Skocz do zawartości


Zdjęcie

przygotowanie do walki w capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Niektore sztuki walki raczej bazuja na nie przemieszczajacej sie pozycji. .


Tak - a to coś nowego??

Zaleta ginga jest to ze capoeirista porusza sie caly czas, jest w stanie obejsc przeciwnika w kazdym momencie i nagle zmienic swoja pozycje, jest trudny do trafienia


Brak sparingów... jak widzę... Każda SW i SYSTEM każą się przemieszczać. Nie ma walki statycznej...

Ginga umozliwia natychmiastowe wyprowadzenie kopniecia niezaleznie czy jest to noga bedaca z przodu czy z tylu. Wystarczy jeden krok aby wyprowadzic smiertelnie niebezpieczne kopniecie.


I znów nieprawda. To samo oferuje TKD , THAI i inne...

Mozna byc bardzo daleko i nagle w jednym momencie znalesc sie na tyle blisko przeciwnika aby skosic go np rabo de arraia.


Tym śmiesznym kopnięciem :lol:

Dołączona grafika

O rany... :roll:

Poza tym w capoeira sa kopniecia z doskoku. Przeciwnik uprawiajacy inny styl walki, puki jest w dystansie ma duze problemy z ustawieniem sie bezposrenio na przeciw capoeiristy.


Bajki. To samo jest w innych SW. W TKD są z doskoku, z przekroku etc.

Sprawdzałeś to w sparingu??

Poza tym jak wyjasnil mi ostatnio moj nauczyciel Graduado Coxinha.
Capoeirista uchyla sie przed kopnieciami i uderzeniami a nie blokuje ich.



Boshh- czytasz co piszesz. Straszna brednia. Raczej trudno uchylić przed serią uderzeń...

W stylach walki gdzie wystepuja bloki zawsze jest ten ulamek sekundy gdzie trzeba znowu "zebrac sie w sobie" aby wyprowadzic kolejny atak. Dla capoeiristy jest to ciagly ruch. I to wszystko wlasnie dzieki ginga oraz innymi elementami bedacymi skladowymi poruszania sie capoeiristy jak balans cialem, finty, esquivy itp.


Realnie się WCHODZI DO PRZODU na technikę ze zbiciem i kontra jest natychmiast lub lekki unik + kontra lub zejście z linii i kontra. Sam blok jest bardzo rzadki - a tradycyjne, obszerne bloki - nie są w ogóle używane.

Przemawiasz jako teoretyk - a ja stoczyłem swoje ileśtam walk... Sprostujesz to pewnie w przyszłości. Zachęcam do weryfikacji w sparingach na TKD, thaiu, w boksie czy kicku - a nie dywagacje...

Ginga jest:

- niestabilna,
- niebezpieczna,
- ryzykowna...

Nie trzyma się dobrze gardy etc.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Ogół PL?? Nie można uogólniać, a poza tym capoeira w Polsce się dopiero rozwija. Nie wiem jak wygląda sytuacja w innych grupach, ale my mamy trenera, który jest brazylijczykim i capoeira uczył się w Rio. Teraz swoją wiedzę przekazuje nam. Zobaczymy za jakiś czas, powiedzmy rok, dwa, może troche później. Zresztą nie ma co się oszukiwać, capoeira w Polsce nie stoi na jakimś szokująco wysokim poziomie i możliwe, że Twoje spostrzeżenia odnośnie tzw. realnej walki w capo są błędne. I tu właśnie chodzi o to coś tam, gdzieś tam, bo taka prawdziwa capoeira jest jak na razie tylko w Brazylii.


I co

1) Macie sparingi?
2) Kopiecie non-stop na tarczach i workach?
3) Trzymacie gardę?
4) Macie realną pozycję do walki?

Obawiam się, że żadna capo nie jest realna czy w PL czy gdzie indziej... Inaczej w K1 by startowali goście - a nie startują...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

1) Macie sparingi?
2) Kopiecie non-stop na tarczach i workach?
3) Trzymacie gardę?
4) Macie realną pozycję do walki?


1. Tak, sparujemy (we własnym zakresie)
2. Tak, kopiemy. Nie nonstop, ale kopiemy.
3. Tak
4. Tak
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
uirapuru: Kombacista nie takiej odpowiedzi sie spodziewal! :)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Combat, czytanie twoich wypowiedzi robi sie jeszcze bardziej meczace niz kiedys. Odnosze wrazenie, ze gdyby wykreslic z twoich postow slowa 'realnosc, krav maga, tkd, ale, tylko, niektore, sekcje, boks, parter, lokcie, sparingi, skutecznosc, defendo' to nic by nie zostalo.

