Skocz do zawartości


Zdjęcie

przygotowanie do walki w capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Przepraszam za podwojny post. Uirapuru, badz tak mily i jeden deletnij ;] Odnosnie desek: WTF? I to ma dowiesc "wyzszosci"? N/C.
A co do rozbitego nosa... jesli zobaczylbys goscia ktory trenowal muay thai, bjj i krav mage naraz z rozbitym nochalem, to powiedzialbys ze te style sa do dupy bo gosc ktory je trenowal dostal wpierdol...? Ech... niewazne.
  • 0

budo_rustam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
zobacz sobie kiedys pokaz itf-u i wtf-u w wykonaniu kadr narodowych a potem gadaj. a zobaczysz kolesia ze USA co to ma 8 dan i o wlasne nogi sie potyka.prawdziwe pokazy taekwondo pokazują tylko KOREANCZYCY bo innych na to nie stac
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Ja cwicze capoeire i shidokan. Capoeira bylaby ostatnia rzecza jaka bym sie bronil jezeli przyszloby do walki.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
a ja dalej mowie - nikt jeszcze nie uczy w Polsce capoeira jako sztuki walki. rustam czy jakostam, wpadnij na trening i zobacz, czy sobie poradzisz z kolesiem trenujacym capoeira. mimo wszystko chyba za malo czasu jeszcze spedziles na sali.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
[quote name="rustam"]to cokolwiek mialo byc zacytowane ale cos nie tak zrobilem i tak wyszlo.
a co do tego pokazu grupy z Warszawy uwierz mi to nie jest zadna walka
tylko fikolki i salta i machanie nogami stojąc na rekach wystarczy ze trafisz go byle kopniakiem i juz lezy. nie gadam dlatego ze nie wiem co mowie mam te pare ostrych latek treningu i wiem co sie da zrobic a czego nie. przyklad zima oblodzona zablocona ulica idzie koles a na niego 2 i co zrobi fikolka prędzej se kark polamie i straci portfel i reszte.Capoeira nie nadajesie na ulice fajnie wyglada na scenie jako przedstawienie.[/quoteAle na pokazach zawsze grupa pokazu sie ze swojej akrobatycznej strony, przeciez to wlasnie przyciąga ludzi. Napewno nie byloby tyle widzów gdyby grupa dająca pokaz robila sobię wymianę kopniec i techniki przy ziemi. Tak wiec nie oceniaj Capoeiry p[o pokazie bo na pokazach zawsze wiecej jest akrobatycznej strony Capoeira niz technicznej. :twisted:
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

a ja dalej mowie - nikt jeszcze nie uczy w Polsce capoeira jako sztuki walki


a byles w kazdej sekcji w polsce? :wink:


pozdr.
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Mowie to co widze i zdaje mi sie ze Capoeira to zwykly taniec z elementami akrobatyki i nawet nie mozna tego nazwac sztuką walki.


A przepraszam, co widziales? Byles na jakims treningu dla avancado?

Pozdrowki!

PS: Jezeli chodzi o twoich Koreanczykow w Seulu, moglbym zapytac o Brazylijczykow z favelas Rio de Janeiro. Jednakze chyba nie o to chodzi co jest daleko stad, tylko o to co w Polsce.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Rustam, chlopie, sam sobie zaprzeczasz, placzesz sie, podajesz argumenty ktore nastepnie sam obalasz, mowisz takimi ogolnikami ze glowa boli, wykazujesz sie totalna ignoracja bo uwierz mi, nikomu tu nie zalezy zeby cie tu do czegokolwiek przekonywac. Mysl co tam sobie chcesz, mnie to ni grzeje ni chlodzi, ale na litosc boska zajrzyj do tego archiwum bo to bylo tyle razy roztrzasane, ze juz sie tego czytac nie da. Co kilka tygodni wpada jakis nowy z dokladnie takim samym pytaniem. Ile razy mozna odpowiadac to samo? A jesli uwazasz ze ktos w walce staje na rekach i robi, cytuje 'fikolki', to albo masz nas za ostatnich idiotow, albo jestes niesamowicie naiwny, albo po prostu chcesz kogos sprowokowac.

