Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

A może odwrócić pytanie co jest łatwiej znaleźć dobrego nauczyciela dla ucznia czy też dobrego ucznia dla nauczyciela

wedlug mnie raczej to drugie: latwiej znalezc dobrego i oddanego ucznia niz nauczyciela.


Może być i tak ale niekoniecznie.

MW
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Ostatni numer CKM a w nim artykuł pióra Marcina Gienieczko o Shaolinie, pominę ogólne bzdety w artykule i przejdę do konkretów. Otóż autor spotyka w Shaolinie polaka z Kolonii, Darek Kucewicz, który za 3 miesięczny kurs zapłacił 6.000 (słownie sześć tysięcy) euro :!: . Jeśli to prawda w co trochę wątpię (ze względu na czasopismo) to mamy króla jeleni. Oczywiście nie trzeba komentować jego stwierdzenia, że przez 3 miesiące nauczył się dwa razy więcej niż przez 6 lat treningów w Polsce i Niemczech. Drugi punkt to autor chętnych do trenowania w Shaolinie odsyła by skontaktowali się cytata" z Mariuszem Soroczyńskim jednym z najbardziej znanych mistrzów kung fu w Polsce". :wink:
To wszystko apropo tematu.
Pozdrawiam
MW
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Ostatni numer CKM a w nim artykuł pióra Marcina Gienieczko o Shaolinie, pominę ogólne bzdety w artykule i przejdę do konkretów. Otóż autor spotyka w Shaolinie polaka z Kolonii, Darek Kucewicz, który za 3 miesięczny kurs zapłacił 6.000 (słownie sześć tysięcy) euro :!: . Jeśli to prawda w co trochę wątpię (ze względu na czasopismo) to mamy króla jeleni. Oczywiście nie trzeba komentować jego stwierdzenia, że przez 3 miesiące nauczył się dwa razy więcej niż przez 6 lat treningów w Polsce i Niemczech. Drugi punkt to autor chętnych do trenowania w Shaolinie odsyła by skontaktowali się cytata" z Mariuszem Soroczyńskim jednym z najbardziej znanych mistrzów kung fu w Polsce". :wink:
To wszystko apropo tematu.
Pozdrawiam
MW


Z tymi cenami jest nawet możliwe...Szukają jeleni i ich mają. A resztę szkoda komentować
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Może lepiej w takich czasopismach jak CKM lub playboi ograniczyć się do oglądania panienek. Czytać można od biedy podpisy pod zdięciami a już cytować jest bez sensu. Nie wydaje mi się żeby Mariusz Sroczyński organizował jakieś wyjazdy do Shaolin'u.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Kurczę, a może powinien? Ja bym na jego miejscu zorganizował i skasował delikwenta spokojnie na 1,500 Euro za pośrednictwo :)

K.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Kurczę, a może powinien? Ja bym na jego miejscu zorganizował i skasował delikwenta spokojnie na 1,500 Euro za pośrednictwo :)

K.
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
NO ja też. A z przyjemnością to już zależy od płci jelenia... tylko po pierwsze nie posiadam kontaktów a po drugie naprawde sądzisz że są tacy Jelenie gotowi płacić 6000 Euro za taki wyjazd. Chciałem napisać że niepoważnym jest powoływanie się na niepoważne źródła
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Oj, są tacy, są :)
Zapytaj moderatorów ;)
Albo poczytaj amerykańskie listy dyskusyjne :)
Albo niemieckie, jak to ludzie bulą tysiące Euro za np. nauczenie się formy :)
A co do kontaktów, to nie trzeba ich posiadać, wystarczy po sieci pogrzebać ;) "Klasztory" nader chętnie się tam reklamuą. Nawet numer konta jest i zastrzeżenie jakie karty kredytowe honorują. Widać mnisi też wkroczyli w XXI wiek :)

K.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
...wracajac do tematu znanych mistrzow...

