Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż BUDO... ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Nóż BUDO... ???
Takie forumowe noze to juz chyba tradycja :) czekac az za kilka lat bedziemy mogli nabyc forumowego noza BUDO - Magia stali :) bylby git :)


pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

Takie forumowe noze to juz chyba tradycja czekac az za kilka lat bedziemy mogli nabyc forumowego noza BUDO - Magia stali bylby git


`OSA limited edition`

Made in Gerlah :)
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

`OSA limited edition`


Mogę to bez problemu załatwić. Pytanie jednak, czy na pewno tego chcemy :wink:
Tatoine
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???
Jacu$ ty to masz przechlapane jak twój avator ukazuje ciebie wracającego po pracy :)
Dlatega ja nie mam avatora żeby mi nikt niczego nie doklejał :twisted:
Ja to bym chciał taki ładny nożyk z napisem "dla ciebie Wojtek".
Pomijając ceneę jest czego pozazdrościć PiterM.
Hebanowe pudełko atłas i do sejfu dla potomnych :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

@Vince - OSA jest robiona przez firme Sanitas (dla Gerlacha).


Ups! Jacu$ masz nadzwyczajny dar wynajdywania bledow, popelnianych w moich wypowiedziach :)

Wojtek22: Avatar, nie avator ;)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

`OSA limited edition`


Mogę to bez problemu załatwić. Pytanie jednak, czy na pewno tego chcemy :wink:
Tatoine

zależy czym by się różniła od seryjnej. mam jakiś sentyment do tego noża...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

zależy czym by się różniła od seryjnej. mam jakiś sentyment do tego noża...


pewnie "limited edition" wypisane jest markerem na klindze ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

zależy czym by się różniła od seryjnej. mam jakiś sentyment do tego noża...


W sumie to jakby dac dobra stal, to bylby calkiem niezly kawal zelastwa ;)
Moj glos idzie na s30v albo d2 :)
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

zależy czym by się różniła od seryjnej. mam jakiś sentyment do tego noża...


A to już od Was zależy. Jeśli naprawdę zainteresuje Was taki pomysł, to tak jak napisałem wcześniej - kontaktuję się z Sanitasem i załatwiam sprawę.
Tatoine
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

Mogę to bez problemu załatwić.


Tatoine - czy byłby to jeden z noży BM? - jest możliwość aby pojawiło się indywidualne logo? :idea:
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???
Wojtek22 wrote:

Jacu$ ty to masz przechlapane jak twój avator ukazuje ciebie wracającego po pracy

A zebys wiedzial... I to wcale nie z powodu zony tylko tej bandy lobuzow, ktora czeka na mnie w domu. Co prawda jedna pani kiedys zwrocila mi uwage, ze te moje to aniolki i dopiero gdybym mial (tak jak ona) dwie 13-letnie corki to bym wiedzial co to jest "banda lobuzow", ale ja wiem swoje. A przy dwoch 13-letnich corkach to bym chyba podcial sobie zyly.

@Vince - nie przesadzaj, to tylko wynika ze statystyki. Po prostu jestes ostatnio jednym z najaktywniejszych forumowiczow. Jak mam sie "czepiac" wypowiedzi kogos, kto nic nie pisze?

A poza tym ja tylko tak, dla humoru :wink:
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

W sumie to jakby dac dobra stal, to bylby calkiem niezly kawal zelastwa ;) Moj glos idzie na s30v albo d2 :)



Podejrzewam, że Piter bez problemu mógłby zamówić Microtechy z dedykacją, podobnie jak i ja Benchmade`y. Dla nich S30V lub D2 to bułeczka z masłem. Pytanie brzmi: czy cena takich dedykowanych noży to podobna bułeczka dla nas?
Obawiam się czy w PL ktokolwiek byłby w stanie wykonać serię noży z takiej stali :?
Tatoine

p.s.
Tak tylko teoretyzuję. Aluzję zrozumiałem :lol:
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

Podejrzewam, że Piter bez problemu mógłby zamówić Microtechy z dedykacją, podobnie jak i ja Benchmade`y


nie sądziłem, że to takie proste. :roll:

jaka procentowo różnica w cenie tutaj wchodzi w grę - w odróżnieniu od seryjnego noża - ogólnie?
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

Czy byłby to jeden z noży BM? - jest możliwość aby pojawiło się indywidualne logo?


