Skocz do zawartości


Zdjęcie

przygotowanie do walki w capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Taka byla Capoeira Carioca. Ciekawe dlaczego nie nadawala sie na eksport :(
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Taka byla Capoeira Carioca. Ciekawe dlaczego nie nadawala sie na eksport :(

Capoeira Carioca byla odpowiedzia na sztuki walki w innych krajach. Rząd Brazylii chcial wprowadzic ja do systemu szkolenia wojska. Ale jej jedyny nauczyciel Sinhozinho zmarl :cry: i po Capoeira Carioca zostaly tylko wspomnienia.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

[...] hmmm... no ale kamuflaz byl stwozony po to zeby biali nie domyslili sie ze chodzi o walke patrzac na to z boku a nie dlatego zeby uczyc sie bezposrednich technik walki? inaczej mowiac- czy gdyby niewolnicy mogli spokojnie opracowywac i trenowac swoj system walki to jinga, instrumenty, piosenki bylyby im potrzebne? i wlasnie stad moje pytanie, czy teraz ludzie nieskrepowanie trenujacy capoeire ida torem tradycji czy tez obok tego probuja jakos praktykowac techniki 'obrane' z tej otoczki tanca.[...]

"Dopracowywac" techniki, typu kopy, akrobacje, przejscia itd. to spoko, mozna "na sucho" itd. Za to capoeira bez ginga, bez instrumentow, roda i wszystkiego co z tym zwiazane to juz by nie byla capoeira... wiec to by bylo troche bez sensu :[
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

dzieki Jakub, a jak wyglada kwestia pozycji walki bez ginga? tzn cwiczycie jakas ustalona czy kazdy robi to jak chce?


u nas (w AdG) cwiczy sie rowniez walke z pozycji do złudzenia przypominajacej bokserska garde, tyle tylko, ze moze nieco nizej ustawiony jest "adept" :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Taka byla Capoeira Carioca. Ciekawe dlaczego nie nadawala sie na eksport :(


Po raz 10 moge probowac cytowac Jakuba, z ktoregos z Budokanow. Carioca to bardzo brutalna odmiana capoeira (z tego co wiem ZOSTALA wprowadzona do nauczania w wojsku, na dodatek ksiazka o Carioca spisana przez dwoch wojskowych byla pierwszym podrecznikiem i skonsolidowana wiedza/kursem capoeira), i wlasnie z tego wzgledu nie byla eksportowana. Latwo zrozumiec, dlaczego wybor padl na Capoeira piekna, pelna salt, widowiskowosci, muzyki, spiewu a nie na Capoeira twarda i skuteczna. Po prostu pierwsza wersja jest duzo pojemniejszym "nosnikiem kultury brazylijskiej". Mozna bylo pod to podczepic duzo wiecej rzeczy i zdecydowanie wielokrotnie wiecej ludzi z roznych srodowisk i kultur potrafiloby sie odnalezc w "brazylijskim rytuale spiewu i tanca" niz po prostu w sztuce walki. Tak mi sie wydaje.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Carioca to bardzo brutalna odmiana capoeira (z tego co wiem ZOSTALA wprowadzona do nauczania w wojsku, na dodatek ksiazka o Carioca spisana przez dwoch wojskowych byla pierwszym podrecznikiem i skonsolidowana wiedza/kursem capoeira


Ciężko mi w to uwierzyć - naprawdę. Musiałbym zobaczyć ten podręcznik i konkrety. Ma ktoś takie materiały? Zapewnienia słowne mnie nie interesują. Chociaż z drugiej strony - widziałem już karate shotokan dla ... armii kanadyjskiej (bez sensu i niepraktyczne) - ale ta armia jest ekhm, delikatnie mówiąc nie-elitarna. Reszta co spotkałem to standard: mocna garda, zwykłe uderzenia i kopnięcia, różne kombinacje, wyswobodzenia etc.

Po prostu pierwsza wersja jest duzo pojemniejszym "nosnikiem kultury brazylijskiej". Mozna bylo pod to podczepic duzo wiecej rzeczy i zdecydowanie wielokrotnie wiecej ludzi z roznych srodowisk i kultur potrafiloby sie odnalezc w "brazylijskim rytuale spiewu i tanca" niz po prostu w sztuce walki. Tak mi sie wydaje.


