Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż "BUDO - Magia Stali"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
567 odpowiedzi w tym temacie

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"

Czyżby temat odżył...? :)

Jak dla mnie ze wzorów to najbardziej podchodzą mi wg kolejności: 14, 4, 3, 5.

Ale jeszcze niezły jest: 6 i 9 z tych już wykonanych ( i sprzedanych ).


Panowie - nie dajmy się zwariować. Te noże wcale nie są autorstwa tego Pana!!! Są albo kupione w Stanach albo całkowicie zerżnięte z tamtych. Prawie na 100% są po prostu kupione w sklepie internetowym i każdy z nas może zrobić ton samo i je po prostu zmontować. Sklep nazywa się jakoś tak KnifeKits ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Klingi bardzo ładne tylko nie są autorstwa pana Kruga. Polecam wizytę w tym sklepie każdemu - może wtedy sprawa naszego nożyka ruszy z miejsca........


Bataki
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"

Czyżby temat odżył...? :)

Jak dla mnie ze wzorów to najbardziej podchodzą mi wg kolejności: 14, 4, 3, 5.

Ale jeszcze niezły jest: 6 i 9 z tych już wykonanych ( i sprzedanych ).


Panowie - nie dajmy się zwariować. Te noże wcale nie są autorstwa tego Pana!!! Są albo kupione w Stanach albo całkowicie zerżnięte z tamtych. Prawie na 100% są po prostu kupione w sklepie internetowym i każdy z nas może zrobić ton samo i je po prostu zmontować. Sklep nazywa się jakoś tak KnifeKits ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Klingi bardzo ładne tylko nie są autorstwa pana Kruga. Polecam wizytę w tym sklepie każdemu - może wtedy sprawa naszego nożyka ruszy z miejsca........

Przepraszam za drobną nieścisłość - większość wzorów na zamówienie pochodzi z tej strony:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

PROPONUJĘ ŻEBY WYBRAĆ (NIEKONIECZNIE JEDEN!) I KUPIĆ W WIĘKSZEJ ILOŚCI KLINGI Z TEGO SKLEPU INTERNETOWEGO (SĄ JUŻ HARTOWANE) I WYGRAWEROWAĆ NA NICH COŚ STOSOWNEGO A NÓZ BUDO BĘDZIE ZROBIONY SZYBKO I DOBRZE. CENY SĄ PRZYSTĘPNE A PRZY DUŻEJ ILOŚCI (NP. 100 SZTUK) KOSZTY TRANSPORTU BĘDĄ ŚMIESZNIE MAŁE. CO WY NA TO?

Bataki


  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"

Panowie - nie dajmy się zwariować. Te noże wcale nie są autorstwa tego Pana!!! Są albo kupione w Stanach albo całkowicie zerżnięte z tamtych. Prawie na 100% są po prostu kupione w sklepie internetowym i każdy z nas może zrobić ton samo i je po prostu zmontować. Sklep nazywa się jakoś tak KnifeKits ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Klingi bardzo ładne tylko nie są autorstwa pana Kruga. Polecam wizytę w tym sklepie każdemu - może wtedy sprawa naszego nożyka ruszy z miejsca........


Bataki


A masz jakies dowody na poparcie tych slow czy to tylko Twoja niezawodna intuicja Ci to podpowiada ? :roll:

Zreszta nawet jesli koles zaopatruje sie w hartowane juz klingi... ostrze to nie wszystko, oprawa, rekojesc itp. Kto robil noz (ja nie) wie, ze z tym jest rownie wiele roboty i -jak autor www napisal - wszystko jest do uzgodnienia, czyli ktos, kto zamawia sobie noz dostaje pawdziwego custom.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Mi sie najbardziej podobają (w kolejności):
7
14
5
3
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"

Panowie - nie dajmy się zwariować. Te noże wcale nie są autorstwa tego Pana!!! Są albo kupione w Stanach albo całkowicie zerżnięte z tamtych. Prawie na 100% są po prostu kupione w sklepie internetowym i każdy z nas może zrobić ton samo i je po prostu zmontować. Sklep nazywa się jakoś tak KnifeKits ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Klingi bardzo ładne tylko nie są autorstwa pana Kruga. Polecam wizytę w tym sklepie każdemu - może wtedy sprawa naszego nożyka ruszy z miejsca........


Bataki


A masz jakies dowody na poparcie tych slow czy to tylko Twoja niezawodna intuicja Ci to podpowiada ? :roll:

Zreszta nawet jesli koles zaopatruje sie w hartowane juz klingi... ostrze to nie wszystko, oprawa, rekojesc itp. Kto robil noz (ja nie) wie, ze z tym jest rownie wiele roboty i -jak autor www napisal - wszystko jest do uzgodnienia, czyli ktos, kto zamawia sobie noz dostaje pawdziwego custom.


