Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taichi w Wawie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_nbert
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw

Napisano Ponad rok temu

Taichi w Wawie?
Może trochę off-topic, ale jakie miejsce polecilibyscie osobie chcącej poćwiczyć taichi w Warszawie, najlepiej na południu (ursynów / mokotów)?
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
pozwole i sobie wprowadzic off topa, ale czy w tai chi jest cos walki czy tylko gimnastyka & medytacja?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?

pozwole i sobie wprowadzic off topa, ale czy w tai chi jest cos walki czy tylko gimnastyka & medytacja?

Dużo zależy on stylu i nauczyciela. Najpopelarniejszy jest Yang i to jest to powolne zdrowotne "kiwanie". Ale Chen to już dynamiczne formy jak z wu-shu. Zajrzyj na forum kung-fu/wu-shu i przejrzyj stare posty lub linki
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
jezeli chcesz pocwiczyc Tai chi to polecam ci szkołe Nama.
prowadzi kung fu wu shu i tai chi.
sądze ze znajdzeisz kontakt z ludzmi od niego na forum kung fu:)
tai chi.
czy jest gimnastyką?
nie do konca.
powiem cize kazdy ruch ma przełozenie i zastosowanie w walce.
oczywiscie w baardzo zwolnionym tempie, ale cwiczenie tai chi i kung fu razem daje niezłe efekty.
oczywiscie nie ma czegos takiego jak bojowe tai chi combatowe:) pisze odrazu zeby zaden debil sie nie dopieprzył ze uwazam tai chi za smiertelną sztuke walki:)
  • 0

budo_konvi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
Wszystko zależy czy chcesz się nauczyć ładnych ruchów, czyli tylko i wyłącznie zewnętrznych aspektów - wtedy Szkoła Nama jest ok.
Ale jeśli taiji interesuje Cię na poważnie, skontaktuj się z Markiem Balińskim
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Polecam to drugie rozwiązanie.[/url]
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?

prowadzi kung fu wu shu i tai chi.

pierwsza bzdura, to znaczy tle mniej wiecej jakbys napisla "nam zna 3 jezyki: chinski chinski i chinski". nigga pliz!

czy jest gimnastyką?
nie do konca.

w takim sensie jest gimnastyka jak kazda inna sztuka walki, i tak jak mozna zrobic z kick boxingu aerobik- tae bo- tak mozna zrobic z taichi gimnastyke

oczywiscie w baardzo zwolnionym tempie, ale cwiczenie tai chi i kung fu razem daje niezłe efekty

ludzie BLAGAM MINIMUM WIEDZY zanim napiszecie posta, 15 minut w google poszukac przynajmniej...

oczywiscie nie ma czegos takiego jak bojowe tai chi combatowe

no patrz a sa takie ludzie co to tylko cwicza jako sztuke bojowa toz one jakies psychiczne pewnie
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
albo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
pierwsze. nie mapisalem ze tai chi nie jest gimnastyką, napisałem nie dokonca. widze róznice. a ty?

drugie. podałem informacje ze prowadzi zajęcia z kung fu, ale i z tai chi. nie wiem co w tym dziwnego. oswiec mnie? to jakas głupota?
odrózniam twe dwa style od siebie, wiem co je różni i wiem co je łączy. podałem prostą informacje ze zainteresowany u nama moze znalezc grupe cwiczącą tai chi al;e i tez druga grupe ktora cwiczy kung fu.

trzy.
"oczywiscie w baardzo zwolnionym tempie, ale cwiczenie tai chi i kung fu razem daje niezłe efekty"
okey piszemy potocznie, sądze ze temat tai chi nie ejst mi obcy, lecz jezeli chcesz sie ze mna porozmawiac na ten temat nie ma problemu. sadze ze jednka pytanie w temacie było o szkoły w warszawie krotkie, wiec ja w krotki sposob dla laika przedstawiłem proste fakty.
czy cwiczenie tai chi i kung fu jest ze sobą sprzeczne? czy nie ma tam ani jednego wspólnego elementu??
cztery
o bojowym tai chi combacie. nie wiem czy sa chorzy czy nie, ale jest to napisane w zzwiązku z powtarzającym sie tamatem czy walczy styl czyb człowiek.
znam załozenia tai chi i mozliwosci jakie niesie, ale uwazam ze na dyskusje na ten temat miejsce jest na innym dziale.
i tyle.
ale jezeli zechcesz uzupełnic moją- mała jak uwarzasz wiedze- chetnie cie wysłucham.

i zanim sie uwezmiesz przemysl, ze pytanie zadał laik prawdopodobnei w tejd ziedzinie i odpowiedz ma byc zrozumiała i prosta. przynajmniej ja tak to rozumiem.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?

odrózniam twe dwa style od siebie, wiem co je różni i wiem co je łączy. podałem prostą informacje ze zainteresowany u nama moze znalezc grupe cwiczącą tai chi al;e i tez druga grupe ktora cwiczy kung fu.


Widać jednak nie odróżniasz. Zalecam wnikliwą lekturę archiwum działu kf/ws :)

K.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
to powiedz mi czemu nie odrózniam?:)
wtedy chetni poprawie swoją wiedzę.
mówie powaznie. nei ma wtym ironii.
pozdrawiam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
Sprawa jest prosta - Taijiquan (t'ai ch'i chuan) jest po prostu jednym z wielu chińskich systemów (styli) określanych popularnie jako kung fu, który to termin stosuje się - zresztą nie całkiem poprawnie - w odniesieniu do ogółu chińskich sztuk walki.
Czyli pisząc, że Nam prowadzi zajęcia z "kungfu i taichi" masz dokładnie taką sytuację, o której mówił Ukyo o "znaniu" trzech języków "chińskiego, chińskiego i chińskiego" :)
Ja wiem, że w wielu szkołach dla uproszczenia mówi się, że są prowadzone zajęcia z "kungfu" i "tai chi", albo z "shaolinu" i "taichi", dla rozróżnienia, ze ćwiczy się taiji i styl/style tzw. zewętrzne, ale jest to jakby to powiedzieć... nieporozumienie ;) Zwłaszcza, że to "kungfu" czy też "shaolin" w konkretnych przypadkach oznacza zazwyczaj ćwiczenie pozbieranych sportowych i ustandaryzowanych w Instytutach Wushu form.

K.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Taichi w Wawie?
zajebiscie dzieki:)
łatwo widze z siebie zrobic debila:)
w ten sposób przez mały a istotny szczegół utopiłem sie w tym dziale:)))
pozdrawiam.
to co mówisz niby logiczne, a ja nie pomyslałem co pisze.
sorry ma masta:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024