Skocz do zawartości


Zdjęcie

co robic jak trafisz na pistolet?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_grizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawoja(wolne) i Piekary k/Krakowa (dni szkolne)

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Jest jeszcze prostszy sposob uniemozliwienia oddania strzalu wystarczy wlozyc palec pomiedzy koblak spustowy a spust (od tylu spustu rzecz jasna :wink: ). Przy sporej dozie sczescia i zrobienia tego w odpowiednim momencie ma to szanse powodzenia.

Pozatym praktycy zgodza sie ze mna zapewne ze amatorowi ciezko jest w cokolwiek trafic na odleglosc powyzej 5m (strzelajac np. z biodra lub innej "szybkiej pozycji").


trudno włożyć ten palec jest z odległści znacznie mniejszej niż 5m :twisted:
  • 0

budo_grizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawoja(wolne) i Piekary k/Krakowa (dni szkolne)

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
tfu... ale poskręcaniec wyszedł... :)
miało być:

trudno włożyć ten palec nawet z odległści znacznie mniejszej niż 5m :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_doberman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka...

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Jak natrafisz na pistolet,to módl sie...z gunem nie wygrasz.Cuda sie nie zdarzają.Chyba ,że przeżyjesz postrzał. :twisted:
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

... kolega opowiedział jak to będąc jeszcze w sekcji TKD usłyszał od senseia...


..może Rysia Murata :) ?? To pewnie jakaś jego nowa super-tajna technika , którą mistrz przekazuje tylko wybranym uczniom. Twój kolega to ma farta :)

A tak serio , to temat jest świetny , ale chyba raczej do knajpy 8)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Nareszcie! Wiedziałem, że prędzej czy później dojdziemy do Rysia M.
  • 0

budo_grizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawoja(wolne) i Piekary k/Krakowa (dni szkolne)

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
a więc może jednak jest jakaś tajemnica tkwiąca w Tsunami...
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

a więc może jednak jest jakaś tajemnica tkwiąca w Tsunami...

Nawet na pewno jest: Niezgłębiona tajemnica ludzkiej głupoty :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Zdrowo się uśmiałem czytając posty powyżej.
Spróbuję krótko wyjaśnić.
Strzał następuje w wyniku różnicy ciśnień w układzie lufa-łuska i pocisk. W momencie strzału zamek rygluje łuskę w komorze nabojowej tworząc układ półzamknięty. Na wskutek tego rozprzężające się gazy prochowe działają na "dno" pocisku który nie jest zablokowanyw lufie - ciśnienie atmosferyczne nie jest wystarczające by zablokować pocisk.W momecie wysunięcia się pocisku z łuski powstaje siła odwrotnie skierowana do kierunku ruchu pocisku i wtedy następuje szarpnięcie czyli zjawisko odrzutu broni. Wniosek - gdy przyłożysz giwerę do czegokolwiek to ona i tak spowoduję w tym dziurę. Zupełnie inaczej jest w przypadku gdy coś włożysz do lufy np długopis. Wtedy rozprężające się gazy nie będą miały ujścia i spowodują rozerwanie lufy a lbo nawet komory nabojowej. Pocisk nie przesunie się albo przesunie się o 1-2 cm. Wtedy nie spowoduje żadnych szkód tak więc wynalazki typu przykładanie lufy do klaty w czasie strzału spowodują pewnie dość silne krwawienie. Co do wkładania palców do lufy mam trzy uwagi:
1. jeśli nie padnie strzał prawdopodobnie będziesz miał złamany palec.
2. ilu z was ma na tyle drobne palce żeby zmieściły się w lufie. W naszym kraju mamy głównie do czynienia z bronią 7,62 (TT) lub 9mm (parabellum i makarow), próbowałem włożyć kiedyś mój namniejszy palec dłoni do lufy na zasadzie zbierania doświadczeń i nie zmieścił się
3. czy będziesz w stanie maksymalnego stresu trafić do lufy swoim palcem? masz jedną szansę przy następnej próbie będziesz martwy jeśli przeżyjesz pierwszą.

