Skocz do zawartości


Zdjęcie

ATAK vs MPKS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ATAK vs MPKS
Mike Turber (bladeforums) porownal ATAK Mad Doga z Mission MPKS. Proby obejmowaly rabanie desek, ciecie kartonow i liny, wyginanie zamocowanego noza (ATAK sie odksztalcil a MPKS ukruszyl czubek - i co lepsze?), upuszczanie na beton, ergonomie rekojesci ale tez dostepnosc i cene.
Wyszlo mu ze MPKS pobil ATAKa we wszystkich konkurencjach za wyjatkiem dwoch gdzie byl remis (ciecie tektury i zrzut na betonowa podloge).
Moze gosc po prostu nie lubi Kevina? A moze Mission to jest to?
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
Hej wszyscy sobie odpuścili ten temat.

Przyłączam się do prosby Obizona...może ktoś z doswiadczonych bywalców tego forum mógłby się wypowiedzieć na temat noży Mad Dog, Mission Knives, a moze tez i Busse...Strider..

Pozdrawiam
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
W rzeczy samej o Mad Dogu bylo sporo jako o nozu prawie ze "najlepszym na swiecie". Nie bylo za to nic o Mission (przynajmniej ja nie widzialem).
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
Kiedys chyba sam poruszylem ten temat...z tego co pamietam to uzyty tam mad dog byl niekontrolowanym wyciekiem z fabryki - nie do konca przetestowanym i stad te gorsze wyniki... ale ja nie znam dokladnie sprawy wiec moge sie mylic...Mad Dog rulez, chociaz MPKS tez wyglada mi na wysokiej klasy noz.
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
apropos Mad Doga....dzisiaj odebrałem ATAK II ... jak pożyczę cyfrówke ..zapodam posta..
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
No i koniecznie napisz recenzje...Mad Dog ATAK 2...no niezle, niezle... 8O Gratuluje gustu :-)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
A jak dlugo czekales od przyjecia zamowienia. No i jeszcze gdzie zamowiles? No i jeszcze ile Cie to wynioslo, jesli mozna wiedziec. No i jeszcze czy walneli Tobie clo..
No i jeszcze...albo wystarczy na razie... 8)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
Mad Dog byl juz chyba przerabiany kilkakrotnie .Test Traubera chyba tez , jak nie to przypomne .
Mike an Kevin mieli i maja powazne problemy z relationship , wedlug Kevina noz uzyty do testow , byl odrzutem produkcyjnym ( nie przeszedl pozytywnie hartowania) ,i mial nacieta rekojesc zgodnie z procedura.Kilka tych "odrzutow" zostalo ukradzionych przez wyrzuconego pozniej pracownika.Dyskusja byla ostra , doszlo do tego ze przeswietlano rekojesc RTG i rzeczywiscie naciecie sie znalazlo.
Mission , definitywnie robi noze bardzo dobre , osobiscie mialem tylko doswiadczenia z modelami MPT i MPK Ti i niestety ale nie sa to moje typy na noz do wszystkiego.Niska twardosc Ti ( okolo 47 RC) powoduje ze noz ten nie bardzo trzyma ostrze , powiem wiecej jest to polowa czasu co np. tani Becker.Przy urzywaniu tego noza np to rabania twrdego drzewa typu cis czy tuja , widac golym okiem stepienia na ostrzu.Tytan nie daje sie rowniez naostrzyc to takiej ostrosci ja stal , nie znaczy to oczywiscie ze te noze sa tepe.NAstepna sprawa to waga , jest to 4-5 funtow roznicy , i moze jestem za bardzo przyzwyczajony do innego rozlozenia ciezkosci , ale te noze po prostu mi nie chodzily.Mala wage tez nie pomaga przy rabaniu , noz ten delikatnie mowiac nie jest do tego stworzony.
Mialem w reku tez MPK z A2 , waga juz jest normalna i oczywiscie polepsza to manewrowosc noza ( nie jest to jednak ATAK) .Niestety nie mialem okazji go "pourzywac" , wiec nie pisae nic ponnadto.

Roberto , tez jestem ciekawy gdzie go wychaczyles , czy przypadkiem nie widzialem twojego postu " kupie" na forum MD?
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
Witam
jaki początek ......Powiedziałem za taką kasę nie będę czekał rok !!...wszystkie fora moje: tactical, blade, knife, usualsuspect..itd
jakieś 4 zarwane noce...jakieś 100 maili z tego 90 % bez odzewu ,kilka ATAKÓW po 600-700 USD..szkoda gadać...
w końcu znalazł się wiarygodny sprzedawca....469 USD za nóż , 25 Global Express...45 USD Western Union (bo innych płatności nie przyjmują ..ewentualnie PayPal..a polskie karty mało wiarygodne) i do tego pośrednictwo (przy płatności) jednego z uzytkowników budo(serdeczne podziękowania WAR)...2250 na czysto ..dużo a może mało ???...potem 10 dni mailowania i załatwiania płatności z osobą która zdecydowała się mi go sprzedać i niecały tydzień oczekiwania na przesyłkę Global Express...na pudle zakreślony Gift, 0 USD wartości, i napis camping tool..(ale się uśmiałem)..zero cła zero Vatu...(proszę na mnie nie donieśćJ ) i pieczątka UC Warszawa dopuszczono do obrotu... i nóz leży u mnie !!