Jestes nachalny, uwazasz sie za nieomylnego - a gdy ktos przedstawi ku temu argumenty, to go zbywasz [i blagam zdobadz sie na odrobine samokrytyki i sam wyszukaj sobie w archiwum, gdzie sie tak zachowywales - dlugo szukac nie musisz]. Owszem, czesto masz racje, nie znaczy to jednak ze zawsze. I nie znaczy to takze ze musisz sie wpieprzac [nie zdzierzylem] w ciekawie sie zapowiadajaca dyskusje ze swoimi schematycznymi, oklepanymi postami z wytluszczonymi slowami TKD i KRAV MAGA.

Ja np kompletnie nie zgadzam sie z tym co napisal Raiz [rabo de arraia stosowac na ulicy?!], co nie znaczy, ze musze to mowic w takim tonie i tak nachalnie. Powtarzasz sie Combat, i to nie drugi, a piecdziesiaty raz. Tego juz sie nie da czytac, bo to jest caly czas jedno i to samo. Ze tobie sie to nie nudzi? Potrenuj zamiast w pare miesiecy nabijac 1700 postow.

Szanuje cie i twoje doswiadczenie ale zrob dobry uczynek i odpusc sobie dyskusje nt skutecznosci wszystkiego, czego nie trenowales. Bo wypowiadajac sie o ginga, o ktorej nie masz zielonego pojecia, wystawiasz sobie bardzo zle swiadectwo. Widziales jeden pokaz, film, jakas animacje w sieci i myslisz, ze mozesz oceniac. Mylisz sie.

Wiem, co odpowiedz. I nie chce mi sie tego czytac. Wiec oszczedz swoj czas i nie odpowiadaj mi, bo tak czy siak omine ten post.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

1. Tak, sparujemy (we własnym zakresie)
2. Tak, kopiemy. Nie nonstop, ale kopiemy.
3. Tak
4. Tak


Super! A więc nie cała capo jest nieskuteczna jak widzę :wink:

A więc pytania:

AD #1

Jakiego typu sparingi? Ręce, nogi - oczywiście - ale:

- ile kontaktu, ile siły,
- jaka taktyka, więcej rąk czy nóg,
- co dozwolone,
- bloki, zejścia, wejścia, zbicia, przechwyty, klinczowanie?,

We własnym zakresie - a to widzisz uirapuru problem...

=> Bo z poziomem może być różnie, dobór, brak nadzoru etc. Zaliczyłbym to do dość niebezpiecznych "zabaw". BTW: właśnie wróciłem z treningu - muay-thai gdzie były sparingi - bez "szczęk" bokserskich i ochraniaczy!! W sumie lowkicki i proste - ale jednak. Błąd i to poważny w metodyce , doświadczeniu prowadzącego! A więc jak w oficjalnej sekcji ktoś robi takie rażące błędy - to co dopiero walki na własną rękę? (jak masz 5+ lat doświadczenia i ze 3+ lat sparingów -spox - po prostu pewien poziom zaawansowania). Innym nie polecam.

=> Różnie może być też z doborem zawodników,

=> Jak ktoś ma słaby poziom - to będzie miał obitą twarz- a wiele się nie nauczy...

=> Rozwinięcie 1 - kontuzje etc.


AD #2

Na treningach? Czy ta metoda jest rozpowszechniona w sekcjach capo? Dla przykładu powiem, że w muay.thai z tego co zaobserwowałem - tarcze i worki są niezmiernie popularne. W TKD podobnie.

AD #3 "Garda"

A jak to wygląda? Czemu nie ma gard przy wykonywaniu wielu technik? To duży błąd (w TKD to samo - w thaiu też wielu robi takie błędy- ale jest to ograniczane... :wink: - po pewnym czasie sparingi a głównie nadzór)

AD #4 "Pozycja"

Jakoś się nie doczekałem - a od tego zaczęła się ta dyskusja...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Popieram w pelni Genosha, Combat mysli, ze jest nieomylny i zaklada ze wiecej wie o Capo niz Ci co ja trenują. Żenada... Combat smiejesz sie z technik ktorych nigdy nie widziales, stary jak sie na czyms nie znasz to nie oceniaj, 1 filmik z pokazem Capoeiry to za malo zeby sie wypowiadac, a co dopiero krytykowac. Ja takze znam odpowiedz Combata i wiem co tam bedzie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Jestes nachalny


No sorry -pojęcie względne...

uwazasz sie za nieomylnego


Bynajmniej... W wielu kwestiach zmieniłem zdanie w toku dyskusji...

