Skocz do zawartości


Zdjęcie

przygotowanie do walki w capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

O panie! Dzięki ci za łaskawe spojrzenie na ten padół i napisanie tego krytykującego postu Z bogiem bracie. Odpowiadam dla innych - nie dla ciebie... Wiesz co napiszę, wiesz co napisałem - cholera - przejmij stery i pisz sam posty i na nie odpowiadaj.


To Ci Combat wyszlo :rofl: :rofl:
az sie zaplulem herbata... jak dla mnie to mozesz pisac nastepne 1700 postow, byle z takim poczuciem humoru :peace:
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Czesc mam pytanko , jak zaczynacie atak? Bo jak narazie widzialem kilka pokazw Capo. na Polach Mokotowskich i nie moge skapowac jak mozna sie tym czyms sie obronić?
To są tylko moje uwagi ,moze mnie ktos oswieci.
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Co ty sie tak Combat doczepiles do tej skutecznosci capo i tkd? Czytasz watki, widzisz ze ludzie od capo tez cwicza na workach i tez sparuja.


Tak ile - 5%, 10%? :X

Teraz co do tej twojej gardy tkd: jak cwiczylem z 8 lat temu (na 5 gup zakonczylem chyba) to w tkd itf i wtf (innych wtedy nie bylo) walczyli ludzie albo z opuszczonymi rekami albo z przednia opuszczona albo w gardzie bokserskiej- to znaczy takiej jak sie ludziom od tkd wydawalo ze bokser trzyma...walczyli tez w takiej pozycji mocno bocznej bo jak wiesz pewnie kiedys w tkd w dupsko i po plerach kopac nie wolno bylo wiec obrona w pozycji bocznej byla latwiejsza...teraz to sie pewnie pozmienialo jak znam zycie mamy mode na combaty thai itd wiec obstawiam ze 80% sekcji tkd dolaczylo loki sierpy haki i garde bokserska jakas (jak pewnie wiesz garda z boksu nie nadaje sie do walki nogami zbyt a juz na pewno sie nie nadaje w swojej klasycznej wersji do stylu wybitnie kopanego jak tkd...) i teraz tu bym upatrywal slabosci tego stylu bo ciezko jest zaskoczyc dobrego kickboksera tym co ma tkd do zaoferowania bo te gardy i kopniecia to taki pan na wylot zna a jescze nie tracil czasu na nauke twimyo tora yop 997 stopni tylko walkowal swoje 3 techniki i kombinacje. I tu capo ma cos czego tkd nie ma: ma dosyc bogaty zestaw sweepow obalen i niskich zwodow ktorymi oczywiscie sie nie wygra ufc ale obstawiam ze mozna wygrac z zaskoczenia na ulicy...ja np. bym wolal zeby do mnie wystartowal kolo z tkd na ulicy bo ja mniej wiecej wiem czego sie moge spodziewac, ja na jego yopy i kora mniej wiecej wiem co robic a jak zacznie sie krecic to wchodze od razu...a ci powiem ze jak mi taki pan od capo nisko zejdzie to ja nie wiem czy on bedzie kopal czy nie i z ktorej nogi i po jakiej trajektorii bo z tymi technikami nie ma sie za bardzo gdzie obtrzaskac natomiast do takiego repertuaru jak ma tkd to cie przygotuje kazdy porzadny trener kicka...
ale wiesz ja naprawde dawno nie mailem stycznosci z dobrym tkd i teraz


1) Dobre TKD - to dobra garda - wynaturzenia wynikają z walki sportowej i samego stylu - to krytykuję także...

2) Szeroko się o tym rozpisałem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) TKD do walki realnej to też kilka technik.

4) Nogi w TKD są znacznie szybsze i lepsze technicznie niż w kicku...

5) Kolo z TKD powiadasz? No cóż - stereotyp TKD-owca jest taki, że wysokie kopnięcia etc.

6) Garda bokserska ma masę odmian i do walki rękoma i nogami nadaje się po lekkiej modyfikacji...

Dołączona grafika


Zobacz też:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Dziwne.Mowiles ze poradzisz sobie z Taekwondoką? tylko jakim cydem wystarczy ze raz cie ktos trafi to sie rozlozysz na asfalcie.moze kiedys wpadnij na trening TKD do gupy sportowej.i nie mow takich glupot
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Czesc mam pytanko , jak zaczynacie atak? [...].