nie wiem czy pamietacie postac Tadeusza Gackiego. wedlug mnie bardzo porzadny gosc, mily, uprzejmy i nalezy do grona 'Starszych Propagatorow Kung Fu' w Polsce
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

pamietacie postac Tadeusza Gackiego

Pamietamy, pamietamy - dziwne opowiadania o nim kraza. Ale to moze ktos z YMAA cos powie.
Petr
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
On już jest poza YMAA
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

pamietacie postac Tadeusza Gackiego

Pamietamy, pamietamy - dziwne opowiadania o nim kraza. Ale to moze ktos z YMAA cos powie.
Petr


Ja równiez , słyszałem rózne zdania , nie znam osobiście zatem nie lubię tak oceniać.
Ale jego książka o Chi-Kung np zawierała formy "Lecacego Żurawia", której nauczył się od Mistrza Liu Zhong Chuna.

Problem polega na tym , że Liu nie wyraził zgody na publikację jego przekazu...
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

On ju¿ jest poza YMAA


No chodzilo mi o okolicznosc czemu poza.
Petr
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Ja to widzisz drobny żuczek jestem i gdzie mi tam na salony więc nie wiem dlaczego. Zresztą to nie za mojej kadencji się działo. Sądze jednak że masz pod ręką dobre źródło informacji więc możesz się wypytać.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Uważam, że temat jest prowokacyjny :-) Ogólnie to nie chce mi się na ten temat wypowiadać ani mi nie wypada przedstawiać swoje oceny publicznie co do osób których początki obserwowałem osobiście. Ogólnie moim zdaniem mogliby wszyscy mieć większe zasługi gdyby się bardziej starali i przedwcześnie im do głowy nie uderzył ich "sifuizm". Jedno tylko powiem, nie przesadzajmy z zasługami Szymankiewicza. Na samym początku był jeszcze z nim i dużo wniósł Marek Stefaniak a sam Szymankiewicz na długo udupił w oczach "władzy" polskie kung fu swoim słynnym bezmyślnym i nadętym stwierdzeniem w jednym z pierwszych programów telewizyjnych o kung fu w Polsce z przełomu lat 70/80, że "my w wingczun uczymy zabijać"...
Ale żeby nie było tak poważnie, jako ciekawostkę podam, że na jednych, ciekawych zresztą zachodnich stronach internetowych jako przodujący nauczyciel w kung fu w Polsce był wymieniony Tadeusz Gacki a jako czołowy zawodnik, Narcyz Latecki (?) Zna ktoś?


Wosiu
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Ale żeby nie było tak poważnie, jako ciekawostkę podam, że na jednych, ciekawych zresztą zachodnich stronach internetowych jako przodujący nauczyciel w kung fu w Polsce był wymieniony Tadeusz Gacki a jako czołowy zawodnik, Narcyz Latecki (?) Zna ktoś?


Jasne. Pamietam. Sprawny byl. Jezeli myslimy o tych samych stronach, to poszedl chyba w kierunku sportowego wushu. :-)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Narcyz Latecki (?) Zna ktoś?

Zna, zna...nawet kiedys u niego egzamin zdawał...
Wosiu, pozdrawiam serdecznie z dalekiego Wrocławia (heh, dawne sentymenty budzisz...nie powiem)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Narcyz Narcyzem a Jacka Zajaca pamietacie?
  • 0

budo_dzumka
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu
Uważam że trzeba tu również wymienić Darka Różańskiego gdyż on jako jeden z pierwszych zaczął propagować inną odmianę W.C. niż jedynie słuszne wywodzące si od Yip Man'a.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Znani mistrzowie i instruktorzy kung-fu

Uwa¿am ¿e trzeba tu równie¿ wymieniæ Darka Ró¿añskiego gdy¿ on jako jeden z pierwszych zacz±³ propagowaæ inn± odmianê W.C. ni¿ jedynie s³uszne wywodz±ce si od Yip Man'a.


hello Ja wiem ze sa Swieta Wielkanocne - ale nie rob se z nas jaj.
Petr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024