- a gdy ktos przedstawi ku temu argumenty, to go zbywasz [i blagam zdobadz sie na odrobine samokrytyki i sam wyszukaj sobie w archiwum, gdzie sie tak zachowywales - dlugo szukac nie musisz]. Owszem, czesto masz racje, nie znaczy to jednak ze zawsze. I nie znaczy to takze ze musisz sie wpieprzac [nie zdzierzylem] w ciekawie sie zapowiadajaca dyskusje ze swoimi schematycznymi, oklepanymi postami z wytluszczonymi slowami TKD i KRAV MAGA.


Hmm - czy porównania są złe? Daję przykłady z rzeczy, które obszerniej trenowałem... (nie, nie jestem nieomylny)

Zbywam argumenty?? Słucham i rozważam - jak są OK - to przyznaję rację.

co nie znaczy, ze musze to mowic w takim tonie i tak nachalnie.


Jeśli ktoś czuje się urażony - to niech napisze... Taki dość cięty styl - nie obrażam się jak ktoś tak pisze. Póki się nie bluzga & wyzywa - jest OK. A ironiczne i mocne wypowiedzi są OK.

Powtarzasz sie Combat, i to nie drugi, a piecdziesiaty raz. Tego juz sie nie da czytac, bo to jest caly czas jedno i to samo. Ze tobie sie to nie nudzi? Potrenuj zamiast w pare miesiecy nabijac 1700 postow.


Trenuję cały czas... (4-5 x w tygodniu, bywa 6x). Nie chce mi się powtarzać co i jak - bo znowu będą krzyki- niejaki Punisher wie coś nt temat, kto jest chętny na mały trening zapraszam.

Piszę na najróżniejsze kwestie - chyba tego nie zauważasz???

Szanuje cie i twoje doswiadczenie ale zrob dobry uczynek i odpusc sobie dyskusje nt skutecznosci wszystkiego, czego nie trenowales. Bo wypowiadajac sie o ginga, o ktorej nie masz zielonego pojecia, wystawiasz sobie bardzo zle swiadectwo. Widziales jeden pokaz, film, jakas animacje w sieci i myslisz, ze mozesz oceniac. Mylisz sie.


No sorry - był taki jeden - zanim zrobił ginga - dostał z główki - złamany nos - jeden znajomy. M.in. on twierdził wiele rzeczy o nieskuteczności (i był tego żywym dowodem). A więc?

Wiem, co odpowiedz. I nie chce mi sie tego czytac. Wiec oszczedz swoj czas i nie odpowiadaj mi, bo tak czy siak omine ten post.


O panie! Dzięki ci za łaskawe spojrzenie na ten padół i napisanie tego krytykującego postu :wink: :lol: Z bogiem bracie. Odpowiadam dla innych - nie dla ciebie... Wiesz co napiszę, wiesz co napisałem - cholera - przejmij stery i pisz sam posty i na nie odpowiadaj. Wspominałeś coś o nieomylności... A sam jak oceniasz wyrażone właśnie zdanie...

Nieomylny cholera - wie co zaraz zrobię i że się powtórzę.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

zaklada ze wiecej wie o Capo niz Ci co ja trenują. Żenada... Combat smiejesz sie z technik ktorych nigdy nie widziales, stary jak sie na czyms nie znasz to nie oceniaj, 1 filmik z pokazem Capoeiry to za malo zeby sie wypowiadac, a co dopiero krytykowac. Ja takze znam odpowiedz Combata i wiem co tam bedzie.


Słuchaj. Z których technik się śmieję - a nie widziałem? Z tego kopnięcia po obrocie (bardzo podobną technikę znam z praktyki - wygląda jak bandae-dollyo w TKD - o ile się nie mylę..) A co do pozycji... Naprawdę - przykłady. Ja jakoś mogę, na paru obrazkach wyjaśnić to o czym piszę - zachęcam (i byli tacy co śmiali się z przedstawionych rozwiązań i to NIERAZ!!!)
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

AD #3 "Garda"

A jak to wygląda? Czemu nie ma gard przy wykonywaniu wielu technik? To duży błąd (w TKD to samo - w thaiu też wielu robi takie błędy- ale jest to ograniczane... :wink: - po pewnym czasie sparingi a głównie nadzór)

AD #4 "Pozycja"

Jakoś się nie doczekałem - a od tego zaczęła się ta dyskusja...