Hmm - jakoś mi się nie wydaje. Patrz Muay-Thai czy Kick-Boxing... Pewnie ludzi trenowałoby mniej - ale kto wie? :roll:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Co ty sie tak Combat doczepiles do tej skutecznosci capo i tkd? Czytasz watki, widzisz ze ludzie od capo tez cwicza na workach i tez sparuja.
Teraz co do tej twojej gardy tkd: jak cwiczylem z 8 lat temu (na 5 gup zakonczylem chyba) to w tkd itf i wtf (innych wtedy nie bylo) walczyli ludzie albo z opuszczonymi rekami albo z przednia opuszczona albo w gardzie bokserskiej- to znaczy takiej jak sie ludziom od tkd wydawalo ze bokser trzyma...walczyli tez w takiej pozycji mocno bocznej bo jak wiesz pewnie kiedys w tkd w dupsko i po plerach kopac nie wolno bylo wiec obrona w pozycji bocznej byla latwiejsza...teraz to sie pewnie pozmienialo jak znam zycie mamy mode na combaty thai itd wiec obstawiam ze 80% sekcji tkd dolaczylo loki sierpy haki i garde bokserska jakas (jak pewnie wiesz garda z boksu nie nadaje sie do walki nogami zbyt a juz na pewno sie nie nadaje w swojej klasycznej wersji do stylu wybitnie kopanego jak tkd...) i teraz tu bym upatrywal slabosci tego stylu bo ciezko jest zaskoczyc dobrego kickboksera tym co ma tkd do zaoferowania bo te gardy i kopniecia to taki pan na wylot zna a jescze nie tracil czasu na nauke twimyo tora yop 997 stopni tylko walkowal swoje 3 techniki i kombinacje. I tu capo ma cos czego tkd nie ma: ma dosyc bogaty zestaw sweepow obalen i niskich zwodow ktorymi oczywiscie sie nie wygra ufc ale obstawiam ze mozna wygrac z zaskoczenia na ulicy...ja np. bym wolal zeby do mnie wystartowal kolo z tkd na ulicy bo ja mniej wiecej wiem czego sie moge spodziewac, ja na jego yopy i kora mniej wiecej wiem co robic a jak zacznie sie krecic to wchodze od razu...a ci powiem ze jak mi taki pan od capo nisko zejdzie to ja nie wiem czy on bedzie kopal czy nie i z ktorej nogi i po jakiej trajektorii bo z tymi technikami nie ma sie za bardzo gdzie obtrzaskac natomiast do takiego repertuaru jak ma tkd to cie przygotuje kazdy porzadny trener kicka...
ale wiesz ja naprawde dawno nie mailem stycznosci z dobrym tkd i teraz moze to jest inaczej...
pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Co ty sie tak Combat doczepiles do tej skutecznosci capo i tkd? Czytasz watki, widzisz ze ludzie od capo tez cwicza na workach i tez sparuja.


