Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pszczyńska Sztuka Walki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
124 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Mistrzostwach Polski Pszczyńskiej Akademii


ale o so chozi ? :D

Jak to o co 8O Mistrz świata i okolic. :lol:
Przecież są najlepsi, jak wyłonią między sobą miszcza, to z automatu staje się on miszczem Polski. 8) :wink: :lol: :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Jest tu kto zez tej Akademii?? Niech no ukaże oblicze swoje przecudne i objaśni nam, ignorantom, o co w tym wszystkim chodzi... . E, na pewno nikt się nie odezwie, nawet jeśli z miasta Pszczyny pochodzi, chociaż i wu shu chorzowskie byłoby na miejscu z odpowiedzią :wink:

P.S. Ja się tylko zastanawiam, dlaczego ichni soke to tylko 10-cio stopniowy danonek jest? To takie prozaiczne .... . Czy to jest taka, hehe, klasyka czy skromność wielka przezeń przebija? :wink:

P.S. 2 - I o Jeeesssuuuu....błąd na błędzie i błędem pogania. Znam paru ludków z okolic Chorzowa, którzy całkiem dobrze radzą sobie z polszczyzną. A ten, przepraszam za wyrażenie, "łebmaster" wstyd im przynosi i tyle.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Ja tam trochę poćwiczyłem. Mam kumpla, który ćwiczy tam od lat 5. Co chcecie wiedzieć? 8)
  • 0

budo_marek_max
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Na przykład wypisz kto i kiedy nadał 'miszczom' tej szkoły stopnie, tutaj masz dla uproszczenia:

1 kyu - ..............
1 dan - ..............
2 dan - ..............
3 dan - ..............
4 dan - ..............
5 dan - ..............
6 dan - ..............
7 dan - ..............
8 dan - ..............
9 dan - ..............
10 dan - nasz ulubieniec miszcz Murat ?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Coz pozostaje jednak zwrocic uwage ze ludzie z Pszczyny nie udaja ze robia jakies dalekowschodnie sztuki walki, przyznaja sie jasno do swoich korzeni, chetnych zapraszaja do weryfikacji ich umiejetnosci. Wypadaloby wiec dac im spokoj nie czepiac sie literowek na stronie i podobnego gowna, szczegolnie bedac anionimowym nickiem internetowym.

ps. z Pszczyna nic nie mam wspolnego. Wg mnie sa oni ewenementem jesli chodzi o szczere podejscie do tego co sie robi przynajmniej w Polsce.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Na przykład wypisz kto i kiedy nadał 'miszczom' tej szkoły stopnie, tutaj masz dla uproszczenia:

1 kyu - ..............
1 dan - ..............
2 dan - ..............
3 dan - ..............
4 dan - ..............
5 dan - ..............
6 dan - ..............
7 dan - ..............
8 dan - ..............
9 dan - ..............
10 dan - nasz ulubieniec miszcz Murat ?


Widzę, że kolega nie zadał sobie trudu choćby pobieżnego zorienotowania się co to PASW jest :-) System powstał w Polsce, i nikt tego nie ukrywa. Stworzyli go bracia Brudny. Szefem całej organizacji jest Józef Brudny i tak, ma 10 dana jako założyciel PASW. Storzył sobie szkołę, to mógł też stworzyć system stopni i sobie nadać najwyższy, prawda?
Wg mnie największym błędem Brudnych było dopchanie na siłę wschodnich klimatów do swojego systemu.
Nie wiem jak było dawniej, ale teraz, przynajmniej w tej sekcji, do której chodziłem, nikt już nie twierdzi, że w PASW nauczają kung fu. I dobrze bo z kung fu to to faktycznie wiele wpólnego nie ma :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
a mnie to gówno obchodzi....
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

a mnie to gówno obchodzi....


To świetnie. Tylko po co o tym pisać?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

System powstał w Polsce, i nikt tego nie ukrywa. Stworzyli go bracia Brudny. Szefem całej organizacji jest Józef Brudny i tak, ma 10 dana jako założyciel PASW. Storzył sobie szkołę, to mógł też stworzyć system stopni i sobie nadać najwyższy, prawda?
Wg mnie największym błędem Brudnych było dopchanie na siłę wschodnich klimatów do swojego systemu.
Nie wiem jak było dawniej, ale teraz, przynajmniej w tej sekcji, do której chodziłem, nikt już nie twierdzi, że w PASW nauczają kung fu. I dobrze bo z kung fu to to faktycznie wiele wpólnego nie ma :wink:


Dzięki, dużo jaśniej pod kopułą :wink: Jednak "mistrzostwa Polski PASW to chyba ciut przegięcie...
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Jednak "mistrzostwa Polski PASW to chyba ciut przegięcie...


