Skocz do zawartości


Zdjęcie

cechy dobrego dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
jak sa zyczliwi to cie beda chcieli wprasowac.. to MA, a nie taniec towarzyski
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Zgadzam sie - nie pisalem tego w tonie ironicznym 8)
Bardziej z ciekawosci - czy poczatkujacych tez nalezy wprasowywac w mate?
Czy bedac miotanym na prawo i lewo taka osoba szybciej opanuje dana technike?
Czy jest sens robic technike na maksa wiedzac, ze uke jej nie zneutralizuje?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

A gdzie byles Uchideshi? :lol:



w 3City :?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Zgadzam sie - nie pisalem tego w tonie ironicznym 8)
Bardziej z ciekawosci - czy poczatkujacych tez nalezy wprasowywac w mate?
Czy bedac miotanym na prawo i lewo taka osoba szybciej opanuje dana technike?
Czy jest sens robic technike na maksa wiedzac, ze uke jej nie zneutralizuje?

Wyzywanie sie na początkujcych to taniocha - jak mawia nasz moderator :) Jak zawsze w dydaktyce poprzeczkę trzeba zawieszać na tyle wysoko aby uczeń sie nie nudził i nie lekceważył ale bez przegiecia bo sie zniechęci. Ja zawsze takich twardzieli wobec początkujących chętnie sprawdzam - zwykle sa to lamerzy z kompleksami co im sie wydaje ze są niesłychanie twardzi i w brygadach szturmowych czy AT ich miejsce :roll: :roll: :roll: A na moim smukłym ciałku juz im tak dobrze nie idzie :P :) :wink:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Aricza:
blablabla... kącik wzajemnej adoracji... :blus: "przepraszam.. czy nie za mocno??; Tak dobrze..??; może ciutke w lewo??; o przepraszam najmocniej.. Zabolało..?? ; :blus: :blus:

Tak to ma wg Ciebie wyglądać?


Alez dokladnie takie traktowanie uwazam za lekcewazenie kobiet w dojo.
A jesli chodzi o te moje wypowiedzi, na ktore Ty, Przemku, tutaj sie powolujesz, to moze zauwaz, ze umieszczalam tam rozne emotikonki... Zreszta nie tylko ja :lol:
Nie rozumiem, Aiki, co jest zlego w tym, ze ludzie sie dobrze czuja w swoim towarzystwie, zarowno na macie, jak i poza nia. Czy to przeszkadza w nauce technik aikido 8O :?: Moim zdaniem pomaga. A co do wzajemnego wspomagania siebie w rozwoju przez uczniow i nauczyciela, to pozostane przy swoim zdaniu, ze jest to w dobrym dojo potrzebne. 8)
  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Czytajacy Grupe, poczatkujacy wojownik 8) wie, ze powinien sprobowac treningow w kilku dojo by znalezc to najlepsze. No wlasnie, tylko skad bedzie wiedzial, ze nowe dojo jest lepsze od starego? Ile czasu potrzeba by to rozstrzygnac i na co zwrocic uwage podczas krytycznej oceny danego dojo?

pozdrowienia


o jaaa......
ja tam nie mam takich problemoow. w mojej wi9osce jest 1 dojo 8) .
na takie dylematy moga sobie pozwolic ludzie z duzych miast.
a jesli chodzi o wybor, to ja bym sie kierowala po pierwsze kasą (czyli wys. miesiecznej skladki 8) ).......sila wyzsza:/
nie bylo lepszych tematow? moze jeszcze ocenmy miekkosc i sprezystosc maty. ja tam wole miekka, ale to kwestia polemiki:? sorki za sarkazm :|
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Pewnie ze dobra mata jest przydatnym atrybutem w "dobrym dojo". Mi bardziej chodzilo jednak o ... zachowanie senseja wzgledem uczniow, bo tutaj czlowiek z malym stazem moze je blednie zinterpretowac.

Mi np bardzo nie podoba sie podejscie mistrza do egzaminow na zasadzie:

"w marcu jest egzamin, podchodzicie czy nie?" - traktowane na zasadzie ogolu, bez zadnego indywidualnego podejscia do ucznia (czasem nawet nie zwracajac uwagi na to, ze ktos opuscil 60% treningow i zwyczajnie nie jest gotowy!).

pozdrawiam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
tez bzdura. Termin egzaminu powinien być stały. Zdają obowiąkowo wszyscy ,a nie nz zasadzie " a może, by ktoś zdał jakiś egzamin" .
Jak sie ktos nie załapie.. to next year o tej samej porze i już.
Kurde.. co wam sie na piszczoty zebralo? Miekka mata, głaskanie po głowce.. i co jeszcze? Pewnie nie spocić się i mieć 4 dan.

  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Ciekawe skad dany delikwent ma wiedziec czy jego umiejetnosci sa wystarczajace - spox - staly termin egzaminu zweryfikuje wszystkich, szkoda tylko (dla niektorych szczescie) ze kosztuje to 40 zeta!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
jak zda to sie dowie.. a 40 pln to zadne pieniadze.. to cena za 6 kyu?
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Za 6, 5, 4, 3, 2, 1 ...

Bez podzialu. To chyba "cennik" standardowy PFA 8)

pozdrawiam
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

[b][color=darkblue]tez bzdura. Termin egzaminu powinien być stały. Zdają obowiąkowo wszyscy ,a nie nz zasadzie " a może, by ktoś zdał jakiś egzamin" .


