Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mitsugi Saotome shihan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Mitsugi Saotome shihan
Jakie jest Wasze zdanie o tym, co facet cwiczy? Nawiazalem kontakt z jego uczniami i mam wrazenie, ze nie bardzo sie to rozni od tego, co cwiczy sie w polskim Aikikai.
Ale moze ktos cwiczyl z nim na zywo i moglby cos powiedziec?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mitsugi Saotome shihan
Jednym slowem gosciu jest bardzo dobry. niezwykle wyrafinowane aikido, ma znakomitego ducha. Cwiczylem z nim i z jego bezposrednimi uczniami -- bardzo dobrze sie cwiczy. Mocno, szczerze i bez zadnych podtextow.

Ale im dalej od niego, tym gorzej. To znaczy, on ma federacje ASU, i bardzo duzo yudansha sa to ludzie niezwykle zmanierowani - oczywiscie nie mowie tu o tych ktorzy cwicza bezposrednio u senseia w dojo. Nie mam ochoty tu opisywac swoich negatywnych doswiadczen.

Jego aikido jest dosc specyficzne, troche podobne do glownego nurtu aikikai. Ma dobrze rozwiniety swoj system broni, kompletnie inny od systemu saito sensei. M.inn cwicza bokenem i wakizashi jednoczesnie -- jest to invencja Saotome sensei i nie wiaze sie z zadna tradycyjna szkola Koryu.

Jesli masz sie wiazac z ta federacja, to przejedz sie na Floryde do dojo senseia najpierw. Jesli masz wybrac instruktora, to z ludzi ktorzy cwicza u niego w dojo, jego bezposrednich uczniow, a nie sposrod tych, co tylko go widza na stazach.Wiem ze jeden gosciu zaprasza go regularnie na pd Francji na summercamp, ale tego akurat nie znam.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mitsugi Saotome shihan

Jednym slowem gosciu jest bardzo dobry. niezwykle wyrafinowane aikido, ma znakomitego ducha. Cwiczylem z nim i z jego bezposrednimi uczniami -- bardzo dobrze sie cwiczy. Mocno, szczerze i bez zadnych podtextow.

Ale im dalej od niego, tym gorzej. To znaczy, on ma federacje ASU, i bardzo duzo yudansha sa to ludzie niezwykle zmanierowani - oczywiscie nie mowie tu o tych ktorzy cwicza bezposrednio u senseia w dojo. Nie mam ochoty tu opisywac swoich negatywnych doswiadczen.

Jego aikido jest dosc specyficzne, troche podobne do glownego nurtu aikikai. Ma dobrze rozwiniety swoj system broni, kompletnie inny od systemu saito sensei. M.inn cwicza bokenem i wakizashi jednoczesnie -- jest to invencja Saotome sensei i nie wiaze sie z zadna tradycyjna szkola Koryu.

Jesli masz sie wiazac z ta federacja, to przejedz sie na Floryde do dojo senseia najpierw. Jesli masz wybrac instruktora, to z ludzi ktorzy cwicza u niego w dojo, jego bezposrednich uczniow, a nie sposrod tych, co tylko go widza na stazach.Wiem ze jeden gosciu zaprasza go regularnie na pd Francji na summercamp, ale tego akurat nie znam.


Nie chce sie wiazac z zadna federacja. Po co mi to? Zauwazylem, ze maja ladne kata w bokkenie. Poza tym zalezy, kto czego szuka, mnie troche przeszkadza brak plynnosci. Strasznie sie usztywniaja, nie wiem, czy miales podobne odczucia. Co do zmanierowania, za krotko ich znam, zeby sie wypowiadac, ale to sa ludzie, ktorzy widza shihana tylko na stazach.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Mitsugi Saotome shihan
Nie tak dwano pisałem o nagraniu video z pokazu M. Saotome. Rzeczywiście sposób wykonywania technik jest podobny do ....typowego aikikai... :wink: :) . Jedyna rzecz, która mi utkwiła w pamięci to były częste front-kicki (mae-geri), które sprzedawał swoim uke atakującym grzecznie shomen-uchi :idea: .
Przeglądałem też kiedyś jego książke, i jak pamiętam to wynikało z niej, że to jemu Ueshiba przekazał wiedze i jego namaścił jako następce.. :wink:

Pancer (próbujący się doliczyć wszystkich namaszczonych następców :wink: )
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mitsugi Saotome shihan
Nie prawda to ja zostałem namaszczony :) :) :) :) :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mitsugi Saotome shihan
Saotome jest także znany ze swych lekkich(?) :wink: ekstrawagancji poza mata - zwłasza jesli idzie o ubiór - kiedyś królowało złote obowie z frędzlami i/lub kutasikami oraz "etole" z lisów :) :) :) Tak przynajmniej opowiadał kumpel który u niego sporo ćwiczył niejaki Hubert :lol: 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mitsugi Saotome shihan
A propos Huberta, wie ktos co sie z nim dzieje? :?: :?:

Saotome sensei wprowadzil sporo roznych innowacji, jak np podciecia prosto z judo.
ale te podciecia i uderzanie nogami maja moim zdaniem tylko przypominac ludziom, ze nogi tez moga byc doskonala bronia. Oraz ze istnieje dystans "bokenowy" mimo ze nie trzyma sie w dloniach broni.

Ze jego styl jest podobny do mainline aikikai, to oczywista, uczyl sie w Hombu w latach 60 tych(K.Tohei, Kisshomaru U, Osawa sensei), a to oznacza aikido podobne do tego jakie robi obecny Doshu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024