Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lowkick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Lowkick
Czy, ktoras grupa praktykuje tego typu kopniecia i czy jest znana jakas obrona na nie. Bo dzisiaj po treningu troche sie zalamalem jak spytalem sie o obrone na lowkicka i mi powiedziano, ze takiego kopniecia sie nie stosuje to i obrony na nie nie ma :( .
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Oczywiscie, ze jest obrona. Blokujesz kopniecie podnoszac kolano do gory i 'obciagajac' stope do gory, tak aby miesnie lydki byly napiete. Kiedy low laduje na lydce 'strzepujesz' go na bok [ciezko sie to opisuje, musialbys poprosic o pomoc kick boxera, zeby ci pokazal].

Inne obrony to oczywiscie unik [tu jednak gorzej bo wtedy low, jak ktos dobrze kopie, trafi w druga noge], badz tez skrocenie dystansu tak zeby na dobra sprawe kopnal cie udem a nie piszczelem.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Mozna wychaczyc od wewnatrz za piete i wtedy przeciwnik ladnie leci na ziemie >]
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Genosha chyba wiem jak to wyglada, ale do tego typu obrony potrzeba pionowej pozycji i przeniesienia ciezaru na tylna noge co moze byc troche trudne podczas robienia gingi a lowkick jest bardzo szybkim kopnieciem i nie sadze zeby ktos zdazyl ustawic sie w odpowiedniej pozycji do obrony przed nim.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
No, z ginga to sie raczej nie wybronisz. A do wyhaczenia trzeba byc piekielnie szybkim, bo musisz wyprzedzic i tak bardzo szybkie kopniecie.

Mozesz zmniejszyc bol odpowiednio ustawiajac udo, tak aby kopniecie nie szlo tam, gdzie najbardziej boli - czyli nad kolanem z boku po zewnetrznej stronie. Np. szybko skrecic noge tak, zeby low poszedl prosto na udo [od przodu], a nie w bok uda. Ale to sredni pomysl, ok, wytrzymasz jednego lowa wiecej, a potem tak czy siak padniesz z bolu, jak ktos dobrze kopie.

Naprawde nie mam pojecia jak sie bronic przed lowem z ginga.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Moze wejscie, nie pamietam nazwy, ale podlozenie nogi z jednoczesnym pchnieciem barkiem..... Tyle, ze zaczynam sie utwierdzac w przekonaniu, ze na lowa w capoeirze nie ma mocnych chociaz z drugiej strony w capoeirze jest duza mobilnosc i moglyby byc problemy z tym kopnieciem. Nie wiem spytam sie jeszcze mestre o lowa i zobaczymy co on powie.
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
najlepsza metoda obrony przed lowami jest po prostu cofniecie nogi... a jak sie nie uda to masz problem
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
No ja tez sie pytalem niedawno o lowkicki, to instruktor mi powiedzial, ze jest cos takiego u nas: w wewnetrzna strone uda jak robisz ginga albo w zewnetrzna. Przewaznie sie tego nie stosuje (dosyc chamskie w roda) , bo jak cos takiego kopniesz to znaczy ze chcesz sie juz na serio napierdalac. A obrona? Uciekac z noga...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
jeszcze_nieumarly moze i tak, ale nie zawsze da sie to zrobic a ja uwazam iz lepiej miec kilka drog wyjscia niz jedna, dwie. Chyba bede musial posparowac i wedy zobaczyc jak tu mozna by sie obronic hm....
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick

Moze wejscie, nie pamietam nazwy, ale podlozenie nogi z jednoczesnym pchnieciem barkiem..... Tyle, ze zaczynam sie utwierdzac w przekonaniu, ze na lowa w capoeirze nie ma mocnych chociaz z drugiej strony w capoeirze jest duza mobilnosc i moglyby byc problemy z tym kopnieciem. Nie wiem spytam sie jeszcze mestre o lowa i zobaczymy co on powie.

