Skocz do zawartości


Zdjęcie

filmy/demonstracje....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_sicc-lc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

filmy/demonstracje....
Witam
Znacie moze jakas pozadna stronke z roznymi demami technik aikido?
Moze jakis serverek ftp? Na Kaziee jest tego malo :cry: :cry:
Pozdro
Sicc
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....
FTP Vortalu Budo, opłata jedyne 50 dych za rok :)
  • 0

budo_elmo-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....
Hmm, bardzo dużo filmów jest na eMule:
Aikido Henry Kono Yin and Yang in Motion,
Aikido Mitsugi Saotome Oyo Henka Waza
jednak nie wiadomo jak tam z legalnością ;)
  • 0

budo_andrzej-abc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....
A może by tak jakąś biblio- i/lub videotekę mniej lub bardziej publiczną stworzyć?

Chyba, że w którymś stowarzyszeniu/związku/federacji/.... już coś takiego działa.

Czy sądzicie, że byli by zainteresowani do zapłacenia kilku/nastu złociszków za możliwość zobaczenia wartościowego filmu?
Na rożnych nie tylko hamerykańskich stronach jest tego całkiem sporo. Okres zwrotu z inwestycji (dokonanej np. przez "Związek") byc może nie był by taki długi, a korzyści i przyjemności ogrom.

A.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....

A może by tak jakąś biblio- i/lub videotekę mniej lub bardziej publiczną stworzyć?

Cenna inicjawywa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć, tylko zanim włożysz w to kasę, oszacuj rynek. Moim zdaniem ten rynek jest mizerny.

- Po pierwsze filmy o aikido są przeraźliwie nudne. W programie gazety telewizyjnej miałyby zawsze dopisek "Dla koneserów" lub "Dla miłośników gatunku".
- Aikidoków jest co prawda w Polsce sporo, ale są to zwierzęta stadne, zrzeszone w klubach, spotykające się co wieczór, więc klasyczna dystrybucja filmów w szatni jest łatwiejsza i tańsza i nie ma potrzeby w to wplątywać internetu.

A po trzecie, to przecież na tym vortalu już coś takiego jest. Na vortalowym FTP są z pewnością smakowite kąski dostępne za drobną stałą opłatą. I co? I nic. Większości użytkowników nawet przez myśl nie przejdzie, żeby z tego skorzystać.
  • 0

budo_andrzej-abc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....

A może by tak jakąś biblio- i/lub videotekę mniej lub bardziej publiczną stworzyć?

Cenna inicjawywa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć, tylko zanim włożysz w to kasę, oszacuj rynek. Moim zdaniem ten rynek jest mizerny.


Jak zwykle masz rację. Tylko czy przy każdym działaniu trzeba analizować chłonność rynku, jego głębokość, segmentację odbiorców etc. Mam wrażenie, że Federacje/Związki/etc ... są instytucjami non profit i w pewnym sensie zobligowane są do działań, a przynajmniej powinny stawiać sobie za cel działania na rzecz swoich członków oraz doskonalenia i promowania swojej działalności. Skoro wnosisz składki, to chętnie coś byś też za to dostał ... Ale może się czepiam. Może robią to na tysiąc innych sposobów i taka biblioteka była by tylko zawracaniem d.... (czytaj Wisły).

Jednak o ile mi wiadomo nie ma w kraju specjalistycznej biblio- i/lub videoteki poświęconej SW.
A gdyby się jakimś cudem kilka federacji dogadało ze sobą to być może dało by sie utrzymać nawet jakiś lokal z kilkoma krzesełkami do poczytania. Dlaczego wszystko musi się odbywac za pomocą poczty pantoflowej i podziemnej dystrybucji divixów? To nie jest dobry sposób na uzyskanie wysokiego poziomu jakości zbiorów, pozostających ciągle prywatną własnością poszczególnych osób. A każdy nastepny musi sobie kolekcję tworzyć od podstaw. Z punktu widzenia uzyskiwania satysfakcji bibliofilskich rozwiązanie idealne, ale z punktu widzenia efektywności działania i podnoszenia jakości szkolenia rozwiązanie jedno z najgorszych.

