Skocz do zawartości


Zdjęcie

last-ditch selfdefense


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

last-ditch selfdefense
Zastanawiam się nad kupnem noża, który mógłby być narzędziem ostatecznej samoobrony (tylko ostatecznej!). Jaki wybór byłby najlepszym rozwiązaniem?

Może (mały) push dagger? Np.: Cold Steel Urban Pal
Dołączona grafika

A może coś innego (proszę nie pisać o MT (otf) - cena musi zawierać się w granicach zdrowego rozsądku)?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense

A może coś innego (proszę nie pisać o MT (otf) - cena musi zawierać się w granicach zdrowego rozsądku)?

Pierw pomyśl jakie masz nawyki ruchowe, jaki uchwyt Ci pasuje do twojego stylu walki. Jak np. się kulasz, to może kerambit lepszy niż push dagger ?
No i składany, czy stały, czy ma być to coś ciężkiego, czym można przywalić "bezkrwawo" (np. duży folder) czy niewidoczne maleństwo do "mokrej roboty"
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
1. Ma być do "mokrej roboty". a to dlatego, że użyty byłby tylko w ostateczności, w sytuacji wyjątkowej. Gdy nie zawracałbym sobie już głowy "delikatnym" pacyfikowaniem przeciwnika.
2. Musi być mały, niewidoczny. Stąd push dagger. Nie jest on wielkich rozmiarów, a ma stałe ostrze. Co pozwala na szybsze użycie.
3. "Jaki uchwyt Ci pasuje do twojego stylu walki". Tu jeden minus. najbardziej pasuje mi chwyt "floretowy". Więc możeby tak folderek?

:?

4. Nie kulam się...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Niebezpiecznie kupowac cos z przeznaczeniem stricte do wpakowania komus w bebechy, ale nie mnie to oceniac...
Ten push dagger cold steela wyglada ok, radze tez zobaczyc neck knify i boot knify tej firmy, cena w miare umiarkowana a i wykonanie nie najgorsze.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
i jeszcze link:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
LaGriffe albo SPOT
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense

Niebezpiecznie kupowac cos z przeznaczeniem stricte do wpakowania komus w bebechy

Czemu?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Bo jesli tego nigdy nie zrobisz, Twoj zakup okaze sie zbyteczny, a jesli tak, to powiedzmy ze nie bedziesz musial martwic sie o podatki przez nastepne 25 lat. Tak czy owak na tym stracisz...

No chyba ze chcesz uzywac noza jako straszaka na wszelkich oszolomow, ale - jak juz zostalo wielokrotnie napisane wczesniej - to rowniez jest ryzykowne... Ale jak juz napisalem, nie mnie to oceniac.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Neck to dobra rzecz na nóż ostatniej szansy...
I jak dla mnie zmniejszaja się też szanse na nieprzyjemności o których przypomina Ci Vince, w razie wysłania kogoś do piachu. Zawsze to krótszy kawał stali... A fixed, łatwo nosić niezauważenie, szybko dobyć (wcale niekoniecznie na szyi np w zimie) i ciąć choćby w floretowym...

Cóż, mój faworyt to MOD Scorpion :) :)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
ja bym proponował jakiś mały sztylet, może strider :D
albo jeśli cold steel, to mini culoden. tylko że ten ma tak ukształtowaną rękojeść że najwygodniej trzyma się ja w młotkowym
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Widzisz Vince. Dla mnie, ostateczna samoobrona, oznacza wyciągnięcie (i użycie) noża w sytuacji, gdy już NAPRAWDĘ nie ma innego wyjścia. Kiedy pojawia się alternatywa: albo Ja, albo przeciwnik. I nie chodzi o sytuację, która kończy się jedynie poobijaną twarzą, czy utratą kilku złotych.

Neck jest za duży. Chodzi o coś małego, a skutecznego.

I jeszcze jedno. W przypadku, gdybym zdecydował się na użycie noża. Nie liczyłbym już na efekt psychologiczny...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Spyderco Navigator ... no tak ale juz nie go nie produkuja ... to cos w podobnym ksztalcie i wielkosci. Folderek ale z dobra blokada .. malutki ... ale jak dobrze naostrzysz to kuku moze zrobic stra
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Ughh ..
Kuku mze zrobic brzydkie odpowiednio
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Folderek... hmm... to ja już myślałem o BM Pardue 350 .

Dołączona grafika

Jest płaski i nieduży, a mocny (i cholera drogi :? ). Czy jakaś firma ma w swojej ofercie coś o zbliżonym kształcie?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Hmm... Bear Claw albo La Griffe za duży..?? :roll:
O skuteczności bym nie wątpił...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
A w przypadku Bear Claw i La Griffe... byłby problem w przypadku pchnięć... czy się mylę (niestety, nie miałem ich w ręce...)?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense

A w przypadku Bear Claw i La Griffe... byłby problem w przypadku pchnięć... czy się mylę (niestety, nie miałem ich w ręce...)?

za dużo tych "przypadków" :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
A co sądzicie o tym? Jest tańszy od La Griffe...

Smith & Wesson HRT

Dołączona grafika

stal 440
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Hej Sid,
Jak kiedys wdepnalem do sklepu z nozami i szukalem nie wiadomo czego az tu nagle pojawil sie Piter i po "krotkiej" :) rozmowie stwierdzil: bierz 350. I wiesz co? Nastepnego dnia pojechalem tam i kupilem. Noz jest naprawde swietny. Stal 154CM, stalowe linersy pod zytelem (mocny), nie wzbudza niezdrowych emocji u przypadkowej gawiedzi (dla mnie bardzo wazne!) a w przypadkach ostatecznych tez latwo przebije sie przez ubranie albo je przetnie. Jest maly, lekki i bardzo plaski wiec wygodnie sie go nosi w kieszeniach, nie niszczy ich i nie wypycha.
Do ciezszych prac ma TSEK-a ale na codzien wystarcza mi BM350.
Jedna wada: jesli dlugo nie byl wyjmowany z kieszeni spodni a na skutek noszenia tam rowniez innego zelastwa (klucze) moze zalapac troche takiego kurzu z tkaniny i jesli to wlezie w odpowiednie miejsce (nie wiem jak to nazwac) to ostrze nie otworzy sie do konca i liner-lock nie zalapie. Ale wystarczy dmuchnac mocno i jest ok.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: last-ditch selfdefense
Przy pomocy LaGriffe mozna wykonywac skuteczne pchniecia. Acha... mam go cdziennie w rece.
Ten tez moze byc Smith & Wesson HRT.
Pozdrawiam
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024