Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Pozostawiam w oryginale, tekst napisany przez Kevina "MadDoga" McClunga.

Brother, hear me!
Read ye the Ten Commandments of the Church of the Tactical Truth!
Take their divine inspiration to heart!!
Fall not on the path of the Folder!
Believe on the Fixed Blade and ye Shall be Saved!!
AMEN!!

The Ten Commandments of the Church of Tactical Truth
As Mad Dog quenched a blade, and so its Soul was born, there came a voice from the mouth of the furnace; and it spoke, saying, "I give you these Ten Commandments, that ye may Live in the Light of the Tactical Truth. Yay verily, ye shall render these commandments across the space known as Cyber, and ye shall make them known to all of the Faithful, that they may also Live in the Light. Keep these commandments, and break them not, lest ye find your Soul in peril of being reincarnated as those lowest of the low, a Cutlery Importer or a Liberal Democrat. Maybe both. These that follow are the Commandments.

1. Thou shalt keep it simple, Stupid.

2. Thou shalt keep thy weapons in Good Order, Sharp, and in all ways Ready, that thou may preserveth thy Life, Liberty, and Collection.

3. Thou shalt be Armed, Vigilant, and Aware of thy surroundings at all times. Be Tactical when thou goest forth.

4. Thou shalt be Good and truthful in all things, and doeth not evil unto others.

5. Thou shalt be Honor Bound to keep thy word in all agreements, both Business and Personal.

6. Thou shalt Smite evil doers as they presenteth themselves for Smiting, and Smite them such that they doeth evil no more.

7. Thou shalt not patronize purveyors of poorly made or poorly conceived products. Neither shalt thou patronize those who maketh things out to be what they are not, as they are as Impure as the Junk they foisteth off.

8. Thou shalt not fold thy knives, lest in folding them thou makest thyself Untactical and Unready.

9. Thou shalt not give aid nor succor to those that wouldst haveth you violate your creed.

10. Thou shalt keep it Simple, Stupid

  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
yyyyyyy - znaczy sie o co chodzi?
Myslalem, ze znam angielski, ale nie rozumiem z tego ani slowa... no moze z paroma wyjatkami :wink:
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Drogi Lordzie VB,
Czy bylbys tak uprzejmy i przetlumaczyl to z "oryginalu" na angielski?
Jak chodzilem do szkoly to "Ebonics - Language of Survival" nie byl jeszcze wykladany :wink:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
ja moge przetłumaczyć, to wcale nie jest trudne ;P taka nibystaroangielska stylizacja, jak w filmach o średniowieczu :)

wstęp, chociaż całkiem zabawny, proponuje sobie darować i od razu przejść do meritum. ( nie będę tłumaczył dosłownie )


1Będziesz (w sensie winienś) trzymać wszystko w prostocie ( miało nie być dosłownie :) )

2Będziesz swą broń utrzymywać w dobrym stanie, ostrą, i gotową pod każdym względem, tak byś mógł zachowaćś woje życie, wolność i dobra

3Będziesz uzbrojony, czujny i świadom otoczenia, przez cały czas, bądź taktyczny kiedy idzisz narzód

4Będziesz dobry i prawdziwy (prawdomówny) we wszystkim i nie będziesz czynił zła innym.

5Będziesz honorowy , winieneś dotrzymywać słowa , tak w biznesie jak i życiu prywatnym

6Będzieszrazić złoczyńców, bo po to są :) , razić ich tak żeby więcej nie mogli już czynić zła :>

7.Nie będziesz popierać dostawców kiepsko zrobionych produktów. Nie powinieneś popierać też tych którzy ukazują rzeczy (te produkty)takimi jakie nie są, bo są nieczyści jak szmelc który wam wciskają :)

8. Nie będziesz składał swoich noży, bo skłądając je czynisz się niektatkycznym i niegotowym

9.Nie będziesz udzielał pomocy tym "którzy skłąnialiby cie do złamania swojej wiary"

10. Będziesz wszystko trzymał w prostocie
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
dobra wstęp też bo fajny jest :)

bracie, wysłuchaj mnie!

przeczytaj te Dziesięć Przykazań Kościoła Taktycznej Prawdy!
weź ich boskie natchnienie do serca!
nie pójdź ścieżką foldera :) !
wierz tylko w stałe ostrze, a będziesz uratowany!
amen!

Dziesięć Przykazań Kościoła Taktycznej Prawdy
Kiedy Mad Dog zahartował ostrze i narodziła sie tym samym jego dusza ( ostrza) wydobył się z z pieca głos i powiedział te słowa: "Oto daję ci te dziesięć przykazań, byś mógł żyć w swietle taktycznej prawdy. Przeczytaj je i rozprowadź je po przestrzeni zwanej Cyber :) , sprawisz że bedą znane wszystkim Wiernym, tak by oni też mogli żyć w świetle. Zatrzymaj te przykazania , a nie łam ich, albowiem Twoja dusza zostanie zreinkarnowana w bycie najniższym z niskich, jak np importer noży(dealer?) albo liberalny demokrata. Może nawet obydwa naraz :) . No i to poniżej to właśnie te przykazania :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Narcyz wrote:

to wcale nie jest trudne ;P taka nibystaroangielska stylizacja, jak w filmach o średniowieczu

Ciekawe czy jakis Amerykanin po "liznieciu" jezyka polskiego tez by tak latwo zrozumial i przetlumaczyl nasza staropolska mowe w stylu:
- Pani, azaliż wejść mogę?
- A wejdź, a zaliż.

