Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Siłówka
siema wszystkim :?:

no wiec tak, cwicze ogolnorozwojowke (mam 165cm i 55kg) i po ogolnorozwojowce mam zamiar zaczac trening siłowy.

ogólnie mam do wykorzystania 4 dni w tygodniu na siłowni. BARDZO bym prosil aby w tym planie nie bylo martwego ciagu.

na razie to jade na sucho, ale na siłówce mam zamiar wziasc kreatyne, gainer'a (diety nie utrzymam) i aminokwasy.

pozdrawiam.
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłówka
zrób zwykły plan na mase, i przyłóż sie do jedzenia, na suple troche za szybko
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłówka
W planie na siłę trzeba ćwiczyć sporym obciążeniem a więc potrzebna jest MASA bo inaczej szybko wysiądziesz.
  • 0

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłówka

W planie na siłę trzeba ćwiczyć sporym obciążeniem a więc potrzebna jest MASA bo inaczej szybko wysiądziesz.


no rozumiem, tylko na diete nie ma szans w moim przypadku a suple by mi odpowiadaly.

kiedy bym mogl zaczac plan treningowy silowy?
  • 0

Cajmer

Cajmer
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :45
  • Pas [cm]:Za tłusto
  • Przysiad [kg]:BEZ MAKSÓW
  • Wyciskanie [kg]:Pare razy 145
  • Martwy ciąg [kg]:Pare razy 180
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłówka
Nie złapiesz siły bez masy tak było jest i będzie , do tego bez martwego ciągu .

przeczytaj to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Jeśli trenujesz rekreacyjnie, na siłowni lub w piwnicy i nagle przyszła ci myśl: "SIŁA" (no tak, każdy chce być silny jak superman) to musisz zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj dopiero wraz ze wzrostem masy ciała rośnie siła zawodnika (stąd siła strongmanów). Póki nie osiągniesz pewnego progu masy ciała i obwodów, trening "na siłę" jest chybionym kierunkiem.

Tak więc osoba mająca np. 180 cm wzrostu, ważąca 60 kg - powinna najpierw nabrać masy ciała (mięśni, nie tłuszczu) trenując zwykłymi planami treningowymi (split/FBW), dużo jedząc i zapewniając regenerację. Dopiero od pułapu 80 kg przy tym wzroście i odpowiednich osiągach siłowych warto zainteresować się typowym kierunkiem siłowym, specjalistycznymi planami treningowymi itd."


"- nie chcesz lub nie możesz robić MC lub przysiadów (ciężko trenować pleców i nóg) - nawet nie zaczynaj treningu na siłę! To tak jakbyś chciał pływać, a nie lubił wchodzić do wody."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024