Pewnie że przegięcie. Powinny być Mistrzostwa Świata PASW przynajmniej lub galaktyki :wink: .

Po co ten bełkot i tyle tych danów i Mistrzostw Polski, tej klasyki, tego dalekowschodniego czegoś, tej filozofiii i tych innych? Żeby się sprzedawały zajęcia w PASW mam nadzaieje, bo jeżeli to od serca i z przekonaniem założyciel głosi to... chyba nie jest w pełni zdrowy człowiek. :?
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
PSW w dziale aikido 8O
Faktycznie słonie mogą sprzedawać porcelanę :)

Pozdro

  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Po co ten bełkot i tyle tych danów i Mistrzostw Polski, tej klasyki, tego dalekowschodniego czegoś, tej filozofiii i tych innych?

A co was to obchodzi po co? Tak wymislili i tak jest. To wy ciagniecie temat w dziale aikido zamiast go od razu wywalic jako calkowity offtopic.
3 strony w dziale aikido jechania po jakims systemie, kompleksy wylaza czy co?
Rownie dobrze moze wejsc ktos z PASW i pojechac po jednoczeniu sie w milosci ze swiatem, unikaniu kul, czuciu przeciwnika z kilometra itd.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

unikaniu kul, czuciu przeciwnika z kilometra itd.


A skądżeś takie bzdury wytrzasnął?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
Wiesz posprzedawalem juz czesc swoich ksiazek o sztukach walki, ale historie o Moriheiu do ktorego strzelano i unikal kul, oraz historie jak czul ze nadchodzi przeciwnik ze znacznych odleglosci sa powszechnie znane, jak ci calezy to ci poszukam zrodel.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Po co ten bełkot i tyle tych danów i Mistrzostw Polski, tej klasyki, tego dalekowschodniego czegoś, tej filozofiii i tych innych?

A co was to obchodzi po co? Tak wymislili i tak jest. To wy ciagniecie temat w dziale aikido zamiast go od razu wywalic jako calkowity offtopic.
3 strony w dziale aikido jechania po jakims systemie, kompleksy wylaza czy co?


Masz racje, taki sposób dowartościowania siebie, hehe.

Rownie dobrze moze wejsc ktos z PASW i pojechac po jednoczeniu sie w milosci ze swiatem, unikaniu kul, czuciu przeciwnika z kilometra itd


Może, nikt mu nie broni...
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Może, nikt mu nie broni...


... ale sensu to nie będzie miało żadnego :roll:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki



Może, nikt mu nie broni...


... ale sensu to nie będzie miało żadnego :roll:


..otóż to...
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

historie o Moriheiu do ktorego strzelano i unikal kul,


Aikidocy już od dawna nie wierzą w te bajki. Tohej przebywał z Ueshibą bardzo długo i mówił wszem i wobec, że nasz mistrz nie miał żadnych nadprzyrodzonych zdolności.

PS. Tak w ogóle to mity wokół Ueshiby są niczym wobec bajdurzenia o nie-wiadomo-jakich zdolnościach niektórych SiFu od Twojego kung-fu... :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki

Aikidocy już od dawna nie wierzą w te bajki. Tohej przebywał z Ueshibą bardzo długo i mówił wszem i wobec, że nasz mistrz nie miał żadnych nadprzyrodzonych zdolności.

chodzi ci o Toheia? Czyli co np. Wysocki w swoich relacjach w ksiazkach mijal sie z prawda?
Faktem jest ze teraz aikidocy moze juz nie wierza ale byl czas ze z checia sie takimi opowiesciami karmili, wiec dziwi mnie teraz to zadecie jesli chodzi o Pszczyne.

nie-wiadomo-jakich zdolnościach niektórych SiFu od Twojego kung-fu...

Co to ma do Ueshiby i Pszczyny? Ja od pol roku nie cwicze, jakie moje kung fu? To jeszcze podaj o jakich ci chodzi sifu i jakie opowiesci bo ja znam troche ale tak naprawde zadnych niesamowitych.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pszczyńska Sztuka Walki
ale o czym wogole debata? Pszczyna - gdzie to wogole lezy? Jizus...Dla mnie profanacja SW i tyle...Jakis wymysł chorego na silnie kwadratową Polaka...Brudnego tak? Niech sie umyje to mu sie umysl rozjasni...Ludzie kochani. Jak mozna takie rzeczy robic...Serce sie kraje wrecz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024