To ostatnie niestety ci sie udalo. A teraz daj sobie spokoj i nie zasmiecaj forum pytaniami, ktore sie przez nie przewijaly dziesiatki razy.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

a ja dalej mowie - nikt jeszcze nie uczy w Polsce capoeira jako sztuki walki

a byles w kazdej sekcji w polsce? :wink:


Skróćmy te dyskusje - gdzie sie uczy Capoeira w jej 100% postaci poza Brazylią? Bo jak na moj gust to najblizej idealu w Polsce są AdG, a i tak jeszcze sporo sie zmieni moim zdaniem...
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Skróćmy te dyskusje - gdzie sie uczy Capoeira w jej 100% postaci poza Brazylią? Bo jak na moj gust to najblizej idealu w Polsce są AdG, a i tak jeszcze sporo sie zmieni moim zdaniem...

najbardziej wsrod ludzi z AdG podoba mi sie ich poczucie humoru :lol: i chyba w tym sa najlepsi
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Najbliżej w Polsce do capoeira z Brazylii jest chyba u nas w ABADA w Trójmieście, trener ćwiczył 10 lat w Rio i teraz wprowadza wszytko to, co się tam robi na treningach.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Kashoob, wyluzuj, trzeba obiektywnie stwierdzic ze jedynie Beribazu maja zajecia z Mestre na codzien, wiec to oni sa 'najblizej brazylijskiego oryginalu'.

Kazdy ceni swoja grupe, wiadomo. Ja zreszta tez nie moge zlego slowa powiedziec o swojej bylej grupie, wrecz przeciwnie. Ale to nie zwalnia z obiektywizmu :wink:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

a ja dalej mowie - nikt jeszcze nie uczy w Polsce capoeira jako sztuki walki

a byles w kazdej sekcji w polsce? :wink:


Skróćmy te dyskusje - gdzie sie uczy Capoeira w jej 100% postaci poza Brazylią? Bo jak na moj gust to najblizej idealu w Polsce są AdG, a i tak jeszcze sporo sie zmieni moim zdaniem...

Hehehe a to dobre!! :) AdG bo padne :) Osmieszyles sie kompletnie Uirapuru, moze Wasz trener jest bardziej doswadczony i ma wiekszy staz niz Mestre Jorge z Beribazu?? Albo chociaz instrutor Zinho?? Mi sie wydaje że NIE :evil:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Hehe ta bijcie sie wreszcie zobaczymy czy capoeira jest skuteczna :) :) :) :) :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
Czy Wy wszyscy jestescie slepi, czy nie napisalem 'moim zdaniem' ? To jest moja sprawa co mysle. I tak fakty wychodza na roda, a mialem juz przyjemnosc grania z paroma grupami i jeszcze nikt nie pokazal nic zaskakujacego :] Szczegolnie Ci, ktorzy w paru powyzszych postach tak sie probuja odgryzc ;)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Najbliżej w Polsce do capoeira z Brazylii jest chyba u nas w ABADA w Trójmieście, trener ćwiczył 10 lat w Rio i teraz wprowadza wszytko to, co się tam robi na treningach.


Najbliżej oryginału Abada w Trójmieście to jest Instr. Zinho, ktory probuje wprowadzac wszystko to, co sie tam robi na treningach. Mow za siebie, bo poza Nim blisko do oryginalu to nie ma nikt ;)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Hehe ta bijcie sie wreszcie zobaczymy czy capoeira jest skuteczna :) :) :) :) :)


Probuje namawiac, ale po majowych wyczynach nikt juz nie ma odwagi na wspólną roda :) :) :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Hehehe a to dobre!! :) AdG bo padne :) Osmieszyles sie kompletnie Uirapuru, moze Wasz trener jest bardziej doswadczony i ma wiekszy staz niz Mestre Jorge z Beribazu?? Albo chociaz instrutor Zinho?? Mi sie wydaje że NIE :evil:


Ośmieszyłem się? Przed kim? Trenuje Capoeira 3 lata, to nic, ale staram sie obserwować tyle ile mi sie uda. Każda sroczka swój ogonek chwali, to prawda. Ale obejrzyj jakikolwiek film z Brazylii inny niż Niewolnica Isaura (roda capoeira z Brazylii - widziales jakakolwiek na oczy?) a potem pojdz do siebie na trening i sprobuj zabawic sie w "znajdz 100 szczegolow rozniacych te dwa obrazki". Sadze, ze znajdziesz ich duzo wiecej.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira

Skróćmy te dyskusje - gdzie sie uczy Capoeira w jej 100% postaci poza Brazylią? Bo jak na moj gust to najblizej idealu w Polsce są AdG, a i tak jeszcze sporo sie zmieni moim zdaniem...

najbardziej wsrod ludzi z AdG podoba mi sie ich poczucie humoru :lol: i chyba w tym sa najlepsi


Poznałem Ninje z GM - dziwisz sie, ze przy takich ludziach mam poczucie humoru? :D
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: przygotowanie do walki w capoeira
kashoob: a czy widziales grupo iuna (dawny capowrocek), axe capoeira (barril) czy chociazby moja grupe (companhia) - wszystkie te grupy po przylaczeniu sie do prawdziwych - wierz mi - zmienily swoje style, style prowadzenia treningow, gry w roda itd.
mowie oczywiscie o prowadzacych te grupy (jak i nielicznych zaawansowanch), po ktorych widac roznice, przed a po przylaczeniem.


pisze o grupach ktore widzialem na oczy i dzieki temu moge sie wypowiadac.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024