Skocz do zawartości


Zdjęcie

pistolet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

pistolet
Może ktoś ma namiary na jakieś sensowne szkolenia ze strzelectwa obronnego.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Podłączam sie do pytania. Najlepiej jakby coś w Szczecinie lub okolicach.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Jan ŻYWUSZKO kierownik oddziału - tel: 0-696-432-323
Wiesław GRZYBOWSKI z-ca kierownika oddziału - tel: 0-91-444-58-23
Zbigniew DĄBROWSKI kierownik sportowy oddziału - tel: 0-602-120-230

E-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na pewno oni wam powiedzą wiecej.....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Znam tych panów, parę razy widzialem ich w akcji, są naprawdę świetni w strzelaniu IPSC (co widać po wynikach zawodów, ), ale mnie chodzi raczej o strzelanie typowo obronne: jak nosić broń, jak wyciągnąć, jak celować, jak strzelać.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
DeDi IPSC to właśnie to o co pytasz. Możesz też spytać o podobną dyscyplinę IDPA (International Defensive Pistol Assosiation) Czyli dokładnie to o co Ci chodzi.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Żeby należec do klubu IPSC musisz mieć własna broń.
A jeżeli chcesz sie nauczyc strzelać to zacznij o strzelania celnego a potem zastanów sie nad IPSC.
Jedź do strzelnicy w Pucicach ( przez Dąbie na Goleniów i bedzisz miał wielki kierunkowskaz po lewej zaraz za Dąbiem)a tam sobie postrzelasz.
Mają świetnego trenera i uczy on też strzelania bojowego tylko musisz z nim pogadać.
Polecam.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Ja STRZELAM!!! IPSC (mam nadzieję, że dość celnie :) ), również uczestniczę w zawodach - choć na razie jestem początkujący (ćwiczę ok. 9 miesięcy). To jednak NIE JEST strzelectwo obronne, choć rozwija b. przydatne umiejętności, jak szybkie strzelanie, dobre opanowanie obsługi broni, szybkie i precyzyje celowanie.
Ja mam raczej na myśli coś w tym stylu, jak opisano artykule "Prezde wszytkim skuteczność" S. Kasprzaka w ostatnim numerze "Komandosa" (12/2003, str. 52), dlatego pytałem o namiary na szkolenia.
Podrowienia

p.s. Do Pucic nie jeżdżę, bo za daleko, mam strzelnicę bliżej.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Możesz zdradzic gdzie i jaką ?
Otwarta , płatna czy mundurowa ?
Pozdr.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Właściwie korzystam z 2 strzelnic, bezpłatnie, ale niestety obie są zamknięte, a strzelam tam dzięki uprzejmości znajomych mundurowych (którym poklon ).
Swoją drogą szkoda, że w Szczecinie nie ma, poza Pucicami i Delve, żadnej komercyjnej strzelnicy, gdzie za normalne pieniądze można postrzelac. W Pucicach jest b. ładnie, ale wynajęcie osi na strzelnicy krytej kosztuje 50 PLN/godz., co jest grubą przesadą :nie: , a z kolei w Delve trzeba strzelać z ich amunicji - po 2,50 PLN sztuka (9 mm PARA), co też jest przesadą. A np. w takim Poznaniu godzina wynajęcia osi w MAGNUM :2gunfire: kosztuje chyba z 20 PLN (dawno tam nie byłem), co już jest przyzwoitą ceną.
Może Ty wiesz o jakiejś niedrogiej strzelnicy w Sz-nie?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
tak tak..to się zgadza, że strzelania sa rózne.IPSC to strzelania atakujące >nikt sie tam nie chowa,nie bunkruje..wszystko na czas.
strzelania policyjne to tez w sumie strzelanie agresywne.
niestety DEDI musże cie chyba zmartwic.strzelania obronnego muszisz nauczać sie sam.
nosisz broń..ładujesz jednym dwoma nabojami i....udajesz że cie ktos atakuje ;)
szybkie zejście z imaginowanej linii strzału,,,sposoby wyciagania broni z kabury,szybkośc jej dobycia...zreszta co ci będe gadał.....sam wiesz co musisz ćwiczyć.;)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Dzięki, wiem, że tak to powinno mniej więcej wyglądać, ale przyjemniej byłoby się uczyć już sprawdzonych patentów od fachowców. W tej dziedzinie lepiej uczyć się na cudzych błędach.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
A może ktoś słyszał coś o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], albo uczestniczył w ich szkoleniach strzeleckich?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
szczerze mówiąc to nie wiem czego mozna nauczyc sie na takich szkoleniach oprócz tego co można nauczyc sie z obserwacji lub po prostu przez trening.trochę pachnie mi to wyciaganiem kasy bo nawet jak zobaczysz cos nowego to w sumie sa to tak proste czynności że tylko powtarzanie i powtarzanie.....
mistrzowie-szkoleniowcy robnia wrażenie bo robią to tysiące razy..ty tez tak możesz bez specjalnych szkoleń.
ponadto każdy robi to inaczej i ja osobiscie jestem zwolennikiem teorii odróchów>robish tak żeby trafiac w cel ale nie tak jak ci każą tylko tak jak ci wygodnie.
jedno jest pewne : czynności powtarzana wielokrotnie doprowadza do perfekcji:
jest np. takie strzelanie:
broń z kabury w cel,przyklęk,wymiana magazynka i z kleczącej postawy dalsze trzy strzały....
powiem szczerze, że czas poniżej 4 sekund na wszystko bez specjalnych treningów (oczywiscie dla osoby obytej z bronią;)) jest mozliwy a trenowanie tego strzelania ma na celu zautomatyzowanie czynności i to można osiągnąc tylko przez powtarzanie do znudzenia.