Dowolnie?
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
czyli jak?z takiego turlaka jak robiczie na pokazach w rodzie,chyba dobrze napisalem
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
To moze spojrz sobie do archiwum rustam, bo ludziom sie juz odechcialo piecdziesiaty raz tlumaczyc. Jak myslisz, o czym bylo te kilka tysiecy postow w archiwum, jak nie o takich podstawowych kwestiach, o ktore pytasz? :roll:

A to ze widziales kilka pokazow nie znaczy ze wiesz cokolwiek. Ja widzialem pokaz w ktorym facet wyciagal krolika z kapelusza. Jak on to robil?
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
jakos nie woobrazam sobie kolesia po Capo w ciasnym zaułku.co wtedy sie robi bo jak widzialem to caly czas jest kontakt rąk z podlozem jakies tam fikolki itd.nie znam nazw.
jak ktos będzie chcial zobaczyc jak to wygląda to moze przyjsc na pola mokotowskie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
ale rustam- patrzac np na pokazy TKD tez wiele powiedizec nie mozna. lataja sobie kolesie rozbijaja deski...
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
A to ze widziales kilka pokazow nie znaczy ze wiesz cokolwiek. Mowie to co widze i zdaje mi sie ze Capoeira to zwykly taniec z elementami akrobatyki i nawet nie mozna tego nazwac sztuką walki.
widzialem jak facet probuje rozbic deske z jakiegos kopniaka z wyskoku (ponoć najmocniejsze) myslalem ze mu galy wyjdą nim to rozbije
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Moro widziales pokaz Połnocnych Koreanczykow w SEULU i Południowych na Połnocy?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

A to ze widziales kilka pokazow nie znaczy ze wiesz cokolwiek.

no wlasnie. :)
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
no wlasnie co? widziales czy nie?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
hahahahahahahahahahah piszesz ze widizales pokaz capo ,i na tym opierasz swoja wiedze... pozniej 'to ze widizales kilka pokazow nie znaczy ze wiesz cokolwiek' no wiec proponuje posluchac samego siebie :) a pokaz koreanczykow widzialem ale to tak naprawde nijak sie ma do tematu.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

[...]
widzialem jak facet probuje rozbic deske z jakiegos kopniaka z wyskoku (ponoć najmocniejsze)myslalem ze mu galy wyjdą nim to rozbije [...]

No i tu widac Twoje "przygotowanie do walki"... tak, to byla ironia. Odkad kopniecia wyskokowe sa "najmocniejsze"? Jesli z takim przygotowaniem merytorycznym wypowiadasz sie o skutecznosci capoeira to dziekuje bardzo. Ech...
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
to cokolwiek mialo byc zacytowane ale cos nie tak zrobilem i tak wyszlo.
a co do tego pokazu grupy z Warszawy uwierz mi to nie jest zadna walka
tylko fikolki i salta i machanie nogami stojąc na rekach wystarczy ze trafisz go byle kopniakiem i juz lezy. nie gadam dlatego ze nie wiem co mowie mam te pare ostrych latek treningu i wiem co sie da zrobic a czego nie. przyklad zima oblodzona zablocona ulica idzie koles a na niego 2 i co zrobi fikolka prędzej se kark polamie i straci portfel i reszte.Capoeira nie nadajesie na ulice fajnie wyglada na scenie jako przedstawienie.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Moro widziales pokaz Połnocnych Koreanczykow w SEULU i Południowych na Połnocy?


Jeszcze jedno, bo zapomnialem. Odnosnie pokazow, widziales kiedys pokaz robiony przez Brazylijczykow, Mestre...?
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

to cokolwiek mialo byc zacytowane ale cos nie tak zrobilem i tak wyszlo.
a co do tego pokazu grupy z Warszawy uwierz mi to nie jest zadna walka
tylko fikolki i salta i machanie nogami stojąc na rekach wystarczy ze trafisz go byle kopniakiem i juz lezy. nie gadam dlatego ze nie wiem co mowie mam te pare ostrych latek treningu i wiem co sie da zrobic a czego nie. przyklad zima oblodzona zablocona ulica idzie koles a na niego 2 i co zrobi fikolka prędzej se kark polamie i straci portfel i reszte.Capoeira nie nadajesie na ulice fajnie wyglada na scenie jako przedstawienie.


No i co Ty wiesz o capoeira... widziales kiedys prawdziwe kopniecia jakich sie uzywa? Lowkicki, kopniecia na kolana, na zebra, uzycia rak? To tak jakbys sie wypowiadal: "TKD to tylko same 720 robia, nic tym bandziorom na ulicy nie zrobisz, od razu uciekaj i lap gowno nogawka uciekajace..."
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Proponuje moze zrobimy jakies zawody w technikach i poruwnamy ile rozbije desek np.Taekwondoka, Karateka, czy kto kolwiek inny a zaloze ze koles po capo daleko nie zajdzie.
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
tak widzialem w blu kaktusie (knajpa w Warszawie) i widzialem takze kolesia z rozbitym nosem (miejscowi dresy go dorwali) owszem fajnie to wygląda ale nic po zatym
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Proponuje moze zrobimy jakies zawody w technikach i poruwnamy ile rozbije desek np.Taekwondoka, Karateka, czy kto kolwiek inny a zaloze ze koles po capo daleko nie zajdzie.

ale czego to ma dowiesc? 'deski nie oddaja ciosow' :wink: temat jest o metodach treningowych w capo- konkretnie o tych pod katem konfrontacji, ty wyjezdzasz z jakims pokazem- potem sam mowisz ze na pokazach opierac wiedzy nie mozna :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024