Jezeli nie widzisz roznicy miedzy TKD, Thaiem a Capoeira to nie dziwne, ze wciaz zadajesz to glupiutkie pytanie ! 8O Musisz zrozumiec to, ze takim zachowaniem troszeczke(bardzo nieznacznie) zanizasz poziom. Nie majac o czyms zielonego pojecia glosisz teorie, to sie naukowo nazywa "lamerstwo" >]
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Jakiego typu sparingi? Ręce, nogi - oczywiście - ale:

- ile kontaktu, ile siły,
- jaka taktyka, więcej rąk czy nóg,
- co dozwolone,
- bloki, zejścia, wejścia, zbicia, przechwyty, klinczowanie?,


dwa warianty - w ochraniaczach lub bez. standardowo nogi, rece, walka w stojce do momentu skonczenia w umowionej pozycji w parterze głownie - po wejsciu w nogi, rzucie badz podcięciu. przy walce w ochraniaczach parteru z oczywistych wzgledow nie ma a wiec - do punktu. bez ochraniaczy - martelo do wysokosci barku, ale glownie loki do biodra (z wiadomych przyczyn). uderzenia rekoma - typowe "liscie", dla spunktowania przeciwnika. jak juz pisalem, w tym wypadku koniec walki do umowionej pozycji w parterze (garda, dosiad, pozycja boczna badz do dzwigni itp).

=> Bo z poziomem może być różnie, dobór, brak nadzoru etc. Zaliczyłbym to do dość niebezpiecznych "zabaw".


te zabawy jesli odbywaja sie bez dozoru to sa bezpieczne, nie traktuje sparingu jako okazji do wyżycia sie a do przecwiczenia w praktyce tego czego sie ucze. sparingi odbywamy rowniez na sekcjach muay thai, planuje posparowac z chlopakami z kungfu na ich treningu.

BTW: właśnie wróciłem z treningu - muay-thai gdzie były sparingi - bez "szczęk" bokserskich i ochraniaczy!! W sumie lowkicki i proste - ale jednak.


U mnie na muay thai to samo bylo. I przez 3 miechy nie mialem ani jednej kontuzji (nie liczac samouderzenia pieścią po odbiciu tarczy ;)

=> Różnie może być też z doborem zawodników,


Biore co mam, gdybym wyladowal na Stoczniowcu, to chocbym mial dostac po pizdzie, to i tak jestem chetny.

=> Jak ktoś ma słaby poziom - to będzie miał obitą twarz- a wiele się nie nauczy...
=> Rozwinięcie 1 - kontuzje etc.


to co powiedzialem wczesniej - uwazam na siebie i staram sie uczyc jak najwiecej. to chyba wazne.

Na treningach? Czy ta metoda jest rozpowszechniona w sekcjach capo? Dla przykładu powiem, że w muay.thai z tego co zaobserwowałem - tarcze i worki są niezmiernie popularne. W TKD podobnie.


nie, bo nie kazdy trenuje tak, jak pare osob u nas na sekcji. uprawiamy rowniez inne sztuki walki, ale po to, by wynosic z nich techniki i stosowac w capo. stosowanie ich - dziala i mysle ze z czasem zacznie przynosic coraz lepsze efekty.

AD #3 "Garda"
A jak to wygląda?


zwyczajnie. prawie jak garda bokserska. stoje odrobine szerzej i nizej.

Czemu nie ma gard przy wykonywaniu wielu technik?


zalezy od wykonujacego technike, a tym samym od grupy w ktorej sie uczy. poza tym nie wszystkie techniki nadaja sie do walki z wiadomych przyczyn.

AD #4 "Pozycja"
Jakoś się nie doczekałem - a od tego zaczęła się ta dyskusja...


pozycje podczas gry:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

pozycje podczas jogo duro lub walki (z tym ze nogi nieco szerzej i cale cialo odrobine nizej, pozycja przysposobiona rowniez do prostych kopniec):
Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

U mnie na muay thai to samo bylo. I przez 3 miechy nie mialem ani jednej kontuzji (nie liczac samouderzenia pieścią po odbiciu tarczy ;)


:)

Warto jednak nosić przynajmniej szczękę bokserską - to byli głównie początkujący. Jak by się który "napalił"? Ukruszone zęby, rozwalone wargi etc. O to chodzi (jeden nos był rozwalony dzisiaj...) I obstaję, że był to ewidentny błąd prowadzącego... (to samo jak było gryzienie na KM - jeden gość był nieźle pogryziony - także błąd prowadzącego - przyznał rację - bo nie powielał...)

