Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
OK VD, już precyzuję pytanie. Otóż w jednej z twoich wcześniejszych wypowiedzi, przeczytałem coś w stylu: 'nie wiesz jakie tu są realia. Traktuje się tutaj ćwiczących jak dolary na nóżkach. Dlatego każdy musi mieć na plakacie informację, że jest mistrzem 15 styli, bo inaczej nie będzie miał uczniów' (to oczywiście nie jest cytat, tylko jakieś tam przybliżenie).
Logicznie rzecz ujmując, w ten sam sposób spójrzmy na nasz kraj.
Skoro u nas jest ciężko z pieniędzmi, to wszyscy powinni wciskać kit, uczyć 15 styli i baletu. A tak nie jest (nie mam wątpliwości, że są też tacy, ale oni na pewno nie chcieliby, żeby tak się o nich mówiło).
Moje pytanie brzmi - co w USA jest takiego ciężkiego, że trzeba się na maksa reklamować w ten sposób? I skoro jest tak ciężko, to po kiego tam siedzicie? Nie wolałbyś żyć w Polsce, gdzie mógłbyś mieć sekcję VT(VC) i oddanych uczniów, którzy nie odeszliby z sekcji, gdybyś nie miał zamontowanych krzesełek?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

OK VD, już precyzuję pytanie. Otóż w jednej z twoich wcześniejszych wypowiedzi, przeczytałem coś w stylu: 'nie wiesz jakie tu są realia. Traktuje się tutaj ćwiczących jak dolary na nóżkach. Dlatego każdy musi mieć na plakacie informację, że jest mistrzem 15 styli, bo inaczej nie będzie miał uczniów' (to oczywiście nie jest cytat, tylko jakieś tam przybliżenie).
Logicznie rzecz ujmując, w ten sam sposób spójrzmy na nasz kraj.
Skoro u nas jest ciężko z pieniędzmi, to wszyscy powinni wciskać kit, uczyć 15 styli i baletu. A tak nie jest (nie mam wątpliwości, że są też tacy, ale oni na pewno nie chcieliby, żeby tak się o nich mówiło).
Moje pytanie brzmi - co w USA jest takiego ciężkiego, że trzeba się na maksa reklamować w ten sposób? I skoro jest tak ciężko, to po kiego tam siedzicie? Nie wolałbyś żyć w Polsce, gdzie mógłbyś mieć sekcję VT(VC) i oddanych uczniów, którzy nie odeszliby z sekcji, gdybyś nie miał zamontowanych krzesełek?


Sorry ze sie wcinam ale jak juz jestem przy kompie to prosze o wyrozumialosc. Chyba chodzi o to, ze przecietny amerykanski klient jest jednak duzo mniej wnikliwy jesli chodzi o zawartosc a duzo bardziej wymagajacy co do opakowania i duzo bardziej swiadom sily swoich "dolarow". No i nie ma tam ogolnie juz chyba od dawna kultury respektu przed nauczycielem tylko zasady komercyjne. To ze u nas jest troche wiekszy respekt przed nauczycielami i trenerami nie znaczy ze jest lepiej. Generalnie sciema wypiera prawdziwe wartosci. Gorszy pieniadz wypiera lepszy co juz Kopernik zauwazyl. Moim zdaniem przekazywanie prawdziwych wartosci na zasadach komercyjnych nie jest mozliwe i nie ma racji bytu. Co innego przekazywanie wartosci na zasadach prywatnych typu relacje niekomercyjne mistrz-uczen, mysle ze moze czasami to jeszcze skutkowac, oczywiscie niekoniecznie cos za darmo, jak wiadomo z tradycji uczen powinien odwdzieczac sie rowniez materialnie za czas i wiedze swojego nauczyciela... Tylko jest jeszcze kwestia falszywych nauczycieli i tego ze uczen powinien byc krytyczny... W sumie sprawa trudna dla poczatkujacych, u nas, w USA, w Chinach i wszedzie na swiecie....


