Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko o bialko w posilkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Pytanko o bialko w posilkach
Mam pytanka mianowicie 1) czy rano mozna dawac chudy bialy ser z platkami owsianymi bo to jest bardzo smaczne bo same platki mi sie przejadly. Czy ta kazeina tez sie przyswoi tak jak powinna mimo ze dam ja na poczatku dnia.

2) drugie jakie bialko jest najlepsze po treningu jesli nie mam zadnego miesa w lodowce. Dobre beda jajka czy tunczyk bo wiem ze tu chudy twarog raczej odpada. Wiem ze miecho najlepsze no ale tak pytam co moze byc jakas skrajna ostatecznoscia.

3) Aha i wszedzie w kazdym magazynie o zdrowiu ( nie o sporcie i kulturystyce) pisze by ostatni posilek powinien byc co najmiej 3 godziny przed snem. To jak dawac ten chudy bialy ser bo wiele osob pisze ze przed zasnieciem no ale na noc zwalnia sie metabolizm, ale z drugiej strony bialka nasz organizm w tluszcz nie zamieni wiec jak wy robicie ?
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach

Mam pytanka mianowicie 1) czy rano mozna dawac chudy bialy ser z platkami owsianymi bo to jest bardzo smaczne bo same platki mi sie przejadly. Czy ta kazeina tez sie przyswoi tak jak powinna mimo ze dam ja na poczatku dnia.

2) drugie jakie bialko jest najlepsze po treningu jesli nie mam zadnego miesa w lodowce. Dobre beda jajka czy tunczyk bo wiem ze tu chudy twarog raczej odpada. Wiem ze miecho najlepsze no ale tak pytam co moze byc jakas skrajna ostatecznoscia.

3) Aha i wszedzie w kazdym magazynie o zdrowiu ( nie o sporcie i kulturystyce) pisze by ostatni posilek powinien byc co najmiej 3 godziny przed snem. To jak dawac ten chudy bialy ser bo wiele osob pisze ze przed zasnieciem no ale na noc zwalnia sie metabolizm, ale z drugiej strony bialka nasz organizm w tluszcz nie zamieni wiec jak wy robicie ?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach
Powiem Ci tak bialko dzielimy na wolnowchłanialne, szybkowchlanialne, i sredniowchlanialne. Oraz pełnowartosciowe( zwierzece) i niepelnowartosciowe roslinne. Jesli chodzi o sniadanie to poleca sie jaja. Natomiast jesli same jaja nie wystarcza to mozesz dodac twarog sniadanie to najwazniejszy posiłek dnia i trzeba naladowac akumulatory. Natomiast po treningu to tunczyk jest lepszym rozwiazaniem niz twarob bo szybciej nasyci wyglodniałe miesnie w aminokwasy. A przed snem jedz smialo bialko. Poniewaz w innych czasopismach te wskazowki kieruja do zwyklych zjadacz chleba a ty masz wieksze potrzeby niz oni
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach


  • 0

n@zgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-piłka nożna
    -Metallica
    -Siłownia
  • Staż [miesiące]:3 lata i rośnie
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:85
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach

Powiem Ci tak bialko dzielimy na wolnowchłanialne, szybkowchlanialne, i sredniowchlanialne. Oraz pełnowartosciowe( zwierzece) i niepelnowartosciowe roslinne. Jesli chodzi o sniadanie to poleca sie jaja. Natomiast jesli same jaja nie wystarcza to mozesz dodac twarog sniadanie to najwazniejszy posiłek dnia i trzeba naladowac akumulatory. Natomiast po treningu to tunczyk jest lepszym rozwiazaniem niz twarob bo szybciej nasyci wyglodniałe miesnie w aminokwasy. A przed snem jedz smialo bialko. Poniewaz w innych czasopismach te wskazowki kieruja do zwyklych zjadacz chleba a ty masz wieksze potrzeby niz oni

Z tego co zrozumiałem to przed treningiem najlepiej posiłek żeby białko zwierzęce było?
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach

Mam pytanka mianowicie 1) czy rano mozna dawac chudy bialy ser z platkami owsianymi bo to jest bardzo smaczne bo same platki mi sie przejadly. Czy ta kazeina tez sie przyswoi tak jak powinna mimo ze dam ja na poczatku dnia.

