Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Nasowa mi sie takie pytanie czy w Polsce sa naprawde wielcy mistrzowi ? Wydaje mi sie ze nie. Czy w Polsce sa w miare solidni wykwalifikowani instruktorzy. Z pewnoscia tak. Choc system weryfikacji kto nim jest a kto nie jest rzecza czysto subiektywna. Pamietam kiedys w mlodych latach byla taka sekcja kung fu w Tarnowie ktora prowadzil wietnamczyk Tang. Wszyscy byli wtedy zachwyceni jaki to wielki mistrz coz to za swietna sekcja. Tlumy walily na zajecia bo tam byl prawdziwy azjata. Po latach wiele osob powyjezdzalo poznalo zupelnie innych prawdziwych instruktorow i stwierdzilo iz tamto to bylo zwykle badziwewie ktore z braku wiedzy trafilo na poddatny grunt i uroslo do miana wielkiej sekcji. Wielu uczniow Tanga smieje sie z tego czego on wtedy nauczal twierdzac ze to pomieszanie stylow bez ladu i skaldu. Coz byly takie czasy ze kazdy azjata urastal do rangi wieliego mistrza. Moze i teraz gdzie niegdzie jest podobnie. Sam pamietam rowniez treningi gdzie karmiono mnie nauka form niby pod okiem wielkich mistrzow a okazywalo sie w koncu iz to zwykle sciemniactwo. Co do pana Braksala to pamietam jego artykuly w Swiecie Mlodych i w programie 5-10-15. Jednak nigdy nie mialem okazji go spotkac wiec trudno cos powiedziec na jego temat.
  • 0

budo_dzumka
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Ze co ze ja sobie jaja robie? Dlaczego tak uwazasz? Czyz tematem sa "Znaini mistrzowie i instruktorzy sztuk walki"? A jezeli tak to ja pisze to co wiem i pamietam. Nie napisalem ze Darek byl jedynym ale jednym z pierwszych i temu nikt chyba nie zaprzeczy poniewaz na forum krajowym jako reprezentanci innego wing chun niz te od Yip Man'a pojwili sie p. Szargut
Klaudek Wrona i wlasnie Darek. Ale nie powiedzialem ze innych nie bylo
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Wielkich Mistrzów w Polsce nie ma, ale napewno jest wielu "miszczów", "wielkich miszczów", "bardzo wielkich miszczów", "jeszcze większych miszczów" i "największych miszczów"... a ilu jeszcze przybedzie czas pokaze :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
mysle ze pewnie faktycznie moze ich sporo przybyc. W koncu Polska to taki poddatny grunt na roznego rodzaju oszolomstwo :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Ze co ze ja sobie jaja robie? Dlaczego tak uwazasz? Czyz tematem sa "Znaini mistrzowie i instruktorzy sztuk walki"? A jezeli tak to ja pisze to co wiem i pamietam. Nie napisalem ze Darek byl jedynym ale jednym z pierwszych i temu nikt chyba nie zaprzeczy poniewaz na forum krajowym jako reprezentanci innego wing chun niz te od Yip Man'a pojwili sie p. Szargut
Klaudek Wrona i wlasnie Darek. Ale nie powiedzialem ze innych nie bylo



A VingDragon to nawet ich obu bardzo dobrze zna osobiście, zwłaszcza Darka :wink: :)


Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Jasne. Pamietam. Sprawny byl. Jezeli myslimy o tych samych stronach, to poszedl chyba w kierunku sportowego wushu. :-)


Nie wiem, ja myślę o takich stronach gdzie mają stronę "Glossary" gdzie są dość ciekawe opisy różnych, czasem rzadkich styli. No i charakterystyki niektórych osób, głównie związanych z YMAA.

Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Narcyz Latecki (?) Zna ktoś?