Tak ile - 5%, 10%? :X

Teraz co do tej twojej gardy tkd: jak cwiczylem z 8 lat temu (na 5 gup zakonczylem chyba) to w tkd itf i wtf (innych wtedy nie bylo) walczyli ludzie albo z opuszczonymi rekami albo z przednia opuszczona albo w gardzie bokserskiej- to znaczy takiej jak sie ludziom od tkd wydawalo ze bokser trzyma...walczyli tez w takiej pozycji mocno bocznej bo jak wiesz pewnie kiedys w tkd w dupsko i po plerach kopac nie wolno bylo wiec obrona w pozycji bocznej byla latwiejsza...teraz to sie pewnie pozmienialo jak znam zycie mamy mode na combaty thai itd wiec obstawiam ze 80% sekcji tkd dolaczylo loki sierpy haki i garde bokserska jakas (jak pewnie wiesz garda z boksu nie nadaje sie do walki nogami zbyt a juz na pewno sie nie nadaje w swojej klasycznej wersji do stylu wybitnie kopanego jak tkd...) i teraz tu bym upatrywal slabosci tego stylu bo ciezko jest zaskoczyc dobrego kickboksera tym co ma tkd do zaoferowania bo te gardy i kopniecia to taki pan na wylot zna a jescze nie tracil czasu na nauke twimyo tora yop 997 stopni tylko walkowal swoje 3 techniki i kombinacje. I tu capo ma cos czego tkd nie ma: ma dosyc bogaty zestaw sweepow obalen i niskich zwodow ktorymi oczywiscie sie nie wygra ufc ale obstawiam ze mozna wygrac z zaskoczenia na ulicy...ja np. bym wolal zeby do mnie wystartowal kolo z tkd na ulicy bo ja mniej wiecej wiem czego sie moge spodziewac, ja na jego yopy i kora mniej wiecej wiem co robic a jak zacznie sie krecic to wchodze od razu...a ci powiem ze jak mi taki pan od capo nisko zejdzie to ja nie wiem czy on bedzie kopal czy nie i z ktorej nogi i po jakiej trajektorii bo z tymi technikami nie ma sie za bardzo gdzie obtrzaskac natomiast do takiego repertuaru jak ma tkd to cie przygotuje kazdy porzadny trener kicka...
ale wiesz ja naprawde dawno nie mailem stycznosci z dobrym tkd i teraz


1) Dobre TKD - to dobra garda - wynaturzenia wynikają z walki sportowej i samego stylu - to krytykuję także...

2) Szeroko się o tym rozpisałem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) TKD do walki realnej to też kilka technik.

4) Nogi w TKD są znacznie szybsze i lepsze technicznie niż w kicku...

5) Kolo z TKD powiadasz? No cóż - stereotyp TKD-owca jest taki, że wysokie kopnięcia etc.

6) Garda bokserska ma masę odmian i do walki rękoma i nogami nadaje się po lekkiej modyfikacji...

Dołączona grafika


Zobacz też:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Po raz 10 moge probowac cytowac Jakuba, z ktoregos z Budokanow. Carioca to bardzo brutalna odmiana capoeira (z tego co wiem ZOSTALA wprowadzona do nauczania w wojsku, na dodatek ksiazka o Carioca spisana przez dwoch wojskowych byla pierwszym podrecznikiem i skonsolidowana wiedza/kursem capoeira), i wlasnie z tego wzgledu nie byla eksportowana.

gdyby jakies kariokeny startowaly w jakichs turniejach to kto wie :/

Ciężko mi w to uwierzyć - naprawdę. Musiałbym zobaczyć ten podręcznik i konkrety. Ma ktoś takie materiały? Zapewnienia słowne mnie nie interesują.

>use google.com
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
wszystko pieknie Combat ale skad wiesz czy gdzies chlopaki nie cwicza capo wlasnie do walki realnej kilka technik itd...
a ty mi piszesz ze tkd do walki realnej to kilka technik itd ale gdzie sie tak cwiczy? jak porownujesz capo jako calosc zjawiska to porownaj do tkd jako calosc - lacznie z kolesiami co maja opuszczone rece na turniejach i wala obrotowy co sie po nich wywracaja bo wiedza ze na ziemi i tak ich nikt nie dotknie. A nie ty mi tu porownujesz jakis waski odlam tkd co nawet nie wiemy kto tak cwiczy (5%?) do calosci capo...
co do gardy bokserskiej to tak rozne sa ale najpierw jednak sie uczysz jednej zawsze a potem sobie mozesz modyfikowac ale tu trzeba byc Hamedem Naseemem zeby to robic i jednak gro to walczy w takiej mocno tradycyjnej...
No ja ci uwierze na slowo ze tkd moze czasami miec lepsze techniki nozne niz kick (chociaz nie wiem jakie to metody ma tkd co ich w kicku nie ma...) ale ci powiem ze mam jakies doswiadczenia i one tego nie potwierdzaja ale moze ty masz inne...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

wszystko pieknie Combat ale skad wiesz czy gdzies chlopaki nie cwicza capo wlasnie do walki realnej kilka technik itd...
a ty mi piszesz ze tkd do walki realnej to kilka technik itd ale gdzie sie tak cwiczy? jak porownujesz capo jako calosc zjawiska to porownaj do tkd jako calosc - lacznie z kolesiami co maja opuszczone rece na turniejach i wala obrotowy co sie po nich wywracaja bo wiedza ze na ziemi i tak ich nikt nie dotknie. A nie ty mi tu porownujesz jakis waski odlam tkd co nawet nie wiemy kto tak cwiczy (5%?) do calosci capo...


