Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade model 46 - short review...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Benchmade model 46 - short review...
Zapowiadal sie taki chujowy dzien, oblalem wlasnie jedno zaliczenie na uczelni i wkurwiony wracalem do domu, gdy w skrzynce czekalo na mnie to cudo:

Dołączona grafika

W tym momencie egzamin i wszystko inne przestalo miec juz znaczenie, bo moj balisong marzen znalazl sie w moich rekach! :)

Jakie wraznia ? Rewelacyjne! Noz nie ma zadnych luzow, chodzi gladko i plynnie, niemal sie slizga i nie klekocze jak te chinskie podrobki. Raczki z tytanu sa lekkie, niepokojaco lekkie bo sprawiaja wrazenie kruchych, ale jak mowia na bladeforums to tylko pozory... poczekamy, zobaczymy :)
Ostrze prezentuje sie rewelacyjnie - idealny spear, z jednym falszywym, choc takie jego odbicie od nadgarstka pozostawia niezly slad.

Nowy spring latch (zaczep nasprezynie) jest rewelacyjny, wystarczy scisnac raczki a noz praktycznie sam sie otwiera.

Co ciekawe, wraz z nozem dostalem paczke z plastrami od New Graham z napisem `you`ll gone need them` hehe i hope so :)

Tyle `na goraco` jak uporam sie z zaliczeniem roku, postaram sie napisac cos wiekszego dla Pitera, a narazie ide sie pobawic moim nowym cacuszkiem :)

p.s. paczka byla w skrzynce pocztowej, na pudelku byl stempel `paczka doszla uszkodzona` i jakies podpisy, czy to znaczy, ze ominelo mnie clo ? Nie musze zalatwiac zadnych formalnosci ?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
Dla uscislenia: ma pudelku sa 2 podpisy dlugopisem, jakies bazgroly, wiec wnioskuje ze to podpis celnika :)
Dodatkowo jest stempel z Warszawy, i ten feralny podpis "paczka uszkodzona" czy moge spokojnie udac kase przeznaczona na clo, bo celnicy z Wawy puscili moja paczke bez niego ?:)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
wydaje mi sie ze mozesz isc na piwo... gdyby chcieli to oclic, musialbys sie pofatygowac po paczke do uzedu celnego....
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
Gratuluję zakupu!
Jeśli zaś chodzi o stwierdzone "uszkodzenie paczki" (pewnie szukali złota :? ), a nic nie zginęło - to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.
Nawet gdyby ktoś przypomniał sobie o jakiś formalnościach powiesz przecież: " jak mam zapłacić cło skoro paczka została uszkodzona -mam na to kwity - i żadnego noża w niej nie było". :) :) :)
Tatoine

p.s.
gdyby jednak te plastry okazały sie niewystarczające, to zapraszam po Balisonga trainera :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...

Gratuluję zakupu!
Jeśli zaś chodzi o stwierdzone "uszkodzenie paczki" (pewnie szukali złota ), a nic nie zginęło - to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.
Nawet gdyby ktoś przypomniał sobie o jakiś formalnościach powiesz przecież: " jak mam zapłacić cło skoro paczka została uszkodzona -mam na to kwity - i żadnego noża w niej nie było".
Tatoine


Ee kwitow zadnych nie dostalem, tylko puste pudelko ze stemplem, ale sadze ze to miales na mysli :)

No i kamien spadl mi z serca, no to odkladam kase na nowy balisong, moze teraz model 47.. ? :)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
Gratulcje!!

Zajebista kosa!! Faktycznie lać na egzaminy... zawsze jest kolejny termin :wink:

Napisz coś o wadze w porównaniu do Herbertza, którego sprzedałeś.
Na zdjęciu widać też oprócz springa również latch gate? Popraw mnie jeśli źle widzę. I jeszcze jedno są może jakieś przekłądki pomiędzy ostrzem a skrzydełkami?

Jeszcze raz gratuluję

Miłego machania
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
Waga ? 2 benchmady - 1 herbertz, powaznie! Te cacka sa lekkie jak cholera i podobno bardzo wytrzymale. Moj noz juz zaliczyl glebe ale zadnych defektow nie uswiadczyl :)

Latch gate jest choc w sumie nie musi go byc, bo sprezyna trzyma mocno...A pomiedzy ostrzem a raczkai sa jakies podkladki, chyba z fosforobrazu, przez co bali ladnie sie slizga...

Co do machania to narazie ciezko sie przestawic z chinskiej tandety na to, chodzi zupelnie inaczej - lepiej, ale narazie nie ide na zywiol jak z poprzednim nozem, musze sie oswoic ;)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
Tylko se paluchow nie amputuj :) :) :)

pozdrawiam
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
powodzenia z machaniem ;] pstryknij jakies fotki jak bedzie okazja ...

pozdro
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
Wlasnie sie ciachnalem przez nieuwage, mam zly nawyk machania podczas ogladania filmow, chwila nieuwagi, Vince pomylil raczki i paluch zakrwawiony :wink:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
No to poszedl juz jeden plaster :) ciekawe jak szybko zuzyjesz cala paczke ;) btw. te plastry do bm sa firmowo podpisane? bo jak tak to bym se chociaz jeden na pamiatke zostawil :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
plastry sa od newgraham, takie firmowe plastikowe opakowanie i adres strony, calosc na magnesie - mozna przyczepic do lodowki :)
No i nie uzywam ich narazie, trzymam na specjalne okazje (czytaj przeciecie arterii itp. ;) )
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
napisz ile to cacko kosztowało :]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
113$, miesiac czekania i mase nerwow ...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
113 to cała kasa? Z przesyłką?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
tak, tyle policzyl mi New Graham, doloz do tego 8,50 na polecony (tak poslalem im kase) i cala kwota zamyka sie w ok. 470zl...
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 46 - short review...
yff szkoda ze na alert.com.pl ten nozyk kosztuje 450zł drozej ... wiadomo SRP producenta,bezstresowe zamawianie ,pewnosc ... no ale :roll: jeszcze nam przyjdzie poczekac na obnizenie cen nozy w Polsce ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024