Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre szkoły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Dobre szkoły
Zaglądają tu na pewno młodzi ludzie w poszukiwaniu wiedzy i innych takich. Czy możecie polecić jakieś na prawde dobre szkoły kung fu w Polsce? Oczywiście z krótką argumentacją

Tomi Fu
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Niech szukają szkół z tradycją i wchodzących w skład miedzynarodowych organizacji.
Nie tylko reklama się liczy :D ...
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Wchodzących w skład międzynarodowych organizacji???

No to weźmy np. chuojiaofanziquan. Paru chłopaków spotyka się nieoficialnie, żadnej organizacji międzynarodowej. A jest to sto razy lepsze niż szkoły należące do międzynarodowych organizacji.

Ludzie, którzy uczą się w Chinach od największych ekspertów nie należą z reguły do żadnych organizacji międzynarodowych. Mistrzowie żyjący w Chinach nawet nie mają legalnej możliwości tworzenia takich organizacji. Co ja mówię - oni nie mają nawet legalnej możliwości stworzenia ogólnochińskiej organizacji stylowej. Wolno im co najwyżej tworzyć małe komórki stylowe w ramach lokalnych oddziałów Związku Wushu, zwane Towarzystwami Badawczymi. Więc są co najwyżej Pekińskie Towarzystwo Badawcze jakiegoś stylu, Szanghajskie Towarzystwo Badawcze tego stylu itp. Przy czym nie są to samodzielne stowarzyszenia w naszym rozumieniu, ale podkomórki w lokalnych oddziałach Związku Wushu. Gdyby środowisko jakiegoś stylu chciało utworzyć nawet nie organizację międzynarodową, ale choćby krajową, to by dzialanie takie zostałoby okreslone jako "iść drogą Falun Gong". Są być może style, których wielcy mistrzowie przebywają w innych krajach i mogą tworzyć międzynarodowe organizacje. Ale większość styli nawet prawie nie jest znana poza Chinami, albo uprawia je jak na razie poza Chinami garsta ludzi, to jak w ogóle mówić w takiej sytuacji o międzynarodowych organizacjach?

Międzynarodowa organizacja i tradycja? To by było za proste. Dla mnie to znów nic innego jak proponowanie protez samodzielnego myślenia.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Napisałem tradycyjna, międzynarodowa by odciąć samozwańców, którzy ogłaszają sie nagminnie np w Tai-Chi...

Oczywiście jest w Chinach( i nie tylko) wielu Mistrzów, którzy nie mają szkół międzynarodowych a nauka u nich jest "zaszczytem".
Ale nie jest prosto weryfikować instruktorów, którzy ogłaszają się do prowadzenia kung-fu, dlatego główną podstawą wyboru dla laika na pewno jest tradycja i międzynarodowe stowarzyszenie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Choć dziś w dobie internetu jest duzo mozliwości sprawdzenia itd. To nie lata 80...
Pod względem argumentacji z "Państwa Środka" zgadzam się z Dachengiem ale żyjemy w Polsce,gdzie rządzi w dużej mierze moda i reklama!!
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
wiesz Maciej nie chce sie znow Cie czepiac ale po raz kolejny brzmisz jako mlody-nawiedzony... ot tak 14 lat i rekalmuje na okolo swoja szkole.

ja do was nic nie mam, nie znam nie spotkalem ale Twoje ciagle podkreslanie w rozmych postach na roznych tematach miedzynarodowosci wielkosci itd co nawet glupi zrozumie ze pijesz do swojej organizajci zaczyna mniej nudzic i to az tak bardzo ze z dwa wiecej takie posty i bedziesz mial u mnie ignora...

ja stracilem 4 lata cwiczac w znanej swiatowej organjizacji majacej wciaz dobra marke w Polsce a to za przeproszeniem dno bylo... i teraz to widze kiedy znalazlem sie tam gdzie moge w ciagu jednego dnia w jednym parku widziec wiecej znanych mistrzow niz coniektorzy tutaj piszacy przez cale zycie beda mogli zobaczyc...

najwiecej czasu zas zajelo mi oduczanie sie idiotycznych zlych nawykow technicznych ktore mi w Polsce wpojono....
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły

główną podstawą wyboru dla laika na pewno jest tradycja i międzynarodowe stowarzyszenie.



Tzw. Taoistyczne Tai Chi - wielka organizacja międzynarodowa, w dodatku gość który ją założył był faktycznie uczniem największych ekspertów, m.in. Liang Zipenga z liu he ba fa. Niby spełnia obydwa kryteria, a mimo to jednak ściema nieprzeciętna.

Czyli jednak jak dla mnie to jest kryterium dokładnie tego samego typu, jak np. w swoim czasie forsowane przez "Karate Kung-fu" i "Samuraja" - duże kolorowe plakaty, bo z pewnością świadczą, że to poważna szkoła, a nie jakiś niedouczony palant, od którego nikt nie chce się uczyć, więc rozkleja jakieś świstki odbijane na ksero. Tymczasem taki tok myślenia prowadzi laika z Warszawy prosto w objęcia ... Czerwonego Kotka. A powoływanie się na tradycję i międzynarodową organizację prowadzą choćby do Taoistycznego Tai Chi. Więc jeszcze raz stwierdzam, że to wszystko nie jest takie proste.
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Do Tomka!
Nie "pije do swojej organizacji", czasem między wierszami może się to pojawiać, ale to chyba naturalne dla kogoś kto w niej jest...
W tym temacie chodziło mi o coś zupełnie innego.

