Skocz do zawartości


Zdjęcie

Barki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

Pavelek4
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Barki
Witam,
5 lat temu, podczas ćwiczeń na siłowni, odniosłem kontuzję barków. Najpierw lewego-piramidowe wyciskanie na klatkę, pół roku później-prawego (wznosy boczne).
Ból pojawia się tylko kiedy poruszam rękami, oprócz tego coś w nich strzyka. W obu przypadkach-zbyt krótka rozgrzewka przy zbyt dużym obciążeniu.
Stosowałem wiele zabiegów fizjoterapeutycznych i maści, jednak ból mimo że na początku znikał to po pewnym czasie powracał.
Ćwiczę małymi ciężarkami, w czasie tego nic raczej nie boli , jednak po treningu na drugi dzień, ból wraca i nie są to zakwasy. Boli tak samo jak w chwili złapania kontuzji.
Powiedźcie, co to może być i jak się tego pozbyć? Czy w takiej sytuacji mogę ćwiczyć nawet lekkimi ciężarami?
Z góry dzięki za odpisy.
  • 0

Pavelek4
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Dodam, że ani na rtg ani usg nic nie wykazało, żadnych zmian w obrazie barków,jednak pobolewa w chwili ruchu.
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki

Dodam, że ani na rtg ani usg nic nie wykazało, żadnych zmian w obrazie barków,jednak pobolewa w chwili ruchu.

hmmmmmmm to trudny przypadek....ból może wskazywać na zespół bólowy obręczy barkowej,albo zwyrodnienia stawów,ale jak usg stawów barkowych nic nie wykazały to średnio to widze,może masz uszkodzone stozki rotatorów?idź do innego lekarza,najlepiej ortopedy traumatologa,w końcu jest przyczyna bólu
  • 0

AltCru
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
To ja się dołączę do tematu. Siłownia to sport który bardzo lubię, trenuje parę lat z dłuższymi i krótszymi przerwami. Ostatnia przerwa to 6 miesięcy. W pracy uległem wypadkowi i wylądowałem na L4. Oto co wykazało usg:

"Staw ramienny o nieco zwiększonej ilości płynu zlokalizowanego głownie w części przedniej. Widoczne cechy ciasnoty podkurczej. Ścięgno mięśnia podłopatkowego o niejednorodnej echogeniczności-zmiany przeciążeniowe. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia osadzone w rowku nie wykazuje cech przemieszczenia przy ruchach rotacyjnych. Ścięgna mięśnia podgrzebieniowego i obłego mniejszego o zachowanej ciągłości. Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego zwłaszcza w części przedniej o niejednorodnej echogeniczności co może sugerować zmiany przeciążeniowe lub częściowe uszkodzenie. Cech ciasnoty podbarkowej nie uwidoczniono. Kaletka podbarkowa w części tylnej nieco poszerzona. Staw barkowo-obojczykowy o prawidłowej ilości płynu, układ wiązadłowy wykazuje niewielka strefę hypoechogeniczna- częściowe uszkodzenie. Uwidoczniono niewielki fragment obrąbka w części tylnej-obrąbek o wzmożonej echogenicznosci nie uwidoczniono ewidentnych cech uszkodzenia tej części."

Przez 6 miesięcy chodziłem na rehabilitacje:magnetronic,laser,jonoforeza,krioterapia,ćwiczenia,masaże,podciąganie barku plastrami japońskimi. Na dzień dzisiejszy lekarz ortopeda zasugerował mi zmianę pracy i mały wysiłek fizyczny w szczególności na uszkodzony bark. Od poniedziałku jeżdżę spowrotem na siłownie i jest ok. nie ćwiczę barków, podnoszę mniejsze ciężary i nie przypalam się na jakieś wielkie obciążenia.

Jak myślicie czy po takim uszkodzeniu mogę spokojnie chodzić na siłownie bez obaw kolejnego urazu?Dodam że bark boli mnie naprawdę sporadycznie w szczególności na zmianę pogody.

Pozdrawiam!!
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Proponuję wam wzmocnienie stawów, ścięgien i więzadeł, dodatkowo ćwiczenia rozciągające + ćwiczenia wzmacniające rotatory (poszukam w KiF'ie i przeskanuje wam to).
  • 0
Dołączona grafika

VaQ707

VaQ707
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
-3
Neutralna
  • Lokalizacja:R.I.O

Napisano Ponad rok temu

Re: Barki
Ja jak ruszam ramionami to mi "łupie" w barku. Miałem kontuzje poważniejszą jakieś 2 lata temu kiedy zaczynałem przygode z siłką. Wyciskałem sztange stojąc i wykonałem gwałtowny ruch ręki i kość mi ze stawu wyszła. ;/ ( to był mój brak doświadczenia i porywczość) W 2 miesiące jakos sie wykurowałem. Polecano mi abym bark rozluźniał chwytając za drążek i wisząc na wyprostowanych rękach. Myślałem że to lipa, ale to działało. Ból ustąpił. Wróciłem do ćwiczeń( wyciskanie sztangietek po 2 kg, wycisk gryfa) Spróbuj, moze pomoże :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024