Skocz do zawartości


Zdjęcie

a dlaczego nie dzwonicie na policje ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Latem, jadac samochodem zatrzymalem sie przed przejsciem dla pieszych by przepuscic kilka osob. W trakcie ich przechodzenia lewym pasem (ja stalem na prawym) nadjechal samochod, potracil przechodzacego chlopaka (wiek ok. 18 lat) i zatrzymal sie nieco dalej. Ja przez chwile siedzialem w lekkim szoku. Zauwazylem, ze kierowca cofnal sie, wyjrzal przez okno, stwierdzil, ze chlopak zyje i ruszyl do przodu.
Zagotowalo sie we mnie :evil: Ruszylem z piskiem opon, wyprzedzilem goscia i ustawilem auto w poprzek ulicy. Musial stanac. Wysiadlem, wytlumaczylem mu, ze popelnil czyn karalny i zadzwonilem na 112. O dziwo :!: szybko odebrano zgloszenie, szybko przyjechala policja, jeden z funkcjonariuszy zajal sie zdarzeniem a drugi poprosil wszystkich swiadkow (a bylo kilka osob, ktore chcialy swiadczyc) aby podali swoje personalia, adresy i telefony kontaktowe na wypadek gdyby sprawca mial jakies opory i potrzebne byly by ich zeznania. Od nikogo ze swiadkow nie zadal dokumentow (sic!). Mnie rowniez zaliczono do swiadkow i nikt sie nie czepial, ze w jakikolwiek sposob mialem udzial w calym zajsciu. Panowie policjanci podziekowali i pozegnali sie szybko z nami - swiadkami - po czym zajeli sie wykonywaniem stosownych czynnosci.
Pelny profesjonalizm. Wlasciwe podejscie do obywateli. Bylem pod wrazeniem. TAK TRZYMAC!
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
wlasnie jest program UWAGA na TVN
temat "Skutecznosc policji w walce z dresarzami"
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Jak już są to są the best... :)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

no właśnie , często , gęsto na tym forum piszecie ulicznych zajściach , potyczkach itp. ... no i najczęściej sami w tych opowieściach iterweniujecie albo i nie :) z różnych powodów . ale jakoś strasznie rzadko występuje w waszych opowieściach fakt żądania pomocy od policji .... dlaczego ? :wink:

ogladales POD NAPIECIEM
no to tam miales reakcje policii
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
przepraszam bardzo ale poza jedna panienką (kobieta w policji na ulicy-tfu) policjanci reagowali prawidłowo.
na pewno inaczej by zareagowali gdyby chłopczyk powiedział, że stało sie to przed chwilą i to w pobliżu.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
A na gadke : "10 min temu w tramwaju itd"

To 5 min = 2 przystanki
Nastepne 5 min i siedza juz u ktoregos z nich w domu.

Poza tym:
- kogo maja zatrzymac?
Wiec przyjezdza radiola, zabiera malolata ( 10 - 15 min )
Potem za tym tramwajem ( 10 - 15 min )

Wiec od 20 - 30 min realnie sa przy tramwaju.
Ma to sens????

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
mogli by wziasc
wypytac go o rysopis itp
powiedziec w ktora strone jechali
tam pojedzic radiowozem i moze akurat ?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
wziac nie wziasc.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
jeszcze małe wyjasnienie.jesli sprawcy odjechali tramwajem to niestety prawdopodobnie wyjechali juz z sektora obsługiwanego przez radiowóz.policjanci nie moga przemieszczac sie radiowozem tam gdzie chca ale są uwiązani do rejonów(sektorów).poza tym maja inne zadania do spełnienia i propozycja podwiezienia pokrzywdzonego do najbliższego komisariatu była jedynym co mogli zrobic.oczywiście: wypytac o rysopis nie szkodzi bo a nóz sie najedzie na podobnych gei ? dlatego po usyskaniu rysopisu podawane sa na radiole opisy łosi którzy dokonali napadu i nieraz cos takiego sie trafi zatrzymac.
jednak tutaj gośc wycofał sie mówiąc że przyjdzie z mamą a trudno wymagac od policji żeby go siła zmusili do mówienia.
jesli by gostek powiedział że pięc minut temu go napadli ale gdzies na ulicy to jestem pewiem że wylądowałby w radiowozie i pojechali by z nim nawet poza obsługiwany rejon aby rozpoznał sprawców na ulicy....
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
no nie mow mi tylko cougar ze policjant nie moze przekroczyc jakiejs tam granicy rejonowej w czasie poscigu za bandyta???
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

no nie mow mi tylko cougar ze policjant nie moze przekroczyc jakiejs tam granicy rejonowej w czasie poscigu za bandyta???

nmoże.ale gdzie ty tu pościg widzisz ? goście dawno juz sa nie wiadomo gdzie .trzeba ich ustalic pózniej ;) .no i co dalej po zgłoszeniu?
głównym powodem tego że jest tak żle jest to, że gliniarzy jest za mało.jak byś prowadził naraz 50 spraw a może i więcej nieraz tonaprawde jeden małolat czy dwóch ograbionych to tkzw.czysta enka...czyli niewykryta sprawa nad którą nie ma sie co spuszczać.
ja wiem ze to jest niepoprawne politycznie bo każdy obywatel jest dla nas najwazniejszy ale własnie dlatego nie chciałbym byc dochodzeniowcem (byłem) bo wiem że oni MUSZĄ olewać pewne sprawy żeby poprowadzić dobrze inne.
i dlatego między innymi leszcze czują się bezkarne.
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Pamietaj, że poprzez olewanie leszczy, normalni ludzie czują lęk i niepokój. Poza tym z tych leszczy wyrastają naprwade poważni bandyci (kiedyś każdy jakoś zaczynał), moze gdyby kara następowała natychmiast coś by się zmieniło. Ale to gdybanie.
Jakkolwiek rozumiem sytuację policjantów, i zrozumiałe w pełni jest to, że bardziej skupiają się na "poważniejszych" przestępstawach

