Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

choy lee - a czy kolega sklerotyk nie pod taką ksywa jeszcze na gorinkan pisał ,czy też na forum choy lee o KF?


Pisywałem na kilku... a o moją sklerozę martwić się nie musisz :)




a nawet jeśli nie to się patrzy w status - ja o tym pisałem tuż po powstaniu vortalu budo 8)


Ale ja nie musze sprawdzać co gdzieś kiedyś napisałeś... liczy się to co napisałeś teraz


a pokaż mi swój sierp , pokaż lowkicka - nie sa z boksu i muay thai?


No wyobraź sobie że nie... pojęcia nie masz jak wyglądają te techniki w CLF


a jak mądralo patrzę w Twój status to co w interesting masz MT i Bjj??
Ty???? a ja pamiętam jak twierdziłeś że parter masz w dupie bo w nim nie walczyłeś i nie będziesz walczyć!!


Interesować się czymś to nie jest równoznaczne z tym że się to ćwiczy lub że się ma taki zamiar... a co do parteru to faktycznie nie mam zamiaru się go uczyć... nie pociąga mnie kulanie się po ziemi...

a może Ci przypomnieć jak się z Borutą na Forum czarnego pasa sprzeczałeś???
pamiętasz jak twierdziłeś że najskuteczniejsze na świecie jest CLF bo możesz szablą wszystkich pozarzynać?
a może to nie byłeś Ty??? 8O


No przypomnij... bo jak widzę to ty masz sklerozę.... nigdy nie twierdziłem że CLF jest najskuteczniejsze... mówiłem i mówię że jest jednym z najwszechstronniejszych styli walki... a co do szabli... znowu skleroza... mowa była o halabardzie... fakt faktem że w walce bez zasad styl używający broni ma jakby większe szanse niż ten który broni nie używa...


nie wiem dlaczego wyzywasz mnie od debili :roll:
nie wiem dlaczego wysyłasz mnie gdzie - może na trening sandy do Satelitu -- :lol: tylko oni tam wiesz tego z kung fu to taki Kick boks robią :P


A kiedy nazwałem cie debilem (chociaż starasz się to potwierdzić) ??? Napisałem że piszesz jak kolejny z wielu pisujących wcześniej tutaj debili, a to mała różnica... nie trzeba być zbyt mocno rozgarniętym aby to zauważyć...

Nic nie pisałem o Sandzie... poprostu dokładniej czytaj...
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
ehm... troche tego duzo jak na jedno zycie. faktycznie milo bylo uslyszec czlowieka, ktorego wiele lat temu podziwialo sie na zawodach, ale te angielskie wtracenia to juz nie bardzo byly potrzebne...
moze nie warto sie jednak obrazac, przeklinac i klocic panowie, ale to juz sprawa miedzy Wami. moze lepiej na priv :box: ?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Narcyz - niepotrzebnie sie uniosles ale rozumiem Cie doskonale

Wosiu - rozumiem, ze wkurzyles sie na odpowiedzi Narcyza ale co do metod i sposobu nauczania kungfu w Stanach nie masz racji. Tu jest zupelnie inny rynek i inna klientela niz w Polsce. Inne wymagania i oczekiwania. Pewne rzeczy moga byc niezrozumiale dla prawdziwych pasjonatow Kungfu z Polski, wiec wez to pod uwage, prosze.

Niepotrzebnie tymi klotniami psujemy dobry temat. Co do plotek i faktow jest juz inny nowy watek do ktorego zapraszam
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
no to moze wracajac do tematu... mam tyakie pytanko co do jednego z nauczycieli. ja go znam od kiedy zacza nauczac sportowych form ale podobno wcesniej uczyl tradycji (czego nie iwem) moze ktos z was pamieta - przed jego emigracja do francji - chodzi o Nama... jak teraz uczy to ja dobrze wiem ale jak to bylo kiedys??
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

[To, że w swojej akademii w Acton nauczasz:
Shaolin Changquan, Tongbeiquan, Bajiquan, Piguaquan, Fanziquan, Chuojiao, Ditangquan, Tanglangquan, Yingzhaoquan, Emeiquan (?), Baihequan, Taijiquan (Chen i Yang), Baguazhang i Xingyizhuan może jedynie wzbudzić uśmiech politowania... Wosiu


No cóż większość śmiertelników ma problem z dogłębnym poznaniem jednego lub dwóch styli, a tutaj aż... 15 WOW !!!