PODRASUJ OWSIANKĘ MINERAŁAMI I WIT. CO ZMIENI SMAK I SKŁAD :(
DODAJ KOKOS , PESTKI DYNI , ODROBINĘ KAKAO , ORZECHY WŁOSKIE , RODZYNKI >>>/+ JAJA GOT. <---NR.1

NR.2--->JAJA+/ MLEKO P. OWSIANE , ORZECHY W. , RODZYNKI , PESTKI DYNI , SIEMIĘ LNIANE ( DO CAŁOŚCI PO ZMIĘKNIĘCIU DODAJEMY JAJA<SUROWE> PRZYPRAWY WEDLE UZNANIA , MIESZAMY I SMAŻYMY NA OLIWIE PLACUSZKI .

2) drugie jakie bialko jest najlepsze po treningu jesli nie mam zadnego miesa w lodowce. Dobre beda jajka czy tunczyk bo wiem ze tu chudy twarog raczej odpada. Wiem ze miecho najlepsze no ale tak pytam co moze byc jakas skrajna ostatecznoscia.

ZAKUP JAKIŚ HYDROLIZAT , JEŻELI NIE TO LEPSZĄ OPCJĄ BĘDZIE TUŃCZYK , BO JAJA IDĘ NA ŚNIADANIE LECZ JAJA TEŻ NIE BĘDĄ ZŁYM ŹRÓDŁEM B. PO TRENINGU.
3) Aha i wszedzie w kazdym magazynie o zdrowiu ( nie o sporcie i kulturystyce) pisze by ostatni posilek powinien byc co najmiej 3 godziny przed snem. To jak dawac ten chudy bialy ser bo wiele osob pisze ze przed zasnieciem no ale na noc zwalnia sie metabolizm, ale z drugiej strony bialka nasz organizm w tluszcz nie zamieni wiec jak wy robicie ?

TAK PISZĄ LECZ NIE PISZĄ JAKI TEN POSIŁEK WYGLĄDA. DLA TEGO 3H BO NIE KONIECZNIE TEN POSIŁEK JEST POSIŁKIEM LEKKIM.

KOLACJA ---> TWARÓG CHUDY/TWARÓG PÓŁTŁUSTY + OLI


Użytkownik UkaniU edytował ten post Ponad rok temu



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach
Czyli rozumiem ze sam chudy bialy ser moge jesc nawet 20 minut przed zasnieciem :( ???
Wiem ze powinna byc oliwa ale byla u mnie redukcja i sie odzwyczailem do oliwy bo nie lubie pic tego smaru dlatego preferuje sam ser bialy ewentualnie rozmemlany z mala iloscia mleka?
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach

Czyli rozumiem ze sam chudy bialy ser moge jesc nawet 20 minut przed zasnieciem :( ???
Wiem ze powinna byc oliwa ale byla u mnie redukcja i sie odzwyczailem do oliwy bo nie lubie pic tego smaru dlatego preferuje sam ser bialy ewentualnie rozmemlany z mala iloscia mleka?



Dokładnie tak.



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach
Ostatnio czytalem ze oliwa wspomaga odchudzanie, wiec smialo mozesz pic, szczegolnie na noc.
  • 0

konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach
jak moze wspomagac odchudzanie jak 1 gram oliwy ma 9 kcal, a z eby zbic wage trzeba dostarczac jak najmniej energi z zarcia a jak juz to roimy to walimy bialko a potem troche wegli, wiec nie wiem czemu oliwa wspomaga odchudzanie jak to sam tluszcz :(
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach
Widze ze nie masz duzego pojecia. Myslisz ze jak nie bedziesz jadl tluszczu to szybciej schudniesz?? Szkoda ze nie mam w tej chwili dostepu do skanera, bo bym wrzucil caly artykul, ale moge troche przepisac. Artykul z MD 2/2010
"Olej z oliwek zawiera duzo jednonienasyconych kwasow tluszczowych, ktore pomagaja zapobiegac problemom z sercem, poprzez obnizanie poziomu "zlego" cholesterolu (LDL) przy rownoczesnym zachowaniu poziomu "dobrego cholesterolu" (HDL). Badania dowodza, ze zastapienie tluszczami jednonienasyconymi (zwlaszcza tymi pochodzacymi z oliwek) innych spozywanych rodzajow tluszczu pomaga ludziom zrzucic zbedne kilogramy.
W toku innych ekperymentow pokazano, ze jednonienasycone kwasy tlusczzowe przyspieszaja tempo, w jakim organizm siega po zasoby zmagazynowane w tkance tluszczowej."
Poza tym napisano ze oliwa zwieksza wydatek energetyczny w czasie spoczynku itp... A Ty myslisz ze tluszcze zamieniaja sie w tluszcz??!!
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko o bialko w posilkach
brawo :D



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024