Wszak im krótsza jest droga do pierwotnego źródła i mniej zajmująca zabawa w głuchy telefon pokoleń nauczycieli i uczniów tym trudniej o nieporozumienia i zniekształcanie przekazów Mistrzów.
Dlaczego zamiast szukać na oślep i po omacku odpowiedzi na pytanie: "czym powinno być aikido dla mnie" nie przekonać się o tym, "czym było aikido dla Ueshiby"?
A czy "jego" aikido będzie moim aikido, to już zdecyduję sam. Ale wczesniej muszę wiedzieć jaki był wzorzec. Po co wyważać otwarte drzwi? Po co spierać się przez 5 lat jak powinna być wykonana ta lub inna technika i czy mój nauczyciel robi to dobrze czy źle, skoro byc może można się o tym przekonać oglądając pokaz jeśli nawet nie Dziadka, to przynajmniej jednego z jego uczniów? A jeśli nie wystarczy pokaz, to może lepiej zapytać u źródła niż przez 5 lat wyrabiać w sobie złe nawyki.

Ja się wcale nie upieram, żeby od jutra ogłosić ogólnopolską zbiórkę na budowanie biblioteki-pomnika polskiego dziedzictwa aikido.
Ale wydaje mi się, że gdyby było takie miejsce gdzie można przyjść i spokojnie, bez konieczności biegania i szukania, zapoznać się z materiałami źródłowymi, to z pewnością było by to pomcne nie tylko dla początkujących, ale i (a może przedewszystkim) dla zaawansowanych adeptów (nie tylko) aikido.
Jakoś tak się dziwnie zazwyczaj składa, że im lepszy wzorzec do naśladowania (kopiowania) tym większe szanse na dobrego naśladowcę.


A propos serwera ftp na budo. To w informacjach znalazłem dwa interesujące posty pochodzące od Fiodora: "Kurwa aftecośtam pisałem coś o blokowaniu?" oraz "Na FTP nie przyjmujemy nowych userów.". Nie miałem jeszcze czasu aby poszukać wszystkich informacji w tej sprawie (choć po moich dotychczasowych "miłych" doświadczeniach z "obsługą" forum mam wrażenie, że jednak powinienem), ale domniemam, że FTP przestało byc powszechnie dostępne. Może rzeczywiście niska chłonność rynku źle wpływała na rentowność prywatnego w końcu forum.

Pozdrowienia

A.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....

czy przy każdym działaniu trzeba analizować chłonność rynku, jego głębokość, segmentację odbiorców etc. Mam wrażenie, że Federacje/Związki/etc ... są instytucjami non profit i w pewnym sensie zobligowane są do działań, a przynajmniej powinny stawiać sobie za cel działania na rzecz swoich członków oraz doskonalenia i promowania swojej działalności. Skoro wnosisz składki, to chętnie coś byś też za to dostał ... Ale może się czepiam. Może robią to na tysiąc innych sposobów i taka biblioteka była by tylko zawracaniem d.... (czytaj Wisły).

Autor, autor! Jak sam tego nie zorganizujesz, to nie będzie. :!: Organizacje wspomogą cię co najwyżej duchowo, ewentualnie prezesi staną z bacikiem, pogonią cię do roboty i podyskutują przy piwku, co źle, a co dobrze robisz. :twisted: Umiesz liczyć, licz na siebie! :idea: A jak już to zrobisz, to możesz sam sobie założyć organizację i zostać jej prezesem. Bo takie organizacje zakłada się tylko po to, żeby być prezesem, a w non-profit najlepiej być skarbnikiem. 8)

Ale wydaje mi się, że gdyby było takie miejsce gdzie można przyjść i spokojnie, bez konieczności biegania i szukania, zapoznać się z materiałami źródłowymi

Takie działania kojarzą mi się z pomysłem Szanownej Redakcji, na Klub Dyskusyjny Budojo. Lokal jest, treningi się kręcą. Co prawda Ursynów to straszne zadupie, ale na treningach już jest tam sporo ludzi, więc może i w soboty jacyś dyskutanci się pojawiają. W końcu aikidocy to straszne gaduły. :wink: :)
  • 0

budo_andrzej-abc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: filmy/demonstracje....

Ale wydaje mi się, że gdyby było takie miejsce gdzie można przyjść i spokojnie, bez konieczności biegania i szukania, zapoznać się z materiałami źródłowymi

Takie działania kojarzą mi się z pomysłem Szanownej Redakcji, na Klub Dyskusyjny Budojo.


A Szanowna Redakcja nie przewiduje może powołania do życia jakiejś "biblioteki"?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024