Wielkie dzieki, Narcyz, za przelozenie tego tekstu na zrozumialy wiekszosci z nas. Jesli mam ten tekst skomentowac to powiem tak: nie jestem taktykiem wiec moge sobie te wszystkie przykazania przeczytac z poblazliwym usmiechem i natychmiast o nich zapomniec.
Jesli ktos z jakichs powodow musi (albo chce) traktowac noz jak kazda inna bron, ktora nosi na codzien to zapewne bedzie mial tu duzo wiecej do powiedzenia.
Dla mnie brzmi to (calosc ze wstepem) jak zwykla reklama, na dodatek z prosba o darmowe jej rozeslanie po sieci.

A co inni sadza o tym tekscie?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.

A co inni sadza o tym tekscie?


heh... fajne...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.

- Pani, azaliż wejść mogę?
- A wejdź, a zaliż.


a co to znaczy? :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Dla mnie to dobre jako zart maniaka (w dobrym tego slowa znaczeniu) ;)
zeby to normalnie traktowac....ech no comments...not for me :)

pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.

A co inni sadza o tym tekscie?


Jesli ten tekst pisany byl ironicznie i pewna doza humoru, to spoko, smieszny :)

Mam tylko nadzieje, ze wszyscy tak do tego podejda, bo kretynow w naszym kraju nie brakuje i zaraz portal Budo z Lordem na czele zostanie posadzony o wspoltworzenie jakiejs sekty i tym podobne bzdury :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
tah a TVN sie tym zajmie w kolejnym bzdetnym "Uwaga" czy "Pod napieciem" ostatnio robienie taniej sensacji im bardzo dobrze wychodzi...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Dokladnie! Do TVN nic nie mam, wrecz przeciwnie, najczesciej ich ogladam, ale ich reporterzy maja tendencje do przejaskrawiania i przedstawiania roznych rzeczy w nieco malo obiektywnym swietle - taki off topic, za co przepraszam...
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Co wy mi tu o sektach i maniakach....

Dowcipnie napisany tekst o sensie:

"Badz w porzadku gosciem i uzywaj dobrej jakosci fixed blade".


Amen.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Oto moje tłumaczenie, Bracia:

Bracie wysłuchaj mnie!
Przeczytaj Dziesięć Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych!
Przyjmij ich boską inspirację do serca!
Nie wstąp na drogę Foldera!
Uwierz w Stałe Ostrze i Będziesz Ocalony!
AMEN!!

Dziesięć Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Gdy Mad Dog zahartował ostrze, i Dusza tegoż ostrza powstała, z odrzwi pieca głos nadleciał, i rzekł on: „Daję te Dziesięć Przykazań, abyś Żyć mógł w Świetle Prawd Taktycznych. Przemyślisz je, rozprowadzisz następnie po przestrzeni zwanej Cyber i uczynisz je znanymi dla wszystkich Wierzących, aby oni także w Świetle Żyć mogli. Podtrzymuj te przykazania, i nie rozdzielaj ich, gdyż odkryjesz Duszę swą w niebezpieczeństwie reinkarnacji jako najniższy z niskich, jako Importer Narzędzi Do Cięcia lub Liberalny Demokrata. Możliwe, że nawet oba naraz. Oto są właśnie owe Przykazania:

1. Będziesz trwał przy prostocie, głupku.

2. Będziesz posiadał broń swą w Dobrym Stanie, Ostrą i zawsze Gotową, co zachować może Życie twe, Wolność i Zarobek.

3. Będziesz Uzbrojony, Czujny i Świadom swego otoczenia przez czas cały. Bądź Taktyczny, gdy naprzód postępujesz.

4. Będziesz Dobry i w sercu Prawdziwy dla wszystkiego i wszystkich, i zła innym czynić nie będziesz.

5. Będziesz Związany Honorem, aby dotrzymać słów swych i umów swych, jak i podczas Interesów, tak i podczas spraw Osobistych.

6. Będziesz Karać złych wszystkich, gdyż zasłużyli oni na Karę, i Karać ich będziesz w sposób taki, aby już nigdy zła nie czynili.

7. Nie będziesz popierać dostarczycieli produktów marnie zrobionych lub marnie obmyślonych. Nie będziesz także popierać tych, którzy ukazują wam rzeczy takimi, jakie nie są, gdyż są oni tak samo Nieczyści, jak graty, które wam wciskają.

8. Nie będziesz składał noży swych, gdyż składając je stajesz się Nietaktycznym i Niegotowym.

9. Nie będziesz pomagał tym, którzy namawiać cię będą do pogwałcenia swojej wiary.

10. Będziesz trwał przy prostocie, głupku.

  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
Piękne zaiste!
I jak ja mam teraz kupić sobie Sebenzę?!! :)
Może jenak zmienić zamiary... choćby na green beret knife.!

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 Przykazań Kościoła Prawd Taktycznych.
ciezko bedzie przestrzegac :evil: no ale MOD ATAC V mam na oku to moze bede wierny przykazaniom :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024