Zna, zna...nawet kiedys u niego egzamin zdawał...
Wosiu, pozdrawiam serdecznie z dalekiego Wrocławia (heh, dawne sentymenty budzisz...nie powiem)


Dziękuję i również pozdrawiam. Co do Narcyza Lateckiego to mi się przypomniała taka historia, że jak już osiągnął znaczny poziom techniczny w YMAA i był w USA u Yang JwingMinga, to się zaczął tak nieśmiało Yanga podpytywać kiedy w końcu będzie mógł rozpocząć naukę walki i otrzymał odpowiedź w stylu "nie, jeszcze za wcześnie, jeszcze wiele lat musi ćwiczyć i poznać wiele form i wtedy umiejętność walki sama mu przyjdzie" :) Zdaje się, że potem chyba dał sobie spokój z YMAA. Jeden kolega co chyba pod Yangiem ćwiczył jakieś 17 lat i osiągnął wysoką pozycję w hierarhii, obecnie od 2 lat chyba ćwiczy krav magę :-) Jak to mówią lepiej późno niż wcale. A jeszcze kilka lat temu tenże sam kolega podczas wizyty Yanga w Polsce, nie dopuścił do Yanga i wyprosił grzecznie z sali jednego znajomego który przyszedł "skrzyżować ręce" z Yangiem poirytowany jego wypowiedziami o swoim stylu. Yang wiedział o co chodzi i nie podjął wyzwania... Ot takie wspomnienie.


Wosiu
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
niestety wielu wychwala siebie i swoich nauczycieli... później zdazaja sie rozczarowania :(
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

A VingDragon to nawet ich obu bardzo dobrze zna osobiście, zwłaszcza Darka

a znam, Darek wporzo gosciu jest i polecam wszystkim z nim znajomosc :) mozna na nim polegac :wink: robi to co lubi, dazy do wyznaczonego przez siebie celu i nie jest nadetym bufonem :P
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

a znam, Darek wporzo gosciu jest i polecam wszystkim z nim znajomosc mozna na nim polegac robi to co lubi, dazy do wyznaczonego przez siebie celu i nie jest nadetym bufonem


Cytuje za "Dziennikim Zachodnim" (taki lokalny szmatlawiec Slasku)

"Dzieki niemu dostapił zaszczytu stoczenia walki z wielkim mistrzem i przystapienia do wielkiej "rodziny rodziny Cheng"

"jako czlonkowie Bractwa Długotrwałej Wiosny, ślubują wiernośc wielkiemu mistrzowi. Zobowiązując się do końca swoich dni podążać Drogą prawdy przestrzegając kodeksu Bractwa Ving Tsun"

Scanik calosci moge wrzucic po swietach.
Petr
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
:D

Gazety często piszą różne kretynizmy :) :) :)
  • 0

budo_dzumka
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Cytuje za "Dziennikim Zachodnim" (taki lokalny szmatlawiec Slasku)

"Dzieki niemu dostapił zaszczytu stoczenia walki z wielkim mistrzem i przystapienia do wielkiej "rodziny rodziny Cheng"

"jako czlonkowie Bractwa Długotrwałej Wiosny, ślubują wiernośc wielkiemu mistrzowi. Zobowiązując się do końca swoich dni podążać Drogą prawdy przestrzegając kodeksu Bractwa Ving Tsun"

Scanik calosci moge wrzucic po swietach.
Petr[/quote]

Kto jest bez winy niechaj pierwszy kamień rzuci.
Kto w młodości nie robił dziwnych a czasem głupich rzeczy czy to z powodu fascynacji, poglądów itd.
Swoją drogą każdy w jakimś tam okresie swojej działalności ulega różnego rodzaju fascynacjom , które zakrawaja później na fanatyzm. Każdy przechodzi okres szczenięcy, dojrzewnia , buntu i tym podobnym aby w końcu okazać się dojrzałym człowiekiem. I każde nasze działania podlegaja takiej samej ewolucji czy to bedzie kung fu czy mechanika samochodowa.
Więc Petrze nie czepiaj się szcegółów tylko trzeżwo spójrz na światek sztuk walki na przełomie 80/90 a szczególnie wing chun. Czy ty jesteś nieskażony i doskonały?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Dołączona grafika fajne, nie?
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Peter, radzisz Dzumce zeby sobie jaj nie robil ale najwidoczniej tobie te jaka zaszkodzily.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Niedawno otrzymalem maila od p. Jozefa Szarguta, w ktorym ustosunkowuje sie on do niniejszego tematu i do wypowiedzi o nim w nim zawartych. Nie jestem doswiadczonym adeptem yongchun i po raz kolejny musze powiedziec, ze nie mnie oceniac postawy instruktorow o tak dlugim stazu i duzej wiedzy. (Bez jakichkolwiek pretensji do autorytatywnosci moge powiedziec, ze w sumie chyba rozumiem zaprezentowany w mailu punkt widzenia i uznaje, ze moze byc to bardzo wartosciowa droga poznania tego tak rozgalezionego systemu). Spytalem p. Szarguta w odpowiedzi, czy moge opublikowac ow list w tym temacie i otrzymalem taka autoryzacje. Podaje zatem list w calosci, bez skrotow i opuszczen:

---- Wiadomość Oryginalna ----
Od: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Do: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Data: 13 Apr 2004 19:17:14 +0200
Temat: odpowiedź na posty

>Szanowny Kolego!
>Wlaśnie teraz odpowiadam na Pana post ,który ukazal się w budo.net.
>Jedynie Pan podał swój e-mail dlatego piszę i proponuję:poznajmy się.
>JÓZEF SZARGUT(ZIUTEK), 54-lata, magister w-f, mistrz sztuki walki 3-Dan,honorowy członek szkoły YIU-KAY WING-CHUN(Foshan),członek Kolegium Mistrzów Rosyjskiej Federacji YONG-CHUN.([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).Dwoje dzieci ,studentka i licealista.Żonaty.
>Jak mało wiedzą o mnie i o tym co robię Ci,którzy piszą na łamach budo...
>Aby móc mówić na temat wingchun postanowu=iłempoznać jego różne aspekty, szkoły,nurty.Sądzę ,że mi się to udało.Swoją pozycję w polskim ruchu dalekowschodnich sztyk walki osiągnąłem dzięki uporowi,pracy a także temu , że nie byłem ślepym uczniem.Nigdy też nie ślubowałem żadnemu mistrzowi przywiązania na stałe ,do końca życia.Różnorodność szkół(wt,wc,vc.jc,vt) nigdy nie byłaby tak znacząca, gdyby przez wieki tylko " zachowywacze" tradycyjnego nurtu uczyli stylu.Szkoly te żyją z różnorodności przekazu.Uważam, że przynależność do określonej szkoły i brak tolerancji w stos. do innych nurtów może prowadzić do rozwoju niebezpicznego fanatyzmu stylowego oraz wzajemnego si zwalczania-co było i jest widoczne w polskim szkołach wingchun.Dlatego też tradycja, która nie ewoluuje-umiera.Po latach głebokich dociekań, nauk różnych nauczycieli,bycia w róznych szkołach,podróżach treningowych do CHIN.ANGLII,HALANDII i na bazie poznanych elementów "stworzyłem" własną szkołę(connection style), której nazwa brzmi:
>VIET-CHUN-DO KWIATU ŚLIWY.Itak :Viet-to elementy wietnamskiego VINH XUAN,
>Chun-to elementy chinskiego wingchun,DO- to wybrane techniki karate.
>No cóż...to zyje i się rozwija!!!.
>Ćwicząc u różnych nauczycieli nabywałem szcunku do siebie i do otaczających mnie ludzi, zaś odpowiednio dobrana dyscyplina ułatwiła mi osiągnięcie mistrzoskiego pozionu.Drogi mogą być różne, lecz żadna droga nie jest wartością samą w sobie.No końcu każdej drogi musi być coś do czego warto dążyć- inaczej jest ślepa.Ja jednak miałem swoją wizję szkoły sztuki walki.
>Być może, że chiński wingchun jest SZLACHETNIEJSZY od mojego VIET-CHUN-DO, ale lepiej być mistrzem i wirtuozem Viet-Chun,niż marnym grajkiem wingchun.Nie jest ważne czym się zajmujemy,tylko jak i czy tym co robimy nie
>wirządzamy komuś krzywdę.Ci ,co uważali ,ze ich krzywdzę -odeszli!Choć po latach niektórzy z nich szukają teraz kontaktu ze mną.Moja szkoła jest otwarta DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ POZNAĆ MNIE,MÓJ STYL,I TO CO NAUCZAM.
>Mój e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (dla wszystkich chcących podyskutować).Niech Ci , co piszą różne brednie o mnie -zrobią dla polskiego wingchun tyle co ja, to wówczs może bębą godnymi partneram do jakichkolwiek rozmów.
>Ale ,co może powiedzieć żaba o oceanie, kiedzy całe życie spędziła w studni!.
>Natomiast CI, któray wywarli wpływ na to co robię dzisiaj, to :
>JANUSZ SZYMANKIEWICZ,mój pierwszy nauczyciel wingchun,
>MAREK STEFANIAK,istr z W-WY,
>ANDREAS HOFFMAN,mistrz z NIEMIEC,
>NGUYEN DANG Quang,Wietnam-Polska,
>WALERY MARTYNOW , Rosja,oraz Foshańska szkoła YIU-KAY WING-CHUN.
>Podróż po szkołach wingchun to jak podróż przez daleki nieznany kraj.Celem jestodrycie,poznanie i korzystanie z każdego etapu, gdzie jesteś podróżnikiem,odkrywcą, środkioem,celem a i twórcą.Poznając różne szkoły-stwierdzam- że szkołe te są jak ogień i woda.Chińska,roziskrzona,pełna zasad i tradycji.Wietnamska, wyciszona,dostojna a zarazem porywcza jak rzeka.To one nauczyły mnie, że przeciwieństwa nie muszą oznaczać konfliktu.MOGĄ SIE UZUPEŁNIAĆ!( co zawarłem w swojej książce, którą praugotowuję do druku).
>Zapewniam ,ze nie była to łatwa droga aby osiągnąć harmonię.Jeszcze trudniej było mi to wszystko zrozumieć i zachować telerancję.
>Szanowny Kolego!Piękno "mojego kwiatu" ( tu czytaj VIET-CHUN-DO KWIATU ŚLIWY)
>jest nadal obecne, trzeba tylko chcieć go uwidzieć, a przynajmniej-rozmyślnie nie zamykać oczu.Jestem usatysfakcjonowany, że są ludzie, moi uczniowie , którzy idą wraz ze mną tą samą drogą.Mam też nadzieję ,że styl ,szkoła maja nie zaginie!NADZIEJA UMIERA OSTATNIA. Pozdrawiam ZIUTEK
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
:rofl:
  • 0