:wink: :lol: :wink: :) :-) 8O :X :evil: :roll: :oops: 8) :( :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

No cóż większość śmiertelników ma problem z dogłębnym poznaniem jednego lub dwóch styli, a tutaj aż... 15 WOW !!!

Nie chce tu nikogo bronic ani chwalic ale POWTARZAM: Tu jest zupelnie inny rynek i inna klientela niz w Polsce. Inne wymagania i oczekiwania. Pewne rzeczy moga byc niezrozumiale dla prawdziwych pasjonatow Kungfu z Polski, wiec wez to pod uwage, prosze.
Tsailifo, jak przyjedziesz kiedys do Stanow i zaczniesz uczyc to moze zrozumiesz.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
I nagle bede znal 15 styli ??? To ja chce do USA i to zaraz :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

I nagle bede znal 15 styli ??? To ja chce do USA i to zaraz :)


Ale będziesz je znał po amerykańsku, a Ty chcesz tradycyjnie
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Hmmm.... no ale... a może... no ale 15... :) :) :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Hmmm.... no ale... a może... no ale 15... :) :) :)

15 form
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
pytanko do Ving Dragona w czym tkwi ta roznica miedzy Polska a Stanami ? Jesli mozesz to napisz nam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
To jak znam wiecej form to jestem lepszy ???
To ja faktycznie chce do USA :P
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
generalnie - podejscie bardziej komercyjne niz tradycyjne. bardziej na luzie niz jak w Polsce - gdzie wszystko jest na serio. Amerykanie nie maja pojecia o tradycyjnych sztukach walki i trzeba ich dopiero naprowadzac na wlasciwe tory. Oni widza sztuki walki poprzez pryzmat gier, filmow itp. Poza tym sa troche leniwi iwszystko trzeba im podac 'na tacy'. A mistrz czy instruktor prowadzacy szkole ktory znany jest tylko z jednego stylu wedlug nich nic nie wart. Dlatego w marketingu dobrze jest zadbac by bylo w ulotkach, ze zna sie kilka systemow, ma sie stopnie mistrzowskie w kilku stylach, osiagniecia itd, To robi na laikach wrazenie i wtedy ma sie komplet ludzi na zajeciach. To tak w wkielkim skrocie ale oprocz tego sa jeszcze inne czynniki, miedzy innymi kulturowe. Tu cwicza biali, czarni, zolci, czerwoni i kazdy ma swoj punkt widzenia na sztuki walki.

W Polsce jest inaczej i/a byc moze sie to wkrotce zmieni
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
[/quote]

no to powalcz sobie troche nie tylko na zawodach modliszki 8)

skuteczność można osiągnąć bazując na KF (min 5-7 lat ćwiczeń) i robiąc miks :kF(tylko ręce z boksu nogi z muay thai)+grappling(zapasy,bjj)+jakiś combat+trochę noża+trochę strzelnicy+pakernia :lol:

a potem w walce z KF to używasz... hm wylicz please :
1.gardy???? :lol:
2.ciosów??? (no może backfista ale ja jak nie leszcz to nie robię)
3.kopnięć ???
4.rzutów no może kilku-ale jaki musisz mieć poziom KF żeby je
skutecznie stosować :roll:

no taaa pewnie kopiesz ogonem smoka, żelazną miotła i uderzasz otwartą dłonia - pokonasz klienta bo zawału ze śmiechu dostanie :wink:

był już jeleń po treningu u Liu Y.P. na rakowieckiej oblazło go kilku dresów,
żebyś wiedział jak się Kurwa ździwili gdy zaczął formę sportową chang chuan odpierdalać , aż im kopary do gleby poopadały !!!!
a potem jeden go walnął w łeb,zabrali plecak i poszli... :cry:
Liu jak się dowiedział to stwierdził że gość nie zrozumiał na czym polega KF.

no ale Ty sam się przekonaj ...a co mnie to tam :twisted: [/quote]


Małe i to bardzo małe pojęcie o kung fu ale nie ma się co dziwić jeśli się ćwiczy san shou ewentualnie sportowy chang quan. Ale z drugiej strony to nawet lepiej, że wielu uważa kung fu za nic niewarte. czasami się zdaży że przychodzą i chcą się sprawdzać a potem następuje brzydkie przebudzenie. Tak więc popieram kung fu jest do dupy :) :) :) uderzamy dłonią i jeszcze nie wiem czym tam ............................
Ale nie piszmy że po roku km można pokonać kogoś kto ćwiczy 3 lata kung fu bo można to odwrócić o 180 stopni. Zależy to od człowieka, sekcji, prowadzącego itd. Kilka lat temu mój znajomy zapisał się na km i na pierwszym treningu dowiedział się, że po tym jednym treningu będzie mógł się obronić na ulicy :D . Czy to dezawuje km nie tylko instruktora, który robił sobie reklamę.
Niech każdy robi to co chce i co lubi. Tym kończę życząc wszystkim wszystkiego najlepszego.
MW
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
@ VingDragon: a czy w Stanach w ogole ktos uczy tradycyjnego kung fu w podobnym ujeciu, jak ma to miejsce w Polsce, czy tez jest to kompletny margines dla grupki zapalencow, ktorych cala reszta postrzega jak nieszkodliwych wariatow? :?
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
[/quote]