Każdy, powtarzam każdy- rozsądny zawodnik WIE I CZUJE, co się nadaje na ulicę. Wybiera z trenowanych elementów walki - odpowiednie rzeczy i stosuje. U nas na sparingach - było dużo prostych i szybkich technik...

No ja ci uwierze na slowo ze tkd moze czasami miec lepsze techniki nozne niz kick (chociaz nie wiem jakie to metody ma tkd co ich w kicku nie ma...) ale ci powiem ze mam jakies doswiadczenia i one tego nie potwierdzaja ale moze ty masz inne...


TKD - kładzie większy nacisk na nogi. Technika w TKD jest lepsza niż w kicku... (a w kick w gros wypadków ręce).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

>use google.com


Eee - tam - komu Ty to mówisz :X :lol: Po prostu wyszedłem z założenia że to strata czasu...

Mam wiele materiałów których w sieci nie uświadczysz :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Każdy, powtarzam każdy- rozsądny zawodnik WIE I CZUJE, co się nadaje na ulicę.

to jak to w koncu jest w tkd czuja a w capo nie czuja? inne ludzie jakies? Jak KAZDY TO KAZDY rozsadny oczywiscie...

TKD - kładzie większy nacisk na nogi.

nacisk na nogi a co to? masaz jakis? moje pytanie bylo jasne, jakie to metody szkoleniowe ma tkd co ich nie ma kickboxing? bo to o metody chodzi naprawde i technike, ew. strategie prowadzenia walki co sie bierze z ww. a potem to sobie moze kazdy zawodnik z trenerem uzgodnic na co nacisk poloza...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

to jak to w koncu jest w tkd czuja a w capo nie czuja? inne ludzie jakies? Jak KAZDY TO KAZDY rozsadny oczywiscie...


Bo Ci co idą na capo są specyficzni - po prostu. W TKD w każdej sekcji są sparingi - a więc szybciutko sprawdzasz na własnej skórze - co to znaczy robić błędy etc. A ile % gości z capo sparuje - jak wcześniej 5% ? A TKD 99% :) (i co? :roll: ) Jakie wnioski...

nacisk na nogi a co to? masaz jakis? moje pytanie bylo jasne, jakie to metody szkoleniowe ma tkd co ich nie ma kickboxing? bo to o metody chodzi naprawde i technike, ew. strategie prowadzenia walki co sie bierze z ww. a potem to sobie moze kazdy zawodnik z trenerem uzgodnic na co nacisk poloza...


Słuchaj - to mniej więcej tak. Kto ma lepsze ręce - bokser, nie kick-bokser. Kto ma lepsze nogi - TKD-owiec, nie kick-bokser. Kto lepiej uderzy łokciem - krav-magowiec czy thaiowiec - thaiowiec. Kto lepiej walczy w parterze - BJJ -owiec czy judoka (przeważnie BJJ-owiec) etc.

Ile % treningu przeznacza się na daną rzecz - -- - - -> NACISK
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Ukyooooo!
Chłopie, z czym ty się w ogóle mierzysz... jeszcze nie wiesz, że Combat wszystko wie najlepiej?
Jak nie wiesz, to popatrz na ilość postów. Jesteś na tym Forum prawie od początku i marne czterysta z hakiem, a tu patrz - parę miesięcy i >1700 :)

K.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Ukyooooo!
Chłopie, z czym ty się w ogóle mierzysz... jeszcze nie wiesz, że Combat wszystko wie najlepiej?
Jak nie wiesz, to popatrz na ilość postów. Jesteś na tym Forum prawie od początku i marne czterysta z hakiem, a tu patrz - parę miesięcy i >1700 :)


Nie gościu - za to ty się wcinasz off topic bez sensu - dziękuje za zajebiste argumenty. Bye.

Ja dyskutuję - jakbym wiedział najlepiej- to bym NIE dyskutował... :lol:

Dołączona grafika
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Nie gościu - za to ty się wcinasz off topic bez sensu - dziękuje za zajebiste argumenty. Bye.

