Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening noża-Walka nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
kurcze War, a dałoby sie tak zrobić żebym sobie popatrzył jak sobie sparujecie? chyba że brunsviga to utajniony styl i nie jest to możliwe...
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

kurcze War, a dałoby sie tak zrobić żebym sobie popatrzył jak sobie sparujecie? chyba że brunsviga to utajniony styl i nie jest to możliwe...


Hi Narcyz,

zeby zobaczyc jak wyglada Brunsviga musialbys przyjechac do - jak sama nazwa wskazuje - Braunschweigu. Gdzie indziej nie jest cwiczona.

Aaa...

1. walka "sportowa" na noze nie ma NIC wspolnego z "walka na ulicy".

2. prawdopodobienstwo, ze "w realu" zdarzy Ci sie "pojedynek na noze" jest mniej wiecej takie jak to, ze zostaniesz napadniety przez Indian i oskalpowany.

Ciao
Chris
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
nooo Chris ciut chyba uogólniłeś z tym "nic" :?
każda walka ma coś ze soba wspólnego -chociazby emocje, strach, przeciwnik jest (nawet walka z cieniem ma jakieś elementy "walki")

a co do prawdopodobieństw to gdzies wyczytałem że jakieś chińczaki (co wiele tłumaczy) wymysliły techniki do walki ze ... smokiem -ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo zastosowania ich w realu????

kooniu[/quote]
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
[quote name="budo_kooniu"]

a co do prawdopodobieństw to gdzies wyczytałem że jakieś chińczaki (co wiele tłumaczy) wymysliły techniki do walki ze ... smokiem -ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo zastosowania ich w realu????

kooniu[/quote][/quote]

Te techniki są niesamowicie skuteczne- widziałeś gdzieś żywego smoka? ;)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

a co do prawdopodobieństw to gdzies wyczytałem że jakieś chińczaki (co wiele tłumaczy) wymysliły techniki do walki ze ... smokiem -ciekawe jakie jest prawdopodobieństwo zastosowania ich w realu????


Nie kooniu, nie chińczyki tylko japończyki, jeszcze 20-30 lat temu żyli w Japonii adepci stylu walki ze smokami, jak teraz nie wiem.


Wosiu
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
walka z cieniem - jak ?

mozecie powiedziec czy cwiczycie kombinacje (jak w boksie?) ?

np
- 20xpchniecie w brzuch
- 20xciecie poziome z prawej do lewej i z lewej do prawej na wysokosci brzucha w chwycie prostym
- no i wiele innych coraz bardziej skomplikowanych kombinacji?

i jeszcze takie pytanie: cwiczycie na dwie rece (tzn raz noz macie w prawej, a raz w lewej rece)?

jak zaczalem boks trenowac to nieszczesna lewa reka - niby slabsza- nabrala sily i precyzji.. wiec moze warto tez pocwiczyc na lewa reke.. moze tak: generalnie cwiczyc na prawa, ale o lewej nie zapominac.. 25 - 40% technik wykonywac na lewa reke , a wiekszosc na prawa...
co wy na to?

no i jeszcze o atrapach..
rurka pcv o srednicy okolo 1,5cm... owinieta "gabka" - taka jak rury w piwnicach? i oklejone tasma.. ktos pisal ze trzykrotnie owiniete tą otuliną...
ona jest gruba jakos na 1cm... to potem wyjdzie ze na sz noz ma 7cm srednicy - jak jakas butelka...
ma ktos fote takiego "noza" - atrapy? raczka tez jest oklejona (cala rurka jest oklejona czy rekojesc jest normalna?)? no i jaki dlugi powinien byc ten sprzet?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Mówisz i masz :)
tak to mniej więcej wygląda...

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
3 razy w życiu zdażyło mi sie, że grożono mi nożem. w jednym przypadku, była to jakaś kosa z przystawiona do szyi przez jednego z dwóch cyganów na ulicy hallera we wrocku (z carefoura wracałem :) )
jakoś tak oddałem bez wiekszych problemów 30zł i cieszyłem sie że im to wystarczyło...
w 2 pozostałych przypadkach było tak że słowna bójka lub przepychnka przekształcała sie tak że ktoś nagle wciągał nóż (będąc w ponad 2 metrowym dystansie) . w każdej z tych sytuacji sam miałem swój nóż z sobą.
na szczęście wtedy po prosu nie było większych problemów z ucieczką i późniejszym unikaniem okolicy. nie jest mi jednak trudno wyobrazić sobie sytuacje w której ucieczka nie wchodziłaby w grę (poruszany już na forum motyw ja + rodzina + zdesperowani napastnicy ). jeśli ktoś tak jak ja uważa że czasem jednak warto sie bronić to taki scenariusz jest prawdopodobny (nie mówie że codziennie będę sie z kimś na kosy pojedynkował :| oczywiście szczerze chciałbym tkaich sytuacji unikać i robię to ). wtedy mając za sobą wiele godzin sparingów, a przed sobą małolata z nożem plus ewentualnie jego nieuzbrojonego kolegę(ów) to umiejętności nabyte z atrapami mogą sie IMO odrobinke przydać.
(i nie twierdze że jeśli miałym doświadczenie spraingowe to na 100% zabiłych ich sam wyszeł bez uszczerbku na zdrowiu i wogóle...).

