaskiej 5x5
-krzyzowanie linek w staniu
-wyciskanie poziome w siadzie - maszyna

-pompki w podporze tylem z obciazeniem
-wyciskanie wąskim chwytem 4x10

ŚRODA
Plecy Bieps Przedramie
-Podciąganie 3x max
-wioslowanie sztanga
-sciaganie drazka chwytem szerokim
-yates row 3x 5-7 [??]


-uginanie ramion ze sztangielkami
-uginanie na modlitewniku

-uginanie nadgarstkow podchwytem
-uginanie nadgarstkow nadchwytem


PIĄTEK
barki nogi
-Wyciskanie z klatki 5x5
-unoszenie sztangi wzdluz tulowia
-unoszenie hantli w gore

-Przysiady 5x5
-maszyna 3x 5-8
-wspięcia 3 x 12

---------------------------------------------
jest duzo korekt no ale niestety, trzeba to uszanowac choc mnie tez to wkurza, ale to juz nie moja wina.

mam nadzieje ze do tych cwiczen da rade dobrac powtorzenie i serie do planu na sile. te pogrubione to sa nowe/poprawione cwiczenia.


mi tez bardzo odpowiada ten plan, jakby ktos dolaczyl te powtorzenia brakujace do nowych cwiczen, rowniez bymbyl bardzo wdzieczny :)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
Jak dla mnie za dużo ćwiczeń, w tym izolowanych.
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Jak dla mnie za dużo ćwiczeń, w tym izolowanych.

Dzień pierwszy.
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi na ławce prostej 5 serii 8,6,4,2,1powt.
- wyciskanie sztangi na ławce skośnej - głową w dół 8,6,4,2powt.
- docisk na płaskiej 3x 4,3,2 jak to wykonac
Bicepsy:
- uginanie przedramion ze sztangą na modlitewniku 5 serii po 8,8,6,6,6powt.

Dzień grugi.
WOLNE (regeneracja)

Dzień trzeci.
Plecy:
- Podrzut sztangi 5 serii 8,6,4,2,2powt. jak to wykonywać
- Martwy ciąg ze sztangą 5 serii 8,6,4,2,1 powtórzenie [co zamiast mc!?]
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu górnym 4 serie 8,8,6,6powt.
- pompki na poręczach 4 serie po 8powt.

Dzień czwarty.
WOLNE (regeneracja)

Dzień piąty.
Barki:
- wyciskanie na barki 5 serii 8,6,6,4,4powt.
- unoszenie sztangi przodem 5 serii po 6powt. jak to wykonać?

Nogi:
- Przysiady ze sztangą na barkach 5 serii 8,6,4,2,1powt.
- Hack-Przysiady 5 serii 8,8,6,6,6powt. moze byc, ale fajnie jakby inne cw bylo
- wspięcia na palce - 5 serii po 10-15powt. - tu siła jest zbędna

Dzień szósty i siódmy.
WOLNE (regeneracja)

---------------------------------------------------------------
no wzialem plan od EX'a tylko mialbym prosbe o podmienienie tych 2 czy tam 4 cwiczen i jeszcze jedna wielka prosbe o rozpisanie planu na 4 dni, chlopak od zawsze trenuje 4 dni w tygodniu wiec ew. cos dodac na 4 dni.

pozdrawiam, plutonowy.
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
Nie wierze to co czytam, chłopak nie ma nawet 16 lat, a ma robić siłówkę... i to jeszcze z urazem kręgosłupa, a co wyciskanie leżąc jest nie kontuzjogennym ćwiczeniem ? Na wielkie ciężary przyjdzie jeszcze czas, niestety ale stawy mogą odmówić posłuszeństwa, skupiłbym się na treningu ACT, jeśli chodzi o dół pleców to wzmocni je robiąć ławkę rzymską, co do łydek to jest to specyficzna partia którą ciężko poruszyć bo jest bardzo zaangazowana na codzień przy zwykłym chodzeniu, chodząc po schodach. Polecam robić łydki 2 razy w tygodniu.Zakres powtórzen powinien być od 50 -150 aż do palenia mięsnia.

