Skocz do zawartości


Zdjęcie

KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Dla szukajacych szkoly Katori Shinto Ryu/Aikibudo w Krakowie!!

Zajecia prowadzi sensei Pawel Kliglich w Osrodku Sztuk Walk "Promien"
przy ul.Kosciuszki 54,w dniach-poniedzialek,wtorek,czwartek..w godzinach
od 19.00 do 21.00
Jesli chodzi o seminarium to najblizsze odbedzie sie w Tarnowie w dniach
od 27 do 29 grudnia,8 godzin dziennie.Zapraszamy tez na strone Katori
i Aikibudo:www.aikibudo.pl.Jesli ktos ma pytania to zapraszam na forum.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Dla wszystkich chcacych cwiczyc Aikibudo lub Katori u Pawla Kliglicha.
Mam pare uwag ktorymi sie z wami podziele. Bez watpienia Kliglich umiejetnosci ma, tak samo zapal i zaangazowanie. Co do tego nie mozna miec watpliwosci. Co do jego osoby jednak bardzo duzo ludzi ma zastrzezenia. Poznalem go pare ladnych lat temu jak prowadzil swoja pierwsza sekcje. Pozniej rowniez cwiczylem u niego. Jest to czlowiek ktory nie szanuje zadnych innych sztuk walki wysmiewa je pogardza wszystkimi innymi sekcjami. Bardzo materialistycznie nastawiony do tego co robi. Twierdzeni ze dlatego jestem najdrozszy w Tarnowie bo jestem najlepszy to tylko nalutki dowodzik na jego podejscie do sprawy. Na poczatku to bylo jeszcze ostre cwiczenie teraz z tego co wiem czesto na treningach prowadzi "wyklady" zamiast cwiczyc. Jest tak ze jak ktos u niego przestaje cwiczyc to wtedy takiej osoby nawet na ulicy nie poznaje. Jakim jest czlowiekiem moze powiedziec rowniez wiele osob ktore potraktowal w brutalny sposob czesto nieuzasadniony bedac swego czasu wykidajlem na roznych wiejskich dyskotekach. To tyle co do osoby "senseia" Kliglicha. Druga sprawa to to ze techniki AIKIBUDO sa zupelnie nie przydatne w samoobronie. Jesli ktos sie nastawia na to ze sie obroni na ulicy to moze sie bardzo rozczarowac. Sam Kiglich zapytany o skutecznosc tych technik w samoobronie stwierdzil ze raz w zycie udalo mu sie tylko w czesi cos zastosowac i on sam woli przylozyc noga lub reka. Zastanowcie sie wiec dobrze przed podjeciem decyzji o treningu u tego pana napewno warto sprobowac ale wszystko bierzcie na spory dystans. Sa to moje doswiadczenia moze macie inne jesli tak to napiszcie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Na temat Kliglicha jest tez w dziale jiu jitsu jakby kogos ten temat interesowal.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Jeszcze jedna uwaga na koniec. Dziwna sprawa bo na oficjalnej stronie Aikibudo nie ma nawet jednym slowem o Polsce i KLiglichu. Sa wymienione nawet takie kraje jak Czechy czy Ukraina a o Polsce nic. Ciekawe dlaczego tak jest skoro Kliglich jest tak cenionym uczniem Floqueta to dlaczego ten drugi zupelnie ignoruje fakt istnienia aikibudo i katori w Polsce. Kiedys szefem byl Cynarski teraz Kliglich. Wojna trwa bo przeciez kazdy wie ze Cynarski z Kliglichem sie nie lubi za bardzo. Moze ktos ma lepsze informacje na ten temat chetnie bym sie czegos dowiedzial