budo_kueizi
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:boston

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Czesc/witam i pozdrawiam wszystkich w kraju,

Przepraszam, ze sie wtracam do Waszej dyskusji
…jednakrze wydaje mi sie ze jest to odpowiedni moment gdzie powinienem wlozyc swoje piec centow do waszej dyskuji, bo przeciez, ktos wszedl na moj temat?!?!

Pierwsze, to jest mi milo ze jeszcze mnie ktos tam w Polsce pamieta – dzieki!

…nastepie Wosiu – f***er, czy my sie osobiscie znamy?!?, o czy tez mielismy okazje kiedykolwiek poznac!!! – poniewaz zajebiste historie bracie opowiadasz/wspominasz??!!?, …ja nastepnie nie przypominam sobie abys stal przy mie i byl swiadkiem moich rozmow z Yang’iem?!? Nie masz shit pojecia o czym gadasz, prosze takie wyzsane historyjki to zatrzymaj sobie dla wlasnych dzieci!, a jezeli chcesz sie wykazac (przyszpanowac!) wiedza/historia to prosze pisz o tym co wierz z pierwszej reki! -asshole!, (…na marginesie, to jedne czwartkowe zajecia w “ymaa hq” wystarcza ci aby sie zorietowac na ile mozesz to sie nauczyc tam realnej walki..,) i jak bys byl tak mily to prosze przyblisz mi “krav mage” (…albo ktos inny z tej strony jak by byl mily to zrobic..,) –czyz by to byla znowu jakas odmiana przynskiej szkoly?!? :twisted: ,
…i jak mozesz to prosze przybliz mi swoja postac.., – to moze wowczas pozwoli mi to zrozumiec skad pochodzi zasob twojej wiedzy/historyjek (oczywiscie mozesz to zrobic prywatnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]),

…nastepnie co chodzi o twoje kolejne wspomnienia nzwiazane z “krzyzowaniem rak z yang’iem”, jezeli rowniez sa zwiazane ze mna, to prosze przyblisz mi detale – oczywiscie dzieki, jezeli sie odwazysz i to zrobisz..,

taaigihk – dzieki za pamiec,
…co odnosnie sportowego wushu – oczywiscie bylem tam, jezeli sie zna takie osoby jak Liang Shouyu, Wang Jurong, Hu Jianqiang, Li Jinheng, He Weiqi i inni, to trudno odmowic sobie tej wiedzy jaka ci moga zaoferowac, jednakze moje serce w dlaszym ciagu pozostalo w tradycyjnym, realnym brutalnym treningu.., - jednakze extra sprawnym nigdy nie zaszkodzi byc, -czyz nie?