Pozdrowionka
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Pamietaj, że poprzez olewanie leszczy, normalni ludzie czują lęk i niepokój.

chyba ze ci normalni to tez leszcze :)
to wtedy tez czuja, czy nie czują??
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
wiesz o co mi chodzi
upraszczam i stosuję skróty myslowe
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

Pamietaj, że poprzez olewanie leszczy, normalni ludzie czują lęk i niepokój. Poza tym z tych leszczy wyrastają naprwade poważni bandyci (kiedyś każdy jakoś zaczynał), moze gdyby kara następowała natychmiast coś by się zmieniło. Ale to gdybanie.
Jakkolwiek rozumiem sytuację policjantów, i zrozumiałe w pełni jest to, że bardziej skupiają się na "poważniejszych" przestępstawach

Pozdrowionka

ok.będę pamietał.dzieki za porade ;) ..
i nie napisałem "powazniejszych" bo akurat rozbój to jedno z najciezszych przestepstw ale po prostu dochodzeniówka poswieca sie sprawom rokujacym nadzieje na wykrycie lub wrecz wykrytym i rozwojowym...za mało jest tych policjantów i wcale im nie zazdroszczę papierowej roboty..
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
po prostu dochodzeniówka poswieca sie sprawom rokujacym nadzieje na wykrycie lub wrecz wykrytym i rozwojowym...za mało jest tych policjantów i wcale im nie zazdroszczę papierowej roboty.. - 8O
- czyzby to była odpowiedź dlaczego różnej maści drechy , kibole i inne pomietła czuja się tak bezkarnie ?
- juz kilka razy powtarzałem - policjantów nie jest za mało - zła jest organizacja ich pracy i rozbuchana biurokracja ( a to nie jest wina policjantów pracujących na tzw . "ulicy")
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
Frustracja obywateli sięga zenitu.policja,jak już napisano nie ma możliwości wykrycia sprawców,jest zawalona robotą.Rozumiem.To niech chociaż pozwolą bronić się samemu.Gdzie tam!!!Jak się komuś wp.....li w obronie własnej,policja zaraz znajduje wolną chwilę,niestety,dla nas.Wyjątki są nieliczne.Co za kraj!!!
M.N.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?

[
- juz kilka razy powtarzałem - policjantów nie jest za mało - zła jest organizacja ich pracy i rozbuchana biurokracja ( a to nie jest wina policjantów pracujących na tzw . "ulicy")

hm...pracujac kilkanascie lat w policji napatrzylem sie troche i powiem tak: policjantów jest za malo.do tego "za malo" dochodzi jeszcze niejednokrotnie zla organizacja sluzby ale zdecydowanie jest nas za malo!! bo jak wytlumaczysz fakt ze jeden policjant prowadzi kilkadziesiat spraw naraz i codziennie jedne konczy a nowe dostaje???jak on moze fizycznie poświecić się na rozpytywanie ludzi,chodzenie,weszenie,szukanie..jak ma ledwo czas na pisanie pism procesowych... hm..moze sugerować przeniesienia? ale skad ludzi przenosic do wydzialow dochodzeniowych skoro we wszystkich wydzialach jest ich za malo ??
ktos powie no dobra :z kierownictwa na ulice....;)...ja sie zgadzam.ale wiekszosc biurowych policjantow zginela by w kwitach bo "nie po to sie uczyli zeby teraz zapierdalać..;)"..oni dobrze komponuja sie tylko w telewizji lub w serialach typu "Ekstradycja" a wiekszosc prawdziwych czynnosci robia posterunkowi , sierzanci,aspiranci.....mozecie znależć takie miejsce w siec8i gdzie jest duzo napisane o policji,policjantach i naszych problemach ;) ..ale nie wolno reklamowac innych for.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
apropo skutecznosci dzialania policji i sensu jej wzywania moglbym pisac duzo. Ogolnie zwatpilem w ta ze skutecznosc.

A teraz historyjka neiz wiazna z moimi odczuciam, ale z przygoda kolegi :)

Gosc 17 czy tam ktores urodziny (juz nie pamietam) nachlany mocno wraca z imprezki i kolega. Przyjebalo sie kilku typow i ojebali go z telefonu. 3 minuty pozniej spotykaja psy.. Kolega milczy tamci sie a ten drugi ze zajebali mu telefon. No to psiarscy ropzyejbali sie ze gosc pijany (2 promile) i narobili dymu ... po 15 minutach stweirdziliz e pojda sprawdzic czy ta grupka zlodzieji jeszcze tam stoi. Zanada

ps przepraszam za neiczytelne pismo ale sie spiesze

Pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
napisz jak sie przestaniesz spieszyć.może to bedzie wtedy mialo jakis sens...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024