tak samo czynności wyjmowania broni i celowania na sucho..

a porad praktycznych to np. taka: kurtka pod która mam broń nie moża miec sciągacza na dole...
rekawice musza pasować do kabłąka żeby swobodnie palec sie tam miescił...
kabura>>kydex (bezkonkurencyjna chyba z bojowych kabur)
broń zawsze w jednym miejscu (no chyba że to wyjatkowo gdzie indziej)
no i jesli sie nie boimy to nabój w komorze;)) (ja sie boje;))
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
odruchów.;)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Brrrrr amunicja w komorze bosh. Juz sie naogladalem co takie cos moze zrobic (na szczescie nic nikomu sie nie stalo) i jak sobie wyobraze, ze ktos moglby tak chodzic po miescie to mi sie zimno robi.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Heh. Za niedługo powinien być film o broni palnej w ameryce( głównie wśród młodzierzy). Ponoć ten dokument został nagrodzony jakąś nagrądą w Cannes...
Już się nie mogę doczekać żeby go obejrzeć.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Co do ammo w komorze, to ja też się boję (mimo że zawsze odruchowo spuszczam napięty bijnik) dlatego noszę nieprzeładowany.
Co do kurtki - też zgoda, w ogóle powinna być na dole luźna, żeby można było łatwo podciągnąć do góry.
Kabury - to osobna bajka. Najwygodniejsza jest -wg mnie- Fobus (made in Israel) z płetwą, dobrze trzyma i jest szybka, a jednocześnie ktoś, kto się nie zna będzie miał problem, żeby wyjąć broń np. od tyłu. Niestety całość strasznie odstaje, więc używam też czasem typowego motylka - Kajman (made in Poland), klamka też dobrze siedzi i nie bardzo ją widać.

Co do praktyki. Ostatnio znajomy policjant, od którego się w wolnych chwilach uczę, kazał mi poćwiczyć w ten sposób: broń przeładowana, odegłość ok. 2-3 m, wyciągnięcie broni i szybki strzał z biodra, bez składania się. Efekt był taki, że w tarczę trafiałem za każdym razem, aczkolwiek skupienia to nie było żadnego. Myślę, że taki trening ma sens jeśli chodzi o strzelanie obronne, bo w realnym dystansie strzelaniny ulicznej (czy obrony prezd pałą, nożem itp.) może nie być czasu na złożenie się.
Mówiąc o strzelaniu obronnym mam też na myśli czynności "przygotowawcze", tzn. np. zastopowanie przeciwnika, nabranie dystansu i wszystko inne, co pozwoli wyjąć broń i jej użyć.
Pozdrowienia
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
Dobra, widzę, że tu sie wypowiadaja osoby które mają juz jakieś większe doświadczenie w strzelaniu.

DeDi może wiesz gdzie mozna się nauczyc podstaw strzelectwa? Czy IPSC czy może lepiej klub sportowy (choć akurat w dłuższej perspektywie czasu - takie statyczne strzelnia mnie nie interesują). Moje doświadczenie z bronią palną jest niewielkie (trochę strzelałem z kbks) i chciałbym je zwiększyć.

Czy tego typu ćwiczenia jak opisujecie Coguar i DeDi można by ewentualnie ćwiczyć za pomocą repliki ASG? Może wiatrówki na CO2? Wiem, że to nie to samo, ale mi chodzi o nawyki. Nie każdy nosi broń ostrą (i bardzo dobrze).

P.S. Coguar - co ty masz w łapie na avtarze bo jakoś rozpoznac nie mogę??
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet
dwa glauberyty ;)

co do strzału zbiodra to dobre dla rewolwerowców bo oni nosili inna broń..a ty musiałbyś miec rewolwer DA albo przeładowaną klamke ;) ..wtedy to ma sens. poza tym rzeczywiscie trafienie z 5 metrów z biodra to jest sztuka i to duża.
jako że nosimy broń nieprzeładowaną to lepiej ćwiczyc realne nasze zachowanie a nie marnowac energie ;) i amunicję na zabawę.
w moim przypadku musze niestety miec przestrzeń do swobodnego manewru więc pierwszym elementem samoobrony przy ataku z bliska musi byc oderwanie sie na sekunde od przeciwnika....no jednak noszenie naboju w komorze to duuuuuża przewaga...bo i reki nie trzeba...kwestia indywidualnych preferencji.

co do ćwiczeń ASG to nie beda one zachowywały sie tak jak normalna bropń bojowa a i wymiany magazynków będzie ciezko ćwiczyc ;) ).
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pistolet

DeDi może wiesz gdzie mozna się nauczyc podstaw strzelectwa?......


Sam się dopiero uczę podstaw strzelectwa i - nie ukrywam - bardzo dużo pomaga mi IPSC (właściwie to głównie strzelam). Oczywiście taki zupełny elementarz to były treningi strzeleckie w KKS "Pionier": typowy pistolet kalibru .22'' i kbks, ale to trenowałem jako 13-latek. Co do ASG to mam niewielkie doświadczenie, ale przyznam, że na dobrej replice Beretty M9 ćwiczyłem pewne odruchy związane z obsługą broni: dobycie, przeładowanie, wymiana magazynka i td.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024