Teraz kilka uwag na temat samoobrony przed bronią palną ostrą krótką.
Obrona przed pistoletem jest łatwiejsza niż przed rewolwerem. Zeby strzelić z rewolweru przeważnie nie trzeba naciągać kurka - przeładowanie i strzał następuje na wskutek pociągnięcia za język spustowy. Pistolet należy przed strzałem przeładować chyba że ktoś chodzi z nabojem wprowadzonym do lufy. Trzeba pamiętać że jeśli ktoś strzelał z pistoletu to w komorze nabojowej jest nabój i może wystrzelić, jeżeli ktoś nie strzelał jest duże prawdopodobieństwo że chce pistoletu użyć jako narzędzia zastraszenia i nie jest on przeładowany, wtedy tylko możemy myśleć o jakiejkolwiek próbie samoobrony. W każdym innym wypadku trzeba podporządkować się żadaniom napastnika, chyba że jest ktoś pewny że nie przeżyje, wtedy nie ma za dużego wyboru...
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

...próbowałem włożyć kiedyś mój namniejszy palec dłoni do lufy na zasadzie zbierania doświadczeń...

:rofl:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Wniosek - gdy przyłożysz giwerę do czegokolwiek to ona i tak spowoduję w tym dziurę. Zupełnie inaczej jest w przypadku gdy coś włożysz do lufy np długopis. Wtedy rozprężające się gazy nie będą miały ujścia i spowodują rozerwanie lufy a lbo nawet komory nabojowej. Pocisk nie przesunie się albo przesunie się o 1-2 cm. Wtedy nie spowoduje żadnych szkód ..

wynika z twoich wniosków, że jak przyłożę giwere do betonowej sciany to zrobie w niej dziurę....
a poza tym juz nie wiem: jak włożę długopis to strzał nie padnie a jak włoże palec to padnie czy nie padnie ???
jakby tak troche ociosać mały palec to bysmy mieli niezłą broń na klamki...powyżej 6mm bo chyba wiecej sobie nie ociosam...
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
na podst badań statystycznych ustalono, że odrzut następuje zwykle w kierunku prawo-góra (zakładamy, że nie mierzy do nas strzelec wyborowy, rasowy killer itd, że również jest to dla niego syt stresowa i nie czuje się jak na strzelnicy), należy więc jak najszybciej robić unik w kierunku lewo-dół.
osobiście uważam, że nie ma szans obronić się przed giwerą, należy tylko swoim zachowaniem zmniejszyć ryzyko zejścia...
pozdrawiam
artur
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

...próbowałem włożyć kiedyś mój namniejszy palec dłoni do lufy na zasadzie zbierania doświadczeń...


Ja widzialem taka akcje. Krolik Bugs tak zrobil i nie wypalilo. Dzieki temu przezyl :)
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

...próbowałem włożyć kiedyś mój namniejszy palec dłoni do lufy na zasadzie zbierania doświadczeń...


Ja widzialem taka akcje. Krolik Bugs tak zrobil i nie wypalilo. Dzieki temu przezyl :)


Ale Krolik Bugs wkladal do lufy marchewke, moze w tym tkwi sekret?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

...próbowałem włożyć kiedyś mój namniejszy palec dłoni do lufy na zasadzie zbierania doświadczeń...


Ja widzialem taka akcje. Krolik Bugs tak zrobil i nie wypalilo. Dzieki temu przezyl :)


Ale Krolik Bugs wkladal do lufy marchewke, moze w tym tkwi sekret?

