Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
Chcialbym w tym poscie abysmy poruszyli sprawe tego co sprawia lub sprawialo nam najwiecej trudnosci technicznych w treningu wing chun i jak sobie z tym radziliscie.Wiadomo ze nie wszystkie techniki sa przez nas ulubione i czasem te ktore nie "wychodza" czesto odkladane sa na bok. Jak wiec z tym jest u was?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
trudno powiedziec ale sprobuje w ten sposob. wszystko zalezy od tego czy wiesz po co dana technika sluzy, kiedy ja stosowac i w jaki sposob. jezeli te kryteria sa zachowane w sposob racjonalny wtedy nie ma mowy o trudnosciach w zastosowaniu. przynajmniej u mnie tak jest.

ale...

kilka late temu mialem mozliwosc uczestniczyc w kursie dla ... i z programem nauczania JJ. Co jak co ale mimo doswiadczenia w Weng Chun nie moglem sobie poradzic z ichnimi technikami aby je 'poprawnie' wykonac. Gubilem sie cwiczac te malo wspolne ze skutecznoscia dyrdymaly. Dopiero gdy wykonalem je realnie i w sposob zgodny z zasadami Weng Chun wtedy wszystko zaczelo dzialac.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
To mi cos przypomina.Sytuacje kiedy cwiczylem Jow-Ga i mialem problem ze zrozumieniem co niektorych technik.Wprawdzie teraz cwicze
Katori Shinto Ryu ale jak sie okazuje problemy ktore mialem w Jow Ga rozwiazalem tutaj...Wystarczylo zwrocic mi uwage na bledy w pracy linia centralna itp..Teraz gdybym wrocil do jow-ga wiele rzeczy zrobilbym jak nalezy bez watpliwosci co do zastosowania ruchu,ale do tego potrzebny jest dobry nauczyciel,a nie gdybanie do czego dany ruch sluzy.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
chwila... my tu sobie gadu gadu a 'gpw' nic nie mowi o sobie :D
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
To moze 'gpw' powie z jakimi technikami ma problemy,ja tam od Weng Chunu nie jestem ale mysle ze Wing Dragon odpowie na Twoje pytania..
Choc przewaznie problemy w technikach w wiekszosci styli sa podobne,podobnie jak i ich rozwiazania.A co technik ktorych nie lubilem cwiczyc...to mialem problemy z kopnieciami i jedyna rada byl ciezki trening :D ..nie no problem byl czysto techniczny,blad w pracy biodrem,ale musial mi na to zrwocic uwage nauczyciel.Jak to skorygowalem to wszystko chodzilo jak nalezy..Nigdy jednak techniki ktore sprawialy problem nie byly odkladane na bok,trzeba je jeszcze wiecej cwiczyc,czasami rozwiazania przychodza same..czasem ktos nam je musi pokazac :wink:
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
cześć.
Ja akurat ćwiczyłem Ving Tsun i cały czas mam kontakt z tym stylem mimo uprawiania JKD.Wiadomo że podstawową sprawą tego stylu jest "czucie"tj chi sao.Przy każdej możliwej okazji staram się ćwiczyć chi sao i zawsze proszę o chi sao bo im więcej rąk tym lepiej.ale wiem że na początku moje chi sao było do kitu poprostu nie czułem byłem jak drewniany manekin paraliżował mnie strach bo chi sao było raczej dynamiczne nie tam przelewanie rąk tylko nonstop kueny(uderzenia)żeby ktoś poczuł że zrobił coś źle i więcej nie powtarzał błędu(trochę krwi z nosa poleciało..).w tej chwili wydaje mi się że potrafię podświadomie reagować i zaczynam kumać chi sao i obecnie uważam że jest to fantastyczna metoda treningowa uzupełniająca mój crossowy trening.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
duzym problemem dla niektorych osob moze sie okazac nauka nowych skomplikowanych form bokserskich. nie mowie tu o tych standartowych lecz o tych zupelnie tradycyjnych, ktore przypominaja bardziej styl Hung Gar niz Wing Chun, no ale to juz jest kwestia dla zaawansowanych fanatykow Weng Chun :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
a wlasnie, PAwel1 dlaczego 'przerzuciles sie' na JKD? czy jest cos w Ving Tsun czego ci brakuje?
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
hej.
cały czas uważam że w Ving Tsun jest wszystko co potrzeba a w parterze np.nic się nie zmienia cały czas można również z powodzeniem stosować koncepcje VT.
Niestety w Łodzi nie ma regularnej sekcji VT a dojazdy do Wawy z różnych względów stałyby się kłopotliwe.
Natomiast muszę przyznać,że trafiłem do naprawdę profesjonalnej szkoły JKD sifu Wojtka Adamusika,gdzie otworzyły mi się oczy na wiele zagadnień związanych ze wszystkimi strefami walki.Tam przekazywana jest kompletna pod każdym względem sztuka walki.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
Yong Chun i JKD to przeciez jedna i ta sama metoda walki, jednak wszystko zalezy od tego kto i jak ja przekazuje
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
Dla mnie najwiekszym problemem bylo przestawienie sie ze sposobu wykonywania danej techniki na inny spowodu zmiany szkoly.Roznice w wykonywaniu danej tecniki lub formy powodowaly ze musialem wiecej czasu poswiecic" korekcie" danej techniki anizeli w w tedy kiedy poznawalem dana technike lub forme na poczatku nauki.Jednak taki trening pozwolil mi na blizsze zapoznanie sie z roznicami jakie wystepuja w wielu odmianach wing chun.
Mieszkajac i trenujac wing chun w chicago mam bez mala nieograniczony dostep do wielu szkol wing chun,wing ,tsun,ving tsun itp gdzie moge obserwowac te roznice .To pomoglo mi w znalezieniu odpowiedzi na wiele nurtujacych mnie pytan.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
no wlasnie to jest najgorsze bo kazdy z nauczycieli kaze robic wedlug wlasnej szkoly i niejako narzuca swoje schematy powodujac tym sztuczne podzialy i roznice w stylu. to jest najwieksza glupota w mentalnosci chinskich nauczycieli. u mnie w chinatown jest podobnie i starych nawykow u nich juz nie zmienisz :(
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun

Yong Chun i JKD to przeciez jedna i ta sama metoda walki, jednak wszystko zalezy od tego kto i jak ja przekazuje

:? :shocked!: :) :rofl:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun

:? :shocked!: :) :rofl:

czyzbys zapomnial kto i na jakiej podstawie opracowal JKD ?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
Co Ty gadasz chlopie...Juz kiedys to przerabialismy, no ale niektorzy wolno sie ucza...BL przyjechal do USA z WCH, a opracowal JKD na podstawie wielu, wielu innych rzeczy. Poza tym, nie wiem czy zauwazyles ale od lat 70 minelo juz sporo a JKD sie ciagle zmienia i rozwija. Piszac wiec ze WCH i JKD to ta sama metoda walki wykazujesz sie ignoranctwem i slaba znajomoscia tematu, ot co...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
nie bede sie sprzeczal z fanatykami. ja nie mowie o stylu tylko o metodzie i o glownych jej zasadach. jezeli ktos ma waskie klapy na oczach i widzi tylko jedno to pewnie ze taka bedzie opinia. obecne JKD odbiega od koncepcji Bruce'a Lee i wielka szkoda. to ze ewoluuje ? no coz - podobno czlowiek ma 2 rece i 2 nogi - moze w nowej wersji JKD jest inaczej :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
ale jestes ograniczony facet...ja wlasnie pisze o koncepcji...I co koncepcja treningowa w WCH jest taka sama, co...? Zalosne jak niektorzy chcac zwrocic na siebie uwage uzywaja imienia BL i jego teorii, przypisujac je do swojego stylu walki...
Tak ewoluuje, jakbys nie zauwazyl to metody treningowe mozna udoskonalac a nie koniecznie rewolucjonizowac...
To co robil Bruce - mowie teraz o technice, nie o koncepcji, dalekie bylo doskonalosci. On sam byl zainteresowany boksem i cwiczyl z zaangazowaniem i sam byl przekonany ze jest to najlepsza metoda jesli chodzi o uderzenia rekami. Na wiele rzeczy nie starczylo mu czasu m.in. na glebsze poznanie Thaiboksu, a ze sie nim interesowal - potwierdza to Dan...i niektore zapiski.
Nie uzywaj wiec, czlowieku sformulowan Lee, bo jeski zrobiles to w tym kontekscie jakim zrobiles, to wcale ich nie rozumiesz...
Nie powtarzaj wiec ich, bo smiesznie brzmia w Twojej interpretacji... 8)