Cóż, myślałem co prawda o Sanitasie który byłby jakby nie patrzeć kilka (kilkanaście?) razy tańszy, ale teoretyzując wykonanie partii takich noży z dedykacją właściwie dla żadnego z producentów nie stanowi problemu. Robiliśmy nawet niedawno takie zlecenie na potrzeby MSWiA.
Trzeba tylko wiedzieć na jakim modelu ma zostać umieszczona dedykacja, ile nożyków będzie zamówione i mieć gotowy projekt logosa, który chcemy aby znalazł się na nożu. Logos wykonywany jest laserowo, tak więc ograniczeń co do zawartości projektu nie ma żadnych.
Tatoine
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???
dla mnie osa z d2 - czyli na polskie normy nc11lv o ile się nie myle - i oczywiście tiger stripes zamiast oksydy...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

nie sądziłem, że to takie proste.

Aby położyć odpowiednią inskrypcję na nożu Microtech są dwa wyjścia:
a) kupić noże i sobie "coś tam" wygrawerować
B) zamówić noże z grawerunkiem w Microtechu (oczywiście zrobią napis czy logo tylko zgodne z filozofią firmy i odpowiednio to policzą)

Ale to dotyczy noży produkcyjnych, bo życzę powodzenia przy pertraktacjach odnośnie ręcznie robionych noży BUDO :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???
Microtechy dla Budo?? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Zacznijmy szukać DUŻEEEEGO sponsora ;)

W temacie OSY zaś... musiałem odświeżyć sobie pamięć i poszukać zdjęcia, i - delikatnie mówiąc - OSA nie zrobiła na mnie wrażenia ;) Choć powiem szczerze że przy okazji popatrzyłem też na inne Gerlachowskie noże, i dostrzegłem pewien potencjał ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ). A jakby tak zaproponować im zaprojektowanie noża w zamian za serię dla Vortalu po dobrej cenie? Myślę że znalazłoby się tutaj parę osób co by się podjęły takiego zadania :D , a Gerlach uzyskałby w ten sposób nowy, interesujący wzór noża... 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

Microtechy dla Budo?? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Adaś, tu chodziło tylko o przykład... do tej wypowiedzi możesz wstawić dowolną nazwę forum, producenta broni, konkretny oddział SWAT... co chcesz. A sens pozostaje ten sam.

BTW, osa "satin finish"... czemu nie? liczy się klimat... a jeszcze jakby ładnie to zrobili...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???
Tyle, że jesteśmy osadzeni w nieco innej rzeczywistości niestety. Obstawiam że odpowiednio grubą gotówką udałoby się przekonać Panów Z Microtecha że wartałoby wypuścić serię noży dla kogośtam. Tyle że my tutaj w życiu nie wyłożymy takiej kasy :cry:

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż BUDO... ???

Obstawiam że odpowiednio grubą gotówką udałoby się przekonać Panów Z Microtecha że wartałoby wypuścić serię noży dla kogośtam.

Po pierwsze, jestem przekonany, że A.M. ze swoją duszą knifemakera i sercem ze 154CM nie wypuści każdego noża tylko dla pieniędzy. Jeżeli nie jest to zgodne z jego filozofią, to sorry. Po pierwsze, nie sądzę aby tego potrzebował a po drugie, straciłby coś, czego nie da się kupić - swoje powołanie i sens życia. To nie jest po prostu biznesmen, który założył firmę produkującą noże. On po prostu ZAWSZE robił noże i zawsze będzie to robić. I tu nie chodzi tylko o gotówkę. Doskonały przykład to Microholics Knife. Na początku miał to być nóż z kawałków, które leżały gdzieś w warsztacie Tonyego (dla obniżenia kosztów). Nikt nawet nie pomyślał o ręcznej robocie, bo ta u niego kosztuje na prawdę dużo. A tu proszę, Tony wywala nam nożyki hand made nie biorąc za tą robotę nawet jednego dodatkowego centa. A przecież mógł złożyć nam fabryczne HALO2 i strzelić logo na klindze, robiąc w tym samym czasie 25 szt. noży custom dla klientów zgarniając za to minimum minimum po 1.000 - 1.500 USD od sztuki. Na szczęście dla niektórych zimna kalkulacja kasy to jeszcze nie wszystko...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024