Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening noża-Walka nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
No to czekać na zlot tylko ;) Chętnie dam się zarżnąć => będę wiedział co muszę poprawiać 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
pomysł niegłupi!!! podejrzewm ze ilu nas tu jest tyle "szkół reprezentujemy!!! mozna by wiele się nauczyć, w końcu poznac osobiście -Kenjiro zajołbys się tym??? chociaz moze ktoś z W-wy byłoby bliżej wszystkim:))))

szczerze zainteresowany kooniu
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Ja nie bardzo mam czas na organizowanie takiego spotkania. Jednak zglaszam swoj akces jesli nie bedzie dalej od polnocy niz w centrum Polski...
Proponuje zrobic cos takiego jak zlot, tyle ze poswiecony tylko nozowi...
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Z tego co wiem, w sredniowiecznych podrecznikach Hansa Talhoffera, w rozdzialach poswieconych walce sztyletem dominuje chwyt rewerse.

Nie mnie to oceniac, jednak w tamtych czasach walczono na noze/sztylety "nieco" czesciej niz teraz, ponadto jest malo prawdopodobne, zeby nie wpadli na pomysl trzymania broni odwrotnie, tj. ostrzem do gory. Cos chyba musi byc na rzeczy...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Sandokan, pomysl chwile. Temat Talhoffera byl dyskutowany wielokrotnie.
Jeslibys sie chcial przebic przez zbroje, to jakiego chwytu bys uzyl ? Czy z tego jakis wniosek do dzisiejszej walki ? Niektore rozwiazania, jak najbardziej, jednak bez generalizowania ("a samurajowie, to w 95% cieli, czyli fechtunek szpada, to bajer" albo na odwrot).
Wojtek
  • 0

budo_peruk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

Z tego co wiem, w sredniowiecznych podrecznikach Hansa Talhoffera, w rozdzialach poswieconych walce sztyletem dominuje chwyt rewerse.

Nie mnie to oceniac, jednak w tamtych czasach walczono na noze/sztylety "nieco" czesciej niz teraz, ponadto jest malo prawdopodobne, zeby nie wpadli na pomysl trzymania broni odwrotnie, tj. ostrzem do gory. Cos chyba musi byc na rzeczy...


To tylko taka moja laicka dywagacja bo nozownikiem raczej nie jestem.

Walka w średniowieczu toczyła się z reguły pomiędzy dwoma mniej lub bardziej opancerzonymi przeciwnikami. To wymuszało zypełnie inny styl walki. Jakikolwiek dystans większy niż bezpośredni kontakt był bezsensowny bo skuteczne pole trafienia było zbyt małe. W takim wypadku reverse byłby uzasadniony. Lepszy do bezpośredniego kontaktu i jedsnocześnie zapewniający większą siłę sztychu.

Pozdrawiam
Peruk
  • 0

budo_peruk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
ECHHH

Zapomniałem że nie ma tu zmień
Przepraszam z dublet

Pozdrawiam
Peruk
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Widze ze rozgorzala dyskusja reverse or not reverse :)
Panowie, kazdy walczy w innym stylu, ma inne uwarunkowania, inna taktyke itd.
Nie ma sie co spierac o wyzszosc jedego chwytu nad drugim...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Ot, święte słowa ;)
Każdy sobie robi tak jak lubi :)

Jak by to rzec... pochlastamy, zobaczymy 8)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
masz rację Kenjiro !!! to ze uzywam "normalnego" (prosze bez skojarzeń :twisted: ) wynika wyłącznie z tego ze nie umiem dobrze walczyc w odwrotnym co nie znaczy że jak trzymam w ręce kubotan to zadaję pchniecia tylko jednym końcem :twisted:

kooniu
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

co nie znaczy że jak trzymam w ręce kubotan to zadaję pchniecia tylko jednym końcem


no to może rozwiązać spór i zaprojektować jakiś ładny sztylecik z ostrzami po obu stronach rękojeści ( 4 krawędzie tnące - miodzio :) ) D:
i będzie polska szkoła walki nożem dwustronnym :) tylko jak to gówno noscić :) hmm... może jedno ostrze będzie fixed, a drógie będzie sie mocować do rękojeści?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
miało być "chować do rękojeści" , oczwywiście... tkai pół folder, pół fixed
  • 0

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

AdamD : w sumie z takim podejściem to po co trenować walkę nożem?
Jak ktoś idzie na mnie z nożem/rękami w kieszeniach/żle mu z oczy patrzy to mam uciekać? A jak nie mam gdzie uciekać?!


