Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zlamana reka - jak sobie radzic ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Zlamana reka - jak sobie radzic ?
hej!

W sumie to moj pierwszy post tutaj i nie jest za wesoly ... Wkrecilem sie w TKD jakies 2 miesiace temu i po prostu uzaleznilem sie od treningow - chodzilem na nie podekscytowany a kiedy wracalem zlany potem to czulem sie jak mlody bog, a zadne problemy nie wydawaly sie nierozwiazalne. Niestety na ostatnim trningu mialem przykry wypadek. Podczas rozgrzewki cwiczylismy biegajac wokol sali proste kopniecia do wyciagnietej prosto reki. Koledze biegnacemu za mna najwyrazniej pot zrosil oczeta bo nie zachowal odleglosci i zblizyl sie za mnie, a kiedy przekladalem rece nie patrzyl gdzie kopie i trafil mi z potworna sila w odslonieta dlon(metaforycznie rzecz biorac wbil mi noza w plecy) Potworny bol, opuchliza a jak sie niedlugo okazalo ... poszla mi kosc jakas wazna w srodreczu. Lekarz wrzucil reke w gips i kazal zglosic sie za 3 dni do przychodni na zdjecie czy kosc sie nie przemiescila(czeka mnie wtedy nastawianie ;ppp ) To zaledwie 3 dni ale czuje potworny smutek ze nie moge trenowac ... reka napierdziela jakbym mial pod gipsem inkwizytora z dobrze zaopatrzona sala tortur ... nie wiem nawet kiedy odzyskam pelna sprawnosc ... najpierw conajmniej z 5 tygodni gipsu jak stwierdzil lekarz a pozniej rehabilitacja. Niefart podwojny ze jest to prawa dlon, wiec od paru dni zmuszony jestem do leworecznosci. Zawalila sie przez to moja praca bo jestem dziennikarzem i duzo czasu spedzam przed klawiatura. Ogolnie to mimo krotkiuego czasu stycznosci z taekwondo cos z tego wynioslem - bojowego ducha i zrozumialem sens slowa wytrwalosc. Nie poddaje sie i proboje pokonac obecny stan - pisze na kompie lewa reka i ucze sie tego samego z uzyciem dlugopisu. Nie zamierzam tez patrzec jak dwa miesiace ida na marne i chce cwiczyc w domu, rozciagac sie a jak tylko bede mogl wrocic na sale i pokazac kolesiowi ktory mi to zafundowal chlodna precyzje mojego zrehabilitowanego prawego sierpowego :)

Mam do was prosbe o rade - byliscie w podobnej sytuacji nie daj boze ? kiedy bez strachu bede mogl wrocic na treningi ? Ogolnie jesli macie jakies propozycje cwiczen dla jednorekiego bandyty to z checiaq je wykonam :) Bol mozna pokonac a w koncu co mnie nie zabije, to wzmocni ]:->

Pozdro od adepta tkd na glodzie, bez szans na kolejna dzialke narkotyku ...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
A czemu nie chcesz chodzic z gipsem na rece :?
U mnie w sekcji chlopak chodzil tak na treningi przez ponad miesiac :twisted:
Oczywiscie ze sparingow i np pompek jest wylaczony, ale inne cwiczenia sa jak najbardziej na miejscu.
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Przemysle to, na razie mam problemy z ubieraniem sie i biore jakies paskudne przeciwbole, po ktorych mam jazdy nastroju jak miesiaczkujaca kobieta. Inna sprawa ze po 2 miechach nie za wiele lyknalem umiejetnosci i troche groteskowo bym wygladal, przewracajac sie po nieudanym kopie na twarz :) Pomysle o tym, w sumie na razie musze poznac moj los i poczekac, az bede mogl odstawic te leki. Pozniej sie zobaczy w sumie ... jestem zdolny do takiej akcji :twisted: Dzieki za propozycje bo niczego bardziej nie cierpie niz rozczulanie sie moich znajomych nad mym stanem :) Wsadzam olowek w zeby i ide sobie zrobic ze 150 brzuszkow :) Tnx
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Nie mialem nigdy nic zlamane (dzieki Bogu) ale zdaje sie ze bol niedlugo przejdzie. Zycze powrotu do zdrowia ! Oszczedzaj reke,
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Acha. Wysilek fizyczny jest bardzo dobrym srodkiem przeciwbolowym :twisted:
Ja w zeszlym roku po wyjsciu ze szpitala, odczekalem tydzien i nie wytrzymalem, poszedlem na tkd.
Bol zmniejszyl sie o 75%. Naprawde. Sproboj.


szacuneczek
Niedziel.

ps. W jakiej sekcji ( gdzie ) cwiczysz?
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
W poczatkujacych doroslych - cwiczymy na Francesco Nullo i nawet widzialem cie na tym feralnym treningu :) To bylo w ostatni poniedzialek - moze kojarzysz kolesia ktory w pewnym momencie wyszedl a pozniej siedzial na lawce przez polgodziny obok innej znokautowanej dziouchy - to ja :) Ja cie kojarze bo gadales chyba z moim kumplem Szakiem przed treningiem na sali. A z bolem to pewnie masz racje, tak sobie zmasakruje brzuszkami cialko, ze zapomne o raczce :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
No to stary spokojnie przychodz. Przeciez nic nie robicie takiego, zeby nie mozna bylo cwiczyc. Zapraszam jutro o 19.00, moze w pilke zagramy :wink: :twisted:
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Wlasnie walcze z 20 000 znakow do napisania do pisma - przyjaciolka stwierdzila ze to co robie lewa reka daje rade - rozruszalem ja troche i nawet stuka w miare :) Czeka mnie jutro latanie po chirurgach bo wbicie sie na wizyte jest problematyczne conajmniej jak wizyta u prezydenta na audiencji. Postaram sie pozbierac do konca miecha i wrocic z poczatkiem lutego, na razie treningi laczone z zaawansowanymi to za duzy hardkor :)
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?

