Skocz do zawartości


Zdjęcie

wyrostek-drobne pytanko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Miko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wyrostek-drobne pytanko
Jestem po usunięcia wyrostka( w tą niedzielę/poniedziałek). Jak się okazało wyrostek opuchł z powodu zapalenia jelita. A powodem zapalenia jelita jest trudny do określenia, najprawdopodobniej powikłania po grypie, chorobie...W każdym razie rodzice uparcie twierdzą zę to przez serwatkę białkową, którą przyjmowałem od miesiąca :(.(przeczytali jakiś artykuł) Głupstwo, gdyż w dzień treningowy przyjmowałem 20-40g białka serwatkowego..na 100% nie więcej. Chiałbym usłyszec odpowiedz od was, iz rodzice się mylą ;] i taki argument żebym mógł im to udowodnic. Poza tym białko mozę sie raczej rzucic na wątrobę, ale nie na jelito...
artykuł(fragment)
Alergeny pokarmowe

Zapalenie jelit może być objawem reakcji alergicznej jelita na alergeny pokarmowe, głównie na uczulające białka. W przebiegu alergii stwierdza się zmiany zapalne o różnym nasilenie ? do owrzodzeń włącznie. (Z naciekiem krwinek kwasochłonnych). Objawy zapalenia mogą być ostre lub przewlekłe i manifestować się biegunkami i bólami brzucha.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
Powiedz mamie że piłeś jajka w proszku i już. Albo że to było mleko w proszku żeby dietke podbudować.
  • 0
Dołączona grafika

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
Alergiczne zapalenie jelita grubego jest jednym z postaci alergii u niemowląt . Ta alergia pokarmowa występuje u 1-7% niemowląt , białka mleka krowiego.
:(

Tobie to nie grozi



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Miko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko

Alergiczne zapalenie jelita grubego jest jednym z postaci alergii u niemowląt . Ta alergia pokarmowa występuje u 1-7% niemowląt , białka mleka krowiego.
:(

Tobie to nie grozi


Dzięki o taki argument mi chodziło ;]...

Powiedz mamie że piłeś jajka w proszku i już. Albo że to było mleko w proszku żeby dietke podbudować.


nie muszę sciemniac zę to jajka blabla bo inaczej mi zabronią czy coś..jestem już w takim wieku że o większości sam mogę decydowac xD, chcę ich poprostu wyprowadzic z błędu ;)
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
No i tak ma być :?: pozdro .



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
To powiedz że to co piłeś to odpowiednik normalnego posiłku bo tak jest.
  • 0
Dołączona grafika

Miko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
Odkąd zacząłem trenować na siłowni to nie mogę bez tego żyć :?: . No ale cóż lekarz zalecił że po miesiącu moge uprawiac normalne sporty( rowerek, piłka...) a po 3 juz wszystko... co do siłki to powiedział że od połowy lipca lżejsze ciężary. Chodzi tu o przepuklinę... a jak wiadomo powstaje ona gdy nadwyręża się mięśnie brzucha po operacji. Jestem już 3 tydzień po i czuję się całkiem dobrze.

Pomyślałem ze mógłbym trenować w domu, tak aby kompletnie nie angażować mięśni brzucha. Co o tym sądzicie?
I tu zestaw ćwiczeń które moim zdaniem w żadnym stopniu nie angażuja brzucha, a co za tym idzie nie mogą przyczyniać sie do przepukliny, mam rację?
-łydki
-biceps w oparciu o kolano
-triceps n stołkach
-przedramiona na kolanach
-wykroki na pośladki
-unoszenie ramion na siedząco( takie jakby ,,machanie rękoma,,)

I jak uważacie?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
Każdy z nas chyba wie jak ciągnie do ćwiczeń po przerwie ale musisz dać sobie spokój z ćwiczeniami na razie bo naprawde stanie ci się coś jeszcze gorszego. Może wydaje ci się że jak siedzisz na stołku i machasz rękoma to w żaden sposób nie wpływa to na mięśnie brzucha ale one razem z prostownikami grzbietu przytrzymują ciało w pozycji wyprostowanej więc jakoś są zaangażowane. Daj sobie spokój.
  • 0
Dołączona grafika

Miko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wyrostek-drobne pytanko
Po przemyśleniu, faktycznie mozesz miec rację, więc dam sobie spokój jeszcze przez miesiąc...ale łydki i przedramiona robic mogę, brzucha kompletnie nie czuc, bardziej jest już angażowany przy oddychaniu :).
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024