Skocz do zawartości


Zdjęcie

Udusić pitbulla


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla

PS. Kiedyś czytałem skąd sie wzięła nazwa Pitbull - psy tej rasy były używane do walki z bykami ze względu na ich silnie rozwinietą szczękę dzieki której taki pies potrafił dotkilwie pogryźć byka...

Wygląda to tak:

In 1835 the British Parliament outlawed bull baiting, a sadistic gambling game in which bulldogs were used to attack and harass bulls brought to market with the dubious intention of tenderizing the meat. The dog would assault the bull, avoid the stomping hooves and slashing horns, grab a tender nose or ear, and hang on until the bull collapsed. Commoners and royalty alike sought diversion from the violence and diseases of their day by attending these bloody spectacles until a public outcry forced Parliament to take a stand.

Once bull baiting was banned, dog breeders who appreciated the fierceness, courage, and tenacity of the bull dogs turned their attentions to breeding dogs for dog fighting. They began with the bull dog, mixed in some terrier blood, and produced the Bull and Terrier, a dog that met all of their expectations. The Bull and Terrier was bred for aggression to other dogs, unrelenting bravery, a high pain threshold, a willingness to fight to the end, and an affection for people.

Bull and Terrier dogs came to the US in the early 1800s as all-around farm dogs and frontier guardians. Samuel Clemons featured a pup of this breed in his short book The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County.

The United Kennel Club recognized the Bull and Terrier Dog as the American Pit Bull Terrier in 1898. Buster Brown shoes put its mascot in every shoe with the image of Tige, an American Pit Bull Terrier, to enhance its image as a sturdy, dependable shoe. RCA used Nipper, a pit bull of unknown ancestry, to illustrate the clarity of sound emanating from its phonograph -- after all, it could fool the loyal pit bull into thinking he heard "his master's voice" in person. The breed was used to illustrate American neutrality without fear in 1914, the toughness of Levi jeans, and as a"defender of Old Glory."

The AKC eschewed breeds called "pit bulls" until 1936, when it recognized the American Pit Bull Terrier under the alias Staffordshire Terrier, named after the miners of Staffordshire, England, who had a hand in developing the breed for the fighting pit. The name was changed in 1972 to the American Staffordshire Terrier to distinguish the breed from the Staffordshire Bull Terrier of England, the ancestor of the American dogs, which was recognized by AKC in 1974. The British version of the dog is 14-16 inches tall and weighs up to 45 pounds. The American cousin is 18-19 inches tall and weighs up to 80 pounds. UKC's American Pit Bull Terrier is preferred to range from 30-60 pounds with females generally, but not necessarily, smaller than males.


  • 0

budo_jarząbek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Nieźle.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Podobno Carlos Gracie zadusil pita ktorym byl poszczuty i w to jeszcze moge uwierzyc.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
pomylka to byl ralf faktycznie nie zkminilem :idea: :oops:
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
ma ktos jakies informacje na temat tej sytuacji ralpha gracie i zaduszonego pita??bo o dziadku to mi sie nawet nei chce czytac...
media z kadego psa ktory sie rzucil na czlowieka zrobia pitbula...
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Ponoc ralph znal tego pita i zostal nim poszczuty bo wlasciciel chcial sprawdzic czy mimo to go zaatakuje. Napisane w ostatnim budokanie.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Informacji z niektórych krajów nie należy traktować zbyt poważnie. Akurat nie jest to pierwsza wiadomość o dzielnym zuchu z Serbii który gołymi rękami pokonał pitbulla. Parę miesięcy temu czytałem wiadomość jak to inny dzielny Serb obronił swojego yorka czy pekińczyka przed pitbullem odgryzając pitbullowi kawałek nosa...


Wosiu
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla

Akurat nie jest to pierwsza wiadomość o dzielnym zuchu z Serbii który gołymi rękami pokonał pitbulla. Dzielny Serb obronił swojego yorka czy pekińczyka przed pitbullem odgryzając pitbullowi kawałek nosa...

Boże, co za naród! Niech ktoś powiadomi Fundację Animals - w Serbii męczą pitbulle!! :) :wink:
  • 0

budo_gameness
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
wedlug mnei to jest bujda na resorach oni nie umia odroznic asta od pitbulla
dziennikarze chca stworzyc mit o pitbullach ktore sa (wedlug nich ) krwawymi betiami ktore nie widza nic po ta tym co mozna "zjesc"

jestem włascicielem pita i moge spokojnie powiedziec ze to nie sa bestie tylko prawdziwi i oddani przyjeciele nawet lepsi od wiekszosci ludzi

pit bull jak kazdy pies moze byc grozny albo przyjazny zalezy kto jest jego wlascicielem , niektorzy ludzie kupuja pity po to zeby wystawiac je na walki takich jest na peczki

a co do tego uduszenia to wedlugm nei to nei jest pozliwe ( chyba ze to byl szczeniak ) pit bulle zostaly stworzone po to zeby walczyc z lwami , niedzwiedziami , bykami , a co niby czlowiek mialby dac rade pitowi ..... szczerze watpie
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla

wedlug mnei to jest bujda na resorach

jasne bo niby jak jakis dziadek mógłby udusic pitbulla :?: przeciez to bez sensu!!! :wink:
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
moj sasiad ma pidbula nie pamietam czy ma 2 czy 3 lata ale jak przechodze obok tego psa to nie dosc ze na niego nie patrze to jeszcze nie oddycham bo choc ten pies nawet na mnie nie warknal nigdy ani nie obwachal to zawsze patrzy na mnie tak jakby chcial powedziec "czekaj az moj pan sie odwroci to bedzie was dwuch Ty i Twoj leb" ;)
ale cuda sie zdazaja
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla

a co do tego uduszenia to wedlugm nei to nei jest pozliwe ( chyba ze to byl szczeniak ) pit bulle zostaly stworzone po to zeby walczyc z lwami , niedzwiedziami , bykami , a co niby czlowiek mialby dac rade pitowi ..... szczerze watpie