Aiki a co z tymi co nie chcą zdawać, bo czują, że nie czuja sie na siłach żeby podejść do egzaminu?
Trochę off topic sorki. A teraz meritum

Dobre dojo.
1. Ilośc hakam wazna, ale dobrze byłby żeby była zrównoważona z tymi co jeszcze nie sięgneli 1 dana, znaczy młoda krew w dojo potrzebna.
2. Nie za dużo ćwiczących - wiem wiem ograniczenia to głupota, ale po prostu tak to widzę - może wyrzucić z dojo kobity od razu luźniej sie zrobi :)
3. Odpowiednia powiedzchnia maty, a mata taka co byłaby niedziurawa i nie ciachała skóry.
4. Sensei, ale to juz chyba temat na odrębną historię... :)
Chyba wszystko jesli o czyms sobie przypomnę to dopisze.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

co z tymi co nie chcą zdawać, bo czują, że nie czuja sie na siłach żeby podejść do egzaminu?


na bambus.. :)
moge raz odpuscic , bo ktos byl chory lub z innych przyczyn.. ale permanentne olewanie egazminow.. khem.. na bambus..

  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
na bambus.. :)
moge raz odpuscic , bo ktos byl chory lub z innych przyczyn.. ale permanentne olewanie egazminow.. khem.. na bambus..
[/quote]

taaaaaaaaaaaaa????? a jak ktos nie ma kasy? moze dla ciebie 40pln to zadne pieniadze.
a tak na marginesie to uwazam ze zdawanie nie jest takie wazne i kazdy robi to dla siebie, bo w koncu czy zdaje xczy nie to jak chodzi na treningi, to umie tyle samo. ale to jest dopiero off topic:/
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

na bambus.. :)
moge raz odpuscic , bo ktos byl chory lub z innych przyczyn.. ale permanentne olewanie egazminow.. khem.. na bambus..


taaaaaaaaaaaaa????? a jak ktos nie ma kasy? moze dla ciebie 40pln to zadne pieniadze.
a tak na marginesie to uwazam ze zdawanie nie jest takie wazne i kazdy robi to dla siebie, bo w koncu czy zdaje xczy nie to jak chodzi na treningi, to umie tyle samo. ale to jest dopiero off topic:/

Tu się musze zgodzić. Każdy zgodzi sie, że ćwiczy dla siebie. Biorąc to pod uwagę pęd do egzaminów jest jakiś dziwny, a przymus egzaminu to juz przestraszony szok 8O i nonsens. Chyba że to taka metoda na wydarcie kasy na wakacje dla senseja 8) Umiem co umiem i egzamin tego nie zmieni. Choć w końcu wypada...
Na bambus? A bambusa to skąd macie? Z jakieś uczelni, importowany?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Na bambus.. a dlaczego? bo my senseje z tego zyjemy. I szlus.
Nie wiem jak mozna uzywac argumentu,ze " nie stać" .. no jak sie decyduje ma jakieś hobby to traktuje je poważnie.. obojetnie jakie hobby.

  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Nie wiem jak mozna uzywac argumentu,ze " nie stać" .. no jak sie decyduje ma jakieś hobby to traktuje je poważnie.. obojetnie jakie hobby.

No jak pusto w portfelu to jest to bardzo powarzny argument. Z takim podejściem to może jeszcze wprowadzisz u siebie weryfikacje uczniów na podstawie zarobków? Niektórzy ledwo na treningi uciułają i może jakiś staż, a o egzaminach nie myślą nawet.

Dobre dojo:
1. Dużo hakam bo to świadczy o tym że ludzie zostają w tym klubie dłużej, a nie uciekają po puł roku.
2. Dobra mata(jak komuś za miękko to zawsze może sobie strzelić pare ukemi na betonie wracając do domu:))
3. Fajna atmosfera.
4. Sensej się nie spuźnia na treningi.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Dobre dojo to przede wszystkim dobry nauczyciel. Taki, który może poprowadzić jak najdalej. Dlatego trzeba wybierać takiego nauczyciela, który ciągle się uczy, który sam ma dobrego nauczyciela. Po prostu liczy się lineage, jak to czasami podkreśla Wódz Szczepan.

Inne parametry, typu mata i współćwiczący też bywają ważne, ale na dłuższą metę nie są krytyczne, bo to kosmetyka, a jedyną krytyczną rzeczą, jest brak przerw w przekazie. Ustalamy cel do jakiego dążymy i najkrótszą drogę do niego.

na bambus.. :)
moge raz odpuscic , bo ktos byl chory lub z innych przyczyn.. ale permanentne olewanie egazminow.. khem.. na bambus..

A ja tylko czekam aż loża szyderców znowu podniesie temat, kiedy i jakie to egzaminy Aiki zdawał, a do jakich nigdy nie podchodził. :twisted: 8O 8) :) :) :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
pozostaje z utesknieniem na ten temat hehehe
  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Na bambus.. a dlaczego? bo my senseje z tego zyjemy. I szlus.


hm...no prosze. no to faktycznie. bo pewnie nikt was nie skloni do odrobiny ascezy. karmienie sie energią, medytacja, mieszkanie w drewnianej szopie zima i takie tam :twisted:


Nie wiem jak mozna uzywac argumentu,ze " nie stać" .. no jak sie decyduje ma jakieś hobby to traktuje je poważnie.. obojetnie jakie hobby.


mozna traktowac nawet smiertelnie powaznie. ale jak ktos po prostu nie ma kasy, to nawet od najwiekszego zapalu jej nie przybedzie....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024