Skocz do zawartości


Zdjęcie

cechy dobrego dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

[
mozna traktowac nawet smiertelnie powaznie. ale jak ktos po prostu nie ma kasy, to nawet od najwiekszego zapalu jej nie przybedzie....


eeee... pamietaj, że pieniadze to nie jedyny sposób "płacenia" za nauke. U nas np. były osoby które w trudnej sytuacji (brak lub utrata pracy, życiowe kłopoty etc) nie miały kasy na treningi ale przychodziły i mówiły, że np. moga pomóc w dystrybucji plakatów, pomalowąc dojo, lub wykonac dowolne prace na rzecz dojo. Także chcieć to móc. Zaden sensowny sensei jesli zobaczy zapał i zaangażowanie po twojej stronie nie powie "albo kasa, albo spadaj". Oczywiście pod warunkiem ze ilosc takich chętnych jest w rozsądnych granicach ijest z czego opołacic sale i co do gara włozyć :wink: :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

mozna traktowac nawet smiertelnie powaznie. ale jak ktos po prostu nie ma kasy, to nawet od najwiekszego zapalu jej nie przybedzie....


Ale jak ma zapał to sie może wziąc do roboty, choc najpier ją znależć i na treningi zarobić, albo dogadac się na sposób taki jaki opisał Łabędź.
Ja przed sezonem wiedziałem że jak nie zarobie to chodzic nie będę na t, miałem więc wystarczającą motywację żeby zarobić, i chodzić.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Blah.. i tak dla pełnej jasności. nie nabijam sie z ludzi, ktorzy nie maja kasy..
Po prostu przedstawiam sytuacje taką jak jest w rzeczywistości. Jezeli instruktor zajmuje sie tym zawodowo, to liczy na swoich uczniow,ze beda placli w terminie.. itd. itp..
Rozumiem ,ze ktos chwilowo nie moze miec kase.. ale jak w/w mozna to zalatwic inaczej.
A napisalem "na bambus" w odniesiuu do nyhusów, ktorzy raz chodza, raz nie.. i ogolnie d.. zawracaja , ap otem mówią,ze juz tyle lat ćwicza.

  • 0

budo_blah...
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ściana wschodnia:)

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

[moga pomóc w dystrybucji plakatów, pomalowąc dojo, lub wykonac dowolne prace na rzecz dojo


eeeej....u nas to sie robi za darmo :balisong:

Blah.. i tak dla pełnej jasności. nie nabijam sie z ludzi, ktorzy nie maja kasy..
Po prostu przedstawiam sytuacje taką jak jest w rzeczywistości. Jezeli instruktor zajmuje sie tym zawodowo, to liczy na swoich uczniow,ze beda placli w terminie.. itd. itp..
Rozumiem ,ze ktos chwilowo nie moze miec kase.. ale jak w/w mozna to zalatwic inaczej.
A napisalem "na bambus" w odniesiuu do nyhusów, ktorzy raz chodza, raz nie.. i ogolnie d.. zawracaja , ap otem mówią,ze juz tyle lat ćwicza.


nie no spoko....widocznie zle cie zrozumialam.
a swoja droga ja tez nie chce zgrywac roli matki teresy. na skladki zawsze mam kase. tylko na przyklad jak wyskrobalam na ostatni staz to jaz na egzamin mi zabraklo po prostu. no i zostalam z 5kyu. po prostu sa rozne sytuacje
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
no to nieladnie ze strony senseja.. ale żeście sie nie dogadali. :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Ja przed sezonem wiedziałem że jak nie zarobie to chodzic nie będę na t, miałem więc wystarczającą motywację żeby zarobić, i chodzić.

:?: :?: 8O :?: :?:
Przecież nie chodzisz.
  • 0

budo_lance
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
ja wyboru nie mialem za duzego bo u mnie jest tylko jedno no teraz juz dwa ale w roznych odmianach.Tam gdzie chodzilo wygladalo tak:
- brak ogrzewania nawet w zime
- bylo na czwartm pietrze
- milo 3:5 metra na jakies 20metrow
- bylo tak duzo ludzi ze te ogrzewanie w sumie nie bylo potrzebne:)
Wiec takie nie powinno byc.
A "nauczyciele" zli nie byli jeden mial 2 dana a reszta pierwszego.Jak odzchodzilem to koles ktory mial 16 lat zdal na 2 dana - ten byl dobry
Wiec w sumie dobre dojo to kwesta gustu hahah
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

ja wyboru nie mialem za duzego bo u mnie jest tylko jedno no teraz juz dwa ale w roznych odmianach.Tam gdzie chodzilo wygladalo tak:
- brak ogrzewania nawet w zime
- bylo na czwartm pietrze
- milo 3:5 metra na jakies 20metrow
- bylo tak duzo ludzi ze te ogrzewanie w sumie nie bylo potrzebne:)
Wiec takie nie powinno byc.
A "nauczyciele" zli nie byli jeden mial 2 dana a reszta pierwszego.Jak odzchodzilem to koles ktory mial 16 lat zdal na 2 dana - ten byl dobry
Wiec w sumie dobre dojo to kwesta gustu hahah