Nie mialem nigdy nic zlamane (dzieki Bogu) ale zdaje sie ze bol niedlugo przejdzie. Zycze powrotu do zdrowia ! Oszczedzaj reke,


Tnx - napisze przy okazji tutorial jak zawiazac buta lewa reka i zebami - rozciaganie sie cholernie przydalo :)
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Czy to przypakiem nie ten slynny Mazur z Psx Ex? :) :) :) :)

Tak mi sie jakos avatarki z forum skojarzyly :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Na początku kariery też miałem złamaną rękę. Nie ma problremu z treningami. Nauczyłem się pompek na jednej ręce i do tej pory został mi prawy prosty na który kilku kolegów ( i nie tylko) się nadziało :) . Też liczyłem na poprawę nóg ale za cholerę nie wyszło i do tej pory nie wiem dlaczego.
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?

Czy to przypakiem nie ten slynny Mazur z Psx Ex? :) :) :) :)

Tak mi sie jakos avatarki z forum skojarzyly :)


To nie ja - Co to jest PSX EXTREME, nie znam zadnego sciery:), a zbieznosc avatarow jest przypadkowa - widocznie kleju zrobil dwa identyczne, chociaz na tym moim poswiata bijaca z oczu ma wieksze natezenie :)

Na początku kariery też miałem złamaną rękę. Nie ma problremu z treningami. Nauczyłem się pompek na jednej ręce i do tej pory został mi prawy prosty na który kilku kolegów ( i nie tylko) się nadziało . Też liczyłem na poprawę nóg ale za cholerę nie wyszło i do tej pory nie wiem dlaczego


N to musze nauczyc sie robic pompki na lewej rece, bo moja prawa wyglada jak wyciagnieta z pralki wirnikowej :)
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Hehe Maz twardzielu nie daj sie :D trzeba cwiczyc w domq duzo bo jak wrocisz sflaczaly po przerwie to 'gromowladny' Grzes zrobi z ciebie miazge i z kim ja bede na tej Starowislnej sterczal ? ^_-
Pozatym bedziemy cwiczyc razem jesli przetrwam sesje...
Pij mleko - bedziesz wielki
I wapno lykaj:D
Powrotu do zdrowia zycze jak wiesz zreszta ^^
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
a w koncu co mnie nie zabije, to wzmocni ]:-> " albo sprawi kaleką : P

a robiac 150 brzuszków to zniedługo bedziesz musiał latac po lekarzach z kregosłupem ; P

Powortu do zdrowia, spytaj sie lekarza czy niemożesz łykać Ketonal Forte b. dobry lek pzreciwbólowy lecz jest prawdopodbniestwo powodowania pzre znieog bólów głowy starczek i takich tam ; P

Ćwicz w domku ile wlezie i rozcigaj sie aby nabrac naciagu

Pozdrawiam
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Niestety nie mam pomyslnych wiesci - lekarka przyrownala stan mojej reki do zmiksowanej marchewki w sokowirowce i probowala zrozumiec jak kopniak mogl doikonac takiego spustoszenia. Ogolnie to chyba czeka mnie operacja, bo nastapilo przemieszczenie kosci - mam juz nawet skierowanie do szpitala. Na razie mam paskudny obrzek i poki nie oklepnie mi ten koktajl krwi i plynow ustrojowych nie mozna za wiele powiedziec dobrego. Napierdala zdrowo, przy najbardziej optymistycznej wersji za tydzien zaloza mi nowy gips i scisna reke w piesc, calkowicie odbierajac mi dostep do palcow - taki "prawy sierpowy na miesiac" :) Niestety przy tej najbardziej optymistycznej ewentualnosci najblizszy realny termin odgipsowania to 1 marca. Ogolnie to pojde dzisiaj chyba pic - a mowia ze sport to zdrowie ;p
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Też powtarzam sobie "sport to zdrowie" kiedy kolana mnie bolą : P
Ale niepodawaj sie to tylko reka pozcyje mozesz pocwiczyc teorie wyryc : P i troche sie pogibać w ta i wewtą ; )
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Kiedyś miałem wybitego palca w prawej ręce, bo na zawodach startowałem w testach siły ap joomuk. Musiałem przez 6 tygodni wyłączyć rękę z ćwiczenia. Dzieki temu nauczyłem się nokautować lewą ręką :-)
Nie poddawaj się! Powodzenia!
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Dzieki ogolnie tymi postami przywrociliscie mi wiare - pier***** operacje irehabilitacje, jak tylko bede w stanie wracam na sale. Moze nie jestem samorodnym talentem ale patrzac jak moje zycie jst bez tego puste wracam jak tylko bede mogl. Zmienilem srodki przeciwbolowe i raczka troszke mniej boli, a prawa copraz szbciej pisze na klawiaturze :)
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Ej jest lepiej :) Reka sie zrasta, mam nowy gips i skrocili mi wyrok do 3 tygodni :) Rozciagam nogi, lykam przeciwbole i staram sie myslec pozytywnie. Nie trzeba operacji zadnej :) Trzymajcie kciukensy - nie dam sie :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlamana reka - jak sobie radzic ?
Czekamy na wielki powrot mistrza :wink: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024