Vince - posłużę się innym przykładem, z dziedziny malarstwa. W pracowni malarskiej jest mistrz i są uczniowie. Mistrz rozplanowuje obraz i maluje, główne, pierwszoplanowe postacie i obiekty i często zostawia domalowanie np. lasu na horyzoncie swojemu uczniowi bo są to obiekty drugorzędne. Ale nikt nawet nie powie, że uczeń jest współautorem tego obrazu - bo nie jest. Autorem jest mistrz. Obrobienie i dokręcenie dwóch kawałków drewna nie jest czynnością pierwszoplanową i nie za bardzo jest się czym chwalić. Chyba, że sama rękojeść jest dziełem sztuki. Tak też może być. Ale póki co, pomimo tego, że oprawy mieczy samurajskich są często naprawdę dziełami sztuki to na klindze widnieje najczęściej wyłacznie sygnatura kowala!!! Być może Pan Krug nie kupuje tych kling w Stanach a tylko ściągnął te zdjęcia z wymienionej strony i pokazuje je na wzór (w co akurat wątpię ale wykluczyć tego nie można... jesli chce się być do bólu uczciwym - w takiej sytuacji pozostaje mi tylko szczerze przeprosić) ale wypadało by nadmienić, że oferowane wzory pochodzą od kogo innego a oferent będzie je tylko kopiował. W co też watpię... I nie chodzi tu o rację, chodzi o rzetelność. Zdjęcia są z texasknife, tak mi się wydaje.

Bataki
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Bataki ze wszystkim sie zgadzam, ale podales przyklad skrajny - tak, jakby Darrel Ralph wyslal temu panu klinge full tang a on dorobilby okladziny - zgadza sie, to by bylo nie fair.

Ale my tu mowimy o mozliwosci zaopatrywania sie przez tego pana w klingi, ktore sa fabrycznie robione wlasnie w celu wlasnorecznej "dorobki".
A to moim zdaniem dwa rozne przyklady.
  • 0

budo_gardener
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z okolic Kalisza
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Niezależnie od tego, kto jest autorem projektu i wykonawcą samej klingi, zamiast wdawać się w jałowe dywagacje i stawać w obronie praw autorskich, skupmy się na temacie zasadniczym i wybierzmy jakiś model lub modele.

Chyba mniej ważne jest pochodzenie towaru, a ważniejsza jego jakość. Niech będzie firmowany czyjąkolwiek marką, byle był dobry i w sensownej cenie. :!:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"

Niech będzie firmowany czyjąkolwiek marką, byle był dobry i w sensownej cenie. :!:


AMEN.

I co nic się nie dzieje?
Może wybrać produkt gotowy już w produkcji i jakoś oznakować. Może Piter jak wróci coś zaproponuje....

!!! Ludzie nie dajcie upaść tej ideii !!!

gotowy - sam nie wiem, może coś CRKT, Spydeco, Timberline?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
jesli z gotowych... moze by tak spyderco jester/ladybug z nadrukiem ? Model jeden z najtanszych i calkiem sympatyczny.
  • 0

budo_vooda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Tak dla przypomnienia to z gotowych Osa też była brana pod uwage.
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
A ja bym bardzo chcial zeby to byl jakis mily, duzy :twisted: sztylecik. Wiem jestem zboczony :rofl:
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
osa jest do :dupa:
mimo, ze cenowo przystepna...
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
17,11,8, 7. Moja propozycja. Ciekawa jestem czy naprawde co z tego wyjdzie. Odpowiedni noz za odpowiednia cene sie rozumie i mam nadzieje, ze na gadaniu sie nie zakonczy. Czekam na efekty debaty ;)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
http://budo.net.pl/v...der=asc&start=0



a yto moja tania propopzycja
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
to ja wole
http://www.forum-kul...p?showforum=161 :)
sztylecik albo maly bowie ! inne bede oprotestowywal :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
i umarł temat
a może taki
http://www.forum-kul...showtopic=68282
tani nie taki znowu najgorszy - tylko logo zeby zrobic jakos ..
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
nomad z logo magia stali jaknajbardziej, byłbym za, byłbym za czymkolwiek co by było, ale nic nie ma.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
a jak sie nazywal ten model z dziurka jak w pajaczkach ? chyba kolo 86zl kosztowal wiec nie tak strasznie i przydatne bydle jako nie-tactical nozyk :wink:
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Wysz, pomysł dobry. Myślę, że to udałoby się zrealizować.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "BUDO - Magia Stali"
Mi też pasuje ;-) Zajomi zapytają "Co to za nóż?". A ja im odpowiem z dumą: "To sepcjalny model wypuszczony na rynek w limitowanej edycji - tylko kilka osób na świecie m takie. Trzeba się zasłużyć w świecie kolekcjonerów noży, żeby dostać coś takiego 8) ". :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024