A za resztę dziękuję -wiele się wyjaśniło!!
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
[quote="Combat
AD #3 "Garda"Czemu nie ma gard przy wykonywaniu wielu technik? =quote]
Garda jest zawsze, przynajmniej teoretycznie powinna być.
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
hmm combat napisał coś takiego : " Boshh- czytasz co piszesz. Straszna brednia. Raczej trudno uchylić przed serią uderzeń... " Ciekawe ale kiedy ćwiczyłem boks przed serią uderzeń właśnie się uchylało, albo schodziło się z lini albo kontrowało. Tak więc cały mój trening bokserski był do bani a trener był dyletantem. W sumie dobrze, że obecnie ćwiczę capo :P [/list][/quote]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

hmm combat napisał coś takiego : " Boshh- czytasz co piszesz. Straszna brednia. Raczej trudno uchylić przed serią uderzeń... " Ciekawe ale kiedy ćwiczyłem boks przed serią uderzeń właśnie się uchylało, albo schodziło się z lini albo kontrowało.


Najpierw terminy: Jako uchylenie rozumiem mocne odchylenie ciała, skręt etc. - nie zejście z linii!

1) W ramach tzw. zadaniówek - tak?

2) Czytaj co piszę!

"Capoeirista uchyla sie przed kopnieciami i uderzeniami a nie blokuje ich."

To było w kontekście uderzeń I (WAZNE "I") kopnięć!

A jeśli mamy do dyspozycji tylko ręce... Uchylenie zadziała - ale nie wydaje mi się, że przy serii - raczej blok i przyjęcia na gardę lub zejście z linii (może Kubuś Puchatek by się wypowiedział - on jest w temacie...). Zapytaj trenera boksu - jak będziesz miał okazję gaspar.

Natomiast ręce + nogi - IMHO NIE ZADZIAŁA...

co napisałem dalej... "Realnie się WCHODZI DO PRZODU na technikę ze zbiciem i kontra jest natychmiast lub lekki unik + kontra lub zejście z linii i kontra. Sam blok jest bardzo rzadki - a tradycyjne, obszerne bloki - nie są w ogóle używane. "

I znowu w kontekście ręce + nogi - bo na ręce przyjmuje się ciosy na blok i czeka się na okazję do kontry...

To tyle ...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
jeszcze jedna sprawa mi sie nasunela- sygnalizowanie technik, czy na ten element w ogole zwracacie uwage podczas treningu? zawsze mi sie to rzucalo w oczy na roda- wykonywanie jakichs ruchow wstecznych rekami czy w ogole tulowiem itp przed wykonaniem techniki...
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
OT: Ignor dla Combata, zastanawiam sie nad nominacja do Kupy Miesiaca
Moro: kazdy ma jakies przyruchy, przy ginga jak sie np chce przejsc do 3bazy (wg wypowiedzi Jakuba) wiekszosc ludzi skreca najpierw rece, tak przynajmniej pamietam, poprawcie mnie jak sie myle :roll:
No i sa finty, wredna rzecz ;)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
przyruchy moim zdaniem maja podwojna funkcje. po pierwsze faktycznie napedzaja cialo, jednak po drugie sa bardzo dobra okazja do zwodu.
jak gram z poczatkujacym, staram sie robic ruchy bardzo obszerne i sygnalizowane w celach edukacyjnych. jak sie gra ostro, ruchy sie zdecydowanie skracaja - chyba, ze maja byc finta wlasnie.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
No jak w pilce noznej, jak w pilce noznej :wink: I tu i tu brazylijczycy sa najlepsi :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

przyruchy moim zdaniem maja podwojna funkcje. po pierwsze faktycznie napedzaja cialo, jednak po drugie sa bardzo dobra okazja do zwodu.
jak gram z poczatkujacym, staram sie robic ruchy bardzo obszerne i sygnalizowane w celach edukacyjnych. jak sie gra ostro, ruchy sie zdecydowanie skracaja - chyba, ze maja byc finta wlasnie.

ok spoko :D mnie po prostu uczono (i uczy sie :) ) ze technika ma byc niesygnalizowana- ograniczac nawet grymas twarzy przed wykonaniem :wink: a finty to swoja droga- lubie i stosuje 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024