8O :?: :)
nie no powiedz że źle zrozumiałem z tą walką ... a może dobrze? - pitbulle są takie głupie,że rzucają się na lwa/niedźwiedzia/byka [bo napisałeś "stworzone żeby walczyć" a nie "wygrywać"] ?
No chyba że chodziło Ci o sforę - bo w pojedynkę to jakoś mam takie wrażenie że z pitbulla zostanie mokra szmatka [w przypadku byka] albo plama na ziemi [w innym przypadku]
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
hehe lew to by 10 pitbulow pogonil :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
"Wedlug mnie to jest bujda na resorach oni nie umia odroznic asta od pitbulla" - napisales gameness. A ty umiesz? Jesli umiesz to masz wyjatkowa wiedze, albo dar. Pomijajac taki drobny fakt, ze wywodza z jednego pnia i czesto nadal sie mieszaja.
Kiedys poszedlem na gielde psow, z moim znajomym z Rosji, ktory zeby zjadl na psach (niestety takze wystawiajac je do walki), chcialem kupic suke RedNose'a. Wbrew zapewnieniom niektorych z "hodowcow", moj znajomy mial tyle watpliwosci, ze wyszlismy z niczym.
K_P
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Ja wam powiem, coś w tym jest... wybaczcie, że ja tak humorystycznie trochę.

Dwaj chłopcy grali na jednej z ulic Toronto w uliczny hokej. Ni stad, ni
zowąd pojawił się rozżarty pitbull i rzucił się na jednego z grających. Drugi bez namysłu wsadził swój hokejowy kij w obrożę psa i używszy całej siły skręcił mu kark. Będący na miejscu reporter lokalnej gazety opisał wydarzenie, przeprowadził wywiad i zapisał tytuł:
"Kibic Toronto Maple Leaf ocalił swojego przyjaciela zabijając rozżartego
psa ludożercę".
Widząc to chłopak powiedział:
- OK, tylko ze ja nie jestem fanem Maple Leaf...
Reporter nieco się zdumiał i napisał nowy tytuł:
"Kibic Blue Jay ratuje swojego najlepszego kumpla z kłów wściekłego psa."
Chłopak popatrzył na to i mówi:
- Cóż, nie jestem również kibicem Blue Jay...
Dziennikarz, mocno już skonsternowany pyta:
- No dobra, skoro nie kibicujesz ani tym, ani tym, to komu?
- Crvenej Zvezdzie Belgrad - odpowiada chłopak.
Na drugi dzień w gazecie pojawia się artykuł pod tytułem:
"Serbski sadysta morduje z zimna krwią czworonożnego przyjaciela rodziny."
  • 0

budo_gameness
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
sory ze nie dopisalem oczywiscie chodzilo o sfore 4-5 pito ale nei dzisiejszych tylko chodzilo mi o pierwsze pity lata 60' - 70' gdy pitbulle byly wieksze a nie takie jak teraz ( mieszanki )

Kubuś umiem rozroznic pita od ast ( oczywiscie nie szczeniaka , bo wszystkie szczeniaki sa takie same nawet kundle )
a co do pitow to sa linie z ktorych sie wywodza , chyba najbardziej znana linia colby ( john colby ) , eli ( pity walczace ) old family red( "czerwone" umaszczenie ) wiec twoj kolega mogl sie zastanawiac bo naprzykla niektory pomieszaja asta z rednosem i wychodzi wielki bandog z czerwonym nosem i nie wiadomo co to jest ?? tez chcialem kupic na gieldzie ale zrezygnowalem kupilem z rosji ...

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Zaskakujace jest to, ze wlasnie te dawne pity z poczatku wieku z USA i pozniejsze, jak podaja znawcy przedmiotu, byly o wile mniejsze i lzjesze od niejednego dzisiejszego przecietnego amstafa. (Ja znam tak dosterydowanego amstafa, ze sylwetka zaczyna przypominac buldoga angielskiego).
Np. wspomina sie 18-20 kg psich herosow. I patrzac miara dzisiejsza, sadzac z dawnych zdjec, to wygladalyby przy niejednym dzisiejszym psie jakiegos dresika, jak nie przymierzajac przychudzone kundle.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_gameness
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
dobra ja czytalem co innego nie bede sie klucil

ja nie porownuje asta do pita bo to sa dwie rozne bajki
( chodz z tego samego - buldoga ) :P

jest bardzo duzo poj***w ktorzy daja sterydy swoim " pupilom" jak je nazywaja
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla
Nie chodzi o klotnie. Chodzi o wymiane uwag.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udusić pitbulla

a co do tego uduszenia to wedlugm nei to nei jest pozliwe ( chyba ze to byl szczeniak ) pit bulle zostaly stworzone po to zeby walczyc z lwami , niedzwiedziami , bykami , a co niby czlowiek mialby dac rade pitowi ..... szczerze watpie

A po co pies ma walczyc z niedzwiedziami ,bykami lub co gorsza z lwami??? 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024