Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_lcd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano Ponad rok temu

Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Co sie dzieje że ćwicze na worku, robie pompki i ćwicze na siłowi a siła udeżenia mi nie rośnie , nawet mam wrażenie że spada. Teraz po krótkiej walce z cieniem ręce mi wysiadją co sie stało !! wcześniej tak nie było :(
Co z tym zrobić pomóżcie ??
Mam 17 lat i lubie ćwiczyć ale ostatnio nie wiem co sie stało i trening staje sie coraz gorszy i krótszy ,a nie chce być jakimś cieniasem który nie ma siły udeżyc i nie umie sie obronić. Wiem że technika jest ważna tylko nie mam gdzie sie jej nauczyć bo niestety tutaj nie ma żadnej sekcji ani karate ani niczego innego. Miał byc kickboxing tylko nie było za dużo chetnych i chyba nic z tego.




Michał
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
A robisz sobie przerwy na regeneracje ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Odpoczynek jest częścią treningu. Nie więcej niż 4-5 treningów tygodniowo. Nie wszystko jednego dnia. Witaminy.
  • 0

budo_lcd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Robie często przerwy bo nie zawsze mam czas cwiczyć. Sprubuje te witaminy może pomogą.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
no i kotlety. z surówką :wink:
czasem tak jest ze troche trudniej sie cwiczy. nie ma co sie łamać.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
ja tak wlasnie chcialem dodac
ze mieso i wiecej miesa i jeszcze wiecej miesa z surowka :)
i witaminy jak chcesz
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
zachowaj proporcje w tym co jesz. Z bialkiem zwierzecym nie mozna przeginac, trawienie miesa powoduje kwasny odczyn, chamujacy wydalanie produktow przemiany mat (m.in. kwasu moczowego). Ilosc produktow "zakwaszajacych" musi byc wyrownana produktami o odczynie zasadowym jak produkty mleczne i warzywa. Rola warzyw i owocow jest oczyszczanie organizmu z toksyn i regulacja przemiany materii (czyli zamiany pokarmu w energię) im sprawniejsza przemiana, tym lepszy wzrost miesni i tkanek.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
;-) a w jaki sposób poddajesz weryfikacji siłę ciosów?, opisz dokładniej jak wygląda Twój trening?, może ćwiczysz na masę? :) lub po prostu jesteś przetrenowany? - stawiając sobie za duże wymagania
Najważniejsze zrób sobie tygodniową lub trochę dłuższą przerwę, zmień sposób trenowania (ćwiczenia, powtórzenia itd. - trzeba pobudzac mieśnie pod różnymi kątami i na różne sposoby, a nie zawsze tak samo!), zastanów się nad odpowiednią dietą! i wszystko powinno wrócić do normy i zobaczysz postępy:-))).................
  • 0

budo_lcd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Mój trening najczesciej wygląda tak :

Jeżeli ćwicze w domu do zaczynam od rozgrzewki,rociąganie,pomki,czasami brzuszki ,a potem walka z cieniem.
Tylko ostanio już jezeli robie sobie walke z cieniem to dziele ja na rundy po 3 minuty. Ale ostatnio po jeden rundzie już nie mam siły, mięśnie mi zdychaja i koniec.

Czasami tez cwicze na siłowni gdzie jest worek i inny sprzęt ławka sztanga itp.
Także zaczynam od rogrzewki, później pomacha sie na różne mięśnie. Potem worek kilka rund po 3 minuty i na koniec jeszcze czasami chwila pakowania.

Na mase nie ćwicze bardziej na żeźbe. Teraz mam zamoiar zacząć ćwiczyć na mase. Tylko mój trening stał sie teraz nudny i straszie męczący. Nie wiem czym to jest spowodowane. Jestem ratownikiem i dla mnie to jest szok żebym tak osłabł.
  • 0

budo_lcd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Mój trening najczesciej wygląda tak :

Jeżeli ćwicze w domu do zaczynam od rozgrzewki,rociąganie,pomki,czasami brzuszki ,a potem walka z cieniem.
Tylko ostanio już jezeli robie sobie walke z cieniem to dziele ja na rundy po 3 minuty. Ale ostatnio po jeden rundzie już nie mam siły, mięśnie mi zdychaja i koniec.