A kiedy nazwałem cie debilem (chociaż starasz się to potwierdzić) ??? Napisałem że piszesz jak kolejny z wielu pisujących wcześniej tutaj debili, a to mała różnica... nie trzeba być zbyt mocno rozgarniętym aby to zauważyć...
[/quote]
spoko :)
Ty sam piszesz jak wielu pojebów i palantów których w życiu spotkałem
:lol:

a jeśli chodzi o proste haki i sierpy CLF to widziałem je niejeden raz na mistrzostwach Polski jak chłopaki od G.C. występowali..
dla mnie był to sposób zbliżony do bokserskiego - a jeśli jakieś różnice były to sorry ale dla mnie boks stoi wyżej.z uwagi na umiejętnosć włożenia masy ciała w uderzenie :roll:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

spoko :)
Ty sam piszesz jak wielu pojebów i palantów których w życiu spotkałem
:lol:

No widzisz... swój swojego zawsze pozna :)

a jeśli chodzi o proste haki i sierpy CLF to widziałem je niejeden raz na mistrzostwach Polski jak chłopaki od G.C. występowali..
dla mnie był to sposób zbliżony do bokserskiego - a jeśli jakieś różnice były to sorry ale dla mnie boks stoi wyżej.z uwagi na umiejętnosć włożenia masy ciała w uderzenie :roll:


Sposób zbliżony... bardzo możliwe... a to że ludzie o których mówisz uderzają tak jak uderzają to już nie mój problem... faktem jednak jest że np. hak w CLF jest bity w sposób w jaki nie wolno uderzać na zawodach... trudno więc abyś właśnie na zawodach mógł zobaczyć niektóre czyste techniki CLF... czy boks stoi wyżej... zależy w czym... napewno nie w tzw. skuteczności... chyba że wg zasad typowo bokserskich.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Razem z Dragonem siedzimy na jednym podworku ,wiec zgodze sie z nim ze ameryka to zupelnie inny rynek sztuk walk.Kiedy tutaj jechalem mialem troszke inny obraz .Jednak szybko wyprowadzono mnie zbledu,wiekszosc ''MISTRZOW" naucza w swej szkole kilku systemow.I tak np w szkole teakwondo ten sam nauczyciel naucza jeszcze hapkido ,tang soon do ,hwarang do ,japonski sensei uczy judo ,aikido i karate a w szkole kung fusystemy zewnetrze i wewnetrzne np u mnie za rogiem jest modliszka ,taiji i jakis cardio boxing.Duza konkurencja ,mnogosc szkol narzucaja pewne wymogi a te nie zawsze sa dobre.Nawet w szkole Leung Tinga idzie sie na duze ustepstwa w stosunku do uczniow bo inaczej podziekuja i poszukaja sobie szkoly gdzie nie beda musieli sie klaniac w pas instruktorom a zdjecia z Tingiem nie beda traktowac jak swiety obrazek.Stale wyposazenie sal to miedzy innymi krzeselka ,zmeczyles sie to siadasz ,odpoczywasz i nie pytasz czy mozesz.Poprostu to robisz nikt cie nie zagoni z powrotem na srodek sali i da w dupe.Cwiczacy to tutaj taki dolar na dwoch nogach wiec trzeba dbac o te dolary.Ale nie wszedzie tak jest sa takze stare dobre szkoly z tradycjami gdzie nie ma komercji i gdzie sie nie wejdzie prosto z ulicy.Tych jednak jest zdecydowanie mniej.
  • 0

budo_kueizi
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:boston

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
No widze ze wy dosc duzo obecnie tam w Polsce to trenujecie komputerowo (pisze to w formie zartodliwej, nie prowokujacej…), holrenie szybcy jestescie z odpowiedziami..,