16 lat i zdal na drugiego dana.
no prosze to to wspaniale dojo.
musial byc naprawde dobry i przykladac sie do nauki
gratulacje
tylko pozazdroscic
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

ja wyboru nie mialem za duzego bo u mnie jest tylko jedno no teraz juz dwa ale w roznych odmianach.Tam gdzie chodzilo wygladalo tak:
- brak ogrzewania nawet w zime
- bylo na czwartm pietrze
- milo 3:5 metra na jakies 20metrow
- bylo tak duzo ludzi ze te ogrzewanie w sumie nie bylo potrzebne:)
Wiec takie nie powinno byc.
A "nauczyciele" zli nie byli jeden mial 2 dana a reszta pierwszego


Lance tak dla ścisłości jeżeli chodzi o Zabrze to są tam 3 sekcje aikido kiedyś byłya jedna i od niej wszyscy zaczynali to była sekcja Piotra Głąba ale to już prawie prehistoria ;) . Od kilku lat w Zabrzu działa Shudokan Aikido (na które uczęszczałeś sądząc po opisie było już w nowym budynku na Wolności) i Odłam Aikido Nishio prowadzone przez Tomka Sudera 2 Dan a teraz od jakiś 2 lat działa Yoshinkan Aikido na Mosirze gdzie wcześniej mieściła się siedziba Shudokanu przynajmniej do czasu rozłamu. Tak więc piszać o tylko jednym aikido mijasz się z prawdą bo pewnie nie chciało ci sie poszukać :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_lance
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo


Lance tak dla ścisłości jeżeli chodzi o Zabrze to są tam 3 sekcje aikido kiedyś byłya jedna i od niej wszyscy zaczynali to była sekcja Piotra Głąba ale to już prawie prehistoria ;) . Od kilku lat w Zabrzu działa Shudokan Aikido (na które uczęszczałeś sądząc po opisie było już w nowym budynku na Wolności) i Odłam Aikido Nishio prowadzone przez Tomka Sudera 2 Dan a teraz od jakiś 2 lat działa Yoshinkan Aikido na Mosirze gdzie wcześniej mieściła się siedziba Shudokanu przynajmniej do czasu rozłamu. Tak więc piszać o tylko jednym aikido mijasz się z prawdą bo pewnie nie chciało ci sie poszukać :wink:
Pozdrawiam

Ja napisalem ze sa dwa - ale o tym trzecim to nie slyszalem:)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

Jak odzchodzilem to koles ktory mial 16 lat zdal na 2 dana - ten byl dobry
Wiec w sumie dobre dojo to kwesta gustu hahah

8O 8O 8O 8O 8O 8O 2 dan Buhahahaha :!: :!:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Oby więcej takich dobrych dojo, to niedługo w Polsce będziemy mieli najwyższy poziom na świecie...
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
:) :) :)
... i najwiecej sekcji na swiecie, bo jak widac na przykladzie Zabrza i niedalekich Gliwic, sekcje sie u nas rozmnazaja.... przez pączkowanie
:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
jaaaaaaaasne 16 lat i 2 dan ;] Lancer mam pytanie czy jak ten koles zdal na 2 dana to sie obudziles czy spales dalej ?? :D
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Może to było 2 kyu i Ci się z danem pomyliło :wink: A tak na poważnie -może to i prawda, mnie przy tym nie było...
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
hmmm . . . 2 kyu i tak byl wybitny :D :D :D
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
U nas konkurencja :wink: była tak bezczelna że plakat reklamowy przywiesili przy wejściu do naszego dojo...

Shin! Wiem! A może oni kyu inaczej liczą? Albo zaczyna się od 2 :-)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

U nas konkurencja :wink: była tak bezczelna że plakat reklamowy przywiesili przy wejściu do naszego dojo...


Ale numer!!! To sie nazywa marketing agresywny!!!
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ty sie ciesz, ze wam jeszcze waszych plakatow swoimi nie zaklejaja, ale dojdzie i do tego.
(vide Przygody Miszcza Mariana, rozdz. Marian versus Leon)
Ja dobrze wiem, jaka konkurencje masz na mysli, ale z ICH niecnymi praktykami prosze mnie w zaden sposob nie laczyc :wink:
Na razie mozesz byc spokojny, bo ponoc ICH treningi w DG maja sie zaczac dopiero od 21-go. :lol:
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo

hmmm . . . 2 kyu i tak byl wybitny :D :D :D


bez przesady nie trzeba byc wybitnym aby miec drugie kyu w wieku 16 lat
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Kiedyś poszedłem do NICH na trening (nie żebym szpiegował, ale...) Nie dość że kolega przyprowadził nas 45 minut za wcześnie i musieliśmy czekać, to jeszcze od nich nikt nie przyszedł... Jedyne co znaleźliśmy to chyba kilku Oyama Karate czy jakoś takoś... (fajnie wyglądali 13-latkowie przydeptujący własne pasy... :-) ) A ostatnio plakat zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach! Teraz jest chyba "kurs na ratownika"...
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: cechy dobrego dojo
Taaa . . . ale zeby mniec 2 dana to chyba trzeba byc baaaaardzo uzdolnionym
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024