Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko do Taijiquanowcow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Pytanko do Taijiquanowcow
Jak sam tytul topicu wskazuje mam pytanko do uprawiajacych Taiji.

Jak szybko w waszych szkolach/organizacjach wprowadza sie nastepujace elementy:

a) nauka uderzen/kopniec (mam tu na mysli cwiczenie uderzen na lapach, tarczach, workach, itd, jesli stosujecie jakies inne metody poprosze o opis jakie)

B) sparring zadaniowy (powiedzmy swobodne tui shou bez uderzen, zeby bylo prosciej)

O odpowiedzi prosilbym krotkie i konkretne: tyle i tyle (miesiecy/lat od rozpoczecia nauki).

Z gory dziekuje i pozdrawiam

K.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow
cwicze ponad dwa lata Chen:
a) do tej pory nie uzywalem ani tarcz ani workow podczas zajec, kopniecia wykonywane dynamicznie itp. poznawalismy w momencie w ktorym pojawialy sie one w formie, potem sie do tego wraca i przerabia dokladniej itd...
B) po roku z hakiem pierwsze elementy, teraz ludzie cwiczacy po 2,3 lata we wroclawiu zaczeli poswiecac co drogi tydzien polowe treningu ok. 1,5 h tylko na tui shou- niestety nie wiem co dokladnie bo akurat musialem wyjechac z kraju :( :( :( na pewno TS na dwie rece
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow

cwicze ponad dwa lata Chen:
a) do tej pory nie uzywalem ani tarcz ani workow podczas zajec, kopniecia wykonywane dynamicznie itp. poznawalismy w momencie w ktorym pojawialy sie one w formie, potem sie do tego wraca i przerabia dokladniej itd...


To znaczy? "Wraca i przerabia dokladniej" napisales. W jakiej formie? Cwiczy sie same techniki? Moglbys dokladniej?

K.

PS. Na jak dlugo wyemigrowales? (i o ile wolno spytac po co?)

K.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow
tak, np. robi sie fragment formy kilka razy po czym przepracowywuje sie jedna technike, powtarzajac ja wielkrotnie, z podzialem na czesci, cwiczac osobno jakies elementy wybrane z techniki, wprowadza sie cwiczenia uzupelniajace ktore pozawlaja opanowac np. sam moment obrotu, zmiany w technice. do tego dochodzi wykonanie techniki z zatrzymaniami i dokladna korekta itp. Jest tez np. tak ze na grupie poczatkujacej, gdzie chodza zaawansowani tez, uczy sie fragmentu formy dla poczatkujacych a zaawansowanym daje sie coraz dokladniejsze korekty. Tak np. jak zaczynala grupa zaawansowana w tym roku zajecia to i tak robilismy od poczatku fragment po fragmencie cala laojia jilu (chyba jakos tak to sie pisze :D ) mimo ze na jakims tam poziomie wszyscy ja znali. Ja przez okolo pol roku jak zaczynalem chodzilem np. do poczatkujacych a potem i tu i tu co daje jednorazowy trening o dlugosci 3,5 h z czego 1h do 1.5h to podstawy.

Wyjechalem bo dziewczyna z ktora jestem zareczony podpisala kontrakt naukowy na 3 lata w instytucie pod Berlinem. Ogolnie bede sie tu rozgladal za praca. Plusy tego wyjazdu sa takie ze mam dostep do super szybkiego netu, duzo czasu(stad takie posty dlugie wypisuje ostatnio :X ) i miejsca do cwiczen. Minusy wiadomo- strasznie brakuje mi treningow we wroclawiu, czczegolnie teraz gdy zaczynaja we wro. przerabiac naprawde ciekawe rzeczy. Myslalem ze poszukam tutaj grupy Chenu, jest cos w Berlinie. Ale boje sie ze bedzie ciezko spotkac tak odpowiadajacych mi nauczycieli jak we wro.

