Skocz do zawartości


Zdjęcie

KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_slinde
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Witam,

to mój debiucik na forum - zainspirował mnie do niego użytkownik Spajk, za co mu jestem wdzięczny :)

Chciałbym podzielić się z nim tu na forum swoimi opiniami na temat pana Pawła Kliglicha, jego sposobie nauczania, organizowanych przez niego stażach itp.
Jako, że jestem jego "adeptem" :) (głupie określenie), moje opinie mają podparcie, chociaż zdaję sobie sprawe, że są również odrobinę subiektywne.

Co do artykułu pana Śliwki. Czytałem, ale niestety nie wiele z niego zrozumiałem, jako, że nigdy wcześniej nie ćwiczyłem żadnej sztuki walki. Mogę powiedzieć tyle: obrzydzeniem napawa mnie fakt, uciekania się do tak czysto komercyjnych metod walki o klienta ("adepta" ???) w czymś takim jak sztuka walki. Tak właśnie odebrałem ten artykuł.
Co do postaci A. Floquet oraz Goro Hatakeyama:
nie wiem co pan Śliwka (a także natchniony jego artykułem Spajk) miał na myśli pisząc o "osobistym uczniu". Że treningi odbywają we dwoje? A może tak jak z Jedi w Gwiezdnych Wojnach - tylko jeden uczeń przez 20 lat itp. Nie znam się na tytułach i ceremoniałach związanych z japońskimi sztukami walki, ale ja za swojego mistrza uważałbym osobę, która najwięcej mnie nauczyła i dała mi najwięcej inspiracji do rozwoju. Tak więc jeśli niektóre (wymienione również w artykule p. Śliwki) osoby piszą tak o Sensei Hatakeyamie czy Sensei Floquet po dwóch stażach we Francji, to czemu nie robić ma tak p. Kliglich, który jeździ tam "trochę" dłużej?
Kolejną rzeczą do której chciałbym się ustosunkować są "śmieszne" plakaty p. Kliglicha. Niestety nie potrafię, ponieważ nic śmiesznego w nich nie odnalazłem. Proszę o wskazówki!

Dużo zabawniejsze natomiast są te 4 osoby na stażu o których pisze Spajk :) Z czystej ciekawości, czy zgłębiwszy sekrety ninjutsu, szpiegowałeś nas schowany w okolicznej roślinności? :)
Co do osób to było ich raczej 6. To chyba nie dużo, ale mnie to akurat
w zupełności odpowiada. Sensei więcej czasu mógł poświęcić mojej osobie, a co za tym idzie, dużo więcej się nauczyłem.
Staż kosztował mnie 200zł (3 dni). Zupełnie się nie orientuję czy to dużo czy mało w porównaniu z innymi. Wiem natomiast że to bardzo mało w stosunku do tego ile się nauczyłem.
Aha, pod pojęciem "sali lekcyjnej" Spajk rozumiał za pewne małą salę
gimnastyczną, wyłożoną matą. W przypadku gdy trenuje więcej osób zajęcia odbywają się na dużej sali gimnastycznej. To tylko tak żeby było jasne :)

Na koniec, już bardziej poważnie - chociaż trudno tą dyskusję tak traktować i nie zwariować - chciałbym ustosunkować się do "umiejętności dydaktycznych" pana Pawła Kliglicha.
Powiem krótko:
jestem członkiem jego krakowskiej sekcji nieco ponad 3 miesiące.
Stary, przyjdź zobaczyć czego Sensei Kliglich nauczył mnie za ten czas.