Ja dyskutuję - jakbym wiedział najlepiej- to bym NIE dyskutował... :lol:


Combat, chłopie, co się tak ciskasz. Delikatnie daje do zrozumienia, że się powtarzasz, akurat na ten wątek padło. Kazdy czytający to forum zna Twoje poglądy na pamięć po prostu, Twoją niereformowalność także. Jak wkurza Cię to, co napisałem, to daj mi ignora i luz.
Mnie to, co piszesz bawi po prostu i wcale tego nie ukrywam.

K.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
gdzieśtam sobie kiedyś czytałem i widziałem zdjęcia (zagraniczna strona reklamująca jakiś kurs gdzie dwóch miśków uczy skutecznych technik - jeden z nich specjalista od capo ponoć) niskiej ginga, w sumie wyglądało to dziwnie, bo byłą taak niska że dosłownie przysiadali sobie na piencie (noga podgięta pod dupę), tak sie zastanawiałem jak taki przysiad ma sie do mobliności... wiem że można z tego np łątwo stanąć na rękach, albo przewrócić sie w jedną strone lub w drugą ( sturlać sie po swojej nodze - chyba kumacie o co chodzi ), ale żeby szybko zmieniać pozycje, i być w ciągłym ruchu... to nie bardzo... powiedzcie coś o zastosowaniu tej pozycji
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Kto ma lepsze nogi - TKD-owiec, nie kick-bokser.

dowale sie po raz kolejny: co to znaczy lepsze nogi? Ja to widze tak, kick bokser szkoli przewaznie nozne ze 3-4 techniki to jest front kicka, roundhousa, axekica, side kicka rzadko i jak ma fantazje to obcykuje 1 obrotowe...natomiast pan z tkd musi przebrnac przez caly repertuar technik (chocby po to zeby je zdac na egzaminie...) bardzo malowniczych jak obrotowy o 720 st. i inne cuda z wyskoku co wchodza delikatnie mowiac rzadko...i tu nie chodzi o to czego robisz wiecej, jak ktos cwiczy 3 lata 1 technike a ktos inny w tym czasie 30 to z kim sie wolisz sparowac? no ja ci powiem ze z tym co cwiczy 30 bo sie ludze ze nawet jak mi pier..lnie to moze slabo a jak ktos cwiczy jedna to jak mu juz wejdzie to moze byc cienko...teraz dalej, sam wiesz ze sparing w tkd jest tak ustawiany (przynajmniej byl kiedys...) zeby promowac techniki obrotowe, wysokie, z wyskoku itd... i jak czlowiek cale zycie sparuje w tym stylu - czyli zawsze dostaje z reki na light contact a powiedzmy na zawodach otrzymuje 3 punkty za twimyo tora yop to mi nie powiesz ze sobie wyksztalci w ten sposob odruch warunkowy uzywania potem 3 technik prostych...wiec podsumowujac jak kick bokser poswieca 1 godzine na opanowanie 1 techniki a pan z tkd poswieca 5 godzin na opanowanie 10 technik to ja sie bede bardziej bal pana z kicka...
Ja wiem ze na kopniecie sie sklada jeszcze oprocz techniki sila szybkosc itd ale dalej twierdze ze to sa rzeczy ktore kazdy moze sobie rozwijac jak mu sie podoba i lubi niezaleznie od stylu. Czyli reasumujac ja nie znam takich metod (generowanie sily, wzmacnianie miesni...) co by byly charakterystyczne tylko dla tkd a nie dla kicka czy chocby karate (nie mowiac o stylach tradycyjnych jak goju gdzie nie ma potrzeby stosowania pewnych metod...)
pozdrawiam KrzysiaT i Combata- jestem po 1 winie i caly swiat widze jako jedna wielka radosna kule czy costam- peace...
chociaz troche sie boje ze jutro rano nie bedzie juz tak radosnie bo wlasnie odkorkowalem drogie- czego i wam zycze
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Ukyo- temat jest o capoeira a ty wyjezdzasz z TKD, poczytaj sobie forum taekwondo albo zaloz tam nowy watek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024