Nie tylko marchewke, palec tez, ale zwrociles uwage na wazna kwestie.
Od dzis chodze z marchewka w kieszeni :)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Ale pomyślcie, jakie możliwości otwierają się przed osobami szantażowanymi bronią większych kalibrów. Przy takiej "45", czy "50" palec spokojnie wejdzie w lufę i to dość głęboko (ostatnio wkładałem mały palec do Colta 1911), a w przypadku strzelby kal. 12, to nawet kciuk wejdzie aż do samego końca. :) Aż strach pomyśleć, co jeszcze można włozyć do lufy...:2gunfire:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Najlepiej szybko zabezpieczyć mu broń he he
AKMS rozkładałem w <12 sek., więc co to za problem szybko zdjąć przeciwnikowi pokrywe komory nabojowej, wyjąć mechanizm powrotny i wyjąć suwadło z tłokiem, na którym jest zamek...
Albo szybko wyjąć mu magazynek i rozładować broń... (w filmie Remo fajnie rozładowywali).

Oczywiście trzeba go najpierw zdezorientować opowiadając jakiś kawał, albo zastosować techniki rayz-do.

:D :) :D :) :D :) :D :) :D :)
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Aż strach pomyśleć, co jeszcze można włozyć do lufy...:2gunfire:

:shocked!:
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Hmm pistolet, no wydaje mi sie, ze dobrze jest starac sie zalagodzic sytuacje, bo z bronia palna to zartow nie ma, nie oszukujmy sie :D .
Osobiscie nie zycze nikomu znalesc sie w takeij sytuacji.
Gdy sie juz jednak znajdzie kto w takiej sytuacji, to z tego co gdzies tam czytalem, czy ogladalem, to nalezy skrócić dystans dzielacy nas i napastnika. Nastepnie zagadywac go cholera gadac i gadac zeby go jakos rozproszyc :roll: a co bardzo wazne, to nie narobic w gacie, bo jak poczuje to moze przypadkowo wytrzelic :lol: . Co potem, hmm. No widzialem kiedys instruktaz jak pacjent wlasnie po skroceniu dystansu, zrobil myk cyk, szuru buru i przechwycil pistolet napastnika, kierujac jego lufe w niego. Innym sposobem, co kiedys sprawdzalem (oczywiscie nie z pistoletem, ale z nozem), jest wytracenie poprzez dynamiczne zgiecie reki napastnika do wewnatrz - przedmiot trzymany wylatuje ladnie i pieknie w bok. Moznaby rowniez wykorzystac dzwignie na stawie nadgarstkowym (takie kote-gaeshi), skierowujac bron w kierunku napastnika.
Najskuteczniej jednak jest zdaje sie miec jakas maczete i obciac kolesiowi raczke, albo moze zatrzymac kule, jak Neo z Matrixa :lol: ....
No i tzreba miec sporo szczescia zdaje sie...dobranoc :wink:

! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

widzialem kiedys instruktaz jak pacjent wlasnie po skroceniu dystansu, zrobil myk cyk, szuru buru i przechwycil pistolet napastnika


TO teraz już wiem jak bronić się przed pistoletem :) ...
...a wiesz gdzie taki instruktaż znaleźć??Bo bałbym się zastosować do tego opisu co jest powyżej.
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Skiper sluchaj ja nie moge sie wypowiadac jako fachowiec w tej dziedzinie, bo niegdy nie bylem w sytuacji, w ktorej mialbym sie bronic przed bronia palna i mam nadzieje, ze nie bede 8) .
Kiedys faktycznie ogladalem instruktaz jak jakis koles (nie pamietam dokladnie, ale zdaje sie cos mial wspolnego z krav maga) robil to co opisalem. Cwiczyli to w sali jakiejs a na twarzach mieli takie maski z sztucznego tworzywa przezroczystego, zeby w razie niepowodzenia nic im sie nie stalo, bo uzywali pistoletow na kulki.
Chodzilo zdaje sie o to, zeby wyczuc moment nacisku palca na spust, zejsc z lini strzalu i przechwycic bron, po czym nastepnie skierowac ja w kierunku napastnika.

! pOzDrAwIaM !
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024