Serdecznie pozdrawiam: Łukasz
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Dodam tylko jedno na temat pana Śliwki. W wymienianym wyżej artykule nie jaki pan Śliwka myli nazwę szkoły (pisze - „katori shinto ryu kenjutsu”) której sam podobno naucza. Niestety, co można sprawdzić na stronach „katori shinto ryu” na całym świecie nie istnieje coś takiego jak „katori shinto ryu kenjutsu”. Dla sprostowania - kenjutsu jest częścią materiału nauczanego w katori. Ale to nie jest żadna nazwa szkoły !! chyba nic więcej nie trzeba mówić o kompetencjach pana Śliwki, i o wartości słów jego. :wink:
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Do "spajka" - koleś? (nie wiem czy to M czy K) nie mam sił z Tobą dyskutować, nie chcesz się przedstwić, a jak masz jakiś problem (może emocjonalny) i nie wierzysz w możliwości dydaktyczne p. Kliglicha to weź np. boken i przyjdz na trening......
Co do nauki Katori Shinto Ryu przez pana Śliwkę to już nie mogę się doczekać aż zorganizuje jakiś staż albo wywiesi informacje gdzie takowe treningi przeprowadza........... :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Oszolomstwo i fanatyzm nie jest obca rzecza w sztukach walki. Takich ludzi nie brakuje jak chocby "SOKE Murat". Jezeli ktos ma choc troche pojecia o jakiejkolwiek sztuce walki i czyta na plakacie jakich to sekretnych technik nieodkrytych wczesniej bedzie sie mogl tam nauczyc to taki rozsadny ktos powinien buchnac smiechem. Ciekawe jakich nieodkrytych i sekretnych technik uczy was Pawel ? Wypisujac takie bzdury staje sie w oczach innych instruktorow poprostu smieszny. Fakt nastepny gdyby Pawel byl tak naprawde osobistym uczniem Floqueta to jezdzil by przynajmniej pare razy w roku na indywidualne staze do niego. Znam paru ludzi z roznych innych stylow i wiem ze tak sie zazwyczaj postepuje. Dalej gdyby Floquet tak strasznie go cenil za to co robi w Aikibudo czy Katori to wspomnialby chocby slowem na swojej internetowej stronie o nim i o Polskiej sekcji. Owszem jest tam o Czechach czy Ukrainie a o Polsce nic. To chyba o czyms swiadczy ? Wcale nie jestem fanem Sliwki wrecz przeciwnie ale uczciwie musze przyznac ze to co napisal to prawda. Moim skromnym zdaniem zbyt lagodna bo mozna by tam dodac jeszcze pare innych rzeczy o ktorych wczesniej pisalem wiec nie bede sie powtarzal. Mozecie mi wierzyc lub nie jest cala masa ludzi ktorzy przez osobe Pawla obrzydzili sobie trening sztuk walki na cale zycie. Niektorzy najwyrazniej nie chca lub nie widza jak to naprawde wyglada. Niektorzy popadaja w fanatyzm i pozniej kiedy dopada ich oswiecenie ze jednak mozna inaczej trenowac rozczarowywuja sie. Tak na koniec ciekawe gdzie Pawel mial nabrac doswiadczenia jak prowadzic sekcje i postepowac z ludzmi ? Podczas tych krotkich pobytow w Francji czy podczas treningow u pana Cynarskiego ? Zreszta Cynarskiego tez nie szanuje zapominajac ze on dla niego naprawde wiele zrobil i byl mu pomocny. Na takie zachowanie jest tylko jedna odpowiedz - NIEWDZIECZNOSC. Coz to ze ktos umiejetnosci ma nie musi byc rownoznaczne z tym jakim jest czlowiekiem. Ja wiem jedno nie chcialbym miec juz nigdy takiego instruktora bo sam zauwazylem jaka jest roznica miedzy prawdziwym mistrzem a pseudo senseiem.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Po pierwsze to nie wiem czy by Cie bylo stac na choc jeden taki staz u Floqueta,po drugie za umieszczenie na stronie Floqueta sie placi a nie kazdy ma na to kase i nie jest to az takie wazne i po trzecie ile razy mozna mowic do tej pustej glowy ze wszystko jest udokumentowane???Gluchy jestes??A co do technik pisanych na plakacie..Wiesz co to jest nebari?Tori waza?Znasz moze kogos w kraju kto tego uczy??(mowie o
szermierce)..I jeszcze jedno,doswiadczenie to nie jest to co sie wynosi ze stazow,tam poznajesz technike a doswiadczenie zdobywa sie w realu!!Sam jestem nauczycielem z zawodu i wiekszych knotow nie slyszalem.
A co do wdziecznosci..stary,nie osmieszaj sie.Nauczyciela mozesz zmienic
w kazdej chwili i wcale nie musze byc wdzieczny.Kiedy kogos uczysz nie nastawiasz sie na wdziecznosc bo to nie na tym polega.Jesli juz to mowimy o szacunku..tylko..na to tez sobie trzeba zasluzyc... :) Z ciekawosci...I jeszcze jedno..byles kiedys na stazu we Francji??
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Spajk mnie osłabia. :blus: Nie chcesz ćwiczyć to nie ćwicz. Zajmij się treningiem, tym kto co umie i jaką technikę prezentuje. A nie kto jest miły a kto chamski. Wypaczasz całe pojmowanie sztuk walki. brrr....
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Aikibudo czy Katori ani mnie ziebi ani grzeje. Owszem bylem na roznych stazach zarowno w Francji jaki i innych krajach. Na stazach Aikibudo we Francji jednak nie bylem i nie mam zamiaru sie na takowe wybierac. W sensie pana Cynarskiego chodzilo mi tylko o to ze Pawel powinien mu mimo wszystko okazac troche szacunku bo jak pewnie wiesz pan Cynarski byl pionierem Aikibudo w Polsce duzo dobrego dla tego stylu zrobil. Klapanie na prawo i lewo roznego rodzaju ironicznych czy nawet obrazliwych komentarzy swiadczy tylko o tym jaka osoba jest Pawel. Ciekawe skad tym mozesz wiedziec na co mnie stac a na co nie ? Zdziwilbys sie moze gdybys wiedzial ze stac mnie bylo na staze u wiekszych mistrzow niz pan Floquet. Moim zdaniem to ta dyskusja jest bezprzedmiotowa bo ani ty mnie nie przekonasz ani ja ciebie. Wcale zreszta mi na tym nie zalezy. Jezeli ktos chce sie utorzsamiac z Pawlem ma do tego prawo i niech robi co uwaza. Roznego rodzaju dokumenty czy certyfikaty nie swiadcza wcale o tym jakim sie jest senseiem. Jezeli chodzi ci o doswiadczenia w realu to pewnie masz racje Pawel takowe zbieral lejac roznych podpitych gosci wtedy gdy byl wykidyjlem na wiejskich dyskotekach. Szkoda ze bez bokaen bo pewnie trup by padal gesto. Jeszcze raz mowie ze warto by ta farse chyba zakonczyc bo nieswiadomie robimy reklame osobie ktora akurat na to nie zasluguje.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Kto tu komu robi reklame??Masz racje,nie wiem na co Cie stac,ale w Polsce z kasa jest kruche a Ty zdaje sie siedzisz zagranica czesto.Ja tez czesto jezdze ale tylko dlatego ze w miare zarabiam w tym kraju.
Nikt sie tu z nikim nie utozsamia,bronie tylko swojej opini.A o uprawnieniach wspomnialem na zarzut ze nie jest osobistym uczniem ale jak juz wczesniej mowilem latwo to sprawdzic.Nie wiem co jest w tym zlego ze ktos stal na bramce??Rownie dobrze mogl byc fighterem w klatce
albo wlczyc w inny podobny sposob.Mniemam iz albo stales z nim razem
ale kiedys Cie zmlocil jak sobie podpiles..Spajk?Przyznaj sie..jak to bylo?? :) A co do farsy..sam ja zaczales i sam ciagle atakujesz goscia.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Ja jestem spokojny wiec Pawel nie mial by okazji mnie lac na dyskotekach po drugie to Pawel mnie troche zna, a po trzecie nie bywam za czesto na takich imprezach. Przyznaje sie bez bicia. Mysle ze najlepiej zrobimy jak zakonczymy temat i wtedy wszyscy beda zadowoleni.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Tez tak sadze.I jeszcze wroce na chwile do dydaktyki.Chyba wiesz ze uczy tez w Szkole Detektywow.Prowadzi ja autor ksiazki Bodyguard,chyba jedynej takiej pozycji na rynku i z bardzo dobrymi recenzjami(chyba ze sie myle).To chyba tez o czyms swiadczy. :wink:
  • 0