Troche rozwagi Pozdrawiam
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Nie wierze to co czytam, chłopak nie ma nawet 16 lat, a ma robić siłówkę... i to jeszcze z urazem kręgosłupa, a co wyciskanie leżąc jest nie kontuzjogennym ćwiczeniem ? Na wielkie ciężary przyjdzie jeszcze czas, niestety ale stawy mogą odmówić posłuszeństwa, skupiłbym się na treningu ACT, jeśli chodzi o dół pleców to wzmocni je robiąć ławkę rzymską, co do łydek to jest to specyficzna partia którą ciężko poruszyć bo jest bardzo zaangazowana na codzień przy zwykłym chodzeniu, chodząc po schodach. Polecam robić łydki 2 razy w tygodniu.Zakres powtórzen powinien być od 50 -150 aż do palenia mięsnia.

Troche rozwagi Pozdrawiam


dobra, dzieki za konkretna i szczera wypowiedz. czyli gadasz ze 16 lat silowka nie bardzo.. hmmm? wiec pomimo tego ze do sierpnia by mial przerwe prosilbym o jakis ladny plan masowke, ale z niektorym cw. z planu silowka.

kurde, no tak przemyslalem to wlasnie mysle ze jak by mu ten kregoslup trachnal to chlopak by mial ciezko pozniej. to powiem tak jak wyzej

plan masowka z niektorymi cw. z planu silowka (bez przesady z tymi cw. silowymi, niektore.. tak zeby nie przemeczyc kregoslupa itp.)

moze jest jakis plan ladny masowka, ale z taki wlasnie jw. cw.

pozdrawiam, plutonowy
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
Kontuzji można nabawić się szybko gorzej później z zaleczeniem szczególnie kręgosłupa.Poza tym 16 lat to cały czas organizm się rozwija i trochę lipa go mocno przeciążać.
No ale chciałeś jakiejś rady to rozpisałem wcześniej ale to może być na przyszłość.
Pozdrawiam.
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Kontuzji można nabawić się szybko gorzej później z zaleczeniem szczególnie kręgosłupa.Poza tym 16 lat to cały czas organizm się rozwija i trochę lipa go mocno przeciążać.
No ale chciałeś jakiejś rady to rozpisałem wcześniej ale to może być na przyszłość.
Pozdrawiam.


no i dzieki. wiec tak, mam jeszcze prosbe o jakas masowke + silowke, takie polaczenie. mysle ze silowka to beda poszczegolne cwiczenia.

mam nadzieje ze ktos sie znajdzie i ulozy konkretny plan, moze go nawet podwiesi.

pozdrawiam, plutonowy
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka
Polecam najprostsze FBW świetnie rozwija mase jak i siłe, i przygotowuje na przyszłość do cięższych planów,Syn zdąży jeszcze zdobyć siły, w tak młodym wieku kości są jeszcze słabe i organizm wciąż sie rozwija a chyba nie planujecie żadnych zawodów trójbojowych narazie więc nie ma sensu przesadzać z ciężarem, przypilnuj techniki, oddychania, diety, regeneracji,polecam basen dobrze wpływa na kręgosłup i rozwija przy okazji wszystkie mięsnie więc jest bardzo dobre ćwiczenie


a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
unoszenie z opadu/good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie skos gora/dol 3s 6-10 reps
podciaganie na drazku 3s 8-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps
  • 0

wOjskOwy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowka

Polecam najprostsze FBW świetnie rozwija mase jak i siłe, i przygotowuje na przyszłość do cięższych planów,Syn zdąży jeszcze zdobyć siły, w tak młodym wieku kości są jeszcze słabe i organizm wciąż sie rozwija a chyba nie planujecie żadnych zawodów trójbojowych narazie więc nie ma sensu przesadzać z ciężarem, przypilnuj techniki, oddychania, diety, regeneracji,polecam basen dobrze wpływa na kręgosłup i rozwija przy okazji wszystkie mięsnie więc jest bardzo dobre ćwiczenie


a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
unoszenie z opadu/good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie skos gora/dol 3s 6-10 reps
podciaganie na drazku 3s 8-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps


calkiem fajny plan, i gadasz ze fajnie na mase i na sile.. calkiem calkiem!

powiedz mi czym tam ma byc np. 8-10 powtorzen to progresja 10,9,8? czy jak.. bo nie rozumiem tego
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024