Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mit boksera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
A czemu akurat bokser!!!!!!!! Tak sie skalda ze mialem okazje z bokserami sparowac trenujac kickboxing. Bokser o podobnym stazu nie ma szans!! Jest to logiczne boks i kick= te same techniki reczne jak dojda nozki bokser sie gubi i niezly wpieprz dostaje!!!
A co do glownego tematu to moze bokserow nie ma tak wielu za to kickbokser jest za kazdym rogiem gotow walczyc :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
hehe w sumie racja choc jak na ulicy nie kopiesz nozkami to sie moze zmienic sytuacja troche bo boxer jednak raczki ma lepiej zrobione
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
Mam troche inne pytanie czy widzieliscie w Polsce (czytaj czy są w waszym mieście) sekcje gdzie boxu uczy sie rekreacyjnie/ sekcje dla dorosłych...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
Hmm - obawiam się, że sytuacja podobna jak z judo (no dobra - wyjątki to sekcje akademickie judo - o raczej znanym poziomie :twisted: :wink: ).
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

Mam troche inne pytanie czy widzieliscie w Polsce (czytaj czy są w waszym mieście) sekcje gdzie boxu uczy sie rekreacyjnie/ sekcje dla dorosłych...


Tak. W Gdyni w Baltic Oasis (to takie wypasione centrum fitness za 300PLN miesięcznie) są tego typu zajęcia z trenerem Soczewińskim. Rozumiem, że jako "rekreacyjne" należy traktować sekcje nie nastawione na rywalizację sportową?
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

Hmm - obawiam się, że sytuacja podobna jak z judo (no dobra - wyjątki to sekcje akademickie judo - o raczej znanym poziomie :twisted: :wink: ).


A zdziwil bys sie bo ja w akademickiej sekcji cwicze i jest prowadzona bardzo dobrze przez doswiadczinego trenera
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

Mam troche inne pytanie czy widzieliscie w Polsce (czytaj czy są w waszym mieście) sekcje gdzie boxu uczy sie rekreacyjnie/ sekcje dla dorosłych...


Ależ oczywiście. Może na razie dużo ich nie ma, ale myślę, że jak najbardziej pójdzie to w takim kierunku jak np. w Niemczech czy w GB, gdzie w małych miasteczkach są normalne kluby, do których chodzą nie tylko zawodnicy, ale też "normalni" ludzie chcący pouprawiać sport pod fachowym okiem dobrego trenera. I robi się zawody w różnych grupach wiekowych i stopniach zaawansowania i są to całkiem poważne (w skali organizacyjnej) imprezy. Ja oczywiście jestem skażony, bo patrzę przez pryzmat Warszawy, ale na jej przykładzie mogę powiedzieć, że oferta różnorakich zajęć fitnessowych rośnie w tempie oszałamiającym (oczywiście całkiem inną kwestią jest kogo na to stać). Zajęcia z boksu rekreacyjnego widziałem już w ładnych paru miejscach. Od mniej więcej dwóch lat takie oferty/plakaty pojawiają się regularnie. Do tego dochodzą sekcje akademickie, niekoniecznie nastawione na wyczyn.

K.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

hehe w sumie racja choc jak na ulicy nie kopiesz nozkami to sie moze zmienic sytuacja troche bo boxer jednak raczki ma lepiej zrobione

Kto nie kopie ten nie kopie na glowe nie musisz ale nogi na ulicy to potezna bron a raczki nie wiem znowu czy tak duzo gorzej wycwiczone widziales kiedys zawody kickboxingu raczki to 70% walki
  • 0

budo_naruto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

Bokser o podobnym stazu nie ma szans!! Jest to logiczne boks i kick= te same techniki reczne jak dojda nozki bokser sie gubi i niezly wpieprz dostaje!!!


No smiac mi sie chce jak gadasz takie glupoty! Twoje gadanie o tym ze jak dojda nozki do rakczek to przy takim czyms bokser wysiada :P
Dla mnie nie jest to takie logiczne, o ile sie nie myle w kicku nie ma low-kick [ niech mnie ktos poprawi jak zle mowie :) ] i taki koles z kicka nie umie dobrze atakowac nog! a przeciesz jak bokser ma dobra garde to noga na glowe nie bedzie sie latwo przebic. I jak mowisz ze kickboxing to to samo co boks tylko z nogami to terz peprzysz glupoty, bo wiadomo ze bokser ma o duzo lepsze rece niz kockboxer a jak dlamnie to w walce na ulicy bardzo licza sie rece [ nie wiadaomo gdzie cie zaatakuja ], podam prosty przyklad >>>>>>>>>>> koles chce sie okrasc w autobusie [ takie wypadki sa bardzo czeste w wawie ] i co nie mow mi ze walniesz go okreznym kopnieciem, w takiej sytulacji bedziesz musial sie bic rekami ! ! ! a jak w dalszych wypowiedzach piszesz ze 70% walki w kicku to rece to nie powiesz mi ze 30% przewagi boksera na ulicy [ mowie teraz o sytulacjach gdzie nie mozna uzywac nog ] to jest malo w takiej walce licza sie ulamki swekund! ! !
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

Bokser o podobnym stazu nie ma szans!! Jest to logiczne boks i kick= te same techniki reczne jak dojda nozki bokser sie gubi i niezly wpieprz dostaje!!!


