Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sayoc - Birmingham


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sayoc - Birmingham
Cóż tu dużo opowiadać: zjechała się czołówka. Tuhon Chris z synami, Tom Kier, Ray Dionaldo, Felix Cortez. Dzięki organizatorowi (K. Godhania) było więcej niż zwykle w USA na tego typu seminariach. Oprócz jak zwykle dogłębnej analizy "zwykłych" tematów przedstawionej przez Tuhona Chrisa (w tym rzucania wszystkim, co jest pod ręką) wszyscy mieli swoje 5-50 minut. Tom Kier pokazał to, co lubi najbardziej, czyli krótkie piłki. Ray Dionaldo corto i kerambit. Felix Cortez szalał z teleskopami, choć nie jest astronomem, a Sayokowa młódź bawiła się biczykami.
No to tyle. Całkiem sporo jak na 30h podróż. Nie mogłem niestety zostać do poniedziałku i poćwiczyć więcej :cry:
To drugie seminarium Sayoc w Europie, kolejne niedługo, także w Polsce.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sayoc - Birmingham
Doham mam pytanie(raczej kilka):

jakie to są biczyki??? i jakie techniki stosujecie?? sam też się tym bawisz??

kooniu
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sayoc - Birmingham
dohap:
mozesz przyblizyc ten system (sayoc)? sciagnalem sobie filmiki z sayoc.com.. trozske poczytalem, ale wolalbym tak na chlopski rozum i po polsku, bo z anglika mialem 3..
glownie chodzi mi o walke nozem i samoobrone przed nozem...

z tego co do tej pory wyczytalem, to wiem, ze maja specjalnie takie dlugie noze, zeby lepiej stosowac specyficzne dla tego systemu techniki (na czym ta specyfika polega - nie wiem, a chce sie dowiedziec..)

dodam ze jestem w nozu zielony- takze nie mam pojecia o zadnych stylach/systemach walki nozem... dopiero zbieram materialy przez internet i studiuje je..

najlepiej jakby ktos artykuly z ich strony na polski przetlumaczyl.. przynajmniej
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- no i przypasowal nazwy chwytow po kolei do tych pokazanych na

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tak ogolnie to fajna stronka, znacie jakies jej podobne?
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sayoc - Birmingham
Kilka słów wyjasnienia:
1. nie wiem, o jakie specjalne długie noże Ci chodzi. widziałem mnóstwo, zarówno dużychjak i bardzo, bardzo małych. All blade all the time. od 1cm do 70 cm.
2. techniki i ich specyfika zależy także od długości i kształtu ostrza, a więc nie można mówić o jednej, specyficznej technice.
3. chwyty noża nigdy nie są uczone tak, jak pokazane w necie. Uczenie chwytów bez pokazania, kiedy się ich uzywa jest nonsensem. A na stronie nie ma nic na temat pewnych na pozór idiotycznych ustawień.
W necie jest cała masa szajsu niestety, ale udanych poszukiwań:) Nawet stronka Sayoc jest troszkę zbyt pod publiczkę.
Sayoc nie jest już niedostepne, jest sekcja w Warszawie, najbliższe polskie seminarium ze Stevem Lefebvrem (opiekunem Sayoc tutaj) w maju.
Sekcja w wawie jest o tyle ciekawsza, że opiera się nie tylko na Sayoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024