VingDragon; - hi neighbor,

wspominasz, Tadeusz Gacki; - wszystko co napisales jest bardzo poprawne, co musze koniecznie dodac to, to ze napewno jest pionierem polskiego ymaa, jak i nie tylko.., - szyscy ymaa’owcy, powinni mu sie klaniac z szacunkiem, zwlaszcza za wlozenie swojego zycia w rozpoczecie/rozwinniecie tego, jednakrze tak sie nie stalo, (-co ja musze niestety przykro przyznac, ze ja roniez bylem jednyz z tych ktorzy go za swoich czsow nie doceniali -oczywiscie teraz jestem po za ymaa.., i to juz jest calkiem inna historia..,)

– Jacek Zajac od …nastu tat zyje sobie w niemczech (…spewnoscia o tym wiesz), z tego co osobiscie od niego slyszalem, to obecnie jego zainteresowanie rozwija sie w kierunku Chen Taiji …tak, tak, -Jacek Zajac i Taiji! – a za swoich mlodych lat nieustraszony fighter,

Jeszcze raz dzieki za pamiec, mam nadzieje ze swoja odpowiedzia nie naduzylwm i wyszedlem zabardzo z poza temat tej rubryki, (wiem, ze tak, -jednakrze..,)
…jeszcze jedno na marginesie (poniewaz ten gosciu przyleczyl mnie!)
- Wosiu – gat the f***** life!!!

To na tyle, Pozdrawiam,

narcyz latecki

p.s.
…jezeli ktos z was chce powspominac historie zwiazane ymaa, …ma pytania na ktore byc moze mogl miec odp, info z ktorym mogl bym sie podzielic, …to jestem do waszej dyspozycji...,
…poniewaz widaje mi sie ze w dzisiejszych czasach krazy wiecej niestwozonych historyjek niz faktow.., - co jest oczywiscie normalne, poniewaz inaczej to nasza prawdziwa szara realnosc by nas calkiem zrzarla i nie wywarla soba zadnego wrazenia na innych..,

…no coz za moich czasow to rencisci tworzyli historyjki stojac w kolejkach za chlebem, teraza mlodzi tworza je siedzac przed komputerem…,
…wiem , wiem ,docinam.., - rownierz sam siedzac przed komputerem..,

Siemano;

nl
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Hey Narcyz, whassup man? witamy na forum. mieszkasz dalej w Bostonie?
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
fajnie, wspominkowy temat sie zrobil. milo uslyszec po tylu latach czlowieka, ktory w swoim czasie wyroznial sie umiejetnosciami i sprawnoscia sposrod startujacych na zawodach w polsce. jeszcze jak sie pan Braun odezwie to szok normalnie. jeszcze stworzymy fundacje na odbudowe osrodka tkkf w warszawie ( kurcze nie pamietam ulicy gdzies na marysinie chyba ul.korkowa, ale salka byla mocno klimatyczna :wink: ) co tam wiekszosc ludzi swego czasu zaczynala przygode z chinskimi sztukami walki. w sumie to juz kawal czasu dziala to srodowisko w polsce, szkoda ze takie rozbite - to chyba nieuniknione koleje losu. ale fajnie uslyszec ludzi z tych poczatkow. pamieta ktos jeszcze zawody na tkkf orzel? kurcze pamietam, ze z wrazenia na trybunach siedzac zapomnialem zjesc kanapek :D
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

pamieta ktos jeszcze zawody na tkkf orzel? kurcze pamietam, ze z wrazenia na trybunach siedzac zapomnialem zjesc kanapek :D


Te z '89? Jasne. Kurcze, nie wiedzialem, ze tam byles. Cwiczyles juz modliszke? Mam fragmenty na VHS :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024