No smiac mi sie chce jak gadasz takie glupoty! Twoje gadanie o tym ze jak dojda nozki do rakczek to przy takim czyms bokser wysiada :P
Dla mnie nie jest to takie logiczne, o ile sie nie myle w kicku nie ma low-kick [ niech mnie ktos poprawi jak zle mowie :) ] i taki koles z kicka nie umie dobrze atakowac nog! a przeciesz jak bokser ma dobra garde to noga na glowe nie bedzie sie latwo przebic. I jak mowisz ze kickboxing to to samo co boks tylko z nogami to terz peprzysz glupoty, bo wiadomo ze bokser ma o duzo lepsze rece niz kockboxer a jak dlamnie to w walce na ulicy bardzo licza sie rece [ nie wiadaomo gdzie cie zaatakuja ], podam prosty przyklad >>>>>>>>>>> koles chce sie okrasc w autobusie [ takie wypadki sa bardzo czeste w wawie ] i co nie mow mi ze walniesz go okreznym kopnieciem, w takiej sytulacji bedziesz musial sie bic rekami ! ! ! a jak w dalszych wypowiedzach piszesz ze 70% walki w kicku to rece to nie powiesz mi ze 30% przewagi boksera na ulicy [ mowie teraz o sytulacjach gdzie nie mozna uzywac nog ] to jest malo w takiej walce licza sie ulamki swekund! ! !



Chciales to poprawiam w kickboxingu lowkick jest zalezy od rodzaju zawodow na jakie jedziesz! Pozatym na glowe kopac nie musisz mawach w zebra tez swoje robi pozatym kickboxing= podciecia i rzuty . I coz wychodzi kto pieprzy glupoty bo nie wiem jak ty ale ja i kicka i box cwiczylem!!!!!
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
Rzuty w kick boxingu ? Teraz to przegioles.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
Rzuty sa w kicku.
W kicku kopie sie low kicki.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
A jak te rzuty wygladaja ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
Na 100% jest rzut przez biodro. To wiem.
Sa inne napewno. Nie moge powiedziec jakie bo nie pamietam :oops:
Wiem, bo gadalem tak z trenerem, jak i z ziomkami trenujacymi,
ale zapamietalem tylko ten.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Wystraczyło poczytać przyklejone. Rzuty i podcięcia są ale wydaje mi się że mocno teoretycznie (np. W TKD są kolana i co?). Lowkick - sprawa sekcji, zawodów - wielu na pewno potrafi etc. Trudno powiedzieć.

Bokser vs Kickbokser? Zbyt skomplikowane i nierealne - po cholerę to rozważać? :twisted: Nogi są ważne, na ulicy mniej - ale jeśli już to techniki nieobecnie w kicku (kopy w goleń, w jaja, deptanie etc.)
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera

Rzuty w kick boxingu ? Teraz to przegioles.

Sa rzuty wlasnie przez biodro co prawda rzadko stosowane natomiast podciecia sa i stosowane jak najbardziej czest na walkach mozna sotkac
  • 0

budo_naruto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
quote="Chriser00"]Chciales to poprawiam w kickboxingu lowkick jest zalezy od rodzaju zawodow na jakie jedziesz! Pozatym na glowe kopac nie musisz mawach w zebra tez swoje robi pozatym kickboxing= podciecia i rzuty . I coz wychodzi kto pieprzy glupoty bo nie wiem jak ty ale ja i kicka i box cwiczylem!!!!![/quote]

No bez kitu niezle pieprzeszysz glupoty! ! ! Ja mowilem ze rece sa wedlug mnie bardziej przydatne nic nogi na ulicy, a z tym low-kickiem mowilem ze sie moge mylic. A wracajac do tego co mowiles ze mozna zawsze kopac na rzebra to terz jest rozwiazanie >>>>>>>>>> w boksie garda chroni glowy i rzeberek [ nie wiem jak ty sie uczyles na tym boksie, u mnie przynajmiej tak jest i chyba w innych sw tak terz jest ! ! ! ]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
O kopnieciach zmieni zdanie ten kto dostanie 2 lowy po jednym na kazda node i bedzie sie czolgal po betonie do domu, potem przez 5 dni bedzie utykal.
  • 0

budo_naruto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
No a jak dostaniesz 2 lewe proste a pozniej naprawde mocnego prawego prostego [ podstawy boksu ] to terz bedziesz pamietal o tym doswiadczeniu :) a jak bedziesz mial pecha to brac zebow bedzie ci o tym przypominal :wink:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mit boksera
Wez pod uwade jaka szansa jest dla trafienia lokiem a jaka seria 3 ciosow na oslonieta garda glowe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024