Jak widze to rozpentalem maly konflikt..,

OK Wosiu, masz racje pod wzgledem mojej pierwszej reakcji, - odnosnie twojej orginalnej histori; tak, powinienem ta grzecznie sprostowac, tak jak oczywiscie wiekrzasc robi to na tym forum.., - jednak tak sie nie stalo, ja musialem przynarcyzowac.., …& boom!!!.., jednaakrze nie bylo to chyba w moim zamiarze..,

Wosiu,
Jednak znowu musze swoje dolozyc.., poniewaz ty starasz sie holernie nadrabiac zaleglosci…,
…dzieki za umieszczenie mojego linku – to spewnoscia wytlumaczylo wszystko.., now you are the fucking god-head!- chlopie! - nie musiz sie az tak duzo pocic co odnosnie nadrabiania o mojim “papu” bo po za poziom niego daleko nie wyjdziesz, - w dalszym ciagu bedzie to dla ciebie twoj “jibengong”!
Jak juz wczesniej wspomnialem, ty tylko potrwfisz zucac imionami ludzi, ktorych nigdy nie poznales, - z Yang’a na Liang’a,
…zekomo wielki expert I znawca karzdego - czyz bys nigdy nie mial wlasnego instruktora/nauczyciela, …strach cie miec za studenta, ah nie! twoje wypowiedzi I historie muwia mi o twoim mistrzostwu, how about same link to your web..?!? – you know? - you can always post on this forum, …poor twisting me…!

Prawda jest taka,
Prawie 11 lat zyje po za krajem, od ponad 6ciu jestem po za ymaa, …ty (jak I twoji koleszczy, nawed ci z ymaa) jestes ostatnia osoba ktora by miala pojecie co ja robie tak naprawde obecnie, jednakrze ci powiem troche o sobie; piszac krotko, to napewno nie trenuje naskuteczniejszego stylu, - to co robie to jest tylko dobry biznes – moje piekne machanie nuzami I noszkami przynosi mi kase, …mam swoj pistol przy boku, ktory mowiac szczeze kick ass z wiekrzym efektem, I bardziej otpowiada realiom w jakich sie znajduje.., tak ze nie nasladuje zycia I obyczajow chinczykow, japonczykow, czy terz brazylijczykow.., co tez nie musze I mam powodu rowniez ich krytykowac, …na to zawsze mozna znalesc jakiegos debila, ktory sie podszyaw pod ludzi ktorych osobiscie nie zna...,
…poprostu jestem polusem mieszkajacym US, tak naprawde to robie/ucze lyzwiarstwo figurowe bez lodu, I calkiem niezle sie uzadzilem robiac to.., (…ha, tak prawde mowiac, -to co ja do jasnej robie tu na tym forum?,) walka w reczna jest mi nie praktyczna nawet ta najskuteczniejsza nie zastapi mojego pistola..,
…we all same day die problem polega na tym, ze nie w jaki sposob, lecz w jaki zyjemy I czy wlasnym zyciem czy tez czyjims, ale do tego to zawsze sie znajdzie ktos kto wie lepiej…,

Temat 15 stylow;
VingDradon – przedstawil/uja to bardzo wlasciwie, - dzieki!

Jednakrze narcyzujac sie poswojemu;
czasami niektorym potrzea (jak np. mi) przejsc przez te 15 styli, aby w koncu zrozuniec, ze kazdy z tych styli to tak w sumie ma okolo 5 efektownych “da” od 3 do 5 “tui” pare “shuai” w wiekrzosci zblizonych do siebie (bazujac na roznicy styli, I efoktywnosci, to wiekrzosci mowa o tym samym rodzaju tech.- a w wiekrzosci o wlasciwych ludziach do wlasciwych tech.,), nastepnie to szybkosc, sila, dobre body condition, I byc mlodym na crazy trening, jezeli mowa o walce, ...zycie jest walka? hmm..? - jednakrze nie zawsze musi byc mordobiciem..,
…no cuz nie kazdy sie rodzi aby byc odrazu mondrym “wosiem”.., a teraz mamy internet I caly swiat przed soba, no cuz wiec duzo swioch mondrosci do powiedzenia...,

Aloha!

nl
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
mieszkasz 11 lat poza krajem to troche malo. Abstrachujac od waszej dyskusji mierzi mnie ciagle mieszanie polskiego z angielskim. To typowa cecha prowincjuszy ktorym sie wydaje ze juz zapomnieli polskiego. Wez sie chlopie zdecyduj na jeden jezyk i przestan sie zgrywac. Jak bym chcial to tez bym sie mogl tak zgrywac i pisac ze wstawkami ale mam szacunek do innych urzytkownikow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024