jeszcze dodam że czasy sie zmieniają...
jeśli cały pot przelany na sprringach miałby sie przydać w życiu mi albo komuś bliskiemu, albo komukolwiek... no to chyba warto... szczeólnie że to taka frajda sobie poskakać z atrapami :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
pewnie że nie 100% :)

Z moich obserwacji wynika, żen ie jest niczym nienormalnym sytuacja, kiedy na trening przychodzi ktoś "zielony", co to nawet nie wie jak złapać atrapę... a potem jak dochodzi do sparringów to kasuje wszystkich wokół raz za razem 8)
Wniosek jaki mi się nasuwa, to że 3/4 sukcesu to "wrodzone" zdolności, a pozostała 1/4 to ciężka praca.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
dokladnie tak sobie wyobrazalem te atrapy.. ja mam 25cm kawalki gabki (10x10cm), ale nie mam chetnego do sparingu...
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Narcyz wrote:

nie jest mi jednak trudno wyobrazić sobie sytuacje w której ucieczka nie wchodziłaby w grę (poruszany już na forum motyw ja + rodzina + zdesperowani napastnicy ). jeśli ktoś tak jak ja uważa że czasem jednak warto sie bronić to taki scenariusz jest prawdopodobny


A mnie się wydaje, że taki scenariusz jest raczej mało prawdopodobny. Pewnie jeszcze jesteś młody i wolny. Jak zostaniesz tatusiem to przede wszystkim nie będziesz miał czasu na przebywanie w miejscach niebezpiecznych a wieczorami będziesz padał na przysłowiowy pysk więc raczej zostaniesz w domu i zaśniesz w fotelu oglądając dziennik zamiast ryzykować zaczepkę na ulicy. A poza tym większość żuli zdaje sobie sprawę, że postawienie mamusi czy tatusia spacerującego ze swoim potomstwem, w sytuacji bez wyjścia może stanowić dla nich (dla tych żuli) śiertelne zagrożenie.
Co innego, gdy będziesz w nocy wracał z dziewczyną z dyskoteki. Wtedy miej się na baczności!
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
No ładne rzeczy na tym forum. Niezłe Wibratory macie :P
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

No ładne rzeczy na tym forum. Niezłe Wibratory macie :P

a co steskniony ? :)
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
hej no co z wami...
taka radosc byla z otwarcia tego dzialu.. a teraz cisza..?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
pewnie dlatego że zima trzyma :evil: mnie też się nie bardzo chce cokolwiek robić (mówię o jakimkolwiek wysiłku fizycznym takim jak... klikanie na klawiaturze :wink: )a poza tym o czym jeszcze pisać ??-spróbój założyć topik "wasze ulubione tajne (tajemne) cięcie/pchnięcie" zobaczymy ilu Ci napisze :twisted: ja na pewno nie :!:

kooniu
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

Pewnie jeszcze jesteś młody i wolny. Jak zostaniesz tatusiem to przede wszystkim nie będziesz miał czasu na przebywanie w miejscach niebezpiecznych a wieczorami będziesz padał na przysłowiowy pysk więc raczej zostaniesz w domu i zaśniesz w fotelu oglądając dziennik zamiast ryzykować zaczepkę na ulicy.


Święte słowa, ale są wyjątki. Ja idąc z dziećmi na spacer nie rozstaję się z kosą, a powody są dwa
-kretyni puszczający luzem pieski
-menelstwo, które lubi obalać flaszki wśród zieleni i ławeczek ogródków jordanowskich, placów zabaw itp. i nie lubi jak im się uwagę zwraca.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
a jak już Ci dziecka dorosna to znów zaczną się dla Ciebie późne powroty do domu przez tenże jakże groźny świat :twisted: :twisted: :twisted:

kooniu
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
kooniu:
skoro tajne ciecie- to na pewno nie napisza.. ja swojego tajnego ulubionego ciecia/pchniecia jeszcze nawet nie odkrylem... ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024