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Jesli chodzi o te mniemana wojne to takowej nie ma bo sensei Kliglich otrzymal pozwolenie od Alaina Floquta na nauczanie Aikibudo w Polsce i
wylacznosc na nauczanie w Polsce Katori od Goro Hatakeyama.Wszystko zreszta jest udokumentowane a jesli chodzi o pana Cynarskiego to prosze sie zapytac Alaina Floqueta to pozna pan jego zdanie i zrozumie dlaczego nie interesuje go Aikibudo w Polsce a moze raczej p.Cynarski.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Co do Cynarskiego to tez mam swoje zdanie. Kiedys treningi u Pawla byly jednak zupelnie inne i on nie robil z siebie wielkiego senseia. Niestety sodowka mu do glowy uderzyla i jest tak jak jest. Na pewno jednak umiejetnosci ma duze i to nie podlega dyskusji.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
TAK,to prawda,byly ciezsze fizycznie ale nie szlo to w parze z poziomem wiec wiekszy nacisk zostal polozony na dokladnosc techniki i jej zrozumienie i trzeba przyznac ze to dobra droga,bo efekty tego sa naprawde dobre.Osobiscie uwazam ze jest bardzo dobrym nauczycielem
a przede wszystkim potrafi rzekazac swoja wiedze.Ale kazdy moze miec inne zdanie,tyle ze mozna je sobie wyrobic tylko na treningu.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
I tutaj sie z toba zgadzam ja sobie moje zdanie wyrobilem na treningu i w prywatnych kontaktach z Pawlem. Znam go juz bardzo bardzo dlugo. Zanim jeszcze byl senseiem.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
no to ja sie wtrące jako osoba niezaangażowana, prywatnie Pawła nie znam natomiast mogę się wypowiedzieć na temat tego jak uczy, byłem pod wielkim wrażeniem: bardzo dobra metodyka, sensowny sposób uczenia, czytelny przekaz naprawde dużej wiedzy (pisze o szermierce bo nie miałem możliwości oglądać go w walce bez broni) ogólnie podobało mnie sie wielce i żałuje że czas (a raczej jego brak) mi nie pozwala dorzucić sobie jeszcze jednego treningu
dużo na tym forum było o panach Błaszkiewiczu i Takeuchi, obaj :wink: zajmujący się kenjitsu, i w poruwnaniu z Kliglichem wypadają jako instruktorzy bardzo słabo: na zajęciach chaos, tysiące nowych technik na jednym treningu, część ćwiczących robi co im się podoba ogólnie szopka
nie ujmuję tu umiejętności panu Takeuchi ma facet wiedzę ale moim zdaniem nie umie się nią podzielić
o panu B. pisał nie będę...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO

dużo na tym forum było o panach Błaszkiewiczu i Takeuchi, obaj :wink: zajmujący się kenjitsu, i w poruwnaniu z Kliglichem wypadają jako instruktorzy bardzo słabo: na zajęciach chaos, tysiące nowych technik na jednym treningu, część ćwiczących robi co im się podoba ogólnie szopka
nie ujmuję tu umiejętności panu Takeuchi ma facet wiedzę ale moim zdaniem nie umie się nią podzielić
o panu B. pisał nie będę...


to fakt, też jużcoś takiego słyszałem szczególnie ze obaj lubią robić pokazy i inne szopki, no i nadawać stopnie, jak mi się zachce to pojadę na obóz po jakiś fajny stopień :) będe potem opowiadał że mam w szczecinie najwyzszy stopien w kenjutsu. Ale tak na poważnie to zamierzam pojechać na jakis staż z panem Takeuchi, choćby po to by zobaczyć co robi i jak to robi.

co do P. Kliglicha to jest coś na jego temat w samuraju, na pierwszych stronach, dajcie sobie już z tym spokój :X :cry:
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Co do tego co wypisuje wlasciciel gazety..Przepraszam,to zenujace,tak jak i
cale to jego pismo.Facetowi usuwa sie grunt pod nogami wiec atakuje konkurencje.Niech sie lepiej zajmie nauka.Zreszta,od tego sa brukowce,a do takiego poziomu ta gazeta
zeszla...Zeby samemu pisac wszystkie artykuly?? :wink: :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Tak dla ciekawosci moze mi ktos powiedziec co pisali w Samuraju na temat Pawla ?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
dobre pytanie, jakbym to przeczytał to bym ci powiedział, coś tam że brak mu cierpliwości, nie czytałem tylko spojrzałem na stronę z textem, zresztą mało mnie to obchodzi 8)
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
:?: Dziwi mnie postawa "Spajka" - chetnie poznam kto to jest - moze sie ujawni?
Chcialem zabrac glos gdyz tak nie moze byc ze fachowego instruktora a bardziej mojego nauczyciela/mistrza probuje sie szkalowac. Na treningi do Pawła Kliglicha uczęszczam od 1993 (oprocz przerwy na studia). Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze "sodowka uderzyla do głowy". To fakt forma treningu sie zmienila sensej P. Kliglich tez udoskonalil metodyke i chce przekazywac wiedze a nie robic pompki/brzuszki - niepotrzebne skreslic na treningu- to mozna sobie pocwiczyc samemu w domu jak nam sie nudzi , ale do rzeczy. Sprawa art. w samuraju to "obciach"ale dla p. Sliwki ktory wypisal stek bzdur, a w tematyce Karori calkiem sie nie orientuje- shibu w Rzeszowie ciekawe? u kogo p. Cynarskiego? ktory kilka/ nascie? lat nie widzial senseia Hakateyama Goro a ten nic nie wie i nie wyrazal zgody p. Cynarskiemu na otwieranie czegokolwiek...
Mam nadzieje ze "spajk" nie bedzie sie urkrywa za ananimowoscia interneru i honorowo napisze swoje prawdziwe imie...
Co do osob ktore chca sie nauczyc szermierki w najlepszym - powtarzam najlepszym wydaniu zapraszam na treningi i staze...warto trenowac w jednej z najstarszych szkol koryu - Katori Shinto Ryu..
Pozdrawiam wszystkich milosnikow szermierki.... [/img]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
to kiedy jakieś seminarium bo katori shinto ryu mnie interesuje i nie tylko mnie, więc dawaj info, co gdzie i kiedy :-) może adres waszej strony www. bo zapomniałem :?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Wlasnie chodzi o to ze tego artykulu nie czytalem i nie wiem co Sliwka pisal na temat Pawla. Nigdy tez nie kwestionowalem umiejetnosci techniczynch Pawla. Do Pawla Pieprzyckiego taka uwaga ja do Pawla chodzilem jeszcze wtedy kiedy zaczynal na sekcji Blekitnych. Ciebie jakos nie pamietam z tamtych czasow. Znam Cie jednak moze nie bezposrednio ale wiem ze byles zapalonym uczniem u St. Cynarskiego jakis czas temu. Do Pawla mam zastrzezenia o to ze gada glupoty np. "jestem najdrozszy bo jestem najlepszy, wszystkie inne style to badziew tylko aikibudo sie liczy". Nie mow ze tak nie jest bo mam na to wielu swiadkow ! Poza tym teksty typu : organizuje oboz gdzie bede uczyl superskutecznych technik jak ktos nie pojedzie to mu ich nigdy nie poaze " i wiele innych bzdetnych gadek ktore zniechecaja ludzi do cwiczenia. Pawel umiejetnosci ma duze tak w katori jak i w aikibudo z tym zgadzam sie w 100 % ale nie zawsze umie je przekazac i zniecheca ludzi do treningow swoimi niektorymi tekstami. Tyle mam do powiedzenia.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
sorry nie do Pawla Pieprzckiego lecz Adama przejezyczylem sie
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
>>> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <<<
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
No witam,witam.Ciekaw bylem kiedy sie dolaczysz :)
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Pytanie, po co chodzisz na treningi?? Jeśli po to żeby nauczyciel cię chwalił, był dla ciebie sympatyczny i w ogóle zachęcał cię do ćwiczeń. Czy po to, aby się nauczyć władać mieczem??

Co byś zrobił gdyby najlepszy mistrz miecza był pijakiem i wulgarnie się odzywał?? Czy z tego powodu nie chciałbyś się uczyć jego technik??

Człowieka można lubić albo nie lubić. Jest to indywidualna sprawa każdej osoby. Ale umiejętności i chęci ich przekazania nie można mu odbierać. A to właśnie ma P. Kliglich.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024