kartonowe pudło w środku misie worek ,a w nim nóz w pochwie..żadnych kartek itp. pierdół...na ostrzu malutki napis Mad Dog....

kto mi sprzedał ?? firma Bladeart ..proszę nie rozgłaszać..nie wiem jakim cudem Pan Larry się do mnie łaskawie odezwał...na stronie nie ma tych nozy od jakiegoś pół roku ..a tu proszę spod lady...Mad Dog i Busse też się znajdzie....ale sprzedał ..(chwała mu ) za taką kasę 3 tygodnie czekania a nie rok ....!!!!!!!!!!!!


wziałem do ręki i nie żałuję ani jednego dolara....zapomniałem ile kosztował ...WARTO BYŁO !!!

Pozdrawiam
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
W te sobote bede w Swieciu. Mozemy sie jakos umowic cobym mogl sobie potrzymac to cudo? I od razu bym obejrzal sobie CQB jesli jeszcze nie poszedl...;)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
holy shit! za te wszystkie perypetie to za darmo powinienes go dostac :)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
roberto, jak wpadniesz kiedys do lodzi to daj mi znac - tez chetnie lookne jak ta legenda wyglada na zywo...no i swoja kolekcje ci pokaze.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
Gdzie moglbym znalezc jakies fotki tych maddogow ? (zwlaszcza atak) Seiken zamieszczal w jednym poscie, ale nie dzialaja, przeszukiwalem archiwum... Nie interesuja mnie tego typu noze, ale Wy je opisujecie juz niemal jak jakies artefakty, wiec musze zobaczyc to to na wlasne oczy :)

I takie male pytanko, zamierzasz tego maddoga pokatowac troche, jako utility czy zakup byl stricte w celach kolekcjonerskich ?
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
O to cudo tu sie rozchodzi ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Albo poprostu zajrzyj tutaj i poczytaj .. poogladaj ... jest na co ... :roll:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
adresy były już podawane nieraz...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

żadnej litości dla Mad Doga....:)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS

żadnej litości dla Mad Doga....


Oszalales :)

A po obejrzeniu galerii jestem w szoku, maddogi to chyba najbardziej niepozornie wygladajace noze jakie widzialem - prostota, surowosc ... Nie wiem jak to wyglada na zywca, ale po fotkach naprawde nie uwierzylbym, ze te noze sa przez wielu uwazane za najlepsze na swiecie... Ale jak to kiedys ujal Seiken, noze to nie dziwka :)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
ja nie oszalałem....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
I pomyslec, ze ja zamierzam chuchac na swojego balka za raptem (!!!) 115$ :)

No ale z drugiej strony jak juz zabuliles tyle siana to pewnie tym nozem moglbys szyny pociagowe pilowac bez obaw :) Zreszta pewnie jest cos takiego jak dozywotnia gwarancja itp ?
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS
Gratulacje i dzieki za natchnienie.

Zdecydowalem sie na albo Wild Thing albo Atak Thing, czyli jescze jakby nie do konca.. Pogrzebie, poszperam, pomejluje, moze znajdzie sie ktos kto bedzie sie chcial pozbyc ktoregos z nich....

Koniecznie napisz wrazenia z testow i wrzucaj fotki!
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ATAK vs MPKS

Witam
Mad Dog i Busse też się znajdzie....ale sprzedał ..(chwała mu ) za taką kasę 3 tygodnie czekania a nie rok ....!!!!!!!!!!!!


Witam, gratuluje zakupu. Sam zastanawialem sie nad zakupem MD ATAK ale rok czekania mnie zniechecil. Chcialem zapytac o Bussego a konkretnie SH, SH II, SH Fusion . Piszesz ze i busse by sie znalazl, dalo by rade go wyrwac w okolicy SRP.....sam nie kupuje na necie ale jesli bylby gdzies na stanie to zlecilbym zakup -WAR-owi ? Acha, to jeszcze male pytanko do Ciebie, czy ten ATAK, ATAK2 (z zabkami) nadaje sie jako noz utility, do lasu, survivalu czy lepiej wybrac SH bussego....? Mam na oku jeszcze Green Bereta Reeva, Ravena Simonicha ale nie wiem co najlepsze do survivalu... :roll: przewaza SH jak narazie. 8) Dodam ze noza nie mam zamiaru oszczedzac... :)
Pozdrawiam
Marcin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024