w 3-cim zdaniu odpowiedziales sobie na pierwsze.
Adam bardzo dobrze prawi . . . jezeli tylko mozna uniknac sytuacji niebezpiecznej TRZEBA tak postapic. W zasadze uciekanie jest bezsensowne tylko w przypoadku gdy:

1. przeciwnik ma bron palna
2. masz spora nadwage/tragiczna kondycje i wiesz ze nie zdazysz zwiac.

swiadoma walka na noze (z kimkolwiek) to paranoja i efekt naogladania sie filmow - sa olbrzymie szanse ze przezyje tylko jeden jeden albo zaden.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem

2. masz spora nadwage/tragiczna kondycje i wiesz ze nie zdazysz zwiac.

Może być inny powód, że człek się szybko nie oddala w takiej sytuacji, ja po operacji ścięgna i kolana muszę jak marines, trwać do końca ("mojego lub ich :wink: ") na posterunku :?
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Adam i limak dobrze prawią. Dodam jeszcze że jak wygrasz i cię złapią władze to masz prawdopodobnie przerąbane.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
pewnie ze dobrze mówia-jestem równiez zwolennikiem odwrotu ale.... sa sytuacje w których nie mozna po prostu uciec!!!!! na przykład nie jesteś sam i twój kumpel, lub kobieta nie jest w stanie uciec to co zostawisz ją żeby broń boze krzywda się napstnikowi nie stała??

kooniu
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
A broń boże :)
Wtedy to nie będzie litości :evil:

Ale jak do wyboru są rany odniesione przez moją dumę vs. rany cięte i kłute u kogokolwiek to ja wolę leczyć psyche ;)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
tylko że jeszcze powstaje taki problem że jeśli będąc z kobietą zdecydujesz sie na obronę nożem przed kimśtam jednocześnie narażając sie na poważne rany, śmierć i przegrasz to... co wtedy z twoją ukochaną? zostaje sama z rozwścieczonym(i) napastknikiem(kami) ...
zawsze wsyzstko zależy od sytuacji... czasem lepsze są pertraktacje a nawet całkowite poddanie sie woli napastników (np oddanie kosztowności + ewentualne dodatkowe upokorzenia... nie mam na myśli gwałtu oczywiście ) ...

to wielki dylemat jak dla mnie... gdybym był sam, to przyparty do muru oczywiście broniłbym sie zaciekle z użyciem jak najbardziej szkodliwych dla napastnika środków, nie mysląc specjalnie o konsekwencjach. ale będąc z rodziną...? hmm...

moje wni0ski są takie:
-ćwiczyć by stawać sie coraz lepszym i być w stanie poradzić sobie z coraz większym niebezpieczeńśtwem
-starać sie zachować trzeźwość oceny, wiedzieć kiedy spasować
-nie zakładać rodziny :)
-modlić sie. bo nawet będąc przygotowanym i pewnym zwycięstwa, można sie przejechać...
  • 0

budo_hanzo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
Zastanawiacie sie w jakim przypadku uzyc noza ???? W kazdym jezeli czujesz sie zagrozony.Sytuacja która mi sie kiedys przydazyła Zaczeło sie od szarpaniny.Za jego plecami stało 3 kolesi a on po chwili wyciąga nóz.Na szczescie stosując jedną sztuczke wywinąłem sie i zwiałem.Ale teraz wyobrazcie sobie tą samą sytuację tylko ze jestes z dziewczyną.Zostawisz ją ?? Oddanie portfela niczego czesto nie załatwia a tylko rozzuchwala takich gnojków.Są szanse ze nawet jezeli nie dasz sobie rady to zadasz przeciwnikowi takie rany ze nie bedzie juz myslał o niczym innym jak o wycofaniu sie.
JEST TYLKO JEDNA ZASADA W WALCE NA NOZE JEZELI GO WYCIĄGASZ TO NIE WACHAJ SIE BO WALCZYSZ NA SMIERC I ZYCIE I PRAWDOPODOBNIE SKONCZY SIE TO CZYJĄŚ ŚMIERCIĄ !!!!!
Ktos tu na forum ma niezły tekst:"Wolę zeby 12 mnie sądziło niz 6 niosło"
Polecam go pod rozwage.
Co do innych rzeczy dotyczących walki na noze to mozemy pogadac i wymienic wnioski.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening noża-Walka nożem
nic dodać i nic ująć-obym nigdy nie musiał doświadczyć tej prawdy

czego wam i sobie życzę kooniu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024