Wiesz a propos tego co pisałeś o parku, Jarek Szymański w Chinach długo szukał, nie tak od co znalazł i było super, aby znależć dobrego nauczyciela ,nachodził sie sporo...

To że w Polsce kiedyś źle uczono to prawda nie było kontaktów z mistrzami w latach 80, teraz jest inaczej.

Jeszcze jedno Ty jesteś w Chinach ja w Polsce mamy inne warunki, ja staram sie tutaj egzystować i ćwiczyć(a atakujesz mnie z tym określeniem młodego adepta itp)

Pozdrawiam Maciej
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły

To że w Polsce kiedyś źle uczono to prawda nie było kontaktów z mistrzami w latach 80, teraz jest inaczej.


MAciej wez sie kurna obudz!!!!!!!!!!!!!!!!! w Polsce dalej sie zle uczy w 99% przypadkow a ja cwiczylem w latach 90' a do Pekinu pojechalem w 2000 wiec cos sie Ci pomylilo....
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Dobra bardzo kategorycznie stwierdzasz i mnie atakujesz.

Żyjemy w innych światach ale w Polsce są o wiele lepsze warunki niż były w latach 80 i można ćwiczyć,wyjeżdżać.99% to lekka przesada.
Też bym wolał ćwiczyć w Chinach(masz fajnie że znalazłeś to co chciałeś!!)Ale co tam w Chinach(szczególnie w duzych miastach) nie ma hochsztaplerów jak w Polsce??

Wielu mistrzów jak wiesz Chiny opuściło z powodów znanych i uczą za granicą, nie jest aż tak źle z poziomem jak piszesz , nie jest dobrze ale jest lepiej niż było!!

PS Jestem obudzony od 15 h :D

Tomek pozdrawiam ale źle mnie oceniasz a ja Twojego CV nie znam ,zatem nie wiem co ćwiczyłeś w Posce!

Pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły

Wielu mistrzów jak wiesz Chiny opuściło z powodów znanych i uczą za granicą, nie jest aż tak źle z poziomem jak piszesz , nie jest dobrze ale jest lepiej niż było!!


Maciej ja Cie prosze wejdz w archiwum i poczytaj troche bo nawet sie na ten temat wypowiadal kiedys Andrzej i bardzo fajny dlugi post stworzyl...
to jest kurna bajka reklamowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
OK Tomek, podyskutujemy, nie krzyczmy na siebie nie o to chodzi, artykuł przeczytam i jeszcze napiszę
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
:drinking: poklon :balisong: :peace: :box: :drinking:
  • 0

budo_zikmu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Ja już się zagubiłem , jak w końcu wybrać dobrą szkołę :!:
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
To może dla odmiany jednak ktoś odpowie na moja prośbę? :D
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Tomek!

Jesteś w Pekinie myślisz, że "pana boga za nogi wchyciłeś" jeżeli tak jest to jak pisałem to życzę szczęścia i rozwoju!!

Ale nie obrażaj i nie rzucaj się się na szkoły i mistrzów , którzy z wiadomych powodów opuścili Chiny!

A mnie możesz ignorować 2 albo 222 albo 2222 razy , nie interesuje mnie to :) :) :) :) :)

Za 5-10 lat pogadamy
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły

Zaglądają tu na pewno młodzi ludzie w poszukiwaniu wiedzy i innych takich. Czy możecie polecić jakieś na prawde dobre szkoły kung fu w Polsce? Oczywiście z krótką argumentacją

Tomi Fu


Choy Lee Fut - Polska
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W pełni profesjonalna szkoła... dobry przekaz... "dobry" (w sensie najlepszy w Polsce) szef szkoły :D
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły

Ja już się zagubiłem , jak w końcu wybrać dobrą szkołę :!:


Najpierw musiałbyś w miarę dokładnie określić, czego właściwie szukasz i oczekujesz. Dopiero wtedy jakiś sens miałoby szukanie porady, czy ewentualna dyskusja na ten temat. Takie ogólne pytania do niczego nie prowadzą, bo dostaniesz tylko ogólnik od którego będzie więcej wyjątków niż przypadków dających się mu podporządkować, jak już w tym temacie wskazywałem.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły

Tomek!

Jesteś w Pekinie myślisz, że "pana boga za nogi wchyciłeś" jeżeli tak jest to jak pisałem to życzę szczęścia i rozwoju!!

Ale nie obrażaj i nie rzucaj się się na szkoły i mistrzów , którzy z wiadomych powodów opuścili Chiny!

A mnie możesz ignorować 2 albo 222 albo 2222 razy , nie interesuje mnie to :) :) :) :) :)

Za 5-10 lat pogadamy


wiesz co powiem jedno: TY MNIE PRZERAZASZ!!!!!!!!!!! ja nie wiem czy mam sie z Ciebie smiAc czy nad Toba plakac.... :nie:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobre szkoły
Ależ wyluzujcie panowie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024