Vingativa lub Tesourinha(chyba pokrecilem nazwe :| ).
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
na forum karate byl poruszany taki temat... lowkick jest jedna z bardziej chamskich technik. zgadzam sie, ze nie zasze uda sie cofnac noge, zwlaszcza jezeli kopniecie bedzie szybkie. jezeli ktos jest obity to zazwyczaj przyjmuje, a bol da sie wytrzymac. gorzej jak dostaniesz kilka lowow w to samo miejsce... wtedy zazwyczaj konczy sie to ko


pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Taa, ale gadki (wyhaczenie) :lol: polecam:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(tu jest wszystko)

A lowkick to jest taka technika:

Dołączona grafika

i taka

Dołączona grafika
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick

lowkick jest jedna z bardziej chamskich technik.


Raczej skutecznych. Znam dziesiątki bardziej chamskich (z łamaniem rąk, nóg i karków włącznie).

zgadzam sie, ze nie zasze uda sie cofnac noge, zwlaszcza jezeli kopniecie bedzie szybkie.


To w ogóle można zapomnieć :)

jezeli ktos jest obity to zazwyczaj przyjmuje, a bol da sie wytrzymac.


Są lepsze rozwiązania.

gorzej jak dostaniesz kilka lowow w to samo miejsce...
wtedy zazwyczaj konczy sie to ko


Technicznym KO - dla jasności sytuacji.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Dzieki Combat wlasnie czegos takiego szukalem.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Combat a moze bys tak podal obrone przed takim kopnieciem a nie chwalisz sie jaki to ty jestes zarabisty ?

To ze znasz dziesiatki innych technik i to, ze czegos tam nie mozna zrobic to ejdno ... ale jak uwazasz ze znasz sie na rzeczy to wyjasnij rodzaje obrony .. ew daj linki do takowych ...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
Przeciez dal.
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick

Raczej skutecznych. Znam dziesiątki bardziej chamskich (z łamaniem rąk, nóg i karków włącznie).


combat, a ty jak zawsze bys chcial wszystko lamac... jasne ze sa bardziej chamskie techniki, ale i tak nie bedziesz lamal nikomu karku

zgadzam sie, ze nie zasze uda sie cofnac noge, zwlaszcza jezeli kopniecie bedzie szybkie
To w ogóle można zapomnieć :)

no dobrze combat zgodze sie ze przed szybkim kopnieciem nie uciekniesz, ale zawsze warto jest probowac,

Technicznym KO - dla jasności sytuacji.


czy to wazne jakim? wazne ze nie jestes zdolny do dalszej walki.


pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick

combat, a ty jak zawsze bys chcial wszystko lamac... jasne ze sa bardziej chamskie techniki, ale i tak nie bedziesz lamal nikomu karku


No generalnie nie :)


no dobrze combat zgodze sie ze przed szybkim kopnieciem nie uciekniesz, ale zawsze warto jest probowac


Racja, ale lepiej wejść z kontrą do przodu.

czy to wazne jakim? wazne ze nie jestes zdolny do dalszej walki.


Ważne - bo KO - tradycyjne to nokaut np. po uderzeniu w głowę (blackout), a techniczne to niemożność kontynuowania walki.

Combat a moze bys tak podal obrone przed takim kopnieciem a nie chwalisz sie jaki to ty jestes zarabisty ?

To ze znasz dziesiatki innych technik i to, ze czegos tam nie mozna zrobic to ejdno ... ale jak uwazasz ze znasz sie na rzeczy to wyjasnij rodzaje obrony .. ew daj linki do takowych ...


Nic nie poradze nie to, że nie czytasz uważnie...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick
O co wy sie wogole klucicie co?
Zostala podana odpowiedz na pytanie zawarte w topicu.
Powinien byc zamkniety, bo jest to powtorzenie innego, do ktorego Combat dal linka.
Tam pisac wszelkie uwagi a wy tu prywate robicie.

Pozdrawiam i szacunek.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lowkick

Bo dzisiaj po treningu troche sie zalamalem jak spytalem sie o obrone na lowkicka i mi powiedziano, ze takiego kopniecia sie nie stosuje to i obrony na nie nie ma :( .


kogo sie pytales? (cos mi sie kojarzy jakas dyskusja o lowkicku ale nie mam pojecia z kim i kiedy ja prowadzilem ;-) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024