Skocz do zawartości


Zdjęcie

co robic jak trafisz na pistolet?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Jezeli cie to uraduje to mialem doczynienia z bronia i krotka i dluga. Najmniej mialem z bronia automatyczna i polautomatyczna, ale mialem okazje i z tego postrzelac. Wiec moze jasno wytlumaczysz jak dziala model broni, ktory opisujesz bo mnie to zaciekawilo. Ja nie podwazam twoich argumentow tylko pisze jak wedlug mnie to wyglada a jest to oparte o to co sam widzialem i o modele broni, z ktorych mialem okazje postrzelac.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Najdalej jest wysunięty osłabiacz podrzutu (tak to sie chyba nazywa). Jeżeli dociśniesz go do czegokolwiek suwadło zostanie przesunięte do tyłu, jeżeli był to strzał łuska zostaje wyrzucona na zewnątrz, jeżeli ręcznie odsuniesz to pociski zostanie wyrzucony, tak że w tylnym położeniu nie ma pocisku w lufie, dokładnie tak jak w pistolecie. Więc dopóki suwadło nie wróci do pozycji przedniej pocisk nie zostanie załadowany. Raczej powinno paść pytanie - co potem? Bo cały czas nie będziesz tego dociskał do siebie i kiedyś musisz to zwolnić.
W Warszawie był przypadek że policjanci złapali 15 czy 16-o letniego złodzieja samochodów. Gówniarz zaczął się szarpać i wypaliło. Takich przypadków było więcej, dlatego zrezygnowano z RAK-ów.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
No to teraz juz rozumiem musialem sie jeszcze raz przyjrzec zdjeciu. Coz moje niedopatrzenie najpierw zaczolem gadac a potem obejrzalem dokladnie bron :oops:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Ira, mozemy wiec spokojnie pogadac o broni. jakos sobei daje z niej rade
jezeli chodzi o raki, mozesz je jeszcze spotkac to pierwsze.
po drugie jeden z instruktorów opowiadał nam ze kiedys w magazynei zaczeły sobie same strzelac. nie musze mowic o skutkach, ale zdziwli sie w jednostce:).


jezeli chodzi o poziom wyszkolenia.. nie narzekali na mnie:)))
szanuje wiedze i nie wysmiewam. moze i smieszny temat na ulice, ale Combat nie powiesz mi ze nie dowiedziałes sie czegos nowego?:)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Combat nie powiesz mi ze nie dowiedziałes sie czegos nowego?:)


Taa, tylko co z tego... Dział: rzadkości i ciekawostki trzeba założyć... Bo w praktyce to nie ma zastosowania...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
shaft - bardzo łatwo RAK-a przeładować jedną ręką, niewykluczone że jest coś konstrukcyjnie zwalone w mechaniźmie, i po gwałtownym powrocie suwadła do przedniej poycji od czasu do czasu bez pociągnięcia za spust iglica uderza w spłonkę. Ale są to tylko moje ogólne przypuszczenia co do przyczyn. Faktem jest że zostały wycofane z policji głównie z tego powodu. Na wojnie O.K. , ale policja jest od zatrzymywania bandytów a nie od ich rozwalania na ulicy :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
człowieku RAK lata w ręce jak yoyo i to tyle wspomnien o tej broni:0 i nie dawaj jej wojsku jak bys został ministrem:)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
To może oddać ją wrogom? Wystrzelaja się sami :)
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
Co robić jak trafisz na pistolet?

Kojarzy się z dowcipem wojskowym:

Sierżant do żołnierza:
Kowalski, co zrobicie kiedy skład amunicji który stróżowaliście zacznie płonąć?
Posłusznie melduję że wylecę w powietrze...........

To tyle jeśli chodzi o obronę przed pistoletem :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
RAK-i zostaly zastapione przez Glauberyty. Strzelanie z tego ostatniego to dla mnie czysta przyjemnosc. Celownik jest troche "oryginalny" ale skuteczny.
Co do zatkania lufy tak by nie padl strzal to oczywiscie nie jest to mozliwe przy zastosowaniu ludzkiej skory. Cisnienie gazow prochowych potrafi rozciagnac na boki scianki lufy jesli pocisk w niej utknie. Nie wyobrazam sobie, by czlowiek mogl wlasnym cialem pokonac takie cisnienie przy wylocie z lufy. Zlapanie za bron z jednoczesnym zablokowaniem mozliwosci oddania strzalu jest teoretycznie mozliwe w przypadku broni, ktora ma na zewnatrz kurek ale to juz inna bajka.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
glauberyty są okey, jeszcze nie spotkałem nikogo kto nie smiał by sie z celowania:)
mi trzymanie i materiały odpowiadają.
dobra broń:) z nią mozna wyleciec w powietrrze:)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

shaft - bardzo łatwo RAK-a przeładować jedną ręką, niewykluczone że jest coś konstrukcyjnie zwalone w mechaniźmie, i po gwałtownym powrocie suwadła do przedniej poycji od czasu do czasu bez pociągnięcia za spust iglica uderza w spłonkę. Ale są to tylko moje ogólne przypuszczenia co do przyczyn. Faktem jest że zostały wycofane z policji głównie z tego powodu. Na wojnie O.K. , ale policja jest od zatrzymywania bandytów a nie od ich rozwalania na ulicy :)