Czasami tez cwicze na siłowni gdzie jest worek i inny sprzęt ławka sztanga itp.
Także zaczynam od rogrzewki, później pomacha sie na różne mięśnie. Potem worek kilka rund po 3 minuty i na koniec jeszcze czasami chwila pakowania.

A na to pytanie ("a w jaki sposób poddajesz weryfikacji siłę ciosów?,") odpowiem tak że nie moge już łamać desek lub innych żeczy bo mój cios nie jest tak silny jak niedawno.

Robie przerwy w treningu tak jak zawsze.
Na mase nie ćwicze bardziej na żeźbe. Teraz mam zamoiar zacząć ćwiczyć na mase. Tylko mój trening stał sie teraz nudny i straszie męczący. Nie wiem czym to jest spowodowane. Jestem ratownikiem i dla mnie to jest szok żebym tak osłabł.
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Zrob sobie badania krwi moze masz mala hemoglobine malo zelaza we krwi moze anemia cie dopadla ??;]
Zrob zawsze sie przyda ;]
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
ej robilem sobie badania krwi wszystko jest ok tylko hemoglobina wlasnie powinna byc od 14 w gore a ja mam 13.7 :) Moze sie czepiam ale mam wlasnie na biologii ze ona chyba tlen przenosi czy cos :lol: rozumiem ze ma to chyba jakis wplyw na trening, wiec jak zrobic zeby jej bylo wiecej?? :) (niezbyt sie interesuje biologia wiec wybaczcie moja niewiedze :lol: )
Moze zrec dmuchana czekolade??? :lol: :lol:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
Dmuchana czekolada ? A to cos, ala jogurt w "Poranku Kojota" ?
  • 0

budo_lcd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Norwegia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
A co to jest ta "Dmuchana czekolada" ??
Badania zrobie za tydzień !!
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
nie ogladalem poranku kojota :) noooo tooo jakby ktos wiedzial co zrobic z ta hemoglobina to mowcieee :) :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??

nie ogladalem poranku kojota :)

w poranku jeden koles sie zadowalal przy tych kadziach z jogurtami i w nagrode dostał kicka z pracy i transport jogurtow do domu :) ))
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??

zjarany_swistak:
ej robilem sobie badania krwi wszystko jest ok tylko hemoglobina wlasnie powinna byc od 14 w gore a ja mam 13.7 Moze sie czepiam ale mam wlasnie na biologii ze ona chyba tlen przenosi czy cos rozumiem ze ma to chyba jakis wplyw na trening, wiec jak zrobic zeby jej bylo wiecej?? (niezbyt sie interesuje biologia wiec wybaczcie moja niewiedze )
Moze zrec dmuchana czekolade???


Tym spadkiem 0,3 nie powinienes sobie glowy zawracac bo to moze byc blad w wyliczeniach laborantow ... sa ludzi ktorzy maja ciagle 12 hgb a inni maja 17 (moja babcia) jak sie dobrze czujesz to nic takiego sie nie dzieje :) a co do diety to jak wykazaly badania ze cala reszte masz oka to jest bez roznicy co bedziesz jadl jak bys mial zamalo zelaza we krwi to wtedy by ci pewnie przypisali takie tabletki
w czekoladzie chyba jest duzo magnezu i zelaza chyba tez ale to w czarnej wiecej :) pozatym bardzo dobra jest dziczyzna ;] na hgb ;] i oczywiscie trza dobrze sie odzywiac tzn nie zapominac o jedzeniu ;)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
lcd,

Idź na jakąś sekcję, gdzie nauczą Cię technicznie uderzać. Siła uderzenia, to przede wszystkim koordynacja, a nie silne mięśnie.
A niezależnie od wszystkiego daj sobie szansę na zregenerowanie sił. Jeżeli stan osłabienia będzie się utrzymywał, o zalecam przejście się do lekarza, bo takie osłabienia mogą być oznaką kłopotów zdrowotnych.

Pozdrawiam

K.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
no i sex. niezapominajmy o tym regenerującym ćwiczeniu :D

a tak serio to jak się ma do spadku formy i ogólnie zniechęcenia pora roku? jedni mówią że lepiej im się ćwiczy latem, inni zimą. mi się wydaje że latem jestem wydolniejszy. ale to może być kwestia lepszego nastawienia psychiki...
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sie dziej ze mną że ćwicze a siła nie rośnie ??
albo tego ze zima misie zapadaja w sen :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024