Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan nauczania..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan nauczania..
Tak się trochę zastanawiałem, jaki plan nauczania przyjęty jest u Was w Dojo..?? Czy jest to "materiał" rozłożony na sezon jak w większości komercyjnych dojos? Czy może "długoterminowa inwestycja"?

W moim rodzinnym domu gdzie przyjęto zasadę "stałej klienteli"
praktykuje się Aikido rozłożone programowo na kilka lat... zaś w dojo w którym obecnie ćwiczę jest to sezonówka polegająca na wyrobieniu się w czasie (sezonie) po czym od września next year leci się na nowo.. I tak do obesranej śmierci... Jak jest to z Wami??

Bo ja się uwsteczniłem :oops: Po 6 miesiącach wróciłem do domu i dojo gdzie włoił mi mój brat :/
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..
Miałem szczęście trafić do dobrego dojo gdzie zdecydowanie sensei postawił na "długoterminową inwestycję". Raz na jakiś czas oczywiście są powtórki i nauka podstaw, tak żeby początkujący zakumali cokolwiek z tego co robią. Dzięki temu korzystają wszyscy - nowi się uczą, a bardziej zaawansowani szlifują to co poznali "na wysoki połysk" :)

Co prawda ćwiczę stosunkowo krótko (4 lata z hakiem :) ), ale co rusz na jakimś treningu dowiaduję się nowych rzeczy, patrzę na nie z zupełnie innej perspektywy, widzę inne rozwiązania, możliwości, błędy... Dlatego na całe szczęście nie uwsteczniam się a postęp (mam nadzieję) widać coraz lepiej na macie.

Wiem że są dojo gdzie co roku od początku do końca sezonu klepie się ten sam program. Ciekawe toto jest ale tylko za pierwszym razem i raczej nie służy zbyt dobrze rozwojowi...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..

Co prawda ćwiczę stosunkowo krótko (4 lata z hakiem :) ).......



poznałem kilka technik jo i bokenem, ale z hakiem? 8O 8O 8O 8O

:) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..


Co prawda ćwiczę stosunkowo krótko (4 lata z hakiem :) ).......



poznałem kilka technik jo i bokenem, ale z hakiem? 8O 8O 8O 8O

:) :) :) :) :) :)

Kurm 28 - z całym szacunkiem ales młody to i się dziwisz :wink: :) :wink: :D . Nie takie rzeczy zobaczysz na aikido :P :) 8) wszystko przed toba :idea: :lol: 8)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..

Kurm 28 - z całym szacunkiem ales młody to i się dziwisz :wink: :) :wink: :D . Nie takie rzeczy zobaczysz na aikido :P :) 8) wszystko przed toba :idea: :lol: 8)


no taki młody to już niestety nie jestem 29 na karku (no chyba, żeby liczyć wiek aikido-wy) ale inna myśl przyszła mi do głowy - może kolega ćwiczy jakieś TSUNAMI AIKIDO :) :) :) :) 8) 8)

ileż by to wyjasniło ;-)
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..

może kolega ćwiczy jakieś TSUNAMI AIKIDO :) :) :) :) 8) 8)


Kurm28 dzięki Ci że mnie oświeciłeś :twisted: :twisted: :twisted: Przez tyle lat błądziłem i niczego nie świadom ćwiczyłem aikido... Dzięki Tobie wiem że Aikido TSUNAMI to prawdziwa i jedyna sztuka walki 8O 8O 8O

Od razu przyznaję sobie tytuł grand-master soke i 9,5 dana (żeby nie było że jestem lepszy od soke Murata :) :D :) ). W programie nauczania znajduje się walka hakiem, dwoma wiadrami i 4-metrową drabiną 8) 8) 8) To tak na dobry początek... :twisted: Aha, zapomniałbym, automatycznie pobieram 20 zł wpisowego od każdej osoby czytającej tego posta... :) :D :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..
Uchideshi.. lubie cie ale
http://www.forum-kul...showtopic=63656
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..
U nas nawet na treningach dla zaawansowanych zawsze cwiczymy 2-3 techniki podstawowe(ktore sa jednak pewnymi zaawansowanymi wariantami i sie koncza przewaznie rzutami), a reszta technik to zalezy od natchnienia instruktora.

Treningi dla poczatkujacych sa kompletnie planowane od a do z. Sa to powtarzajace sie cykle, ktore pozwalaja kazdemu poczatkujacemu obcykac w miare techniki podstawowe, niezaleznie kiedy sie zapisze. Co pozwala miec potem ludzi, ktorzy maja BAZE. Dopiero na takich fundamentach mozna cos budowac.

Bez takiej bazy, nie jest mozliwe zbudowanie wysokich umiejetnosci w aikido. Takze plan treningowy dla poczatkujacych ----> TAK. Co zaobserwowalem, ze nawet ludzie z wysokimi stopniami czesto przychodza na treningi poczatkujacych, zeby wlasnie wrocic do podstaw, choc nikt nigdy im tego nie kaze robic. Poza tym, takce ci, ktorzy mieli jakas dluzsza przerwe, tez niezaleznie od stopnia wracaja najpierw na treningi dla poczatkujacych.

Mysle ze to swiadczy o potrzebie posiadania takiego planowanego cyklu treningowego.
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan nauczania..
U mnie w dojo naucza sie od egzaminu do egzaminu. Są oczywiście w miedzyczasie powtórki technik wczesniejszych. Jednak ćwicze krótko (troche ponad 2 lata) i niewiam jak to jest dalej, ale przypuszczam, że zawsze nacza sie czegoś nowego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024