Mam nadzieje ze wyjasnienia byly wystarczajaco wyczerpujace...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow
Wielkie dzieki za odpowiedz, Ukyo :D
Tym niemniej jeszcze za jezyk pociagne :wink:

przepracowywuje sie jedna technike, powtarzajac ja wielkrotnie, z podzialem na czesci, cwiczac osobno jakies elementy wybrane z techniki, wprowadza sie cwiczenia uzupelniajace ktore pozawlaja opanowac np. sam moment obrotu, zmiany w technice. do tego dochodzi wykonanie techniki z zatrzymaniami i dokladna korekta itp.


OK, rozumiem, to jest poprawa "mechaniki" elementow technicznych, ale czy stosujecie jakies cwiczenia takie bardziej, jakby to ujac... testujace? No, znaczy takie, gdzie mozna ten, no... przypierdolic :wink:

Ja przez okolo pol roku jak zaczynalem chodzilem np. do poczatkujacych a potem i tu i tu co daje jednorazowy trening o dlugosci 3,5 h z czego 1h do 1.5h to podstawy.


Fajnie, u nas nie ma grupy poczatkujacej (malo nas) i takie dlugie zajecia to tylko w week-endy (albo na obozach).

Wyjechalem bo dziewczyna z ktora jestem zareczony podpisala kontrakt naukowy na 3 lata w instytucie pod Berlinem.


Doktorat sie robi? :wink: Czy juz post-doca?
Mam kilkoro znajomych w podobnym ukladzie :)

Myslalem ze poszukam tutaj grupy Chenu, jest cos w Berlinie. Ale boje sie ze bedzie ciezko spotkac tak odpowiadajacych mi nauczycieli jak we wro.


A Chen Taiji Assc. Germany nie prowadzi zajec w Berlinie?
Niestety w Germanii z CMA jest bieda straszna. :(
Zreszta tam w ogole obowiazuje rekreacja i ladne ubiorki i godzinne zajecia - zeby sie nie zmeczyc :)
tym niemniej powodzenia w szukaniu zycze i pozdrawiam :D

K.

PS. No i mam nadzieje, ze jeszcze ktos sie odezwie... Zwirek moze? Prosze ladnie...

K.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow
to jeszcze ja sie odezwe bo czas mam :)
Tak jak ja rozumiem trening Chenu, to na moim poziomie nie za bardzo jest jak uczyc uderzac, bo jesli to czym? w duzej czesci pojedyncza technika zawiera uderzenie biodrem, barkiem, lokciem, reka...druga sprawa ze ja mam problemy jeszcze z odczuciem pusta/pelna, lub ze tak brzydko powiem "przeplywem chi". Ale krotko, nie ma zadnych workow, lap ani nic takiego. Testowanie to mialem troche z Tomkiem takie uproszczone tui shou sobie czasami robilismy, i powiem szczeze ze 9/10 przegrywalem ja (jestem od Tomka 40 kg ciezszy) co dla mnie znaczy ze moge jeszcze smialo walkowac podstawy:D
CMA- Chen MA czy Chinese?
w berlinie ucza trzy osoby:Martina Dettke, Jörg Venzke, Christoph Eichhorn- z czego tylko pierwsza regularne zajecia (tylko po 1.5 h) jesli ktos zetknal sie z ktorakolwiek z tych osob bede wdzieczny za informacje.
Na razie nie mam jeszcze pracy stalej ale jak cos znajde musze zaczac gdzies cwiczyc.
doktorat.
pozdrawiam
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow
No to tak w skrócie:
ad a) nie
ad B) tak i owszem
A jak już sie umie porządnie sekwencję ( a to niekiedy długo trwa :wink: ), to sie uczymy wykorzystywać fa jin w poznanych juz ruchach. A co do czasu ćwiczenia to mi sie wydaje ze zalezy to od danego delikwenta (ile cwiczy, jak sie stara) raczej indywidualnie...
Pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do Taijiquanowcow

CMA- Chen MA czy Chinese?


Z chinszczyzna jako taka :(

Zwirku, dzieki za odpowiedz :D

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024