I jeszcze jedno. Oczywiscie porownuje JKD takie jakim jest teraz, a nie jakim bylo w latach 60 a potem 70 (bo tez sie zminialo) - pomimo ze KONCEPCJA jest taka sama. Idac dalej mozna powiedziec ze kazdy zawodnik VT cwiczy JKD. Tak jest! JKD to cross trening, trening przekrojowy etc.etc. Tyle ze koncepcja jest szersza, niz tylko walka jeden na jeden - ze znanym przeciwnikiem, w okreslonym miejscu i czasie, bez broni...
Zegnam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun

ale jestes ograniczony facet...

kenjiro dupczysz fleki i przestan mnie wkurwiac :bad-words:

ja wlasnie pisze o koncepcji...

a ja o anty-koncepcji :)

I co koncepcja treningowa w WCH jest taka sama, co...?

oczywiscie, ze taka sama. mialem okazje spotkac sie z podobnymi baranami, tu w stanach i od ktorych prawdopodobnie sie uczysz. okazalo sie ze oni powielaja schematy dawno wypracowane w stylu Wing Chun i wlaczaja je do cross treningu JKD. nie przekonasz mnie ze WCh i JKD to dwie rozne planety :evil: koncepcje bazuja na tych samych zasadach

Zalosne jak niektorzy chcac zwrocic na siebie uwage uzywaja imienia BL i jego teorii, przypisujac je do swojego stylu walki...

:D osobiscie to ja mam w dupie Bruce'a Lee i jego JKD bo jak dla mnie byl on poprostu niedouczony. Coz - brak dobrego nauczyciela i konkretnej wiedzy - ot co

Idac dalej mozna powiedziec, ze kazdy zawodnik VT cwiczy JKD. Tak jest! JKD to cross trening, trening przekrojowy etc.etc. Tyle ze koncepcja jest szersza, niz tylko walka jeden na jeden - ze znanym przeciwnikiem, w okreslonym miejscu i czasie, bez broni... Zegnam

wiec czego sie czepiasz skoro ja o tym wlasnie napisalem? tak sie sklada ze znam sie na Weng Chun i wszystkich jego zasranych odmianach (!!!), wiec wiem co mowie, tymbardziej jesli mowa o JKD :twisted: poczytaj dobrze moje posty zanim palniesz cos glupiego. zegnam tu i zapraszam do innego watku bo gadamy nie na temat
  • 0

budo_lal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun

osobiscie to ja mam w dupie Bruce'a Lee i jego JKD bo jak dla mnie byl on poprostu niedouczony. Coz - brak dobrego nauczyciela i konkretnej wiedzy - ot co


Z tego co wiem BL uczył się u Yip Mana i chyba WSL. Dla wielu zagorzałych wingchunowców to nauczyciele No 1 :?: :!:

Odnośnie JKD i Wing Chunu. Są szkoły JKD, które bazują na Wing Chunie (używają tych samych technik i metod treningowych), są też inne, które nazywają się również JKD, gdzie żadnej techniki ani metod treningowych WC nie uświadczysz, a wręcz przeciwnie, ich liderzy mówią wprost, że ich JKD nie ma nic wspólnego z WC.Najbardziej znany to chyba Thornton i jego Functional JKD.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudnosci techniczne w wing tsun. wing chun
LAL daj spokoj ten facet ma klapki na oczach. Do tego stopnia iz skrot VT kojarzy mu sie zawsze i tylko z Ving Tsun, chociaz mi chodzilo o Vale Tudo :) 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024