Wosiu
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

co w USA jest takiego ciężkiego, że trzeba się na maksa reklamować w ten sposób?

chyba mnie dobrze nie zrozumiales, napisalem, ze "jest latwo i jednoczesnie nie jest" bo wszystko to zalezy od wielu roznych czynnikow.

I skoro jest tak ciężko, to po kiego tam siedzicie?

mimo wszystko, latwo czy ciezko, dla mnie lepiej siedziec w Stanach

Nie wolałbyś żyć w Polsce, gdzie mógłbyś mieć sekcję VT(VC) i oddanych uczniów, którzy nie odeszliby z sekcji, gdybyś nie miał zamontowanych krzesełek?

pewnie zebym wolal ale dla mnie to juz jest historia. Mialem w Polsce grupy, sekcje, szkoly; mialem Akademie i Stowarzyszenie. W ciagu 12 lat nauczania przewinelo sie przez moja dzialalnosc grubo ponad 2000 ludzi jednak nie to bylo moim celem. Mialem kilka planow, ktorych nie moglem zrealizowac w Polsce, dlatego jestem teraz tutaj.

Co innego przekazywanie wartosci na zasadach prywatnych typu relacje niekomercyjne mistrz-uczen, mysle ze moze czasami to jeszcze skutkowac, oczywiscie niekoniecznie cos za darmo, jak wiadomo z tradycji uczen powinien odwdzieczac sie rowniez materialnie za czas i wiedze swojego nauczyciela...

dlatego wole prowadzic szkolenia na zasadach lekcji prywatnych i seminariow niz nauczac masowo
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Dawno temu, w dokladnie podobnej sytuacji, po moich wypowiedziach na forum pojawil sie VingDragon (pamietasz VingDragon?)

jasne, ze pamietam :) i chwala Ci za to

z tym, ze nie mial do mnie zadnych pretensji pomimo, ze jego poczatki razem z K.Wrona u A. Hoffmana scharakteryzowalem nie calkiem pozytywnie...

moje uklady z Klaudiuszem byly i sa poprawne od wielu lat. oczywiscie on ma swoje zdanie i ja mam swoje na rozne poglady i sprawy. Mimo tego laczyla nas wspolna pasja do sztuk walki. Nasza dlugotrwala przyjazn zaklocily jednak dwie inne, zawistne osoby z tego forum.
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Sorki, jestem nowicjuszek na tym forum, ale nawiązując do wiodącego tematu krajowych prekursorów wing chun, swego czasu kiedy byłem w chorążowce (szkole wojskowej) w Poznaniu na kierunku rozpoznania, to oprócz Pana A.Kupsa szkolił nas też Pan Rudnicki z wing chun (nie pamietam już jego imienia ale był ze Śląska), gościu był niezły w klocki ala combatowskie i bardzo realnie podchodził do tematyki walki wręcz (napierd.....ki były fajowe, z ochroniaczy tylko supensoria i czasami rękawice), to jego wing chun było takie bardzo agresywne i takie jakby jeetkundowe, czy tajowskie, i w stójce i w parterze, to było gdzieś na przełomie lat 91/92, facet był mocno zaangażowany w szkolenie dla słuzb mundurowych i robił to pod hasłem SECPRO, ja po szkole poszedłem w garnizon i ostatecznie trafiłem do marynarki wojennej, straciłem z nim kontakt. Wiem, że był zaangażowany w upowszechnianie wing chun. Mam teraz trochę luzu i chciałbym wrócic do tych tematów. Czy ktoś wie co ten człowiek robi teraz ? i gdzie ? albo jak ? sie mozna z nim skontaktować ? Z góry dziękuję za informacje. Wdzięczny MY.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

...szkolił nas też Pan Rudnicki z wing chun (nie pamietam już jego imienia ale był ze Śląska)