budo_atisza
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
Witam.

Przeczytalam cala te dyskusje z dosyc duzym zainteresowaniem jako, ze od pewnego czasu wybieralalam sie na treningi wlasnie do sensei Klicha. Teraz juz bylam na kilku , troche sobie popatrzylam i pozwolcie ze wypowiem sie jako czlowiek niemal calkiem z boku wiec o zaslepieniu mowy byc raczej nie moze :

po pierwsze - podoba mi sie porzadek jaki panuje na zajeciach.
po drugie - nie zauwazylam zeby trener byl na zajeciach niegrzeczny zarozumialy , czy w jakikolwiek inny spososb uwlaczal godnosci kogokolwiek.
(Jak na razie partacze to co robie w sposob rozpaczliwy. I jestem wdzieczna za to ze mnie poprawia n-ty raz bez slowa, ani krytykujac, ani pocieszajac. )
po trzecie - atmosfera w dojo jest normalna. Zadnych popisow czy szpanerstwa. Odnosze raczej wrazenie ze sensei za spanerka nie przepada.
po czwarte - podoba mi sie sposob w jaki sensei wprowadzil mnie i kolezanke w grupe - bardzo zwyczajnie i normalnie.
po piąte - nie stosuje taryfy ulgowej, ( nie ma ze kobieta to niech odpocznie bo sie zmeczyla... )
Jako pedagog oceniam p.Klicha pozytywnie.
Jego wiedzy z zakresu Katori nie mam jak ocenic bom zielona jak pietruszka.
pozdrawiam
Atisza
  • 0

budo_insultdog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO

Po pierwsze to nie wiem czy by Cie bylo stac na choc jeden taki staz u Floqueta,po drugie za umieszczenie na stronie Floqueta sie placi a nie kazdy ma na to kase i nie jest to az takie wazne


off topic
tak dla pewnosci... jezdzi sie regularnie do Floqueta na staze i szkolenia, wydajac na to pewnie ciezka kase, w koncu dostaje sie jakies uprawnienia, ale jeszcze trzeba doplacic, zeby Floquet sie do tego przyznal?
8O
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: KATORI SHINTO RYU/AIKIBUDO
dziwna sprawa z tym placeniem za umieszczanie na stronie. Znam wiele sekcji ktore sa na stronach danej federacji i to glownie z tego powodu ze preznie dzialaja i odnosza sukcesy. Chyba milo jest sie pochwalic uczniem ktory dziala i rozslawia imie swojego nauczyciela. Tak wiec wydaje mi sie ze w tym temacie Floquet jednak przesadza. Moze Pawel w ramach rewanzu powinien usunac jego nazwisko ze swojej strony ? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024