Rak potrafił się przeładować i wypalić wprzy wkładaniu do kabury. Dwa takie przypadki widziałem w mojej historii, oba skończone ciężkimi postrzałami w nogę. Ale to dlatego, że się szybko "rozklekotywały". Egzemplarze nowe nie były takie złe. Jak na swoją klasę, cenę i przeznaczenie oczywiście.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

jezeli chodzi o raki, mozesz je jeszcze spotkac to pierwsze.
po drugie jeden z instruktorów opowiadał nam ze kiedys w magazynei zaczeły sobie same strzelac. nie musze mowic o skutkach, ale zdziwli sie w jednostce:).


A co mówił prokurator na przechowywanie załadowanej broni w magazynie? :) Mamy do czynienia z tak zwanym samomnożeniem się opowieści.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
aa i owszem.
dlatego tez npisałem ze opowiadano nam, a nie ponoc, kiedys, w jednostce X o godzinie Y:)
okey?:)
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Temat trochę tendencyjny :) trochę :twisted:

Już wyjaśniam: wczoraj na treningu, kolega opowiedział jak to będąc jeszcze w sekcji TKD usłyszał od senseia, że najlepszym sposobem obrony przed pistoletem jest pociągnięcie go do siebie i przystawienie luf do klaty. Pistolet ma nie wystrzelić, bo zablokowane jest ujście gazów, czy coś takiego...

Ja bym na sobie tego nie testował :)


1. Co robić ludźmi, którzy rozgłaszają takie cud-techniki


Co robic poprosić ich o prezentacje na sobie. :wink:
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Aprops tej metody, to ja widzialem ten film :) ) smieszny byl. To chyba z Segalem, rozlozyl klientowi pistolet. :) ) lol


a to nie była czasem "Zabójcza broń IV" z Jet'em Li ? Tam też była takascena jak dwóch gości do neigo mierzy z broni, on niby sie poddaje, a kończy to rozbrajaniem pistoletu i spuszczeniem porządnego wpierdolu Melowi Gibsonowi i temu murzynkowi :)

pzdr
charlie
  • 0

budo_barraqda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
najlepiej wsadzic palec w lufe jak na kreskowkach bo jak do klaty przyciskasz to moze sie jakas szczelina zrobic ;>
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
NIESAMOWITE TA OBRONA DZIALA
przeczytalem sobie ten topic
i mysle "raz kozie smierc"
wiec poszedlem kilka przecznic do mnie bezpiecznej dzielnicy
powyzywalem mozynow ze sa cioty etc
wybiegl taki jeden,wyciagnal gnata,to ja raz dwa trzy i juz przystawilem sobie jego gnata do klaty i czekam
no i nic
chyba nie mogl wystrzelic
zadzialalo!!!!!!!!
nagrode nobla i oglosic go najwiekszym guru sztuk walki(tego instruktora oczywiscie)
toz ten czlowiek jakby wczesniej sie podzielil to mogl tyle ludzi w roznych wojnach ocalic
wszyscy by tylko podbiegali lufe karabinu do klaty
i stali w miejscu z glupim usmieszkiem widzac ze wrog nie moze wystrzelic!!!
GENIUSZ jednym slowem!!!!!
:) :) :) :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?
on nie mógł wystrzelić bo go głupota przeciwnika sparalizowała i nie wiedział o co chodzi ani jak sie zachowac.. :)
  • 0

budo_pan przem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: co robic jak trafisz na pistolet?

Zlapanie za bron z jednoczesnym zablokowaniem mozliwosci oddania strzalu jest teoretycznie mozliwe w przypadku broni, ktora ma na zewnatrz kurek ale to juz inna bajka.


Jest jeszcze prostszy sposob uniemozliwienia oddania strzalu wystarczy wlozyc palec pomiedzy koblak spustowy a spust (od tylu spustu rzecz jasna :wink: ). Przy sporej dozie sczescia i zrobienia tego w odpowiednim momencie ma to szanse powodzenia.

Pozatym praktycy zgodza sie ze mna zapewne ze amatorowi ciezko jest w cokolwiek trafic na odleglosc powyzej 5m (strzelajac np. z biodra lub innej "szybkiej pozycji").
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024