Krzysztof sie zowie :)

to było gdzieś na przełomie lat 91/92,

...kopa lot tymu...

facet był mocno zaangażowany w szkolenie dla słuzb mundurowych

i robi to chyba do tej pory, ale niech on juz sam sie o tym wypowie

Czy ktoś wie co ten człowiek robi teraz ? i gdzie ? albo jak ? sie mozna z nim skontaktować ? Z góry dziękuję za informacje. Wdzięczny MY.

zaglada tu czasem na forum - bardzo prosze :D
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Dziękuję za namiary Ving Dragon, nie masz czasem telefonu do niego albo adresu poczty elektronicznej ?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
poczytaj wszystkie jego posty. tam wsrod tekstu jest gdzies adres email. sorry, ale numeru telefonu nie posiadam
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
znalazłem adres elektroniczny ale na razie cisza ??? może jeszcze ktos na forum ma inne bardziej aktualne namiary ???
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Ving Dragon - dzięki za podane namiary na pocztę internetową Pana Krzysztofa Rudnickiego. Dostałem zwrotną wiadomość, chyba od jego asystentki, która przekazała mi, że się odezwie do mnie po 10 maja, jak wróci, bowiem w tej chwili nie przybywa w kraju i jest w podróży służbowej. Z tego mniemam, że podany adres jest również skrzynką poczty służbowej. Podejrzewam, że jest tak jak mówiłeś i pracuje w firmie ochroniarskiej, bo adres jest na domenie firmy impel, z której wynika, że taką działalnością też się zajmuje. Jeszcze raz dziekuję. MY
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Jeszcze raz dziekuję

jeszcze raz powtarzam: nie ma sprrrrr :D
  • 0

budo_goldberg1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Miałem okazje osobiście poznać znakomitego mistrza kung fu Yang Jwing Minga.
  • 0

budo_billy_lo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mińsk Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
czy ktos zna moze pana Jacka Świątkowskiego i ewentualnie mógłby przybliżyc Tą postać ??
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Ving Dragon, z twoich poprzednich postów wynikało, że twój kolega (tu na forum jako GPW) szkoli słuzby mundurowe, czy mogłbyś przyblizyć coś wiecej w tym temacie, bo jestem zainteresowany tym kierunkiem i szukam ludzi, którzy robią coś w wingchunie pod katem wojska lub policji
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
:-) Miszczu Yoda! pomyliles osoby- nie GPW tylko K.Rudnicki a najwiecej szczegolow dowiesz sie klikajac bezposrednio do niego
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
nie o to mi chodzi Ving Dragonie, namiary na Pana K.Rudnickiego od Ciebie dostałem i odezwał sie do mnie, ale czytając polemikę chyba o kasetach, w każdym bądż razie o materiałach instruktarzowych w Internecie, wywnioskowałem, że Pan GPW cos w tym zakrexsie robi na codzień, jesli to szkoda
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Yoda! GPW robi cos w tym zakresie robi .Tyle ze skupiam sie na samym Yongchun .Moj kontakt se sluzbami mundurowymi ogranicza sie treningu z funkcjonariuszami FBI w chicago .Z racji tego ze uczen Enima Boeztepe ,Dave Avello prowadzi szkolenia dla chicagowskich funkcjonariuszy FBI w ktorych ja takze biore udzial bowiem wspolpracuje z EBMAS.
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
ale to się dzieje w Ameryce, miałem nadzieje ze cos sie robi w Polsce, trudno, ale dzięki za poinformowanie
  • 0

budo_heraklit
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:niebyt

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Czym zasłuzył się dla rozwoju polskiego WC, VT itp A. Szuszkiewicz, że postawiono go w jednym szeregu z J. Szymankiewiczem i Ziutkiem?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Wlasciwie to mnie zastanawia czy stawianie Szuszkiewicza w jednym szeregu z Szymankiewiczem i Ziutkiem przysparza mu chwaly czy raczej obniza jego poziom.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024